Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Utcák és sikátorok - Page 2 KaDiPE5
Utcák és sikátorok - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Veleris
3 Hozzászólások - 30%
Kalandmester
2 Hozzászólások - 20%
Naken Forerion
2 Hozzászólások - 20%
Ezaras Azildor
2 Hozzászólások - 20%
Krónikás
1 Témanyitás - 10%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 10:41 pm
• Szólánc

Today at 10:40 pm
• Asszociáció

Today at 8:32 am
• Kockadobó

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Ezaras Azildor

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Utcák és sikátorok

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Vas. Márc. 20, 2022 4:02 pm

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris
«  Szószám; ide • Zene; ide»

Cinóber szemei megfakulnak, ahogy korai fagy érintése alatt a levelek. Eltűnődését látva csak sejtéseim lehetnek afelől, miféle gondolatok is suhanhatnak át furfangos elméjén. Olyan akár a természet, viaskodások és áldozathozatalok árán adja titkának egy- egy misztériumfoszlányát. Mégsem sürgetem, s nem is ejtek szót bizalmának megnyerésért -  noha kíváncsiságom roppantul fúrja oldalam- saját magának kell belátással lennie afelől, mit óhajt velem megosztani. Abban a perc töredékben, alakjába csimpaszkodó virágját bontogató akác fürt tekintetem, mely ajkáról lecseppenő szavak hallgatva sincs másképp. Finom ráncok gyűlnek, majd simulnak ki homlokomon s szemeim sarkában, s azon kapom magam, hogy szám belsejét harapva morfondírozok. – Ki áll mind e mögött? – biccentem kissé oldalra fejem, s pillanatnyi időre találkoznak szemöldökeim. Megeshet, hogy a hátralévő éjszaka is kevés lenne, az egymásba futó szálak rendezésére az újabb és újabb kérdések megválaszolására. Ám a részletek a rejtelem – mely úgy öleli körbe a tekergő kígyót, miként jégtakaró a halászbárkát – iránti tudásvágyam, nem, hogy apadna, inkább kétszeresére duzzad, ahogy a Hold egyre magasabban jár az égen. Meglepettség ecsetével nem húz arcomra vonalat az érzelmes festő, hisz csak az ostobának nem lenne egyértelmű az elvárt hűség és a következmény, amennyiben megtörne az. – Efelől nincs kétségem – kunkorodik szám szélébe egy félmosoly, hisz rejtőzzék bármilyen jószándék is egy cél mögött, az odavezető út olykor megköveteli a kegyetlenséget. – Nem akarom, hogy azt gondolod, hogy tiszteletlen, netalán nyerészkedő lennék …- halkan vánszorognak a szavak ajkamra, megfontoltságtól vezérelve, hisz oly nehéz megtalálni a megfelelőt. – de az elköteleződésért hasonló lojalitásra lelhet, ki a jelképet szolgálja? – mert se nő se férfi, se vivern se ember a legkevésbé sem akar feláldozható lenni, legalább a tudatot szeretné magának, hogy bajban számíthat támogatásra. Csöndes szavak alatt melyek a múltat hivatottak felidézni, a padló fürkészése mellett, zöldjeimet olykor arcának rezdüléseire vagy éppen kezének apró mozdulatainak szentelem. Még így is szelíd mosolyt hív elő szórakozott játéka, az ujjára húzott karika szikrázása a sápadt gyertyafényben. Részvéte elmélyíti a ráncokat a zugokban s hálává simul tükreimben a mardosó emlék. S való igaz, mennyi gyermeket, hisz saját sebezhetőségem, kényszerített poharam kiürítésére az imént, pedig már évtizedek vonultak el a fejem felett, mégis a világ kegyetlensége bujdosóvá tesz, miért kellene, hogy ez legyen a világrendje? – Ne haragudj… – az utolsó csepp rubin vörös csepp hullik poharába, fodrokat vetve benne, miután felismerve szándékát, töltöm újra poharát. Elharapom gondolatom fonalát, látva mellkasának emelkedését, elárulva akad még szó mely, gyöngyként peregne tova. – Bíztam benne, hogy a te történeted nem hasonló az enyémhez – s noha szívesen faggatnám Thalyron fáiról s levegőjéről valóban más e, mint az itteni, de nem kívánok sót hinteni a sebekbe. Nem tudhatom, hogy akad e olyan pillanat az életmben, mikor az elfojtott gyász felébreszti haragom, mikor a gyűlölet lángja emészteni fogja lelkemet. Ám most megadó sóhajjal vallom: - Ha volt is idő mikor kerestem válaszokat, azokat megkoptatta az idő, fantomokat kergetnék, hisz magam sem vagyok biztos abban kik is a felelősek – üres zajként követi szavaim, az üveg talpának koppanása az asztalon vagy lehetne szívdobbanás is egy új élet kapujában. Még nem tudni. – Talán már csontjaikat rágják a kukacok, így személyes bosszú nem hajthat, ha ártatlanok fizetnének vérükkel, magam sem lennék különb tőlük. Viszont, amennyiben tudásom csak egy csepp is lehet, mely előre hajtja a malmot, úgy felajánlom – hullámzó fürtjeim alól emelem rá tekintetem, a hosszú nyakú palackról, melyet még mindig ide- oda forgatok ujjaim között. S ha akadna is még gondolatom, melyet megosztanék vele, csendre int, noha jómagam még semmit sem hallok. A lehetőség a leleplezésére éppen elég hozzá, hogy hatalmasat ugorjon a szívem, s zubogva induljon vérem medrében. Pillanatokig csak figyelem miként oson s hallgatja a szél zúgását a keskeny sikátort szegélyező házfalak között. Magamhoz veszem a táskát s nyakamba akasztva fújom el a gyertyát. A hirtelen jött sötétségben szükségem van néhány pillanatra, míg a pillanatokkal ezelőtti tisztán kivehető bútorok s Rilrion kontúrjai ki rajzolódnak előttem. Tétlenséget nem szívlelve ragadom magamhoz az üveget, melyben a torok s gyomor mérgét rejtette valaki, s nesztelen léptekkel az ajtó másik oldalán simítom hátam a falnak. Gyors pillantást vetek a bárd árnyakkal csíkozott arcára, majd magam is fülelni kezdek. S hogy megérzése vagy már az évek alatt kiélesedett érzékei tettek jó szolgálatot, nem mondhatom meg, de valóban léptek tompa puffanását és morajló beszédfoszlányt hoz magával a lepkeszárnyú éj. Bár innen még éppúgy lehetnek régi barátai, mint ismeretlen tivornyázók.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

A mágia se nem rossz, se nem jó. Csak az a fontos, mire használod.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
230
❖ Szintem :
Haladó (Éjmágia, Független varázslatok); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utcák és sikátorok - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Márc. 18, 2022 9:42 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
What happens in Ylore, stays in Ylore.
- Akár a méreg – bólintok egyetértéssel érzékletes hasonlata okán, kérdésére azonban eltűnődéssel oldalra biccentem a fejemet a vállam irányába. Habár komoly rokonszenvet érzek iránta, s elkél az utánpótlás a soraink között, meg szükséges válogatni, mit osztunk meg előre a friss vérrel. - Szabotálunk, informálódunk, kellemetlen egyéneket likvidálunk, erősítjük a sorainkat annak érdekében, hogy ha eljött az idő, egységesen léphessünk fel a birodalom zsarnokai ellen – magyarázom csöndesen, nem bízva abban, a falnak nincsen füle. - Többségével azt teszed, mihez tehetséged vagy hozzáértésed van, nem erőszak semmi. Ám az elköteleződést elvárjuk, s ha netán árulást szimatolnánk… Magad is tudod, igazságérző nép vagyunk – vonom meg a vállaimat léhán, akárha kedélyes eszmecserét folytatnánk a kenyérsütés fortélyairól. Könnyed érzeteim viszont hamarost elillannak az őt ért veszteségek elbeszélése végett... Minden egyes szavával, mondatával mélyül az együttérzésem s a harag, amit az értelmetlen vérontás felett érzek. Már bánom, hogy letettem a poharamat, de helyette sebtében találok mást, amit feszengésem oldójaként bíbelhetek; a jobbom mutatóujján simuló gyűrűmet kezdem ide-oda forgatni.
- Ne kérj elnézést. Én köszönöm az őszinteségedet. Osztozom a fájdalmadban – bólintok felé megértéssel és együttérzéssel, mielőtt mélyet sóhajtva összeszedném a gondolataimat. - Ha nem is a sólymok voltak, hát magad is láthatod nap nap után a közemberek gyűlöletét, melyet tovább mételyez a kékek mérge. Csupán gondold el, mennyi gyermeket kímélhetnénk meg mindettől az iszonyattól, amennyiben végre eloszlatnák tévképzeteiket velünk kapcsolatban – ingatom meg a fejemet kiábrándultsággal, igaz, a mozdulatban rögvest megakadok, amiként saját történetem köré simul érdeklődésének fonala. Beharapom egy momentumra a számat, ugyanis soha nem szoktam bővebben ecsetelni a velem történteket, mégis… Mégis úgy érzem, az volna helyénvaló, ha nem hagynám magára vallomásában. Újabb mély szusszanás szakad fel a mellkasomról, s ha maradt még a borból, felkapom a poharamat, hogy újratölthessem.
- Nehéz megmondani ennyi évtized távlatából – horkantok fel szórakozottan. - A veszteség sodort az utamra elsősorban. Nodriakban születtem, kisebb város volt Thalyronban. Lemészároltak mindenkit a környező erdőkben élő elfek a birodalom biztatására – mesélem ismét elhalkulva, és mielőtt folytatnám, megöntözöm a torkomat egy öblös korttyal. - Egyedül éltem túl. Elbújtam, hisz magam is gyermek voltam még. A kígyók találtak rám, s vittek magukkal, hogy befogadjanak, kiképezzenek, így kerültem hát ide. De nem hajt már a bosszú, otromba érzet azokkal szemben, akik nem tehetnek semmiről és maguk sem gyűlölnek bennünket. Az igazságtétel inkább ösztökél – pillantok fel a poharamról Velerisre, kíváncsian a maga nézőpontját illetően. - Te miként vélekedsz? - adok hangot az eddig kimondatlan kérdésnek, s noha bizton veszem, az esetleges válaszára még bőven van időnk, viszont azt követően kénytelen vagyok csendre inteni, és óvatosan az ajtó felé araszolva hallgatózni, ugyanis meglehet, pusztán a bor teszi, de mintha hallottam volna odakintről holmi piszmogást.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Veleris Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 18, 2022 12:19 am

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris

Nektáros ajaki bokrétát köt, hízeleg, bókol örökké. Ujjai köré csavar akár egy hajtincset, s bízom benne, igaza van, s ha nem is ma lesz az a nap, felszántjuk a termőföldet. Szememben apró fény csillan, gyertyaláng játéka, s csak percekkel később hal ki onnan, amint halkan sikló csónakunk komorabb vizekre úszik. Figyelmem egy percre sem lankad, noha apró ráncok gyűlnek orrom nyergében kasztom legkevésbé sem dicsérő szavai hallatán, mégsem akasztom meg szárnyaló gondolatait. Lépteim alatt megreccsennek a száraz fadeszkák, gondolataim hangja is lehetne akár, miként alágördülnek ajkamra. – Akár a méreg – suttogom, amolyan felismerésként. Láthatatlan, alattomos és roppant halálos. – Egyik sem hordozza magában az élet princípiumát – engedem el a megkopott lécek látványát, végig hordozva tekintetem rajta, vörösen izzó tükrein megállapodva. – És ti mit tesztek ellene? S mit tehetnék én?– szegezem neki a kérdést, hisz míg a vadász odakint jár s hírét viszi a szél, addig a kígyó csak meglapul a kövek alatt.  Kényszeredett mosoly ül ki arcomra, s poharam után kell nyúlnom, hogy benedvesítsem torkom. Rég volt már, s talán azóta senkinek se beszéltem róla. Nem kellett, hisz kezembe kaptam egy másik múltat, s hogy kik voltak a tettesek? Elszenesedett rönkök alatt nyugszik az igazság. – Talán. Sok-sok éve, még gyermek voltam, mikor veszteség ért – most rajtam a sor, hogy oly utált tétlenséget elkergetve írjak le köröket a kezemben lévő pohárral. Oldalán az édes nedű szétfreccsent vércseppenként gurul végig. – Szüleim sok éven keresztül küzdöttek a háború következményeivel, míg az istenek nem döntöttek úgy, hogy élet sarjadjon szerelmükből – sápadt szavak hagyják el résnyire nyíló ajkaim. Nem tudom, miért érzem, hogy minden részletét meg kell osztanom vele, talán csak megkímélni akarom az újabb kérdésektől, talán mert megkönnyebbülést remélek tőle. - Egy darabig átlagos család voltunk, míg atyám nem döntött úgy, hogy újra kalandozásra adja a fejét, talán ez vagy, talán mert túlságosan kerülni akarták az embereket… Azon az éjszakán mikor megtért bajtársaival az otthonunkba betörtek a házunkba – elszoruló torkomnak szüksége van néhány pillanatra, hogy a korty, mely miatt számhoz emelem, a poharat leguruljon rajta. – Nem sok mindenre emlékszem, csak a felfordulásra, acél csendülésére, a szagokra – bőr gyűrődik homlokomon, ahogy visszaemlékezni próbálok arra az estére, de hasztalanul. Nem villannak be újabb képek. – Az egyik barátjuk mentett ki onnan, így maradtam életben, s kerültem Alorába – húzom le a pohár alján csúfoskodó italomat. – Épp úgy lehettek a sólymok vagy bárki, aki nem nézte jó szemmel ténykedésük vagy csak haragos – mély sóhajjal rázom le magamról a komorságot, s pillantok újra rá. – Ám elnézésed kérem, minden bizonnyal a bor, túl sokat érlelődött a szekrényben – lendítem meg kissé poharam, végül helyezem az asztalra. – S a te történeted mi? Veszteség? Örökség? Kalandvágy? – fordítom a plafon felé két tenyerem, majd eresztem le őket derekam magaságába lazán összefonva ujjaim.

Ahronit Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

230
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 02, 2022 5:11 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
- Ugyan, az már akkor gyümölcsöző volt, miként megpillantottalak téged – bazsalygok kérlelhetetlen csintalansággal, még mielőtt beszélgetésünk fonala komolyabb vidékekre tévedne. Noha igazát eszemben sem volna megkérdőjelezni, ha az erdei boszorka valóban a jövőt látja, az még nem garancia semmire, nem kőbe vésett billogja annak, hogy éppen úgy és afféle sorrendben fogják követni egymást az események, mint azt ő „megálmodta”. Legalábbis szeretnék bízni abban, nem ilyen rémesen átlátszó az életünk.
- Hmm… Bár nem szívesen hasonlítom magunkat elkényelmesedett varázslókhoz, de tény és való, ostobaság volna a homlokunkon hordozni minden titkunkat – mosolygok az orrom alatt, majd kortyolok egyet a borból, megpihentetve bő lére eresztett beszámolómat követően megfáradt torkomat, s persze hallgatva selymesen csorduló szavait. Játékosan bólogatok az összefoglaló nyomán, kíváncsian mustrálva a poharamban lötykölődő italomat.
- Valami olyasmi. Mindenkinek megvan a maga szerepe, de mint azt éles meglátással kiemelted, akár a füst… Csöndben, éppen csak hintésnyi feltűnéssel, ha a szükség úgy hozza. Ha az üzenetünket továbbítani szükséges a mondanivalónkra egyébként süket füleknek – magyarázom, ajkaimat sejtelmesen görbítve, miközben lelkem tükrei érdeklődéssel követik le mozgását a szobában. Gondolatait kísérő lépteinek megakadása többet mond minden szónál.
- Békésen… De melyik a veszélyesebb; ártalmatlannak tetsző szavakba csomagolni és kínálni a gyűlöletet, apránként, mélyen elhinteni azt, vagy látványos, megrendítő tettekkel hirdetni? Az utóbbi, ha nincs előzetesen megalapozva, maguk ellen szól – osztom meg vele a véleményemet eltűnődötten, ragyogó zöldjeiről visszasüppesztve a magam vöröseit a hasonszín italomra. - Ám köztük is jócskán akadnak, akik a függöny mögött cselekszenek. Halkan, csendesen irtanak ki falvakat, ragadnak el ártatlanokat. Vagy fizetnek meg másokat – vonom meg a vállaimat, majd lehúzva a maradék boromat, visszahelyezem a komódra az üres poharamat. - Az imént megakadtál. És ha a jósnő igazat lát, bizonyára nem véletlen sodort a vörösekhez a sorsod. Netán magad is tapasztaltad kevésbé békés nézeteiket? - billentem oldalra a fejemet, vonásaimat elkomolyodással lazítva.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Veleris Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 01, 2022 11:18 pm

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris

Biccentéssel adózok mind ígéretének rögtönzött rímje, mind pedig válaszai felől. Gyanakvás parazsa sem izzik fel bennem, hogy netalán hazug szavakkal csitítaná későbbiekben kíváncsiságom. Indokaimat tekintve, lelkiismeretem épp oly tiszta, mint a selymes nyári szél csalfa mosolyán, játszó pőre napfény. Gyanútlan szívnám immár magamba minden szavát, talán naivan hiszem, hogy a megvetés, mely második gúnyaként simul vérünkre, nem sarkalná efféle tettre. Érdeklődve húzom felszemöldököm, mi lehet számára oly lelombozó a tényben, hogy egy boszorkány jóslata vezetett el hozzá. Kész öröm, hogy nyelvét nem kötik csomók, s elméje úgy sziporkázik, mint az izzó fém, s újabb mosolyt csal arcomra.
- Osztoznom szükséges rémületben, még akkor is, ha ennek köszönhetően sem lesz gyümölcsöző  találkozásunk – biccentem oldalvást fejem, hogy jobban láthassam orcájának vonalát, kedves mosolyt küldve felé. Hisz bármily titokra is derült itt most fény, nem biztos, hogy sorsunk ebben az órában fog virágot bontani. – Talán mindhárom – pajkosan vonom meg vállam, elmerengve parázsló rubinjaiban. – Alora falai közt, sok tudásra tehet szert tenni…ha kellő időt töltesz ott, de kellően titkolják is azokat – fanyar mosolyom oka a kellemetlen emlék, a száműzetésem oka, a bűn, mely már a következő pillanatban jóérzéssel tölt el, melyet egy hozzám hasonlóval tölthetek. – S egyre inkább az az érzésem ti sem cselekedtek másként – zárom gondolatmenetem, mielőtt érdeklődéssel kapaszkodnék meg szavai tengerén, mint hajótörött az elé sodródó hajólécben, a partot érés reményében. Eltünődve mérlegelem mondandójának, minden részletét, kirajzolódva előttem valami egészen új. – Akkor, ha jól értem, afféle szabadságharcosok vagytok - lököm el magam az asztaltól s lassú léptekkel indulok meg a szoba végébe, ameddig lehetőségeim engedik. – Amolyan kémhálózat, akik beszivárognak akár a füst, netalán elterelnek, ha úgy hozza szükség? – fordulok immár vissza, magam mellé leeresztett kezemben öblös szájánál forgatva a poharat. Menetelésemet kijelentése akasztja meg, melyre újfent vörösben úszó lélektükreinek ajándékozom sajátom. – Kevésbé működnek a függöny mögött, noha tudomásom szerint, semmivel sem viseltetnek nagyobb ellenszenvvel, mint a köznép. Néhány kirívó esetet tekintve békésen hirdetik nézeteiket – nem mintha egyetértenék ezen felbujtásukkal, hisz hacsak történelmünket nézzük, sokkal messzebbre nyúlik vissza, mint a kérészéletűeké. S ha ez által kellene dönteni a létezésről, hát a legkevesebb joguk nekik lenne itt az élethez. Mégis úgy beszél róluk, mint a legfőbb gonoszról, mint, aki sokkal többet lát a felszínen burjánzó gaznál. – Miért érzem azt, hogy ez nem fedi a teljes igazságot? – leheletnyi árkok mélyülnek szemöldökeim közt, miként teljes valómmal fordulok felé.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

230
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 20, 2022 5:50 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
- Vagy vérmes, mint egy sárkány – húzom ajkaimat csintalan mosolyra, elégedetten figyelve a képzeletünk világán fogant cifra, bő lére eresztett sírfeliratot. Határozottan emlékezetes darabot alkotna a szürke kavicsok között, de azért ilyen korán még nem temetném magamat. Oka volt annak, hogy éltem hajnalán nem vesztem együtt a családommal és a településemmel, s még oly csekély, amit törlesztettem a számukra.
- Egy ilyen bájos teremtés kérését képtelen volnék elutasítani! Búcsúzóul mindenképpen papírra vetem soraimat, szerencsére a memóriám is páratlan – kacsintok rá jó kedéllyel, átengedve számára a gyolcsot, melyet ő igazít végső helyére a karomon. Csintalan pillantását magamon érezve egy momentumra meggondolom az ingem visszavételét, ám sajnálatomra nem viselem jól a hideget, márpedig az ósdi ajtón kintről beszűrődő téli fagy cseppet sem egyengeti a komfortérzetemet. Leheletnyi didergéssel nyújtóztatom ki a végtagjaimat, a komód támasztékában lelve egyelőre nyugalomra s hallgatva szavait.
- Így illik – bólintok elegánsan, persze, hogy valós és igaz válaszokat fog-e kapni tőlem, már nem garantálhatom. A tapasztalat s az élet sötétlő oldala mindannyiunkat arra tanított, hogy még a saját fajtánkba se helyezzünk rögvest bizalmat. Csakhogy, amiként az erdei boszorkáról kezd mesélni, elővigyázatosságom meginog, leginkább, mert az utóbbi időkben nem ő az első, aki az állítólagos banyát emlegeti a számomra.
- Azért ez egy kissé lelombozó – állapítom meg némi töprengést követően, elkenődött szájjal. - Mások fizetnek azért, hogy élőben láthassanak – vigyorodok el kisvártatva, mielőtt egy köhintést követően rendezném vonásaimat hozzávetőleges komolyságba. - Nos, tény és való, a rajz helyénvaló, s még ha láthatta is korábban, a kettőnk kapcsolatáról keveset tudhatott. Ez nem is lelombozó, hanem rémisztő – jegyzem meg borzongással, melyet egy öblös korttyal igyekszem száműzni a lényemről. A félig-meddig mímelt ijedelem éppen elég időt ad ahhoz, hogy alaposan megérlelgethessem magamban a kérdéseire adandó feleleteimet, igaz, egy egészen pirinyónyit meglep, hogy komolyabb háttértudás nélkül ugrott fejest az ismeretlenbe.
- Tehát semmit nem tudsz róluk, mégis felkeresed őket? Vagy balga vagy rendkívül bátor és elszánt vagy, s én ez utóbbira tenném a voksomat – mosolyodok el sokat sejtetően, viszonozva csábító zöldjeinek hívását a magam vöröseivel. Elégedetten morran a lelkem a hosszú ideje megtagadott felszabadultságot tapasztalva. - Hogy miért lehet számodra fontos, nem mondhatom meg helyetted, de talán segíthetek meglelni a válaszaidat – billentem oldalra a fejemet, és leképezve karjainak tartását, úgy billegtetem jobb-balra az ujjaim között egyensúlyozott borospoharat. - Olyanok teszik ki a kígyókat, mint te vagy én. Többségével. Olyanok, akiktől mindent elvett a birodalom, akiknek halomra ölték a rokonait, akik egyszerűen megvetik az embereket vagy azok, akik bár nem hordozzák magukban a sárkányok örökségét, tenni akarnak az elnyomásuk ellen. Ugyanis már nem csak mi vagyunk célpontok – pillantásomat eltűnődötten süppesztem le a mélyvörös italra, figyelve amannak lágy hullámzását. - A Kék Sólymokról bizonyára már te is hallottál. Ők minden, ami ellen mi vagyunk – gördítem tova lélektükreimet a szépséges Velerisre.

Tinvaak los grah

Veleris Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 20, 2022 4:41 pm

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris

Az idő telik, s hogy nem érzékelem, annak kellemes társaságom az oka. Egyedül a folyékony viasz túlcsordult könnye hengertestén juttatja eszembe. A kapuban állva mégsem zavar a tény, hogy míg odakint a Hold bejárja útját, idebent izzadva küzdök egy vallomásért és tűrőképességemmel, melyet a kíváncsiság feszeget. Le nem hervadó mosollyal hallgatom dicsőitő szavait, mely nagyszerű mivoltát éltetik, és megfordul fejemben az a kósza gondolat, hogy talán méltó helye akadna saját szerény gyűjteményemben is. – Szerény volt, mint az ibolya és bátor, mint az oroszlán – állok meg egy pillanatra magam elé képzelve az ajtóra „festet” cirkalmat, majd közelebb hajolva teszem hozzá a magamét hasonlatos kézmozdulattal. A kezem kitérője után könnyedséggel folytassam sebének tisztogatását, hogy azután némi meghökkenéssel fogadjam sebtében faragott rímjeit. Ívbe hajolt szemöldököm lassan ereszkedik vissza, magával hozva ajkam kiszélesedését. – Csodálatos, tehetséged valóban megkérdőjelezhetetlen. Köszönöm. Remélem, búcsúzóul papírra is veted, hogy megőrizhessem magamnak, s az utókornak – eresztem vissza pillantásom vöröslő sebére, még mielőtt édes aszúként kínálja nyelve hegyéről oly ritkán hallott szavakat. Ahogy a száraz föld a vért úgy szívom be minden cseppjét, hogy hozzáadhassam sajátom. Felocsúdva a pillanatból, veszem ki kezéből a rég elfeledett gyolcsot, s utolsó simításként fedem be vele karját, hagyva aztán, hogy magára vegye megtépázott ingét. Végig mustrálva újfent prémes mellkasát, nyújtom át neki a bort, hogy utána a sajátom kellemes ízében leljek vigaszra. Eltűnődve hallgatom szavait, figyelem hanyag eleganciával mért mozdulatait. – Nem hiszem, hogy szükséges immár a titkolózni – emelem rá tekintetem, kékjeit s vonásait. – Ellenben te is válaszolsz az én kérdésemre – billentem kissé oldalra a fejem, félmosolyra húzva ajkam. - Boszorkányként emlegetik, a Holtak erdeje az otthona. Hónapokkal ezelőtt jártam arra, s a kíváncsiság hajtott hozzá. Merthogy azt beszélték, a szellemek megsúgják neki a jövőt- megtámaszkodva kezemen kinyújtóztatva lábaim fonom keresztbe őket. – Rólad és egy vérrel festett kígyóról rebegtek neki, tőle a rajz is – sarum könnyed anyagának hullámait figyelve – melyet lábujjaim keltenek - ejtem a szavakat. – Ha eddig ámításnak is hittem, az efféle hókuszpókuszt, hát kezdem hinni, hogy igaz lehet – emelem újfent rá zöldjeim, gyermeki játékomból. A jövő ismerete nem mindig vezet a megfelelő út kiválasztásában, megváltoztathatja cselekedeteinket, ha nem bánunk azzal kellő körül tekintéssel. – Te igaz vagy, s úgy tűnik a vörös kígyó sem, holmi képzelet, de mi és kik állnak mögötte? Miért lehet ez számomra fontos?

Ahronit Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

230
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Feb. 14, 2022 10:05 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
Kényeskedve engedek az ujjai noszogatásának, és fordítom el az arcomat a tüsténkedésétől. Leheletnyi mosolyt bujtatok meg mindeközben a szájzugaimban a feltételezés okán; olyan könnyedén csúsznék alá a székről holmi sérülés láttán. Persze, ha az előadás úgy kívánja, gond nélkül avanzsálok sápatag kisasszonyba a nagyérdemű előtt, ám a gesztenyeszín fürtökkel megáldott hölgyemény lelkesedését nem éppen így óhajtanám megnyerni.
- Ők gyűjtögetnek engem korlátolt nézeteik végett – vonom meg óvatosan a vállaimat, s mihelyt végzett a sebem kitisztításával, újfent lepillantok rá, méricskélve a vágás mélységét, nagyságát és formáját. Kész botrány, hogy újabb heggel fog gyarapodni makulátlan bőröm, melynek épségére és egészségére temérdek ulront és időt szokásom fordítani. - Nekem éppen elég, ha az szerepel majd rajta; itt nyugszik Tulveron legnagyobb költője. Aki a legsármosabb volt egyben, hiánya nagy gyötrelem e világnak – révedek az ajtó irányába magam elé vizionálva a sírboltot, mialatt kinyújtom az ép karomat és oldalvást mozdítva festem fel a képzelet vásznára a cirkalmas betűket. Csöndesen elkuncogom magamat, minek előtt leengedném a kezemet.
- Tekintetében a búzavirág megpihen
A legszebb tünemény, úgy hiszem.
Végre valahára nevét is megvallta,
S ó, szívem mintha hevesebben kalapálna…

Röptében faragott rímeimet suta meghajlás követi, majd egy szélesre terpeszkedő mosoly az ábrázatomon, látva barátságos fényben tündöklő vonásait. Már-már vétek, hogy szeretett anyanyelvemen fogant mondanivalóm kizökkenti a békéjéből, és szikrázó tekintetét döbbenet árnyalja, noha legnagyobb megnyugvásomra ez nem tart tovább, mint a kérész röpke léte. Megszelídült pillantásokkal viszonozom lélektükreinek határozottságát, hallgatva íves ajkairól alácsordulni a feleletet, mely bárminemű hangszernél vagy dallamnál is édesebben simogatja a füleimet. S kivételesen csönddel adózok a kellemes pillanatnak, amelyben aláhullik lényünkről az eddig felhalmozott gyanakvás és kétkedés. Helyette a kikészített gyolccsal körbetekerem a fránya sebet, majd trehány munkám végeztével visszaegyengetem magamra a szebb napokat is látott ingemet, immáron a székből felállva és közelebb lépdelve hozzá. A felém nyújtott italt egy biccentéssel fogadom el, s amiként ő, úgy magam sem késlekedek megnedvesíteni kiszáradt torkomat.
- Talán mindegyik egyszerre, vagy valójában egyik sem. Olykor magam sem tudom – vonom meg a vállaimat újfent, a magam részéről ismét a komódot választva támasztékul a derekamnak. - Noha a szektavezér kissé túlzás lenne, és szélhámosnak sem nevezném magamat. Az olyan csúfosan hangzik – szusszanok fel mímelt sopánkodással, lepillantva az italom vöröslő felszínére, mielőtt pajkos mosolyra húzva az ajkaimat, visszaegyengetném tekintetemet a bájos hölgyeményre. Velerisre. - Ugyanakkor úgy vélem, neked sem a rímfaragóra, sem a bolondra nincsen szükséged. Remélem megérted kérdezősködésem okát, ám tudnom szükséges, honnét a rajz s ki irányított hozzám? - billentem oldalra leheletnyire a fejemet, érdeklődéssel függesztve kékjein a sajátjaimat.

Tinvaak los grah

Rhysand Earhgaze Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Feb. 04, 2022 9:19 pm

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris

Egy pillanatra fanyarrá válik mosolyom, mint a bor, melyet sokáig hagytak állni. Az ostromló kudarca, akinek újra nem sikerült ledönteni a falakat. Hangtalan sóhajjal, hagyom a stratégiát, s vállalom fel a nyílt harcot, egy csábítóbb nem titkot felfedve előtte.
Fintorodó ajkát látva, sóhaját hallva, arcát érintve ujjaimmal fordítom, egyenesbe még mielőtt lecsúszni találna a székről.  – Ne nézd, mert még a végén a földről is össze kell, hogy szedjelek – hirtelenkedve rázom meg fejem színpadiasságán. Oly könnyen játszik a szavakkal, a mozdulataival, arcának izmaival, hogy nem tudja nem csodálkozva magába szívni az ember. – Így jár az, aki virágok helyett ellenségeket gyűjtöget – pillantok rá félre, mielőtt bejezem sebe tisztogatását, hogy utána biztosítsam afelől, hogy még egy darabig űzhet csalfa játékot a halállal. – Kész szerencse, hogy utolsó rímed, nem a sírfeliratod, noha valóban kéz a kézben jársz a veszéllyel, ideje lesz elgondolkoznod rajta – a rongy száraz részével törölgetem meg a szesztől megnedvesedett ujjaim, bár ez a szagát nem űzi messzire. Rakoncátlan mosolyát épp úgy viszonzom, mint eddig tettem, s egy pillanatra el is tűnődöm vajon van e bármi, ami az ő orcájáról letörölheti azt? – Bár lassan kezdem magam megbántottnak érezni, hogy még egyet sem hallottam tőled – görbül meg szám széle, színlelt megbántottságom okán, elhajítva a helység egyik sarkába a bűzölgő rongyot.  Hamar elszáll bánatom, s csillan fel szemem, a félig bevallás hallatán. Azt hiszem, méltón lehet döntetlennek nevezni a kimenetelt. – Úgy vélem, Velerisnek is épp úgy kedvére lenne a társaságod, mint nekem – őszinte, barátságos mosolyra húzódik ajkam vonala. Könnyedén lépek az asztalhoz, gondosan újra meghajtva a papírost, még mielőtt a mellkasomba szorulna a levegő, az oly rég hallott nyelv hallattán. Elrejteni sem tudnám az arcomon átsuhanó döbbenetet, a majd megkönnyebbülés, öröm, hála egyvelegét, amint visszapillantva vállam felett tekintetem tenger simogató kékjébe fúrom. - Lok, zeim enook gram, nol sein viidost do intoxication (Magasan, minden felhőn át, a mámor lassú mérgétől) – felocsúdva nyílnak szét ajkaim, hogy oly hosszú idő óta, újra vérem szavai peregjenek le nyelvemről. Jó kedvem eddig is garantált volt Rilrion jóvoltából, most azonban, mint az őszi falevél, melyet felkap a szél, olyan könnyednek érzem magam. Olyan ez a pillanat, mint a drágakő. Felhőtlen pillanat, mely mámorító izgalommal tölt el. A magam részéről a csendet, pillanatokig csak halk neszezésemmel kergetem el, ahogy elrejtem a rajzolatot oda, ahonnan előkerült. Elrendezve azt, nyúlok a boros üvegért, hogy újra töltsem poharunkat. A két kehely öble habzó- vörös fodrokat vetett, s szempillantás alatt harmadrészig teltek borral. Karimáját közre fogva nyújtom felé az övét, míg sajátomat száránál fogva emelem ajkamhoz, hogy máris kortyoljak belőle, benedvesítve kiszáradt torkom. – Ki is lennél te akkor valójában… rímfaragó, szektavezér, szélhámos, bajkeverő vagy csak egy bolond, netalán mind egyszerre? – Fúrom tekintetem az övébe, bimbózó mosollyal szám szegletében, miközben, átfonom szabad kezem a mellem alatt megtámaszkodva rajta a másikkal, neki dőlve az asztalnak.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

230
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Feb. 03, 2022 10:04 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
Parádés főhajtással fogadom csintalan szavait, melyek a szerencsémet voltak hivatottak méltatni engedelme tükrében. Elővigyázatosan elhallgatom a tényt, miszerint igen sokszor s igen váratlan, veszedelmes momentumokban érzem magamon az isteneink kezét, ugyanis újabb kérdéseket szülne, melyekre egyelőre vagy egyáltalán nem válaszolhatok, bármilyen édesen is húzza rézsútos mosolyra csókra hívogató ajkait. Pedig hasonszőrű pimaszkodása végett egyre vékonyabb húron pendül a kitartásom, elvégre miféle szerencsétlen flótás lehetne képes rezzenéstelen tűrni egy ilyen földi tünemény végzetes kacérkodását? Kevés, és attól tartok én sem fogom sokáig gyarapítani a mázlisták táborát. Megadó sóhajjal engedem le a vállaimat, billentem oldalra a fejemet, miközben sokat sejtető mosollyal az övébe fúrom pajkos kékjeimet. Szemöldökeim leheletnyi emelkedésével zárom a mozdulatot, melyet ezúttal sem követnek beismerő szavak.
S talán jobb is, ki tudja, miket regélnék a rettenettel farkas-szemezve, mely egy rendkívül bűzös ital és egy rongy képében tetszeleg. Persze nem kerüli el a figyelmemet a kisasszony hűvös pillantása, de valamiként jobban leköt a küszködés, hogy ne robbanjak ki a székemből tüstént és meghazudtolva a valóság szabályait, ne másszak a plafonra menedék gyanánt. Apró, reszketeg sóhajt engedek legördülni a mellkasomról, amint gyanakodással telten és fintoraimat mit sem leplezve méricskélem gondos kezének mozzanatait.
- Aucs…! Az érintése sem finomabb, mint a szaga – húzom el a számat, kényesen pillogva a letörölgetett vágásra, melynél rosszabbat is láttam már magamon. - Hála az isteneknek, micsoda vétek lenne, ha többé nem taposnám teremtett földjeiket és hinteném világukba mesteri rímeimet – szusszanok fel megkönnyebbedéssel, mielőtt csintalanul elmosolyodnék. Egyrészt mímelt önelégültségem, másrészt rafinált szavai hallatán. - Ahh, értem… Meg mernék esküdni, hogy ez a te ismerősöd is éppoly hasonló hozzád, mint az a bárd Rilrion énhozzám – vonom meg aztán az egyik szemöldökömet, tűnődve, melyik legyen az a pont, mikor költői túlzások helyett egyenesen beszéljünk egymással. Tán itt lenne az alkalom, mégsem tudom hátrahagyni játékos oldalamat, legalábbis nem annyira, hogy szemtől szemben kimondjam az igazságot. - Úgy vélem, mindketten beszélhetünk ismerősünk nevében. Fah mu bo stin (elvégre szabadon szárnyalunk) – pillantok fel rá elsimult vonásokkal, figyelve reakcióját a nyelvre, melyet szívem legnagyobb bánatára rendkívüli ritkasággal mérek. Noha éppen azért, mert nem elterjedt, a szakértetlen fülek szerencsére alig ismernek rá.

Tinvaak los grah

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Jan. 31, 2022 4:46 pm

GRAH-ZEYMAHZIN
 @Ahronit  && Veleris

Hasonló megilletődöttség ül ki arcomra, a helységet betöltő nevetése hallatán, mely már- már engem is kacagásra sarkall. Mosolyom határozott vonala megtörik, ajkaim elhagyják egymást, vállam megemelkedik, nem igazán jutok szóhoz csak vörösen kígyózó fürtjeimet ráztam meg válaszul szertelensége okán. – Kevés kurafit ismerek, aki megengedhetné magának ezt az arcátlanságot. Szerencsésnek érezheted magad – feleltem, ám szememben nem tőrök, hanem derűs felhőtlen mosoly egy pimasz kislányéhoz hasonlatos, aki valamilyen csínytevésen gondolkozik. – Azt hiszem, az lenne mindkettőnknek a legjobb. Egyre inkább kezd… - egy pillanatra harapok ajkamba, míg nyelvem hegyén megízlelgetem a szavakat - … érdekelni eme idegen – választom inkább a másodikat, mely kevésbé merevítheti tovább álláspontját, melyhez látványosan ragaszkodik… mi szerint nem igazán akarja felfedni előttem a titkát. Nem mondom, csodálatra méltó ez a vonzódás elhatározása okán, túl csábítóvá téve a helyzetet, s részvevőjét, hisz ki más tudná nekem válaszokkal szolgálni?
Lélegzetvételnyi idő nem sok, mégis tapintható a feszültség, - s nem az a fajta, melyet szoknyám ráncai rejtenek-, éppen elég ahhoz bizonyosságot nyerjek. Könnyed mozdulattal nyúlok az üvegért, hogy benedvesítsem az előkotort rongyot, s helyezzem, azt vissza mielőtt válaszolna. Nyakamba öntött jeges vízként hatnak rám a szavak. Leginkább egy, melyért más helyzetben már vörösen égne az arca, ám most csak hűvös pillantást kap. Itt Yloreban? A gondolat is hihetetlennek tűnik. Oldalra lépek, hogy sebének kitisztításához kezdjek. A szaga még mindig olyan, mint egy döglött pocoknak, leküzdve az undort bújtatom két ujjam az anyagba, s óvatos, puha érintésekkel törlöm le karjáról a sérülés köré száradt mélyvörös vért.  – Miért kötném az orrodra? Végtére is nem te vagy az, akit keresek – vonom meg enyhén a vállam, s hasonló, ha nem gyengédebb gondoskodással itatom fel a felhasított bőrből fakadó pettyekben kiserkenő friss vért. – Megmaradsz – szelídséggel mosolyodom el, szemügyre véve a vágást. – Mellesleg talán tudok valakit, aki szívesen csatlakozna hozzájuk… - elgondolkodva emelem magasba a szemöldököm, s húzom félre szám. - … bár attól függ, mit lakozik a név mögött.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

230
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jan. 28, 2022 6:58 pm

Grah-Zeymahzin
Veleris & Rilrion
Enyhe megilletődöttség kanyarodik az arcvonásaimra a visszakérdezése okán, ám hamarost felszakad belőlem egy jóízű nevetés. - „Azt hiszem azt mondta, boldogok a sajtkészítők!” - ismétlem el a szememet törölgetve, szakadatlanul kacarászva, ugyanis rég nem hallottam effajta sziporkát bárminemű hölgy ajkáról lecsordulni, kinek szépsége mögött ráadásként a világ nagyja elbújhatna. - Nos, a te sajtkészítőid, már ha megengedsz nekem efféle arcátlanságot, gyönyörű sajtot farigcsáltak – mosolygok rá jó kedéllyel, még mielőtt bizonytalanabb ingoványra terelődne beszélgetésünk fonala.
Az ösztöneim rokonlelket sejtetnek a csalafinta pillantások és sejtelmes szavak mögött, mégis nehezen egyensúlyozok a bizonyosság és a biztonság mérlegén. Van értelme a kilétemet kendőzni, mialatt jó eséllyel tisztában van lódításom tényével? Minden bizonnyal volna, ha más nem, szórakozásom teljes körű megélése végett, ám az a fránya kíváncsiság… Nyilvánvalóan nem fogja meglebegtetni előttem titkait, előbb perzsel fel kutakodó tekintetével, s édes szavaival, minthogy megkönyörüljön botor szívemen.
- Nos, ha ő vált ki effajta pillantásokat ragyogó kékjeidből, meglehet, még ideterem – vigyorodok el arcátlanul, persze még azelőtt, hogy megkísérelné megmérgezni magát a beazonosíthatatlan löttyel. Felelete nem csitítja el döbbenetemet, noha nem is állítom, hogy nem láttam vagy tettem már ennél nagyobb őrültséget. Bizonyítéka mindez kockázatvállalásának, ami legnagyobb reményeim szerint egyéb tevékenységekre is kiterjed, mint a… Hát, nem a vörös kígyók szimbólumának „képembe nyomása”.
Mozdulataim váratlan dermedését képtelen vagyok elkendőzni, mialatt az asztalon heverő, ismerős rajzolatot vizslatom, de viszonylag hamar felocsúdok a megilletődésemből és hetykén megvonva az egyik szemöldökömet, felsandítok a kedvesre.
- Tudok. Mi dolga egy ilyen finom hölgynek a Vörösekkel, kiknek kötelékéről az hírlik, mindenféle megvetendő keverékeket, sárkányvérűeket dédelget a keblén? - érdeklődöm némi elkomolyodással, s noha igyekszem elcsitítani feléledő szívem hangzatos dobbanásait, készen állok bármelyik pillanatban kereket oldani, ha netán a szép hölgy érdeklődése nem tudományosságból vagy a tagság reményén fogant, hanem a kígyófejek egyesével történő levágásából.

#kihívás2

Tinvaak los grah

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: