Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

El'Alora - Nyitott könyvtár, 1 nappal korábban - Page 2 KaDiPE5
El'Alora - Nyitott könyvtár, 1 nappal korábban - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

El'Alora - Nyitott könyvtár, 1 nappal korábban

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Vas. Feb. 20, 2022 9:34 pm

Többet ésszel
Zavarát látva elégedett vigyor kúszott az arcomra, ártatlan megjegyzésemtől szinte fülig vörösödött. Természetesen nem kívántam semmi rosszba belerángatni, hisz arra is jól emlékeztem, hogy már csak a tegnap esti puncsom mit tett vele. Aztán persze, ha itt marad El'Alorában, ki tudja, egy nap talán ő kopogtat az ajtómon majd némi ismétlésért.
Sikertelen visszavágására csak vállaimat rántva kitártam a karjaimat, nem tetéztem a helyzetet. Belőle sem sikerült kicsikarnom hosszasabb ellenkezést, idejében felismerte, hogy csak maga alatt vágná vele a fát. Kár volna tagadnom, meglehetősen szórakoztatott a dolog.

Ajánlásomat követően fel is pattant az asztaltól, érdektelenül maga mögött hagyva a bestiáriumot, és az említett polcokhoz sietett. Lekapta a mágiatörténelemről szóló sorozat első kötetét, spontán felütötte valahol a közepén, és kíváncsian beleolvasott. Ha valóban úgy dönt, áthatóan szeretné ismerni mindezt, a legjobb olvasmányt választotta, noha elég száraz, és nehéz nyelvezetű lesz valaki számára, aki nem foglalkozott még ilyesmivel. Mindenesetre, tudásvágya sokmindent elárul jelleméről. Dícséretes.
Meglepetten pillantott rám, mikor a fénymágiát említettem.
- Mondjuk úgy, érdemes nyitott szemmel és füllel járni El'Alorában - feleltem halkan.
Valóban sokmindent láthat és hallhat az ember, ha tudja, mire figyeljen. A nálam megforduló mágusok és egyéb vendégek pedig igazán beszédesek szoktak lenni egy kis mynzashi bor után. Bár a drága Edellyn azt hiszem, anélkül is mesélt volna új üdvöskéjéről, vagy ha nem, én kérdeztem volna rá a tegnap esti mulatság után.
- Arienthe kisasszonytól hallottam rólad, ha tudni szeretnéd - válaszoltam meg a kérdését. - Régi jó barátom, és megbízható üzlettársam.

Varázsló vagyok
Nasir Al-Qasim

We are the lions in a world of lambs

❖ Történetem : ❖ Ulron :
72
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

El'Alora - Nyitott könyvtár, 1 nappal korábban - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 19, 2022 8:26 pm

Többet ésszel
@Nasir Al-Qasimzene • credit;
Feleletére érzem, hogy elvörösödik a fülem, és a kisebb sokktól, amit ez okozott, résnyire elnyílik a szám. Mi az, hogy ’is’? Bár tudom, hogy ez egy határozott szúrás a részéről, azért halványan megsérti a női ártatlanságomat. Összeszűkült szemekkel, karba font karokkal nézek rá. – Hé! – csak ennyivel sikerül visszavágnom, ám ez még visszavágásnak sem mondható, inkább csak hangot adok a felhördülésemnek. Nagyon gyorsan rájövök, hogy itt bármit mondhatok erre, csak magam alatt fogom ásni a fát míg végül már képtelen leszek kimagyarázni magam. Van egy olyan érzésem, hogy az ilyen magas labdákat mellette nem szabad elsütni, mert könnyen ő kerül vele nyeregbe viszont. Még hozzá teszek egy hangos ciccentést meg egy apró fejrázást, és ezzel tovább is állok a következő témára.
Amint kiderült, merre vannak ezek a könyvek, felugrok az asztaltól, otthagyva a kis bestáriumot. Nasir mellé lépve érdeklődően futom át a szemeimet az általa ajánlott soron pihenő könyveken. Több kötetes történelem, korokra bontva. Lekapom az első részét, és egy teljesen találomra felnyitott oldalt kezdek vizsgálgatni. Zavarodva nézek fel a férfira, amikor a fénymágiát említi. – De… honnan tudod ezt? – teszem fel a kérdést. Talán Edellyn mesélt rólam az ünnepségen? Vagy a kis mutatványom árulta volna el? Nem emlékszem, hogy ő a körünkben lett volna még akkor.
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

Skill and confidence are an unconquered army"

821
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 12, 2022 8:07 pm

Többet ésszel
Az asztalhoz lépett, félrepakolta a gondtalanul szétszórt könyveket, majd kényelembe is helyezte magát, spontán fellapozva az apró kéziratot. Aligha lehet érdekes, vagy hasznos olvasmány számára, inkább az eszmei értéke miatt tartjuk magunknál, mintsem a tényleges tartalma miatt. Arra ott van a bővített, pontosított, későbbi kiadás, ami valóban hasznos lehet azok számára, akik a tulveroni vadont járó lényekről kívánnak tudást szerezni.
Az Ezarasra, és szórakoztató olvasmányaira tett megjegyzésemre először csak elkerekedett szemekkel pillantott rám, majd hangosan elnevette magát. Én is eleresztettem egy visszafogott kacajt, a fejemet csóválva.
- Megértem - vontam vállat, miután visszautasította az efféle könyveket. - Magam is inkább a tettek embere vagyok.
Nem mintha ítélkezni kívántam volna azok felett, akik pusztán élvezetből olvasnak pajzánabb ponyvákat, hisz több olyan szerzőt is ismertem, akiknek a könyvei ihletmerítésre például teljesen jók.
Ahogy Thora komolyabbra fordította a szót, érdeklődve vontam fel a szemöldökömet. Nocsak...
- Ó, hát innen fúj a szél - támaszkodtam meg karba font kézzel az egyik közeli könyvespolcnál. - Ha általános mágiatörténelem érdekel, itt a bal oldali sor első polcánál találhatsz jónéhány érdekes kötetet, azonban ha valami specifikusabbra volnál kíváncsi... - hajoltam ki, szememmel a hátsóbb polcsorok irányába bökve. - A terem végében, jobbról a harmadikon tartunk minden fénymágiához kapcsolódó irodalmat. Mintha azt hallottam volna, ez az irányzat, ami jobban érdekel téged.

Varázsló vagyok
Nasir Al-Qasim

72
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 06, 2022 4:33 pm

Többet ésszel
A legutolsó emlékem a férfiról annyi, hogy Edellynnel beszél, és az azt követő momentumban már sehol se láttam őt. Nem tudom milyen viszonyban van vele, de ha egyszer visszatérek Nulportba, biztos, hogy kikérdezem róla a nőt.
- Nasir – bólintok mosolyogva, és kezemben a könyvvel közelebb lépek az asztalhoz. Azon megannyi könyv hever szanaszét, úgy tűnik, valaki nagyon keresett valamit, és már nem volt ideje elpakolászni. Innentől kezdve a könyvtáros dolga lenne, aki láthatóan jobb munkát talált az engem való visszatartásban, mint ezeknek a könyveknek a helyükre tételében. Feltornyosítom az asztalon lévőket egy kupacba, hogy legyen hely bármi mást is oda tenni, majd helyet foglalva az egyik széken egy véletlenszerűen választott oldalon szétnyitom a könyvet. Ekkora nézek rá újra a férfira. Érdeklődve hallgatom a könyv származásának történetét, és kíváncsian fordulok hátra a polcok felé, ahol még messzebbről is kitűnik a két ’O’ rúnás könyv. Még innen is sokkal vaskosabbnak látszódik, mint az asztalon lévő kistestvére.
- Érdekesnek hangzik – bólintok egyetértésben. Ha minden jól megy, temérdek időm lesz falni itt a könyveket, hála a férfinak, így mindenképpen megjegyzem azokat a különleges könyveket.
Egy ideig elképedten fúrom a tekintetem az övébe, aztán egyszer csak kitör belőlem a nevetés. Ez az az információ, ami nélkül ugyan úgy békésen haltam volna meg, és amivel semmit nem tudok kezdeni azon kívül, hogy mostantól, ha ránézek Ezarasra, ez fog beugrani. – Köszönöm a felvilágosítást, de nem olvasok ilyeneket – villantok én is egy hasonlóan ártatlan mosolyt, mint ő. Mindketten tudjuk, hogy az enyém valódi, az övébe viszont már bele lehetne kötni. – Engem viszont most jobban érdekelne a történelem. Pontosabban a mágiatörténelem. Szeretném tudni, mi ez az egész, ami körülöttem zajlik – adom tudtára az érdeklődési körömet, ami jelenleg a legjobban foglalkoztat.
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

821
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 06, 2022 9:24 am

Többet ésszel
Jól tudtam, hogy a könyvtáros egy darabig mérgelődni fog magában, amiért egy szavammal felülírom a gondosan megszerkesztett, és természetesen mindig betartott szabályzatát, de hát ezzel a kiváltsággal jár, ha valaki a tanács tagja. Talán elkezdhet hozzászokni. Ahogy bezártam magunk mögött az ajtót, jól láttam Thora arcán az elégedett, diadalittas vigyort, olyasvalakinek tűnt, aki aligha fogadja el a nemleges választ. Tetszik.
- Akkor a legjobb helyre jöttél - feleltem. - Hisz itt bármit megtalálsz.
És már a könyvespolcok közé is vetette magát, őszinte érdeklődéssel simítva végig gerincükön, címeiket figyelmesen elolvasva. Közben újra megköszönte, hogy behoztam, ám egy pillanatra lányos zavar ült ki az arcára. Nem leplezte szégyenét, bevallotta, hogy elfelejtette a nevemet. Csak elmosolyodtam rajta, hisz ahány új emberrel találkozott itt az ünnep alatt, aligha jegyezhetett meg mindenkit.
- Szólíts csak Nasirnak - mondtam, majd hagytam, hogy elmerüljön a könyvek között. - Ám, ha nem mesélsz arról, hogy mégis mi kelti fel az érdeklődésedet, úgy nehéz lesz könyvet ajánlani - szóltam neki rövid hallgatás után. - Az ott például egy korai példány Obeus magiszter evirani és mynzashi bestiáriumából - sandítottam az aprócska könyvre, amit látszólag találomra választott. - Még az első déli expedíciója során keletkezett, a jegyzetfüzetébe írta le az állatokat és lényeket, amiket utazásai alatt volt szerencséje megfigyelni. Aztán persze hamar betelt, és bővítésre, pontosításra is szorult. Ha a teljes, elkészült mű érdekel, az alatta lévő polcon megtalálod, az a két vaskos bőrkötet, amelyiknek "O" rúna díszíti a gerincét - mutattam rá, miközben közelebb léptem. - Ám, ha szórakoztatóbbra vágysz, fent a galérián tároljuk a művészi irodalmakat, amennyiben a költészet, vagy a krónikák érdekelnek - fejemmel az emeleti rész felé biccentettem. - De ha ez túl száraz az ízlésednek, ott a hátsó polcokon találsz jónéhány könnyedebb, valamelyest pongyolább alkotást - néztem még mindig a galéria felé. - Nincs abban semmi rossz, hisz sokszor csak azért olvasunk, hogy ideig-óráig jól szórakozzunk, nem igaz? Akad köztük pár erotikusabb olvasmány is, olykor még Ezaras is magával visz belőlük, mikor azt hiszi, senki nem látja - kúszott ártatlan mosoly az arcomra.

Thora Haleye and Ezaras Azildor Kedvelték

Varázsló vagyok
Nasir Al-Qasim

72
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jan. 27, 2022 10:18 pm

Többet ésszel
Már indítottam volna a következő érvemet, miszerint mégis miért kellene ide most engem beengednie a könyvtárosnak, amikor meghallottam a férfi hangját mögöttem. Összevont szemöldökökkel fordultam irányába.
- Én – fontam össze a karom a mellkasom előtt, és visszafordultam a könyvtáros felé. – De úgy tűnik, itt elég nehéz hozzájutni – préseltem ki a szavakat az ajkaim közül dühösen. Leeresztettem a kezeimet, amikor intett nekem. Ha tudtam volna, hogy csak egy mágus kell magam mellé, elmartam volna az első velem szembejövőt, hogy vigyen be. Türelmesen várakoztam míg a férfi kitárta előttem az ajtót, én pedig, miközben átléptem a küszöböt, negédes, széles vigyort villantottam a könyvtárosra. Hát ennyit erről, húztam ki magam jobban és büszkén léptettem át magam a könyvtár termébe.
Rögvest a polcok irányába vetettem magamat, és lassan sétálva közöttük, óvatosan végigsimítottam a velem egymagasságban lévő könyvek gerincein. Témákra és műfajokra bontva rendezték el őket, és akármerre néztem, könyvek köszöntek vissza rám. Sosem láttam ennyit egy helyen. Még azt is megkockáztattam volna, hogy a világ egyik legnagyobb könyvtárában voltam. Csak úgy faltam a címeket, és azt sem tudtam melyiket húzzam ki először. Aztán egy apró, tenyérnagyságú könyvet emeltem le a polcról és érdeklődve forgattam a kezemben. – Bármire – mosolyodtam el, és a férfira emeltem a tekintetem. – Köszönöm, hogy segítettél… - már a nevét is hozzámondtam volna, de úgy tűnt, kimaradt az emlékezetem. Ez így nagyon kínos lesz, de muszáj volt bevallanom. – Ne haragudj, de elfelejtettem a neved – fordultam vissza inkább a könyv felé lehajtott fejjel.
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

821
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jan. 27, 2022 8:12 pm

Többet ésszel
Az ünnepség remekül sikerült, pont, ahogy azt vártam. A vendégek jól érezték magukat, ráadásul néhány új vevője is akadt a varázsgombáimnak, így az akár új piacokra is eljuthat általuk... Határozottan ígéretes.
De jóból is megárt a sok, mondani szokás. Másnap reggel korán ébredtem, és elzavartam mindenkit a lakosztályomról, akik úgy döntöttek, ott töltik az éjszakát. Persze korábban nem egyszer fordult már elő, hogy szívélyes invitálásomra maradtak, és ezzel nincs is semmi gond, ám akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy az este után átvánszorogjanak saját szobájukba, az már csak faragatlanságra vall. Nem szeretem, ha valaki visszaél a vendégszeretetemmel. Miután leráztam a kellemetlen vendégeket, összeszedtem magam, vettem egy frissítő fürdőt, majd tiszta kaftánt öltöttem, hogy munkához láthassak. A következő tanácsülésig volt még néhány nap, de a saját kutatásaimmal jobb szeretek a saját tempómban haladni, ezért hát a könyvtár felé vettem az irányt. Bár legtöbbször a szobámban dolgoztam, hisz ott tudtam a legnyugodtabb körülmények között koncentrálni, most jól esett egy kis változatosság.
Ahogy közeledtem, a bejáratnál a könyvtáros erélyes hangját hallottam, ahogy egy nővel vitatkozik. Könyörögve kérem, csak egyetlen könyvet, bármit amivel elszórakoztatom magam. Hallottam a feltűnően ismerős női hang csengését, aztán ahogy befordultam a sarkon, fel is ismertem a gazdáját. Az a fiatal lányka volt, aki Edellyn kísérőjeként érkezett. Hogy is hívták? Thora.
- Jól hallottam, valaki szórakozásra vágyik? - szóltam, ahogy közelebb léptem.
Tom, a könyvtáros türelmetlenül vonta fel a szemöldökét, hol a lányra, hol rám pillantva.
- Ne is törődj vele, a hölgy velem van - emeltem rá a tekintetemet, ahogy elsétáltam mellette, intve Thorának, hogy kövessen.
- Dehát nem engedhetünk be idegeneket, Al-Qasim tanácsos!
- Arienthe kisasszony a lelkemre kötötte, hogy vigyázzak a lányra, mialatt nálunk tanul. Nem látom akadályát, hogy a kíséretemben beléphessen a könyvtárba.
Tom még válaszra nyitotta a száját, de szúrós pillantásomra benne rekedt a szó. A legnagyobb természetességgel löktem be a hatalmas, faragott ajtószárnyat, magam elé engedve a lányt, aztán miután bezártam magam mögött, szelíden elmosolyodtam.
- Szóval, miféle olvasnivalóra vágysz?

Thora Haleye Kedvelte

Varázsló vagyok
Nasir Al-Qasim

72
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 23, 2022 6:40 pm

Többet ésszel
Minden nap egy új remény a próbálkozásra. A nővel való fura beszélgetés után, hiába, hogy megfenyegetett, úgy aludtam, mint a bunda. Bár tudtam volna mást is csinálni az alváson és unalomba elhaláson kívül. Kipihentem, friss ábrázattal pillantottam fel, csak hogy a nehéz függöny mögül kikandikáló napfény pontosan a szemeim közé vakítson, én pedig egy hangos nyögés kíséretében felültem, és megdörzsöltem a szemem. Fent a tartóban valahol megakadhatott egy karika, és képtelen voltam rendesen összezárni a függönyt éjszakára, így az itt létem kétnapján sikeresen mindkétszer a nap keltett, egyenesen a retinámon keresztül.
Szükségem volt most már elfoglaltságra. Ez így nem mehetett tovább, szóval éjjel megálmodtam, hogy addig fogok erőszakoskodni a könyvtárossal, míg az be nem enged. Minden elhatározásomat összeszedve ugrottam ki az ágyból, és öltöztem fel, nem sokkal később pedig már a folyosókon találtam magam. Kora délelőtt lehetett, az a kevéske lakója a tornyoknak már felébredtek, és egyre több lélekkel futottam össze az utamon.
- Hölgyem, értse meg – fonta keresztbe a kezét a könyvtáros a mellkasa előtt. – Civileket nem hagyhatok csak úgy kószálni itt – csóválta a fejét, válaszul pedig én is összefontam a karjaimat magam előtt.
- De ki van írva, hogy ez egy Nyitott könyvtár – minden hitetlenkedésemet belegyömöszöltem a hangszínembe, hogy felfogja ez az ember, nem normális, amit művel. – A nyitott szó legjobb tudásom szerint azt jelenti itt, hogy mindenki használhatja. - A könyvtáros továbbra is csak a fejét rázta, én élesen kifújtam a levegőt. – Könyörögve kérem, csak egyetlen könyvet, bármit amivel elszórakoztatom magam.
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

821
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 23, 2022 6:14 pm
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

821
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2