Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Raise the black KaDiPE5
Raise the black KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Deedra Gindrian, Ezaras Azildor

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Raise the black

Go down 
Utolsó Poszt Pént. Május 20, 2022 1:03 am
Raise The Black
« taggeld; @Ned Hawke •  Zene; ide • credit; »

N
em teljesen értem a a patkányhusi miatti fintorát, dehát a kapitány szava szent. Nem esszük meg Büdike elől a kaját. Vagy legalábbis nem nevezzük nevén a patkányfasírtot, ha véletlenül ráfanyalodnánk. Megértettem.

- Már így is lecsíptem az adagokból. Ha ennél is kevesebbet kapnak, nincs az a mennyiségű sör, ami elvonja róla a figyelmet. - Inkább nem fejtegetem azon meglátásomat, hogy a pöcshuszárok figyelmét csak egy megkapható punci tudná elvonni a korgó gyomrukról, ugyanis úgy esett, hogy én vagyok az egyetlen nő a fedélzeten. Hiába van nagy pofám, azért a saját magam ellensége nem vagyok. Legalábbis nem mindig. Elhallgatok hát, és inkább figyelem, ahogy Hawke sört tölt magának, mire a fejemmel a másik hordó felé intek. - Egy kis vizet hozzá, kapitány? - huncut kis vigyort villantok rá, és hogy elvegyem az élét a beszólásnak, alázatosan kinyújtom a kezem a korsójáért, hogy kiszolgáljam, ha úgy kívánja. Ismerjük már egymást egy ideje, de csak felületesen. Csak sejtegetem a fickó határait, és mivel szívességből hozott el szinte a bitófa alól, nem kellene túlságosan felbaszni az agyát. A végén még én leszek a csali valami nagy halnak. Azzal aztán tényleg megoldanám az étkeztetési gondokat.

A felbukkanó matróz felspannolt hangjára még én is izgalomba jövök. Aztán persze bekapcsol a túlélési ösztönöm és Hawkera pillantok. - Ugye mindenki arra gondol, hogy megkérdezzük tőlük, tudnak-e némi ellátmányt kölcsönözni fizetésnapig? - kérdezem vicceskedve, de a hangom reménykedőn cseng. Francnak sincs kedve megdögleni a tenger közepén. Mondjuk éhen halni se, de kard által kinyúlni elég nyomorult egy dolog.
Zsivány vagyok
Shani Masrani

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
133
❖ Tartózkodási hely :
Veszett Szuka
❖ Keresem :
a lelkiismeretemet égre -földre, de nyoma sincs..
❖ Szintem :
Kezdő (Tolvajlás); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Raise the black Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Május 03, 2022 12:47 pm
Raise the black

« taggeld; @Shani MasraniThe Andromache • credit; »

Némán hallgattam Shani szavait, ahogy összefoglalta készleteink jelenlegi helyzetét. Három napra elegendő élelem, talán négy, ha ügyesek vagyunk... Elfintorodtam. Patkánnyal azért nem etetném a fiúkat, mégha néhány kurafi meg is érdemelné, ellenben a sirály nem hangzik rosszul. Hálóink folyton a vízben voltak, bár igencsak szegényes fogásunk lett nap mint nap. Olykor fennakadt rajta pár angolna, vagy kisebb hal, de ilyen körülmények között aligha lehetett effektíven halászni. Ha kiküldök néhány ügyesebb íjászt az árbócokra, talán lőhetnek madarat, amivel kezdhetünk valamit. Majd felkeresem Billt, hogy intézkedjen.
- Ahhoz, hogy három napon belül bármiféle utánpótlásra szert tegyünk, isteni szerencse kell. Vagy egy jó préda - csóváltam a fejem. - Csökkentsd a fejadagokat, hogy kihúzzuk négy-öt napig. Több vizezett sört kapnak addig is, így majd nem jut eszükbe panaszkodni.
Persze azt sem akartam, hogy részegeskedés legyen a fedélzeten, főleg, amikor mindannyiunk józanságára van szükség, ellenben a mértékletesen adagolt sör mindig csökkenteni tudja az elégedetlenkedést.
Bíztam benne, hogy Shani érti a dolgát, és láttam, hogy a fiúk sem mernek szemtelenkedni vele, azt hiszem, hatott rájuk az indulás előtti beszédem. Ha szerencsénk van, egy-két napig fel se fog tűnni nekik a változás.
Elvettem a polcról egy korsót, majd a söröshordó csapja alá toltam, aztán megnyitottam. Nem töltöttem tele, épp csak annyit, amennyivel leöblíthetem ennek a mosléknak az ízét, amit ebédnek csúfoltunk.
- Kapitány - hallottam, miközben egy matróz sietett le dübörgő léptekkel a fedélzeti lépcsőn. - Hajó a láthatáron, északra. Őt is megrongálhatta a vihar.
- Lobogó? - kérédeztem vissza.
- Nulporti - válaszolt. - Alatta szarvas címerrel.
Harcos vagyok
Ned Hawke

Follow me and I will show you what life is

❖ Történetem : ❖ Ulron :
172
❖ Tartózkodási hely :
A Veszett Szuka fedélzete
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Raise the black Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 07, 2022 2:30 am
Raise The Black
« taggeld; @Ned Hawke •  Zene; ide • credit; »

T
izenkét napja hánykolódom a tengeren és ... várjunk? Jól számoltam? Hogy az istenek rúgták volna seggbe az első torzszülöttet, aki hajót eszkábált magának és vízre szállt! Tizenkét napja fürdőzöm az áporodott kanszagban, és hogy még boldogabb legyek, még a főzés is az én dolgom lett valahogy. Rendben, nem valahogy, hanem cserébe a fuvarért, de aztakurva! Ez valami igencsak különleges kalózbagázs lehet, ha a saját bűzük nem zavarja őket, de egy kis másnapos halfasírtra már húzzák azt a tompa orrukat. Pedig  még kibaszott borsóragut is csináltam hozzá egy régi családi recept alapján. Ráadásul úgy hallottam, az előző szakács édesen tálalta a hallevest, és keverte a hagymát a hangyával. Csak az a kibaszott szerencséjük, hogy nekem nem panaszkodnak. Ettől még persze hallom ám, miket sutyorognak a hátam mögött. Azt hiszik tán, egy hajón léteznek titkok? Pföhhhjjj! Két hete sem vagyok itt, és úgy gondolkodom, mint egy szájbarakott matróz.

A kondér mellett üldögélve rágcsálok egy fél szelet száraz kukoricás kenyeret, mikor felbukkan Hawke az üres tányérjával. Széles vigyort villantok rá, és elveszem tőle a mosatlant.  - Pedig van még egy kevés a kondérban. És eskü-eskü, ma még rá se gondoltam, hogy beleköpjek! - Ez mondjuk nem hangzik túl hitelesen a számból, tekintve, hogy nem a főztömmel van tele épp. A komoly kérdésre vállat vonok és elfintorodom. - Nem vagyok igazi szakács, de saccra három napot még kihúzunk.  Négyet, ha fiúk összefogdossák a patkányokat a fedélközből, mert akkor csinálok egy jó pörit, aztán lehet tunkolni a lassan penészes kenyérrel... - Elfintorodva mutatom fel az eddig a kezemben szorongatott kenyérdarabot, aztán felállok és a kondér mellé dobom. - Vagy ha ahhoz nincs gusztusod, Kapitány, feláldozhatnánk valamennyit a készleteinkből és egy-két jó lövésszel intézhetek egy kis babos sirályragut. - Nem vagyok egészen tisztában azzal, hogy mennek itt a dolgok, de ha ötletelni kell, nekem aztán minden szopó helyzetre van egy-két mentő ötletem. Aztán vagy beledöglünk, vagy nem.

Cailen Sephiran Kedvelte

Zsivány vagyok
Shani Masrani

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
133
❖ Tartózkodási hely :
Veszett Szuka
❖ Keresem :
a lelkiismeretemet égre -földre, de nyoma sincs..
❖ Szintem :
Kezdő (Tolvajlás); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Raise the black Empty
Utolsó Poszt Pént. Feb. 11, 2022 4:13 pm
Raise the black

« taggeld; @Shani MasraniThe Andromache • credit; »

Tizenkét napja már, hogy elhagytuk Mynzash partjait, azzal a küldetéssel, hogy a nyomára bukkanjunk Veenboer kapitány rejtekhelyének. A kalóz, aki hat mynzashi fegyvertárat fosztott ki az utóbbi két hónapban. Arra hamar rájöttem, hogy nem a környéken húzhatta meg magát, hisz minden korábbi, efféle portyája során hosszabb időre eltűnt. Néhány lefizetett kereskedőnek hála hasznos információkhoz jutottam, amik alapján kelet felé vettem az irányt, abban bízva, hogy rábukkanok az aprócska szigetre a Fehér-tenger túlpartjához közel.
Remek tempóban haladtunk, amíg el nem kapott minket az az átokverte vihar három nappal ezelőtt... Noha eljutottunk a Fehér-hegység sziklás partvidékéhez, a Szuka megrongálódott. Hajóácsaink azóta is a törött előárbocsudárunkon dolgoztak, de aligha reméltem csodát itt a nyílt tengeren. A szakadt vitorlavásznak többségét sikerült összevarrnunk, befoltoznunk, azonban az orrvitorlát teljesen le kellett cserélnünk.
A viharban odaveszett az ellátmányunk egy része is, a legénységnek pedig érthetően elege volt már az egész kiruccanásból. Ha kissé szigorúan is, de sikerült még fegyelmeznem őket, viszont azt is tudtam, hogy ez egyre nehezebben fog menni, ha nem érünk belátható időn belül küldetésünk végére.

Egy hordón ültem a fedélközben, az ebédemet fogyasztva. A koszt most is pocsék volt, de némiképp a mentségére szólt, hogy a megmaradt készleteinkből kényszerültünk gazdálkodni, és a halászhálóink is rendszerint üresen lettek felhúzva.
- Nem is olyan rossz ennek az új szakácsnak a főztje, nem igaz, kapitány? - ült le mellém Bill, a csónakmester.
- Mintha csak az anyám főzte volna - rágtam meg és nyeltem le a falatot. - De nem az édes, hanem a kurva.
Az említett új konyhatündérünk nem más volt, mint Shani Masrani, a csempész, Mynzash tolvajhercegnője, alkalmi orgazda. Korábban nem egy alkalommal segített nekem továbbadni a lopott szállítmányokon, amikor még nem álltunk a császár szolgálatában. Az utóbbi időkben azonban egyre forróbb lett a talaj a lába alatt, így keresett fel, hogy lelépne egy időre, amiben a segítségemet kéri. Azzal a feltétellel felengedtem a hajómra, amennyiben itt tartózkodása alatt magára vállalja az önkéntes hajószakács szerepét. Mióta az előző szakácsunkat megvakította egy kartács, tarthatatlan állapotok uralkodtak a fedélzeten. Igaz, Shani főztje is távol állt az úri lakomától, már azzal is elégedett voltam, ha nem betegszik bele a fél legénység.
Ezt persze nem sokan mondták a szemébe, sőt, azok a nyomorultak inkább dícsérték a főztjét, noha biztosra vettem, a dekoltázsa jobban elnyerte a tetszésüket, mint a raguja. A félreértések elkerülése végett elbeszélgettem mindannyiukkal, már az utunk kezdetén. Tisztává tettem a helyzetet, hisz jól ismertem már Shanit. Ha bármelyik átkozott úgy döntene, hogy rányomul, biztosra vettem, hogy kiheréli őket, én viszont előbb hajítom a tengerbe bármelyiküket, mint, hogy eunuchok visításától zengjen a hajóm. Az persze már csak Shanira tartozott, ha ő dönt úgy, hogy kikezd valamelyikükkel. Amíg nem lesz belőle balhé, azt csinálnak, amit akarnak.

- Ízletes volt, mint mindig - vittem vissza fatálamat újdonsült hajószakácsunknak. - Azért repetát nem kérnék - fintorodtam el, majd közelebb hajoltam. - Hogy állnak a készleteink, hány napra elegendő az élelmünk?

Wynva and Cailen Sephiran Kedvelték

Harcos vagyok
Ned Hawke

Follow me and I will show you what life is

❖ Történetem : ❖ Ulron :
172
❖ Tartózkodási hely :
A Veszett Szuka fedélzete
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Raise the black Empty
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Raise the black Empty

Vissza az elejére 
1 / 1 oldal