Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

1022. Isilmë hava 18. KaDiPE5
1022. Isilmë hava 18. KaDiPE5
Mynzash
a place without expectation
"A sivatag nem arról híres, hogy kíméletes lenne a látogatóihoz, és ez a szélfútta dűnék esetében kifejezetten igaz (...)"

Hamarosan...
●●●●●●●●●●●●

• Bárdjai
Lelkes firkászok
Deedra Gindrian
11 Hozzászólások - 22%
Kalandmester
7 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
6 Hozzászólások - 12%
Folrandír Ceilteach
5 Hozzászólások - 10%
Krónikás
4 Hozzászólások - 8%
Arthus Nendrac
4 Hozzászólások - 8%
Veleris
4 Hozzászólások - 8%
Ivy Reaves
3 Hozzászólások - 6%
Naken Forerion
3 Hozzászólások - 6%
Rhysand Earhgaze
2 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Forróság havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Valamelyik reagod tartalmazza a következő szavakat: analfabéta, cickafark, inventárium. Mindhárom szónak egyetlen reagban kell szerepelnie!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

1022. Isilmë hava 18.

Go down 
Utolsó Poszt Hétf. Júl. 25, 2022 7:04 pm
Pislákoló Csillag
1022. ISILMË HAVA 18.
« @Wynva •  ZENE • 168 • credit; »
- N
a fene, hát akkor majd legközelebb – vonom játékosan fel a vállaimat egy pillanatra, pont mikor Mira egy utolsókat rugdosó lámpafénynél áll meg, és vele együtt én is. Az arcát kémlelem. Látom rajta, hogy nem nagyon tudja lereagálni a helyzetet, sem azt, hogy újra találkoztunk, ráadásul itt, de türelmesen várok. Hagyom, hogy ő törje majd meg a csendet, addig is békében hagyva azokat a pillanatokat, miközben arcának vonalait veszem szemügyre. Még mindig ugyanolyan vonzó, mint amikor először láttam őt, pedig eltűnt róla a feltűnő ruha és a smink.
- Van az a vágyódás, amiért megéri átüldözni a kontinenset – mosolyodom el, és óvatosan nekitámaszkodom a lámpaoszlopnak. Kezeimet magam előtt kulcsolom össze, figyelve a pohár borra, hogy ne lötyköljem ki az ujjaim között egyensúlyozva.
- S maga mikor fogja végre elárulni a nevét? – kérdezek vissza könnyedén, mert tudom, hogy nem ez az igazi. Annyira éget a kíváncsiság, hogy még leírni sem tudom. Miért titkolózik? Ellenségei lennének, akik elől menekül? Vagy egyszerűen csak nem szeretné, ha tudnák kicsoda valójában? Mit rejtegethet?

Wynva Kedvelte

Vándor vagyok
Raoul Damaris

Fogoly vagyok, szegény szerencsétlen, aki beleszeretett börtönébe.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
71
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

1022. Isilmë hava 18. Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 21, 2022 10:45 pm

The Pretender
1022. Esőzés hava 26.

Természetesen esélyem sincs meglógni. Nem is igazán ez volt a cél. Már annak is örülök, hogy Raoul csendben megvárja, amíg kimentem magam, és hallótávon kívülre sétálok a számomra még mindig csupa idegenből álló társaságtól.
Sóhajtok egy aprót, amikor felzárkózik mellém; hiába is próbálom azonban átvenni a beszélgetés irányítását, könnyedén átsiklik a megjegyzés fölött, csak hogy ismét megpróbáljon zavarba hozni. Élesen szívom be a levegőt, és egy gonosz mosolyt villantok rá. - Gondolom nem kell elmagyaráznom, mit jelent a vándor szó egy cirkusz nevében. Biztosan lekésett rólunk... - kecsesen megvonom a vállaimat, aztán megrázom a fejem, és megállok egy pislákoló lámpa alatt.

Gondolkodom néhány pillanatig, mielőtt újra megszólalnék, mert nem igazán tudom, hogy mihez kezdjek vele. Most még nem érzem, hogy meg akarnám csapkodni, de van egy olyan érzésem, hogy nem fog soká tartani, hogy elérjem ezt az állapotot. - Maga mindig a végsőkig üldözi a vágyott igazságot? Akár az egész kontinensen át? -  Nem gondolnám, hogy bármi fogalma lehetett róla, hogy itt fog találni, és azt sem, hogy ha így is volt, miattam jött volna. Egyszerűen csak jobbnak látom, ha én kérdezgetek, ahelyett, hogy keresztkérdésekre kellene felelnem egy(-két) nyilvánvalóan hamis személyazonosságot védelmezve.
« @Raoul Damaris •  ZENELINKKEL • credit; »

Raoul Damaris Kedvelte

Sámán vagyok
Wynva

There ain't no such thing as a free lunch.

712
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 21, 2022 10:13 pm
Pislákoló Csillag
1022. ISILMË HAVA 18.
« @Wynva •  ZENE • 202 • credit; »
T
eljesen más embert látok magam előtt, mint két hónappal ezelőtt, mégis arcának minden kis részlete megmaradt az emlékeimben és pont úgy, ahogy most látom. A nagy barna szemek, hibátlan bőr és persze a drámai elégedetlenkedés, amely kiül erre a csinos pofira.
- Meghiszem azt – mosolygok rá felhőtlenül, és tisztességesen megvárom, míg a mellette álló fiatal lánytól elnézést kér, és mellettem elhaladva távozni próbál a társasági körből. Egyértelmű, hogy nem hagyhatom ezt annyiban, elvégre a vele való harcias beszélgetés klasszisokkal felüdülőbb lesz, mint az iménti öregemberrel való téma a gyógynövényekről. Nem akartam közbeszólni a férfinál, hogy én pontosan ezekkel a növényekkel is gazdagítom portékámat, bár így visszagondolva előbb megszabadultam volna tőle, ha megmondom neki, hogy mindent tudok ezekről a növényekről a munkámból adódóan. Még ha a működésüket nem is igazán értem még.
Gyorsütemben zárkózom fel mellette, mielőtt eltűnik a látószögemből, és tartani kezdem vele a lépést. – Igen, hallottam róla – mosolyom továbbra sem lankad, s főleg azért, mert még mindig látom rajta, hogy próbál szerepben maradni. Gondoltam, most kicsit kiugrasztom a nyulat a bokorból. – Próbáltam elmenni a cirkuszának egyik előadására, de mint kiderült, egy cirkusz sincs a közelben. Tudja, hogyan lehetséges ez? – arcom mímelt meghökkentségre vált. Kedves Mirabelle, most mi lesz vajon a kifogása?

Wynva Kedvelte

Vándor vagyok
Raoul Damaris

71
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 21, 2022 9:00 pm

The Pretender
1022. Esőzés hava 26.

Sosem voltam igazán társasági pillangó. Igaz, még most sem érzem annak magam, de egészen elképesztő, hogy az elmúlt hónapokban több ünnepségen fordultam meg, mint életemben eddig összesen. És ha nem lett volna elég az Ősök éjszakáján átélt, baljós jelekkel, és apokalipszist hozó csecsemőkkel dúsított ünnepség, akkor most, a mágusok városában repetázhatok egyet. Egy titkos találkozó miatt jöttem a városba, nem pedig a mulatozás miatt, de úgy esett, hogy eddig csak ittam, és régi-új barátokkal futottam össze. Olyanokkal, akikre a legkevésbé itt számítanék. De sem Cate, sem pedig Thora nem tudott úgy meglepni, mint a hátam mögül megszólaló mély hang tulajdonosa. Lehunyom a szemeimet, és sóhajtok egy aprót, mielőtt felé fordulva felvonnám a szemöldököm. - Nem rajtam múlt... én megtettem, amit lehetett. -
Nem ismerem jól ezt a bizonyos Raoult, de tudom, ennyi hecceléssel még nem fogja beérni.  közelebb hajolok hát Thorához, és finoman karjára simítva a kezem, szólok neki: - Bocsáss meg, nemsoká visszajövök.-

Nem akarom, hogy Thora félreértse a helyzetet, hiszen Ron most nincs velem, de azt sem szeretném, ha hallana a csalásról, amit az ylore-i árverésen próbáltunk véghezvinni. Így inkább ismét kilépek a körből, és igyekszem minél messzebb jutni, mielőtt Raoul még lebuktatna valamivel. Nem mondom, hogy ez a célja, de biztos vagyok benne, hogy élvezettel fogja a fejemre olvasni a barátjától hallottakat, ha lehetőséget hagyok neki. Ezért aztán, ha felzárkózik mellém -mert úgy sejtem, ezt fogja tenni-  inkább én szólalok meg előbb. - Sajnálhatja, hogy nem volt ott. Izgalmasabb volt, mint az átlagos árverések. - nem, mintha bármi fogalmam lenne róla, milyen egy átlagos licitverseny, de neki ezt nem kell tudnia. - Már ha valaki érdeklődik a törp művészet iránt. -

« @Raoul Damaris •  ZENELINKKEL • credit; »

Raoul Damaris Kedvelte

Sámán vagyok
Wynva

There ain't no such thing as a free lunch.

712
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 21, 2022 8:18 pm
Pislákoló Csillag
1022. ISILMË HAVA 18.
« @Wynva •  ZENE • 346 • credit; »
E
l’ Alora fellegvárát egész Tulveronon dicsérik, és ugyanigy beszélnek zárkózottságukról is. Mindenki arcán a meglepődöttség suhant át, amikor világszerte bejelentették, hogy az idei Amanar ünnepén El’Alora kapuja megnyílik a nagyérdemű előtt, és azon felül, hogy az ünnepséget a híres Titkok Kertében rendezik, a köznép betekintést nyerhetünk földünk legnagyobb, mágiával átitatott helyiségébe. A Lebegő fa számomra mind idáig csupán legendaként szerepelt, de most talán a saját szemeimmel is láthatom végre.
Megannyi ismeretlen arc tekint vissza reám a tömegben. Fogalmam sincs ki kicsoda, de próbálok elvegyülni köztük, ha már a meghívóm beérkezett a házamhoz. Persze a plusz egy fő lehetőségét rögtön kihasználva magammal rángattam Edricet is, még véletlenül se higgye azt, hogy csak ő toloncolhat ide-oda magával. Aggódva pillantok a hátam mögé, keresve tekintetemmel őt, és rögtön megilletődve fordulok is vissza, miután meglátom, hogy a puncsból, amitől az elmúlt fél órában mindenki kivetkőzött magából, ő literszámra dönti magába. Ha valaki kérdezi, én biztos, hogy nem ismerem.
Egy, az orrát igencsak fenntartó úrral beszélek éppen. Öltözetéből azt mondanám, hogy a sziget egyik varázsló lakója, de nem lennék biztos, főleg, hogy ő sem tűnik valami szomjasnak ám. Kifehéredett ujjakkal markolom az egyetlen pohár boromat, amit azóta nem sikerült kiinni mióta megjöttünk. De nem is baj, valakinek úgyis haza kell vinnie azt a félnótást ott hátul a pultnál, és rajtam kívül nem igen lesz rá önkéntes jelentkező.
- Tudta, hogy a Delart itt a kertben kifejezetten fájdalomcsillapítóként termelik, de néha egy-egy főzet elengedhetetlen kelléke? – kérdezi csillogó szemmel, én pedig azt sem tudom, hogy merre meneküljek el tőle. Kétségbeesetten vizslatom a tömeget, hátha Edricen kívül lesz bárki érdemleges, akihez menekülhetek. És az összeszűkült tekintetem azon nyomban felismeréssel ragyog fel, amint kiszúrom az egyik igencsak emlékezetes személyt, aki a mellettem lévő körhöz érkezik be.
- Elnézést – szakítom félbe az előttem álló férfit, és a lehető leggyorsabb mozdulattal lépek el tőle. Az emberek között cikázok, direkt úgy, hogy a lehető legnagyobb inkognitóban lépjek a háta mögé. A poharamat félre emelem, nehogy a hirtelen megilletődéstől kiverje a kezemből, és közelebb hajolok Madame Boulderbrew füléhez.
- Úgy hallom, nem sikerült valami fényesen az árverés – szólalok meghalkan.

Wynva Kedvelte

Vándor vagyok
Raoul Damaris

71
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 21, 2022 8:11 pm
Vándor vagyok
Raoul Damaris

71
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
1 / 1 oldal