Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Imahely KaDiPE5
Imahely KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
14 Hozzászólások - 16%
Veleris
11 Hozzászólások - 13%
Ezaras Azildor
11 Hozzászólások - 13%
Rhysand Earhgaze
10 Hozzászólások - 12%
Krónikás
9 Hozzászólások - 10%
Naken Forerion
8 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
7 Hozzászólások - 8%
Raghat
7 Hozzászólások - 8%
Kalandmester
6 Hozzászólások - 7%
Harden Rells
3 Hozzászólások - 3%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:06 pm
• Asztalok

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Kalandmester, Raghat

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
8
Ork
0
1
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Imahely

Go down 
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 9:14 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2790
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 9:09 pm
Before the storm
« taggeld;  @Kalandmester •  Zene; ide • credit; »

A
z egyetértés, a diplomácia még a legkanyargósabb utakat is képes volt kikövezni. Ebben akkor is biztos voltam.
Ulronrok, ulronok és ulronok.
Az arcomra féloldalas mosoly kúszott.
- Hogyne, Dardwa gróf, azon leszek - bólintottam. - Diszkréten intézzük, már amennyire innen lehetséges. Köszönöm az idejét, uram. Élvezze a mulatságot, a többit bízza rám - enyhén fejet hajtottam, majd kifelé indultam.
Lucas szótlanul szegődött mellém, mintha csak az árnyékom volna.
Igen, a város izzadt és buzzgott a hold alatt. Tajtékot vetett a tenger, amit Hawke korbácsolt fel. Ám, bár felül a gálya, és alul a víznek árja, azért a víz az úr. S mi magunk voltunk a tenger.

//Köszönöm a játékot  Imahely 854324872 //

Kalandmester Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1435
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 8:59 pm

Veszélyes vizeken
- Tételezzük – bólint Dardwa, aki maga is szívesen vezetné le feszültségét sétával, ha nem kellene még annál is inkább törnie a nyakát, mint ülve, hogy Edellynre felnézhessen. Ezért hát változatlan a padon ücsörögve és a pipáját szippantgatva hallgatja a feltételezés feltételezett következményeit és előnyeit, ami egy pénzhajhász törpnek lássuk be, cseppet sem hangzik rosszul. Nem hiába engedte lazára a gyeplőt annak idején a városban, kiemelve a jó üzleti érzékkel bíró nemeseket, ugyanis a hitvallása; minél több szorgos kéz dolgozik alá, annál nagyobb lesz a jövedelme közvetetten vagy közvetlenül. Persze azt is tudja, hogy veszélyes ingovány ez, de lám most is akad egy csinos arc, akit tűzbe engedhetnek egy őrült kalóz követelésére.
- Hmm… Tény és való, így jönnénk ki a legjobban. Ha pedig a császárok érdeklődnének, hírlik Hawke-ról, hogy a sajátját is szívesen ritkítja. Csupa előny. Intézze el ezt mihamarabb, Arienthe kisasszony, az ünnepség még két napig tart, és nem kívánok pánikot. A kikötőt feltartani pedig ulronok, ulronok és ulronok – magyarázza valamivel higgadtabban, láthatóan megkönnyebbedve az elképzelésektől. Ha pedig félreismerték a kapitány szándékait? Ráér akkor fájni a fejük. - Gergrik elkíséri magát. Feljegyezni a felek megállapodásának előzetes tervezetét. De ha szükséges, vannak katonai tapasztalatai is – biccent a nőnek, majd, ha nem akad más mondanivalója Edellynnek, végre valahára felkel a padról, hogy visszatérjen az ünnep felügyelésére.

Tulveron főkrónikása
Kalandmester

❖ Ulron :
527
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron
❖ Szintem :
Mester

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 8:40 pm
Before the storm

E
zer meg egy lehetséges kimenetel szaladt végig az agyamon, amíg beszélt.
Éreztem, ahogy a gyomrom összeszorul a császárok említésére. Nem, egy ilyen konfliktust semmiképpen sem engedhetünk meg magunknak.
- Csírájában fogjuk kezelni, ma éjjel - bólintottam, és megsimítottam fekete-arany szoknyám ráncait.
Tervek. Hát persze, mindenkinek azokra lett volna a legnagyobb szüksége.
 - Nehéz ingoványos talajra építkezni - feleltem. - Amennyiben Hawke Drest helyét akarja, azokat a feltételeket is kell betartania, mint neki. Ez, tekintve, hogy diplomáciai gondokat szülhet, csak még nagyobb fejtörés - szinte éreztem, ahogy kicsúszik a kezemből a gyeplő. Edellyn, gondolkodj az istenért.
- Tételezzük fel, hogy ezt akarja - tettem pár lépést a padok előtt, majd vissza. Kezeimet a hátam mögött kulcsoltam össze. -  Hiszen ez a legvalószínűbb. Visszakerülni a városba, a kikötőbe, a kereskedelem óraműjébe - magyaráztam - papíron ugyanúgy bánnánk vele, mint akármelyik másik kereskedőhajóval. Vámok, adók, egyszerű, színtiszta üzlet. Az alkalmazás még nem támogatás, és az, hogy Mynzash túl hosszú pórázra engedte a vérebét, nem a mi gondunk. Ha fizetnek, persze, kiadjuk, minden további nélkül - vontam vállat enyhén - ám addig is, sejtéseim szerint, profitálhatunk. Gondolom, hogy nem érkezett üres kézzel.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1435
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 8:15 pm

Veszélyes vizeken
- Egy kolonccal a nyakunkban, akiről biztosra veszem, már futnak tova a pletykák városszerte. Ide biztos tervek kellenek, Arienthe kisasszony, nem határozott remények – fejét újfent megingatva felel, azonban mint mindig, tisztességgel végighallgatja a kereskedőasszony további mondanivalóját. Persze, olykor kétkedéssel felhorkant, de addig nem ad hangot a saját véleményének, amíg alkalma nem adódik rá.
- Az ilyenek a legveszélyesebbek. A megalázottak, akik önerőből feltámadnak – jegyzi meg elhúzott szájjal. - Miért várunk holnap alkonyatig? Remélem tudja, hogy addig a fenyegetése fennáll, és sem a civil, sem a kereskedőhajók nem tudnak kifutni vagy érkezni… Nem mondom, hogy ugorjunk a tapsra, de a megveszekedett tűzdémonra, egy lövést már leadott – éppen, hogy sikerül elkerülnie a hangja megemelését, de elvörösödő arca mindennél jobban mutatja, hogy a feszültség, ami Edellynben is éket vert, őt sem kíméli.
- Afelől nincs kétségem, hogy visszajön. Maga mindig. De egy emberemnek el kell kísérnie. És addig nincs semmiféle megegyezés, amíg nem hallom a saját füleimmel. Nincs szükségünk egy kutyára, akit nem tartanak meg a láncok, ebben nyilván egyetértünk – vonja meg a szemöldökét. - Főként emiatt… Mindenesetre remélem, számíthatok a szakértelmére és a körültekintésére, Arienthe kisasszony. Egy felbőszült kalóz sem kicsi falat, de két felbőszült császár… Ne tűnjön úgy, hogy segítünk valakit, aki Mynzash-t nyíltan megtámadta.

Tulveron főkrónikása
Kalandmester

❖ Ulron :
527
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron
❖ Szintem :
Mester

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 7:57 pm
Before the storm

A
kár egy végeláthatatlan lánc, amit Drest halála indított el. Tulajdonképpen azért voltunk most itt. Azért volt itt Hawke is. És Aiken ezért nem volt köztünk.
Gyűlöltem, ha hibázok. És azt még jobban, ha kimondják.
Pusztán egy arcizmom rándult ennél a résznél, ám gyorsan rendeztem is a vonásaim.
Rendet kellett tennem. Mindenhol.
- A népek tudják, milyenek a kalózok, semmirekellők, bárhol felbukkanhatnak. A város jóhírét hamar helyreállítjuk majd, efelől nincs kétségem.
- Drest volt a kisebbik rossz - ismertem el - az előnyösebb befektetés. Hogy őszinte legyek, nem gondoltam volna, hogy Hawket bármikor is viszont látjuk, hisz nem kis mértékben szégyenült meg annak idején.
Szükségem volt a való világ talajára, a kézelfogható összefüggésekre. Próbáltam tisztán gondolkodni, viszont óhatatlanul is egy összedőlő félben lévő kártyavárhoz jutottam. Nem, ennek nem szabad megtörténnie.
- Ha találgatnom kéne, Drest helyét - bólintottam - azt a trónt, amit hátrahagyott. Ám biztosan csak a tárgyalás után fogom tudni, amikor holnap alkonyatkor felmegyek a Szukára. Ha visszajövök, azt információkkal teszem, ha nem... Nos, attól tartok akkor Hawke nagyobb bolond, mint amilyennek elsőre tűnik.
Elgondolkodtam.
- Hawke sose volt ostoba, mindig van egy kanyar, egy újabb lap a tarsolyában, körültekintőnek kell lennünk. Mindemellett nem látom megoldhatatlannak a helyzetünket. Meglátjuk, mit ajánlj, az előnyünkre tudjuk-e fordítani.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1435
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 7:39 pm

Veszélyes vizeken
A gróf a pipája végét rágcsálva hallgatja a kereskedőasszony megnyugtató szavait, melyek láthatóan csekély célt érnek a törpnél.
- Az egy dolog, ám kegyelmed nem számol azzal, micsoda szenteskedés folyik amott – csóválja meg a fejét, és ha leérne a lába a padról, jó eséllyel a kőpadlón dobolna a cipőjével. - Ha kiderül, márpedig híre fog menni, hogy egy ilyen alak fenyegette a várost az ünnepek alatt, én mondom, lesznek gondjaink – emeli el a szájától a szipkát, sóhajjal fordítva tekintetét a nőre, kinek valós vagy mímelt hidegvérét titkon mindég is irigyelte. Az ő népe nem afféle, akinek ami a szívén, ne lenne a száján.
- Mynzashból nem ilyen híreket fújtak a szelek róla – horkant fel kétkedve. - Emlékeim szerint azért tanácsolta kegyed annak idején, hogy Drestet viseljük, mert jobban elbírunk vele, mint Hawke-al… Annak a kurafinak volt híre, de ekkora képe közel sem. Mondhatni elégedetlen vagyok, és ez a maga sara – mormog tovább, újabbat szippantva a pipájából.
- Mi az elképzelése, mit akar magától? Közvetítői szerepet az amnesztiához?

Tulveron főkrónikása
Kalandmester

❖ Ulron :
527
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron
❖ Szintem :
Mester

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 7:21 pm
Before the storm

H
osszúra nyúlt még az éjszaka, és úgy tűnt, jobban izzad és buzog minden, mint a napvilág előtt. Mindezt egyetlen ember miatt.
Valahol sajnáltam, hogy Lucasnak is ki kellett vennem a kezéből a kupát, ráfért volna az ünneplés, azonban a mi dolgunk sürgetőbb volt, mint a mulatság.
Vele érkeztem hát az imahelyhez, ám a padok közé csak engem engedtek. Nem, itt nem volt félni valóm, túl voltam már pár tárgyaláson a gróffal.
Csendesen léptem be.
- Dardwa gróf - hajtom meg a fejem illendőn - egy régi ismerős a jelek szerint úgy gondolta, szintén tiszteletét teszi az ünnepélyen. Balszerencsés időzítés - halkan sóhajtottam fel, körbejártattam tekintetem a hideg köveken.
- Szó sincs ilyesmiről, és ami a várost illeti, a kereskedelem felfelé ível, nő a profit, ahogy egyre több hajó és karaván érkezik. Erről is suttognak - felelem nyugodtan, ajkamon halvány mosollyal.
- Ned Hawke azért jött, hogy Drest csontjait rágja, legalábbis aligha tudok mást elképzelni. A lövés erődemonstráció volt. Amelyik kutya ugat, nem harap - amint kiejtem a férfi nevét vonásaim egyből kifejezéstelenné válnak.
Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1435
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 14, 2022 6:19 pm

Veszélyes vizeken
A város grófját az egyik privát, ünnepi sátorból kellett kirángatni az öbölbe érkező hajó és az általa keltett felfordulás orvoslására, bár miután lassacskán feljózanodott és elértek hozzá a hírek Arienthe kisasszonyról és a névről, melyről szíve szerint többet nem hallott volna, eszében sem volt a kikötő forgatagában és veszedelmében rögtönzött ülést tartani. Ő is küldetett Edellynért, ám hamar hozzá is elért egy futár a kereskedőasszony hasonszőrű kérésével, így hát reméli, az oda-vissza üzengetés végül révbe fog érni az imaház lelketlen, csöndes épületében.
Dardwa az első sorban ücsörög, körötte megannyi katonával és őrrel, kik az épségét vigyázzák. Amennyiben Edellyn kísérettel érkezik, kizárólag őt engedik előre a padok között, ahol a gróf pipát füstölve int a kezével a mellette lévő helyre.
- Arienthe kisasszony. Kérem avasson be, mi ez a parádé az öblömben, lehetőleg minél hamarabb – szólal meg elmélyült hangon, közel sem boldog vonásokkal az ábrázatán. - Legutóbb az alvilági felzúdulás, most ez… Élni és élni hagyni, mindig ezt mondom, de tudja miket rebegnek a fővárosból? Kék palástosokat, meg vezető váltást – mormogja az orra alatt elcsöndesedve, mert a hatalmát nem szeretné, ha a kísérete meg találná kérdőjelezni.

Svea Helmrid Kedvelte

Tulveron főkrónikása
Kalandmester

❖ Ulron :
527
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron
❖ Szintem :
Mester

Imahely Empty
Utolsó Poszt Pént. Nov. 06, 2020 9:10 pm

Úgy tartják, hogy Nulportban két nagy épület van; az egyik az Őrhely és a fogda épületegyüttese, mert annyi bűnözőt kell hűvösre tenni, a másik pedig a Grófi kúria, mely a város törpe vezetőjének kisebbségi komplexusát igyekszik kompenzálni. És bizony csakugyan így van, a többi épület nem rendelkezik nagy terekkel vagy monumentális magasságokkal, és ez alól a nulporti imahely sem kivétel.
Igaz, nem is látogatják sokan, a tengeri és óceáni viszontagságokkal szembenézők inkább félik a vagy méltatják a vizet, semmint két istenséget, kinek létezését még senki sem tudta bizonyítani.
Tulveron főkrónikása
Krónikás

❖ Ulron :
2790
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Imahely Empty