Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Thaufun KaDiPE5
Thaufun KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Deedra Gindrian

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 13 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 12 vendég

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Thaufun

Go down 
Utolsó Poszt Kedd Ápr. 26, 2022 9:51 am

Kedves @Thaufun, üdvözlünk Tulveronon! Ne felejtsd el felkeresni foglalóinkat, hogy utána te is felfedezhesd terebélyes világunkat!
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2426
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Thaufun Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Ápr. 26, 2022 2:51 am

Thaufun

Mielőtt megérkezik a tájfun feltámad a szél.

Születési hely
Fekete-hegység

Születési idő
973. esztendő, Gailoth hava (49 éves)

Családi állapot
Nőtlen

Családom
Thaufun, Thidrar fia a Fekete-hegységből. Családja ott él, s közöttük legkiemelkedőbb személye nagyapja Throveg, aki a közösség egyik megbecsült elöljárója.

Foglalkozás
Kereskedő / Kalandor

Klánom
-

Törpe
Tanonc
Kereskedő
John Rhys-Davies
Erendriel Ravaqirelle

Karakterem képessége
Különlegessége csupán törpe mivoltában rejlik. Egyáltalán nem szégyellős, sőt olyan közvetlen és rátermett fajta, hogy a néma gyerekkel is könnyedén szót ért. Ez bizony jól jön a kofák világában. Öblös hangjának kacagása zengve tölti be a teret. Igen jókedvű fajta, főleg, ha finom sert ihat, ami nem utolsó sorban a kedvenc itala. Borzasztóan szeret enni, inni és régi kalandokat mesélni egy jóravaló törpe fivérének vagy jó komájának. No meg igen büszke hegyi törpe származására. Kereskedő foglalkozását kihasználva nem kevés ajándékkal és ritka becses holmik szállításával éri el, hogy a hegyi törpékhez tartozónak vallhatja magát. A kereskedéshez gyerekkora óta van érzéke. Családjában van kovács és serfőző így ezekhez is konyít valamicskét. A serfőzés tudományában titkos családi recepteket tudhat magáénak, amiket elkészítve és eladva igen jó haszonra tett szert már több ízben is. Ha kell a harcot sem veti meg, bár itt van még mit fejlődnie. Utazásban szívós alkat, a munkából nem húzza ki magát. Leginkább barátságos természete miatt kedvelik, bár ha tiszteletlenül bánnak vele, az felér egy harcba hívással.
Karakterem felszerelése

Elsődleges fegyver: Csatabárd

Másodlagos fegyver: Tőr

Vért: Láncing

Védekezés: Egyszerű sisakok

Egyebek: Nincs

Mindenkinek van egy története
No hát mit is mondjak magamról… Kezdődjön az elején? Az nem túl érdekes. Inkább elmesélem, hogyan kerültem egy úri kisasszonyt megmentő zsoldoscsapat tagjává. Nem igazán mondhatnám, hogy siheder ifjú voltam mert ez csak kilenc éve volt, ha jól emlékszem. Egy szép nyári nap éppen ott ücsörögtem Nulport-ban a Szőrös Vadkan fogadóban. Éppen egy ízletes mézsert hajtottam fel, amikor bevágódott az ajtón egy olyan piperkőc ember és aszodta, hogy valami báró vagy mi a szesz. Segedelmet kérni jött, mert elrabolták az aráját vagy nőcskéjét, ez ugye nem derült ki mert csak arra emlékeztem, hogy nyomban felajánlott kétszáz ulront. Nem is nagyon kérdeztem én semmit csak szépen bejelentkeztem mind egykori szakaszvezető. Igaz csak egy hónapig voltam katona mert időközbe rájöttem, hogy túlságosan kötött az nekem és inkább leszereltem. Na de sebaj. Megvillantottam a csatabárdom és máris felkerültem a listára. Pénz az csak a küldetés után, úgyhogy felhajtott még vagy hat, vagy hét komát a kocsmába. Összesen vagy tízen verődtünk a báró nyomába, aki valami vidéki kis tanyára vezetett minket. Elég elhagyatott és ottromba egy hely volt. Mint ahova trollok járnak brunyálni. Nosza hát előre engedtem az ifjakat hadd készítsék elő az utat. Bölcs döntés volt mert a legelsőt mindjárt melyen kapta három nyílvessző. No itt meg torpant az előre nyomulásunk. Szerencsénkre volt vagy két hegyesfülű, aki hozott magával íjat. Egy óvatlan haramiát torkon is lőttek, aki a ház ablakából számszeríjazott. Szép lassan azért fáról fára haladtunk a bejárat felé. Aztán már olyan közel voltunk, hogy egy istenes rohammal bezúztuk a nagy akácfa ajtót. Itt is elhullott egy szerencsétlen mert a szemközti lépcsőn egy bandita lenyilazta a velünk tartó egyik emberfit. Nyomban hasra is vágtam magam. No itten ránk szakadt a lakodalom. Kirontott vagy hat kormosképű nebáncsvirág. Az egyikkel majdnem köszönőviszonyba kerültem, de aztán csak a csatabárdom látogatta meg az agyvelejét. Tovább is mentem volna, de olyan keményfejű volt, hogy bele ragadt a csatabárdom. Mire kihúzta és körbe néztem már a másik öt jómadarat le is terítették. Átkutattuk a házat, de egy lélek se volt benne több. Pince az volt viszont. Gondoltam hátha van egy kis ser, rosszabb esetben bor odalent. Helyette megtaláltuk a menyecskének valót még másik négy anyaszomorító társaságában. Mondanom se kell, hogy a nagytiszteletű báró úr kintről instrumentálta a ténykedésünket. Féltette a kis testét fene a száját. No de aztán itt nem volt mit tenni. Nekiestünk a maradék banditának. Az egyik nem combon szúrt?! Hát de. Szerencsére a kezem ép maradt így aztán a csatabárdal megborotváltam az arcát. Lett is egy nagy keresztbe vágás a képén és nagy ordítás. Persze hogy én is ordítottam. Ott állt kifele a combomból egy tőr. A nagy óbégatásnak az lett a vége, hogy vérző pofával csak rám vetemedett az istenadta. Itt mán csak a bárdot tudtam magam elé tartani, hát ez meg a vértől nem látott semmit aztán hát nem beleszaladt? De bizony méghozzá gyomorral. No itten a hőgyek miatt nem részletezném milyen cafatokban meg csimbókokban omlott ki a bele a szerencsétlennek. Az volt a nagy szerencsém, hogy nem voltak képzettek, csak egyszerű kocsmatöltelékek, mint jómagam. No persze én jól képzett kocsmatöltelék voltam persze. Végül a társaság fele túlélte, ki kisebb ki nagyobb sebekkel. A kétszáz ulront még megfejeltettem a végén ötvennel a sebesülésemre tekintettel. Szerencsémre elég vastagon öltöztem így a szúrás se volt annyira mély, hogy lenyomorítson. Egy szép ki heg azért maradt, de ez már csak hencegésre jó. No hát ha csináltál már ennél nagyobb ostobaságot akkor igazán mondom, hogy cimborák leszünk jó komám!    

Daldram and Ezaras Azildor Kedvelték

Kereskedő vagyok
Thaufun

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
36
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: