Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Romok klánja, 1020 nyara KaDiPE5
Romok klánja, 1020 nyara KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Romok klánja, 1020 nyara

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 15, 2021 5:58 pm

Lezárt játék

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2426
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Romok klánja, 1020 nyara Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 15, 2021 5:57 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && @Nissa && Deedra

Kikerekedett szemmel hallgattam, ahogyan meséli, hogy mit is akartak vele csinálni.
- váóóó. – Mondom, majd figyelem tovább. Közben kellemes levegő át fújja a testem, és leheti azt.
- És utána mi történt? – Kérdezem, mint egy gyermek érdeklődve, de nem kellett sok, hogy folytassa.
Teljes ámulással figyelem, ahogyan mesél, és elképzeltem, ahogyan apám végre önmagát adva berontott oda, és megmentette. Örülök, hogy sikerült, hiszen kár lett volna nem megismernem őt.
- Drága bárdom ezt örömmel, hallom. Mondjuk nem lett volna, mit egyenek rajtad. – Viháncolok.
Ahogyan folytatta volna, hirtelen Nissa nevelő anyja lép elénk, és szid össze engem.
- De nem kell…jól vagyok. – Mondom, majd csuklani kezdek. Itt a vége, barátom most elhagyott, én csak remélni merem, hogy ma reggel ismét nem a disznók között ébredek.
- Igyekszem, igyekszem. – Mondom még miközben csuklottam egyet ismét. Lehet, hogy én, ha nem józanodom ki egy keveset, akkor nem leszek ott. Ami sajnálatos, hiszen ilyenkor még finomabb minden.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Márc. 15, 2021 5:26 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
There was celebration and happiness, hugs and kisses
Odakint mint sejtettem, a levegő megszelídült a délutáni, forrongó tombolásához képest, s megvallom, még nekem is jót tesz az időről időre feltámadó, lagymatag szellő. Az persze kétséges, Deedrának számít-e bármit ezen a ponton a frissesség, ám a remény hal meg utoljára, amiként mondani szokás. Leültetem hát egy a múltba vezető, alacsony lépcsősorra, melynek folyama a negyedik fok után éles töréssel szakad meg.
- Hihetetlen, hogy atyád még ebbe sem avatott be – képedek el, mert lássuk be, annak a törzsnek nagy híre volt öt nyárnak előtte. Portyáztak, amerre nem szégyelltek, táborokat romboltak porig vagy gyújtottak fel, ezért nem csoda, hogy – az én legnagyobb szerencsémre – a szabad nép legtöbb lelket számláló klánja felvette velük a harcot. - Nos, akkor elmondom én. Azon felül, hogy a hadakozáson kívül más szórakozást nem ismertek, híresek voltak arról, hogyha bárkit elfogtak, azt nem sokkal később jól átsütve, ropogósan tálalták vacsorához – pillantok rá a számat fintorral görbítvén lefele. - Az egyetlen szerencsém az volt, hogy aznapra kettő áldozatuk is akadt, így engem másnapra tartogattak – fűzöm tovább a történetet, melytől mind a mai napig hányni tudnék. Nehéz elfeledni az égő hús szagát és az elevenen süldögélő utazótársam velőt rázó sikolyait. Megrázom a fejemet, hátha a kéretlen, túlontúl élénk emlékfoszlányok kiűzetnek belőle.
- Másnap esett, hogy atyádék megrohamozták a táborukat. Igazi mészárszék volt, ha engem kérdezel, ám örökké hálás leszek, amiért engem inkább magukkal hoztak ide, semmint a torkomat metszették – mosolyodok el leheletnyire. - Megígértem, hogy cserébe időről időre visszatérek és elbeszélem a világ történéseit. Ezért jöttem most is – toldom hozzá az információt, megválaszolva egy jóval korábbi kérdését is. - Na szóval az- - a szó bennem akad, miként elhűlt ábrázattal megtorpan előttünk egy kerekded formákkal bíró asszonyság.
- Deedra?! A szellemekre, még vacsorát sem ültünk! Atyád meglát így, s ki fog térni a hitéből. Gyere, de tüstént, rendbe szedlek – ellenvetést nem tűrőn robban öblös hangja kettőnk közé, s hasonló vehemenciával ragadja meg a mellettem ücsörgő leány karját is, hogy elkísérje a „rendbe tétel” helyszínére. Mímelt, bocsánatkérő mosollyal pillogok fel a nőre, majd Deedrára kacsintok.
- Találkozunk a vacsoránál, nehogy elkéss! Az év legújabb sikerkölteményeit fogom énekelni! - vigyorodok el, integetve távolodó alakjának.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1514
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Márc. 15, 2021 4:57 pm
LAER NAPI mulatság

Éreztem, hogy számomra mindjárt vége, hogy talán nem kellett volna ennyit innom. És azt is erősen gondolom, hogy nem később már talán nem is megyek az ünnepségre.
Nissa felállt és elköszönt tőlünk, mondván, hogy segít apámnak a maradék teendőben. Mikor kisétált a férfi felé fordítom az arcom, és bólintok.
Belém karol, és én kicsit meginogtam.
- Erős a ser. – Mosolyodom el. Történetbe kezd, amire talán én már holnap nem fogok emlékezni. A levegő, ami kinn fogadott kellemes volt, sátorban már igaza volt kezdett megállni. Néhány böfögés még kicsúszott. Jobb kinn, mint benn.
- Fogságba, jó istenek! – Kiáltok fel, a története kezdetére, majd folytatja. Megrázom a fejem kérdésére.
- Nem, miről? – Kérdezem vissza. Kezdtem a férfiből duplát látni, és a gyomrom is kavargott már. Féltem, hogy egyszer csak kitör belőlem. Régen egyszer a malacok között ébredtem egy kemény át mulatott este után, Nissával. Az az este remek volt, leszámítva a bűzt, ami utána kísértett. Még tán száz fürdéssel se tudtam lemosni.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 12, 2021 7:40 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Attól tartok alábecsültem Nykon leányának ittasságát, ugyanis hiába intézek hozzá kérdést, akárha meg sem hallaná, s ez bizony még csak nem is először fordul elő. Kezd aggasztani, mit fog szólni az atyja az állapotához, amennyiben a dolga végeztével visszaér, vagy, ha az egyetlen drága csemetéje elegánsan telibe fogja rókamókázni az ünnepi asztalt. Van egy olyan sanda balsejtelmem, hogy a balhé szokás szerint az én nyakamba lesz varrva, így hát jómagam spicces hangulata dacára katasztrófa elhárításba bocsátkozom.
- Menten folytatom is, drága Deedra, azonban kezd idebent meglehetős forróság kerekedni. Amennyiben nem csal a szemem s a megérzésem, odakint már alábukott a nap a horizonton, tanácsolom, frissítsük magunkat az alkonyba fordult levegővel – hozakodok elő az ártalmatlannak ható felvetéssel, kedélyes mosollyal kecmeregve fel a lócáról. A lantomat s holmimat a sátor egyik biztonságos szegletébe helyezem, mielőtt a lányba karolnék.
- Szóval úgy esett, hogy a sárkánybirodalom határának közelében állomásozó Nargol klán fogságba ejtett – folytatom a történetet, miközben elindulok vele kifelé a sátorból. Amennyiben esetleg megkísérelné magával hoznia a korsóját, előzékenyen kiemelem a kezéből és az egyik útba eső asztalra teszem a poharat. - S most már nem kerülheted el a válaszadást, tudod te, miről híresek ezek a megátalkodott orkok?

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1514
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 09, 2021 4:03 pm
LAER NAPI mulatság

Válaszom tetszett neki, s remélem hamar kapok valami pletykát apámról, valamint remélem a pletykát fel is használhatom majd. Figyelmesen figyelek, ahogyan bele kezd a mondandójába. Böffentésem célt ért, ám ha nem volt szándékos. Valamint nem volt nőies sem. Jól eső nevetésbe kezdünk, amit a történet folytatása szakít meg. Pár könnysebet eltörlök szemem sarkából, hiszen oly annyira nevettem, hogy kicsordult az. Megvonom a vállam, majd hallgatom. Le se akarnám tagadni drága apám, ha bár néha az idegeimre megy a túl sok aggodalommal.
- Óh milyen izgalmas. – Mondom, ha bár még semmit nem mondott mire így reagálhatnék, csupán izgalomba jöttem. Neki megadatott, amin olyan rég gondolkodom. Bár már ma útra kelnék, ha bár nem lenne helyén való, ilyen meginogtam ezt cselekednem. Ki tudja, lehet csak a közeli bokorba tartanék, amit még a végén valami lónak képzelnék.
Szemeim elkerekednek, hiszen hallani hallottam, de bővebben soha sem foglalkoztam ezzel.
- Úh ez jó történet lesz! – Kezdek tapsikolni, majd még ha van italom felhörpintem.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 7:54 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Oldalra billentett fejjel, mosolyogva figyelem a leány sugárzó nevetését, az arcvonásait, ahogy a szemei és az orra körött apró kis ráncokba szedődik a bőre. Ha nem volnék vivernből, talán még egyet is értenék a kijelentésével, azonban a fajtánk sajnos olyan, hogy valamiként sosem elég neki az, ami éppen megadatott. Viszont ezt sem taglalom a számukra, nincs is visszatetszőbb jelenség egy elégedetlenkedő, pesszimista bárdnál, nemde?
- Remek választás! - való igaz, esélyesebben be is fogom tudni fejezni a történetet, mielőtt elözönlenék az ünneplők a sátrat. - Habár ez nem olyan régi nóta, mindössze öt esztendeje, hogy megismerkedtem jó atyáddal – teszem hozzá, az első korsóból lelkesen hörpintve fel a maradék sert. Attól tartok a következő fordulót jótékonyan mellőzni fogom, amennyiben nem kívánok fejre állni idejekorán, márpedig efféle vágyakat nem hajszolok. Elég egyértelműen meghúzza a határt a tény, Deedra óhatatlan böffentésén és reakcióján úgy nevetek fel, mintha az évszázad viccét ecsetelték volna nekem.
- Le sem tagadhatnád az apádat – vigyorodok el szélesen, az üres korsót ide-oda tologatva a kezeim között. - Nos, a történet onnét kezdődik, hogy elkezdtem bejárni a világot. És ohh, nem pusztán a birodalmat, hanem úgy határoztam, megismerem a szabad nép földjeit! - kezdek bele a mesébe, amit szakértő simulékonysággal színezek ki már most, az elején. Bár Nykon tudja, mi vagyok, a lányainak nem feltétlen kell megismerniük a kényelmetlen igazságot.
- Mondd csak, Deedra, mit tudsz a Nargol klánról? Bizonyára hallottál róluk, a veszedelmes orkokról – pillantok rá kíváncsian.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1514
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 3:56 pm
LAER NAPI mulatság

Paradicsomos kérdésem célt talált, s ismét vihogásba kezdtünk fogadott nővéremmel.
- Az istenekre mondom, te aztán nem szenvedsz semmiben hiányt. – Nevetek, majd még egyet kortyolok. Az alkohol utat mutat nekem a lazulásban. Imádom a pezsgő érzést, ami át itat ilyenkor. Melegséget, ami szétterjed benne.
Apám jelenléte számomra megöli a hangulatot. Olyan mufurc. Bár láttam volna azt az énjét, amiről még nagyapám mesélt. Mikor még habzsolta az életet. Elvileg egy Elf nőt is ágyába vitt már.
- Én mindenképpen akarom hallani. – Nem várom meg nővérem szavait, én akarom hallani, hogy hogyan is ismerte meg az apám.
bNevetem el magam már kissé ittasan.
- Apámnak voltak szép idői, ahogyan a nagyapám mesélte. – Mondom, majd egy hatalmasat böffentek, amin még magam is meglepődök.
- Óh, jaj, - Mondom, s leteszem a poharat magam mellé, majd vállat vonok, és ismét megemelve meghúzom az utolsó cseppig.
- Szóval, drága bárdom? – Mondom érdeklődő tekintettel.
- Halljuk. – Mondom.

#kihívás1

You step into
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Feb. 26, 2021 11:37 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
Igen csak elemébe került Nykon leánya a sernek és a kiapadhatatlannak tetsző tudásvágyának hála, a látvány pedig széles vigyorra ösztökéli az ajkaimat. S mihelyt belekérdez a dolgok közepébe, jó ízűen nevetek fel.
- Inkább az a kérdés, hogy mivel nem dobtak meg. Az emberek igen kreatívak tudnak lenni akkor, ha ki kell fejezniük a nem tetszésüket – osztom meg vele töretlen jó kedvvel, jótékonyan mellőzve az információt; ennél már csak akkor tudnak fantáziadúsabbak lenni, amennyiben mások kínzásáról vagyon szó. De miért is csorbítanám efféle szörnyűségekkel ezt a szép délutánt? Egyébként is közbe ékelődik a rögtönzött kis mulatságunkba a klán kimondatlan vezére, akinek a füle hallatára végkép nem emlegetnék fel ilyesmit.
Nykon viszont amilyen váratlanul bukkant fel, éppen olyan hamar is távozik. Biccentek felé, majd kortyolva egy öblöset az idő múlásával egyre megízesülő italból, várakozón pillantok a lányokra.
- Attól tartok túl sok minden már nem fér bele az időnkbe. Szóval melyik lehetőséget választjátok? - utalok itt vissza előbbi kérdésemre. Tulveron világát taglaljam még egy kicsit, vagy inkább az atyjukkal közös kalandjaimat részletezzem?

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1514
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Feb. 26, 2021 10:23 pm
LAER NAPI mulatság

Gyermeki csintalanság előtör bennem, s megnevetem a válaszát. Hát még is talán zavarba lehet hozni őt? Vagy csak fejemben kering e fajta badarság? Bizonyosan tele lehet minden város szajhákkal. Sokat hallottam már róluk, vannak kik információt is cserélnek. Így lehet a gyönyör után elsuttogott dolgok a nő kezére játszanak. Soha nem tudnám ezt a fajta szakmát űzni.
- Minden bizonnyal. – Mondom, majd belekortyolok utolsót a serbe.
- Igaz. – Bólintok. Megnézném, ahogyan a színpadnál állva megtapsolják.
- Dobtak már meg paradicsommal? – Kérdezem. Miféle kérdés ez? Érdeklődöm, semmit nem tudom a világról, és így tudhatok meg a legkönnyebben. Más fajokról nem tudom, hogy hogyan is kérdezem, mit akarjak tudni. Egyszer majd én is eljutok, s bejárok mindent.
Majd szóba kerül Calden.
- Varázslatos lehet. – Suttogom csillogó szemekkel, majd megérintem a medálom, mit anyám hagyott rám. Egyetlen emlékem a családom ezen feléről. Soha sem értettem, hogy miért jött el.

Udvariasan köszöntik egymást, s apám balga mondatát is vendégünk egyszerűen lereagálta. Ám tán ölelése meglephette, de arcát nem látom. Engem bizony meglepett az e fajta udvariassága.
- Valóban. – Pillant ránk apám, büszkeséggel, ami nagyon kellemes.
- Igen! – Csattanok fel. Apám erre csak megrázza a fejét.
- Nem kéne készülnötök? – Kérdezi mogorván.
- Nem! – Vágom rá, hiszen mindent már hajnalban elvégeztem, mi dolgom volt futás után.
- Ez esetben, majd én elvégzem. – Forgatja meg szemét.
- Látjuk egymást. – Mondja, majd kisétál. Hogyan feltételezheti, hogy ennyire lusta is vagyok. Kalitkában érzem magam, melytől nem szabadulhatok.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 24, 2021 10:44 am

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
Nem szégyen megvallani, csöppet megütközök a kérdésén, ám egyhamar vigyorra rándul a szám és horkantás gurgulázik elő az orrgaratomról.
- Minden bizonnyal. Nem állíthatom, hogy szakértő volnék a témában, sőt, szinte ártatlan – legyintek, s bár hiába a meggyőző, egészen elkomolyodott előadásmódom, kötve hinném, hogy hinnének is a szavaimnak az alapján, amit eddig láttak belőlem. S amennyiben hazugságon érnének, igazuk is volna. Mégsem sandítok rájuk sokat sejtető mosollyal, hanem folytatom az elbeszélésemet a világosság városáról.
- Nyilván. Hol másutt keresné meg a mindennapi betevőjét egy bárd, ha nem a vidámságra és szórakoztatásra vágyó ivókban? - vigyorodok el, jól tudván, mire kívánt apellálni a kishölgy.
- Calden, nos. Más, egészen más – tűnődök el, keresve a megfelelő szavakat a főváros leírására. - Caldenben uralkodnak az ikercsászárok, akik az egész birodalmat felügyelik. Szigorúbb hely emiatt, rend van és többnyire fegyelmezettség. Azonban a város magasabb pontjairól gyönyörű kilátás nyílik az alant elterülő síkságra és szántóföldekre, miként pedig a köd felszáll a környező vizekről, akár az istenek világába emelt varázslatos csoda – festem le számára a birodalom központját, noha jómagam nem volnék lelkes támogatója. Ezt persze már nem kell tudnia, de még ha kívánnám is megosztani vele, a tivornyánkat megakasztja az atyja felbukkanása. Szemeimet forgatva hallgatom az ezerszer ismételt kijelentését.
- Úgy a szabad nép bölcse – legyintek unottan, mielőtt tisztességesen köszönteném őt egy kézfogással, de neki más elképzelései vannak a viszont látás öröméről. Nem mondom, az ölelés meglep, viszont nem ágálok és egy baráti vállveregetést követően húzódok csak el tőle. - Kislányok? Nykon, meglehet, a te szemedben még azok – vigyorodok el, felkapva az asztalról a korsómat, s kortyolok egy újabbat a fertelemből.
- Ám legyen, megadom a lehetőséget a hölgyeknek a választásra. Két kurafi kalandjáról kívánnak-e hallani, vagy tágítsam tovább a világról szőtt elképzeléseiket? - vonom meg az egyik szemöldökömet, kihívó érdeklődéssel figyelve a kisebb társaságot.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1514
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 23, 2021 6:50 pm
LAER NAPI mulatság

Mosolya olyan, hogy kedvem lenne már most neki indulni a nagyvilágnak. Asztalra könyököl, s még mielőtt válaszolna gyorsan nevetve kiegészítem.
- Vannak még Nimfómán szajhák? – Ifjú, s balga nevetgélésbe kezdek, s pillantok Nissára. A ser kezd a fejembe szállni.
Mikor mesélni kezd, a levegő is megáll, már nevetgélek. Hallgatom ezt a mesés várót, aminek a neve Ylore. Micsoda hely lehet.
- Vóóóóooo. – Kúszik elő az ámulat. Csillogó szemekkel bámulok bárdunkra. Olyan mesélésbe kezd, hogy lelki szemeim már látják is, ahogyan egy csodálatosan szép Elf asszony sétálgat a koronájával a fején, s mindenki boldog, s tele van bölcs emberekkel.
- Az ivókat nyilván jól ismeri bárdom. – Lököm oda, mosollyal. Hirtelen megkomolyodom.
- Calden milyen hely? – Kérdezem. Anyám onnan származik, tán még élnek ott rokonaim.
Majd igyekszem nem ebben a hangulatban már a késem elhajítani és igyekszem vidámabban viselkedni.
Nagyon fáj, hogy soha sem ismerhettem meg őt. Apám semmit nem mesél a helyről, ahonnan származik. Tudom, hogy vannak unokatestvéreim, s tudom, hogy egyikük már egyszer meg akart keresni. Alig pár évvel idősebb, de apám nem engedte, hogy valaki elolvassa nekem azt a levelet. Szégyellem, hogy soha sem tanultam meg olvasni, vagy írni. Minden könnyebb lenne.
Hirtelen apám betoppan.
- Szabadnépnek nincs vezetője. – Teszi hozzá szokásos unalmas monológját. És nem is értem ezt most miért kellett?  Megérzem a fejem, s figyelem őket.
- Na, micsoda csodás hír. Örülök, hogy látlak. – S próbálja keblére ölelni, ha sikerül el engedi, majd komolyan néz reá.
- nem kell a kislányokat efféle históriákkal tömni. – mondja.
- Apám!  - Mondom fel csattanva. Már arra tanít, hogyan leszek a szabadnép segítségére, de nem hallhatok akármit, s le is kislányoz?

#kihívás2

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: