Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Asztalok - Page 3 KaDiPE5
Asztalok - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Ezaras Azildor, Shani Masrani, Thora Haleye

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Asztalok

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Utolsó Poszt Szer. Márc. 16, 2022 7:04 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Márc. 15, 2022 2:07 pm
Az igazság nyomában

« taggeld;  @Jagger Fenton  •  Zene; ide • credit; »

Koppan a kés, s látom azt, hogy megdermed. Büszkeség fog el, hiszen a kemény munkám sikeres volt és méltó vagyok a pengéimre, ám azért is fog el engem ez a csintalan büszkeség, mert jó látni a fagyott képét.
Látom, ahogyan egy férfi még is kellemetlen hang irányába indul, hogy meglesse, mit teszünk itt éppen. Rá pillantok, s végig mérem őt, ahogyan megáll előttünk. Tántorog.
- Állj! Jelszó? – Vágom oda neki, de csak kettőnkre néz, majd böffent egy hatalmasat, majd még egyet akarna, de az már hányásnak látszik. Szájához kap, feltehetően már a szájában a visszaköszönt aznapi sülttel. Arca olyan, mint egy zsákmánnyal teli hörcsög pofája. Elfordul, majd hosszas léptekkel elindul.
Ez igen csak fura volt. Ám már hallom is, hogyan kiengedi azt egy sarokba.
Közjáték után pillantok vissza a férfire.
Szavait hallom, de nem reagáltam le, ahogyan láthatólag ő sem akar felelni, sem rezzeni a kijelentésemen.
Érdekes.
Arcomban még a feszültség jelei pillanthatóak, amikor is olyat mond, hogy a szívem is egy pillanatra kihagy egy dobbanást, majd fájó keservesen lüktet tovább mellkason börtönében.
Egy levegő. Két levegő.
- Csak, hogy már rég nem szolgálta, se nem volt a tetves bandád oldalán. – Mondom idegesen, kezem ökölbe szorul.
- Menekülj kalóz, búj mélyre. Ha megtudom közöd volt ehhez.. – Sóhajtok.
- Csak annyit mondok, mindig nézz hátra. – Teszem hozzá. Lendül is, hogy álljon fel, magam nem akadályozom meg.
S hagyom futni őt, bár hiába csak lépdel. Pillanatig ülök még ott, s lehúzom a maradék serem. Kihúzom a fából a tőrömet, s visszateszem.
Aztán, ahogyan jöttem, úgy távozom is.

#kihívás2

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 10, 2022 8:37 pm
Egy lecsúszott kalóz átlagos napja

« taggeld;   @Deedra Gindrian  •  Zene; ide • credit; »

Ahogy Deedra tőre hangos koppanással a kemény faasztalban landolt, pont előtte, Jag megmeredt egy pillanatra. A maradék alkohol is elszállt belőle, noha viselkedéséből ez aligha derült ki. Mindig kótyagosnak tűnt, ám a pia azért mindig jobb zsírzást adott minden testrészének, hogy aztán olyan laza mozgása legyen, mint néhány pillanattal ezelőttig volt.

Azt viszont kissé szomorúan vette tudomásul, hogy a Kék Albatrosz közönsége ily’ közömbösséggel viszonyult ahhoz, hogy szerény személyét egy késsel hadonászó leány fenyegeti. Azért ennél jóval nagyobb felháborodásra számított. Nem mintha nem örültek volna annak itt páran, ha az a kés egyből valamelyik testrészébe landol. Hálátlan társaság.

– Távol álljék tőlem mindennemű komolytalanság, hölgyem – emelte újfent a magasba mutatóujját Jag. Miközben beszélt, ez az ujj fontoskodva himbálózott a levegőben, néha hüvelykujjával hurkot alkotott. Nem tehetett róla, mindig is érzékletesen gesztikulált, ami sokszor a tolvajlásban is segítségére volt. Hiszen a gyűrűs, maszatos ujjaival tett nagy mozdulatok gyakran akaratlanul is elterelték az emberek figyelmét. Talán a fő szakma miatt is maradt meg benne ez ennyire. Arra, hogy Deedra szerint ő Drest kutyája lenne arra nem reagált. Nem érezte szükségét annak, hogy feszegesse a témát, mivel minden jel arra mutatott, hogy a hölgy nincs igazán jóban a kapitánnyal... Meg úgy általában a kalózokkal. Vajon miért...?
– Ha szegény Aiken meghalt, az nem az én bűnöm. Így jár, aki kalózok közé áll – Jag széttárta karjait, és egy kissé előre is hajolt Deedra felé, persze csak a biztonságos távolságig.
– Most pedig, ha megbocsájt kegyed, eszembe jutott, hogy fontos dolgom van… Valahol máshol – és már vette is a lendületet, hogy felálljon és a kijárat felé nézzen. Úgy tűnt, Deedrából nem tud több ulront kicsikarni és hát azt tartják, hogy a húsból kiálló tőr sem egészséges. Így hát Jag a fejébe vette, hogy – mivel szajhára kevés – keres egy másik kocsmát, ahol elihatja a fáradságos munkával megkeresett pénzét – jóval nyugodtabb körülmények között.

Ha Deedra megakadályozza ezt a lendületet akkor Jag persze kénytelen még a tomporán maradni egy keveset.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Jagger Fenton

...mert nyakas, gaz fajtánk, bitóra vár...!

186
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 07, 2022 7:03 pm
Az igazság nyomában

Még mindig nem voltam biztos benne, hogy jól cselekedtem. Azonban nem volt vissza őt, már kiszámoltam és elé tette az összeget. Rideg tekintettem meredt vissza rá, s szavai már egyre jobban forralták bennem a dühöt, amit a kalózok értek el bennem nem rég.
Magához is vette, s nem érdekelt. Már semmi sem érdekel engem.
- Szerinted jól végződött, ha most itt vagyok és veled csevegek, és rád verem el minden pénzem? – Kérdeztem vissza, s felkönyököltem az asztalra.
- Higgs és Doyle. – ízlelgetem a neveket suttogva magam elé. Le se tagadhatná, hogy zsivány vére van, ahogyan mozdul és beszél, csak ez tükröződik vissza.
- Hogy lehet, hogy Drest kutyája ennyit tud? – Biccentem meg a fejem. Ám a következő mondata már felrobbant, s a tőröm vágom az asztalba.
- Ne szórakozz velem! – Szűröm a fogaim között a szavakat, de nem kiáltok, csupán elmondom azt. Hiába a szemek akkor is ránk vetülnek egy pillanatra, ám nagyja vállat vonva bögyrészi tovább a lányokat vagy tovább iszogatnak.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Jagger Fenton Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Pént. Márc. 04, 2022 6:33 pm

Jag  - miközben úgy figyelte a leány matatását a pénzes erszényében, hogy szemei majd kiestek a gödrükből – az állához érintette két ujját. Így szokta „szakérteni” a dolgokat, ebben az esetben történetesen azt, hogy mégis mennyi lehet még abban a kövér erszényben. Deedra alkudozás nélkül kiszámolta elé a 20 ulront. Tudtam, gondolta Jag, tudtam, hogy többet kellett volna kérnem. Ám innen már nem volt visszaút, hiszen megegyeztek. És amit Jag megígér… nos, ebben az esetben úgy is lett.
- Na de kérem... Micsoda alaptalan feltételezés! - tettette a sértődöttet Jag. Mégis hogyan gondolhatott őróla ilyet? Egy talpig becsületes emberről!? Aztán ahogy az asztalra kerültek a csengő ulronok már el is felejtette sértettségét.
Hamar magához vette a pénzt, és egy gyors átszámolás után azonnal belső zsebébe rejtette, csak eztán emelte ismét Deedrára tekintetét.

- Fél füllel azt hallottam, hogy Higgs-el és Doyle-al volt randevúja Nulport rakpartján a közelmúltban. De hogy mi célból és hogyan végződött, arról semmit sem tudok. - Jag karjait széttárva dőlt hátra a székben. Ezúttal igazat beszélt, nem volt miért hazudnia. Sejtését azonban nem árulta el. Mégpedig ha valakinek két kalózzal találkozója van, éppen a rakparton, az nem sok jót jelent. Talán többen is lehettek ott, ebben sem volt teljesen biztos. Ezt is egy másik kalóztól tudta meg, aki éppen Doyle-t kereste, csak éppen akkor sehol sem találta.

Eztán Jag várakozóan pillantott az előtte ülő leányra, még lábát is keresztbe tette. Ezzel is azt mutatta felé, hogy ennyit tud, és bármi is történt szerencsétlen Aikennel, abban neki semmi része sincsen.
- Még húsz ulronért azt is elmondom, hogy hol találod őket - Jag kajánul vigyorgott Deedrára és már várta az újabb fizetséget. Ám valójában fogalma sem volt a két kalóz hollétéről.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Jagger Fenton

186
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Feb. 23, 2022 8:21 pm
Az igazság nyomában

Összekulcsolom a mellkasom előtt a kezem, s végig pillantok rajta. Pökhendi, de mi más is lehetne pont egy maga fajta? Csodálatosan képviseli mind azt, amit gondoltam még kis gyermekként egy kalózról. Ezért is lepett meg Aikenről, mikor megtudtam az igazat, hiszen benne ezt nem láttam. Talán jól titkolta a bujkálása alatt akkor.
- Végre. – Mosolyodom el megjátszva azt. Meg van a szeme. Erre felkell horkantanom. Akár egy zsoldosért is fizethettem, gondolni bármit gondolhat, hiába is van igaza. Ám ennyire ő sem lehet jó, hogy pontosan értse is.
- Egy sas veszett el önben jó uram. – Nevettem fel ismét gúnyosan. Végre igaz is volt a nevetésem, ami ez alatt a pár nap alatt ritkább volt.
Felsóhajtottam a kérésére. Azért vannak, határárok ám egyelőre a klánom helyett nekem kell intézkednem. Még egy mély levegő, s mocorgok. Megszívom ajkam, s a pénzem keresem.
Kiszámolom az összeget.
- Istenekre… - Dünyögöm, s elé vágom a kért összeget.
- Ha át versz.. – Nézek rá, s pillantásommal ölni tudnék.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Pént. Feb. 18, 2022 8:34 pm

Micsoda türelmetlenség, gondolta Jagger. Ahelyett, hogy már rég meginvitálta volna egy sörre őt is. De nézze meg az ember, csak magának rendelt. Ez szintén nem túl jó kezdés egy Jaghez hasonló kalóznál. Ám végre ő is kapott egy nevet, ami azonban ennél többet nem jelentett a számára. Talán ismernie kellett volna? Ezen igencsak törte még a fejét.

- Nos, kedves Deedra, a hírhedt Fekete Démon egyik matrózával ülsz szemben - tárta szét ültében karjait a férfi. Remélte, hogy ezzel a válasszal némileg megnyugtatja a feszült leányt. Még csak az hiányzott volna, hogy jelenetet rendezzen.

- Mellesleg megvan hozzá a szemem - mutatott Jagger kikent és összeszűkített tekintetére, válaszképpen arra, hogy honnan is tudja miért fizetett az imént. Mert már az elején feltűnt neki a köpenyes alak, amikor belépett az ajtón, hiszen kirítt a Kék Albatrosz - igencsak lecsúszott, javarészt pedig férfi - közönségéből. De még ha rosszul is sejtette, ezek szerint némileg beletrafált, mert Deedra - úgy tűnt - hajlandó volt fizetni. Meg aztán az ügyletek rendezése majdnem ugyanez a témakör, Jagger szerint.
- Húsz ulronocska és elmondom, amit tudok - vigyorgott Jagg.

Deedra Gindrian and Ezaras Azildor Kedvelték

Zsivány vagyok
Jagger Fenton

186
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Feb. 16, 2022 4:36 pm
Az igazság nyomában

Nagy levegőt veszek, s unottan figyelem, ahogyan bele kezd a számolásba. Megforgatom a szemem, s előrébb hajolok.
- Deedra. – Vetem oda neki a nevem, majd elbiccentem lassan a fejemet.
- Voltál azon a tetves hajon kedved szabadúszó vagy sem? – Kérdezem máshogyan a kérdésem, hátha valamilyen válasz végre elhagyja a száját is, amit valójában akarok tudni.
- Honnan tudod, hogy az volt? Nekem is vannak ügyeim a városban. – Mondom egy hamis mosollyal, amit olyan nehezen erőltetek magamra, hogy hamar le is kókad.
Rázom a fejem, hiszen össze-vissza beszél. Mit is vártam, majd azonnal elmond mindent? Ám semennyire sincs türelmem. Ha nem lenne bennem a vágya annak, hogy megbosszuljam a gyilkost, ki sem tenném a lábam.
- Mennyit akarsz? – Kérdezem hátha a pénz jobban hat. Ám nem szívesen fizetnék olyannak, akinek talán köze volt a szerelmem halálához. Ám nem vagyok erre képes, hogy ezt megállapítsam. Meggyőzésem pedig teljesen cserbenhagyott.
Megérkezett serembe kortyolok, lábam az asztal alatt ütemesen jár az idegességtől. Abba hagyom, majd felkönyökölök az asztalra. Kardom, s felszerelésem szorosan mellettem volt, s tudom, merre kell majd nyúlnom, ha a férfi bármilyen jelét is mutatja annak, hogy benne volt Aiken halálában.
Bizonyosan nem volt már józan, miért is lenne? Itt talán csak én vagyok az, aki még nem nézett a pohár fenekére.
Fejemben rengeteg kérdés jön és megy, és olyan lassan érkeznek a válaszok, ha egyáltalán érkeznek, hogy alig bírom magam türtőztetni.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 10, 2022 9:10 pm

Jagger Fenton szent meggyőződéssel vallotta, hogy kocsmába az emberek mulatni és szórakozni járnak - jelentsen ez bármit egyeseknél. Ám az előtte álló nő szöges ellentéte volt a Kék Albatrosz illusztris társaságának. Tekintetével is képes volt döfködni, hát mi lett volna akkor, ha tényleg pengét ránt.

És olybá tűnt a "hölgyem" megszólítást is zokon vette. Jag pedig bizonytalanul mérte újfent végig tetőtől talpig. Hát nem hölgy? Csak nem...?

A részeg kalóz türelmesen hallgatta végig az előtte ülőt, csak akkor nyelt egy nagyot, amikor az "pengét" és a "nyakadhoz" szófordulatokkal élt. Még egy kissé hátra is dőlt, hogy összevont szemöldökkel és lebiggyesztett szájsarkakkal meredjen vissza rá. Hiszen látszódott az idegenen, hogy komolyan gondolja amit mond.

- Nos, akkor vegyük sorra - emelte fel mutatóujját Jag, ezáltal is nyomatékot adva mondandójának - Először is te tudod a nevem, de én még mindig nem tudom, hogy személyedben kit tisztelhetek. Másodszor pedig, nem vagyok a Vörös Lándzsa tagja. Tudod... én az a szabadúszó típus vagyok.
Jag hangja a leghatározottabb részeg hang volt a félhomályos kocsmában. Persze a határozottság még nem jelent igazságot, mert csak annyira volt szabadúszó, hogy a Vörös Lándzsa tagjainak eddig eszükbe se jutott bevenni Jaget a klánba. Legalábbis eddig így állt a helyzet.

- A továbbiakban pedig ha jól láttam, az imént a csaposnak fizettél egy kis iránymutatásért. Úgy gondolom, amit én tudok az sem ér kevesebbet, nemdebár?

Talán ha az ismeretlen nő másként - mondhatni egészen másként - közeledett volna a jó öreg Jaghez, akkor ingyen is dalolt volna. Vagyis hát, majdnem ingyen. Ám jelen pillanatban meglehetősen rosszul állt a szénája, mivel éppen az utolsó ulronját váltotta erre a pocsék nedűre, s ezt csak tetézte az a tény, hogy a fenyegetésre kezdett kijózanodni. Így most minden eddigi "munkája" kárba vész.

Ám Jagger Fenton nem volt ostoba, még annak ellenére sem, hogy olykor szerette feszegetni a határait. Most is ezt tette, ugyanis tudni akarta, hogy mennyire kell tartania a nőtől. Megaztán most ő volt otthon, ennyi előnye származott a Kék Albatroszból. Itt kevés meglepetés érhette még annak ellenére is, hogy a Fekete Démon többi matróza vagy a jelen lévő hasonló foglalkozást űzők közül nem feltétlen állnának mellé, ha látnák, hogy éppen bajban van. Sőt. Ez amolyan kalóz szokás.

Sejtette mi történt Aikennel, bár nem volt ott akkor, amikor "nyoma veszett". A többi kalóztól hallotta amit hallott. De rendkívül boldog ember lenne, ha ez a pletyka ma este megérne néhány ulront.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Jagger Fenton

186
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 10, 2022 9:35 am
Az igazság nyomában

Merev tekintettel pillantok továbbra is rá, s ahogyan kijavít, arcom megrándul. Meg kell forgatnom a szemem, hiába próbálom oly annyira a kísértésnek ellenállni.
Elbiccentettem a fejem.
- Úgy nézek ki, mint egy hölgy? Bájos.. – Horkantok fel neki, ám kérdés nélkül ezek után vetem le magam a székre, és tekintetébe fúrom magam.
- Vörös lándzsa tag vagy? – Kérdezem, s nagyon remélem, igazat mond, mert már úgy is tudom a választ, ha az nem hazudott. Lássuk be Nulportban nem lenne meglepő ez.
Időközben egy pincérnő zavar meg minket, aki kap az alkalmon, hogy megkérdezze, mit hozhat nekem.
- Egy sert. – Vágom neki oda, aki bólintva távozik. Ilyenkor kellett ennek is jönnie. Nem akartam játszadozni, azonnal le akartam tépni valaki fejét itt és most. Végre beérne az annyi tanulás eredménye, hogy haladónak nevezhetem magamat.
- Most, hogy nem zavarnak…- Kezdek bele egy nagy sóhajjal, majd egyik kezemmel megtámaszkodom az asztalon.
- Információ kell nekem. Vagy fizetek érte, ha kell vagy karddal. Választhatsz. Azonban, ha vétkes voltál, úgy csak a nyakadon feszül majd a pengém. – Mondom neki szűrve fogaim között a szavakat. Ismét belegondoltam abba, hogy mi történt, s elkapott a borzongás. Testemen végig futott a fájdalom, és a hideg is.
- Nem régiben megöltek egy tagot. Aiken Hackney volt a neve. – Időközben láttam közeledni a pincért íg ismét elhalkultam. Leteszi a serem, s én keresek az erszényemben pénzt, majd sietve nyomom a kezébe. Mikor távozik, folytatom.
- Mit tudsz erről, ha tudsz. Ajánlom, hogy az igazat mond. – Tekintettem nem tőr ellent mondást, s pillantásom ismét bele fúrom.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Feb. 09, 2022 6:58 pm

Akárki is legyen az a bátor személy, aki elhatározza, hogy felkeresi Jagger Fentont általában nincsen egyszerű dolga. Ugyanis a keresett személy vagy éppen holmi piti bűncselekményt hajt végre, vagy részeg, vagy szajhákkal múlatja az idejét - esetleg mindhárom dolgot csinálja egyszerre. Hogy hogyan? Ne is kérdezd.

A Kék Albatrosz forgataga korántsem volt idegen a számára. Az oda járó kétes alakok és részegesek látványa, az ápolatlan férfiszag, amit szinte vágni lehetett mind-mind kellemes ismerősként köszöntötték Jaggert.
Ezen a napon is azt tette, amit általában tenni szokott: némi pénzt váltott olcsó szórakozásra. Amikor a csuklyás nő odalépett hozzá a nevén szólítva őt, akkor is egy korsó - sörnek csúfolt - lőrét öntött le a torkán. Amikor végzett - és persze azt is jól hallotta, hogy szóltak hozzá valahonnan - kupáját az asztalra csapta, majd óvatosan körülpillantott.

Nem kellett sokat keresnie a hang forrását, mely éppen fölé magasodott. Szemöldökei kíváncsian emelkedtek kissé feljebb homlokán, szemhéjaival pedig korántsem szinkronban, de pislantott egyet hosszasan.
- Jagger Fenton - javította ki a nőt azzal, hogy keresztnevére helyezte a hangsúlyt - Miben lehetek becses szolgálatodra, hölgyem? - pödörte meg bajsza végét a kujon kalóz. S azáltal, hogy ez a komótos mozdulatsor véget ért, máris valódi úriembernek érezte magát, s igyekezett legjózanabb énét mutatni az elbűvölő hölgynek.

Persze a fejében elindult egyfajta találgatás, hogy miért keresheti őt ez az idegen. És igen, ez volt az a találgatás ami mindig elindul hasonló helyzetekben. Hiszen aki abból él, mint Jagger Fenton az mindig a legrosszabbra számít. S ez az előtte álló hölggyel sem volt másképp. Nem emlékezett rá, hogy kifosztotta volna, vagy esetleg más, sokkal pajkosabb bűnöket követett volna el vele. Így hát kíváncsian várta, hogy mi fog kisülni ebből a beszélgetésből.

Deedra Gindrian and Veleris Kedvelték

Zsivány vagyok
Jagger Fenton

186
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 05, 2022 8:23 pm
Az igazság nyomában

Elmúlt az, amikor is már számolom a napokat, amikor már tudom az is milyen nap, vagy milyen napszak van. Könnyeim kiapadtak, s lelkemben egy hatalmas törés keletkezett.
Ezen a törésen csak egy az, ami talán nekem segíthet, az pedig a bosszú! Tudom, hogy nem maradhatok itt ebben a Kúriában sokáig, azt is tudom, hogy nem mehetek vissza apámmal a klánunkba, de mit tegyek?
Felvettem hát csuklyás köpenyem, s megnyergeltem a lovamat. Az állítólagos Homály kegyeltjei nem nagyon kapkodják magukat, így nekem kell utána járnom a dolgoknak. De mit tudhatok én ehhez? Nem értek ehhez, azt se tudom, hol kezdjem, ám nekem van valamim, ami a klánnak nincs, mérhetetlen harag és el nem apadó fájdalom.
Nem ismerek magamra, a vidám lány mára árnyéka önmagának, ki még a szeretett lovához is tárgyként áll.

Nulport éjjel még hangosabb, hiszen tele van részeges állatokkal. Célom egyszerű volt, megkeresni a Fekete Démon „lakóit”. Pár Ulronom el is ment az információkra. Ezt az, amit „szeretek” Nulportban. Van pénzed, akkor az állítólagos legmegbízhatóbb ember nyelve is hirtelen megered. Mindenkinek van ára.
Jagger Fenton, ízlelgetem ennek a kalóznak a nevét, aki elvileg ennek a hajónak a legénységének a tagja, és éppen erre látták, még hozzá a törzshelyükön. Kalózok, hát igazak a legendák..
Nem tétlenkedtem, s bele vetettem magam a sötét, holdfényben ázott utcákba, s egyenesen a Kék Albatroszba igyekszem.
Már jártam itt, akkor próbálgattam szárnyam, s próbáltam kirabolni semmiylen tudással egy embert. Akkor még elhittem, hogy minden lehetséges, és ér valamit ez a világ.
Törnek a poharak, a jobb sarokban éppen most pofozza fel az egyik a másikat, a balsarokban pedig kés játékot űznek egy törrel ujjaik között. Hopp! Volt egy ujja. Itt tán még a tulaj sem mer szólni, vagy számára édes mindegy.
Oda sétálok a pulthoz, és ledobok elé egy kevés pénz, hogy tudja nincs időm szórakozni.
- Jagger Fentont keresem. – Mondom neki, aki magára dobja a rongyot, mivel a poharakat tisztította, s közelebb hajol. Fogai még éppen hogy meg voltak, lehelete akár egy tehén valaga.
Oda bök a terem végébe, az egyik asztalhoz. Köszönés nélkül távozom, s elindulok a férfi felé.

Utamban egy részeges éppen leesett az asztalról, annyit ivott, s hányásában akar éppen megfulladni. Olyan érdektelenséggel lépem azt át, majd folytatom utamat.
- Fenton? – Kérdezem, ahogyan a férfi felé magasodom.

You step into
• • •

Veleris and Ezaras Azildor Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Asztalok - Page 3 Empty