Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Romok klánja, 1020 nyara - Page 2 KaDiPE5
Romok klánja, 1020 nyara - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Calylenia
8 Hozzászólások - 4%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Romok klánja, 1020 nyara

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Pént. Feb. 19, 2021 9:33 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
There was celebration and happiness, hugs and kisses
Elégedett, már-már atyaian büszke mosolyra kanyarintom az ajkaimat a leány önkéntelen kijelentésére, mégsem érem tetten az elszólásán. Helyette az asztalra könyökölök mindkét kezemmel, és kényelembe fészkelődve magamat, kezdek bele az elbeszélésembe.
- Ylore a tudomány és a tudás fellegvára, meglehetősen sok elf él a városban, s lehengerlően szép királynőjük is a népüket gyarapítja. Az utcákon állandó az ének s az öröm, még éjjel is akadnak negyedei, ahol hömpölyög az élet. S miként alábukik a nap a horizonton, különös, kékes derengéssel vetül a macskakövekre a várost őrző mágikus lángok soha ki nem alvó tüze – elrévedő tekintettel festem le a számukra Ylore egészen kicsiny szegmentumát, ugyanis számtalan csodájáról órák alatt sem tudnék minden részletében értekezni. - A tornának egy Ezüst Veréb nevezetű ivó szokott otthont adni. A művészek közkedvelt helye – teszem hozzá, addig azonban nem folytatom, amíg nem biztatnak rá vagy nincs konkrét kérdésük. S egyébként is, a tavalyi bárd meséjével még adós vagyok.
- Hagyj későbbre is a lőréből, kedves, a végén már az este sem fogsz emlékezni a történeteimre – intem, mert bár semmi jónak nem volnék én elrontója, az atyjával azért nem kívánnék szembe nézni s bevallani, az egyetlen szemefénye idejekorán bekövetkezett, vállalhatatlan állapotáért én vagyok a felelős. Persze ennek dacára széles vigyorral figyelem a táncot, majd az azt követő késdobálást. Le sem tagadhatná a vérét, aki máskülönben mielőtt még újabb szócséplésbe kezdhetnék a világ részleteiről, megjelenik a sátor ajtajában.
Nyelek egy nagyot, felkészülvén a legrosszabbra, azonban szívélyes mosolyát látván elillan belőlem a feszengés.
- Nykon, klánjának bölcs vezére! Örülök, hogy ismét látlak – kelek fel a helyemről az ábrázatomra visszakapaszkodó mosollyal. - S egyet se félj, lányaid biztonságban vannak mellettem. Sőt, szerintem nekem lenne félni valóm – horkantok fel, vetve egy mímelt-aggodalmas pillantást Deedrára.
- Való igaz, az ünnepségre. Éppen terveztem elmesélni, miként is ismerkedtünk meg – vigyorodok el.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Romok klánja, 1020 nyara - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 15, 2021 3:20 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && @Nissa && Deedra

Elgondolkodom mondatán, majd válaszolok.
- Való igaz. – Felellem. Igazat szól, elég érdekes lenne, de akkor is olyan vicces. Egy emberke, ki mint már említettem tán még egy lisztes zsákot sem tud megemelni. Még is akkora az önbizalma, mint hat megtermett férfinak. Izgatottan fészkelődni kezdek.
- Hallani hallottam, de meséld el. Milyenek az illatok? Milyen a zsivaj.. minden tudni akarok. – Mondom izgatottan.
- Egyszer eljutok oda. – Mondom, s megrémülök, hogy ilyet kimerem mondani Nissa előtt.
Valóban igaza van. Mondatán bólintok, s meghatódva pillantok az én legjobb, legdrágább barátnőmre.
Atyám, háh. Pedig ő is tud mulatni, ha kell.
- Egyet se félj, majd én mindent megoldok. – Mosolygok.
- Ha még egyet, s még többet iszunk, megmutatom milyen az a Deedra tánc – Szólok, a zenét követően. Felállok fel, s hozom is az újabb adaggal, kinek kell, s ha kérik.
- Pontosabban, ugrándozás. De minket. – Mutogatok, azt hiszem a ser meg oldotta a feszültségem, amit ez a férfi még az elején okozott.
- Minket nem lehet valami akármilyen flincses flancos táncokra nevelni. – Próbálok valami féle ruhát elképzelni magamon, s mint ha belecsípve pörögnék.
- Ez az igazi Eviran tánc, s mulatozás. – Mondom.
- Mindent mit fajokról, Tulveronról tudni érdemes. – Jelentem ki, majd lehajolok, s cipőmből kiveszem a késem, s megcélozom az egyik tartó póznát.
Hunyorítok, s eldobom. Célba.
- Juhéé. – Mondom, s felugrok. Ekkor a sátor ajtajában morcos hümmögésre leszek figyelmes, mire oda kapom a fejem.
- Deedra. – Mondja apám össze font karral, s pillant ránk hármunkra.
- Rilrion – Mosolyodik el, s nyújtja karját a játszópajtásomra.
- Hát újra itt? És éppen a lányaimat rontod el? – Fél pillantása rám szökik, mi igazán megvető, de ugyan akkor érzem a szeretett benne.
- Jöttél az ünnepségre? - Kérdezi.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 14, 2021 2:09 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
- Mit mondhatnék, kedves Deedra, szakmai ártalom. Képzeljetek csak el egy önbizalom hiányos bárdot, az volna csupán az igazi tragédia! - nevetek fel jó kedéllyel, majd újabb korttyal öblögetem meg a torkomat. - Habár volt már afféléhez szerencsém. Nem szívlelek mások gyengeségein évődni, de amíg élek, esküszöm az isteneink dicső nevére, hogy nem feledem el a tavalyi Három művészet tornát Yloréban. Hallottatok már a tornáról? - pillantok hol egyikükre, hol másikukra, érdeklődően kutatva az arckifejezésüket, ugyanis ilyen távol a birodalom fellegváraitól nem elképzelhetetlen a lehetőség; semmit sem tudnak a tavaszi és őszi vetélkedőről. Vagy nevezzük inkább vérre menő csatának.
- Nos, azt mondják a család nem kizárólag a vért jelenti – vonom meg a vállaimat, hiszen a koncepció számomra idegen. Nevezhetném a kígyókat a családomnak, minek után megmentettek, felneveltek és kiképeztek, ám a családról szőtt elképzeléseimtől jócskán távol esnek. Persze az sem kizárt, hogy illúziókat kergetek, szinte már alig emlékszem, milyen volt a sajátjaim között élni és cseperedni. Na de igazán szörnyűséges volna, ha efféle gondolatokkal kötném le a tudatomat, miközben két szemrevaló teremtéssel iszogatok és csacsogok.
- Nem tudom, atyád mennyire venné jó néven, ha idejekorán belenéznénk a hordó aljába. Rajtam valószínűleg nem lepődne meg – kuncogok fel az orrom alatt, ám még el sem jutok az első kupa kiürítéséig, már is felkérés üti a füleimet egy dalocskára, ilyesmit pedig képtelen volnék visszautasítani.
A lehető legegyszerűbb és legrégebbi költeményemet rántom elő a tarsolyomból Laer nap tiszteletére, aminek bár megvannak a hibái, a vidám dallamát és a csattanóját könnyedén el lehet kapni. S Deedra, a drága Deedra hűséges hallgatóságomként lelkendezik a kérészéltű előadás végén.
- Köszönöm, kedvesem. Mindég könnyebb egy remek közönségnek faragni a rímeket – kacsintok rá, visszahelyezve a padra a lantomat. - Szóval, mivel is kezdjem a mesélést? - pillogok rájuk kíváncsian a számhoz emelt korsó mögül.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 13, 2021 3:39 pm
LAER NAPI mulatság

Elmosolyodom. ismét meg mosolytat a férfi. Soha nem láttam hozzá hasonló jellemet.
- Micsoda magabiztosság. – Inni kezd. Egyelőre nem hányta el magát a sár izü lóhugy sörünktől. De persze a jó piákat apám elrejtette elölünk. Vagyunk, páran kik képesek vagyunk az ivásra.
- Sajnos nem vér szerint, de annak érzem Nissát. – Mondom büszkén kihúzva magamat. Ám sajnálom, hogy kedves bárdunk megérezte a távolságtartásom. Nem állt szándékomban megsérteni.
Hozok magam is egy korsóval, nem hagyhatom magára. Hiszen csak az ökör iszik magában, s jómagam nem volnék. Megemelem, s belekortyolok.
- Háhá, nem is rossz ötlet. – Nevetek fel. Lássuk milyen nagy legény ő. Mondatát követően várom a dalt, ami be is következik. Hiszen, ahogyan kortyolt már utána magához is emelve lantját belekezd egy nótába. Már csak a pengetés is megborzongtat. Imádom a muzsikát, ám a táncot kevésbé. Inkább vagyok az ugrándozás híve, mint a rendes táncoké. Szeretek a tűz mellett kézen fogva táncolgatni, vagy a tüzet át öklelve körbe járni.
Bele kezd hát, s formálódnak a rímek. Elámulok, hogy milyen szépen dalol. Olyan tiszta, s simogatja bőröm. Behunyom a szemem, s ismét kortyolok. Néhol fel, felriadok. Miket beszél, s énekel meg. Ám a dallam és maga az egész varázslatos.
Ahogyan befejezni őrjöngésbe kezdek, s tapsba.
- Csodálatos, remek lehet ekkora tehetséggel élni. – Mondom.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Feb. 08, 2021 10:06 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
Deedra kalandvágya s Nykon elvárásai háttérbe szorulnak, miként a sátorban a szabad nép klánjának egy újabb tagjába botlunk. Afelől azért vannak kétségeim, a törzs vezérének leánya valóban nem mártana be az atyjánál, főként, ha az alma nem esett messze a fájától, azonban őszinte aggodalom nem facsarja a szívemet. S amennyiben volnának is fenntartásaim, úgy hamar elfeledem őket a hátsóm alá simuló pad és a belebegtetett mézser okán – bármilyen minőségű is legyen.
- Köszönöm, kedves – hálálkodok a szőke, fiatal lánynak, akinek idő közben a nevére is fény derül. - Viszont olyan csúnya szó, hogy kihasználni. Én inkább úgy fogalmaznék, kedves Nissa, ez az adottság egy lehetőség a hölgyeknek arra, hogy eldöntsék, szeretnének-e élni a felkéréssel vagy sem – mosolyodok el cinkosan, mielőtt a korsót a számhoz emelném és megöblögetném porzó torkomat a benne lötykölődő fertelemmel. Éppen olyan rossz, mint annak idején, ennek dacára nem fintorgok vagy jelzem a nem tetszésemet.
- Egyébként ne is hallgass Deedrára, mintha csak testvérek volnátok. Ő is éppen ilyen távolságtartással kezelt, pusztán másként mutatta ki – kacsintok a barna hajúra, de mire a kupámat koccintásra emelhetném, odébb lép, és maga is hoz egy adagot a serből. Huhh, a végén meg sem fogom érni a hajnalt.
- Egy bárd még azt hihetné, hogy le kívánjátok itatni – humorizálok, miután visszatelepedett a helyére, aztán Nissa felé is teszek egy kézmozdulatot, hogy társuljon mellénk a padok valamelyikére.
- Valóban ez a terv, ám miféle bárd volnék, ha megfosztanék egy ilyen szép hölgyet a dallamok csodájától? Remélem, Menyétkém, a türelmed még kitart egy-két szólam erejéig – jegyzem meg jó kedéllyel, s egy újabb kortyot követően magamhoz emelem a lantomat, illetve oldalasan kiülök a lócán a hely szűkössége végett. Néhányszor megpengetem a húrokat, rátalálva az elmémben kavargó dallam ritmusára, majd egy nagyobb levegővétellel belekezdek a vidám nótába.

Laer nóta:

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian and Ivy Reaves Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Feb. 08, 2021 6:31 pm
LAER NAPI mulatság

Elhúzom szám, hiszen pontosan tudom, hogy mit csinált. Ezért se értem a dolgokat. Néha jobb lenne azt az életet élni, amit ő félbe hagyott. Megfogadtam a szerelem nem állhatja utam semmiben sem, főleg nem a vágyaimnak.
- Ha ő nem lesz, valakinek igazgatni kell őket, segíteni. – Próbálom még talán magamat is meggyőzni. Hiszen nem hiszek ebben. Hiába a 200 év, más is vezethetné nem csak a család. Itt van Nissa is.
Pislog, én pedig felnevetek.
- Ne félj. – Kezdek bele más fajta megszólításba, remélve nem bántom meg. Elhúzom a szám
- Mondjuk azt, hogy próbál jó lenni a mézser. – Fintorgok. Hiába megússzuk. De rejtegetek én erősebbeket, ha kell.
- Jaj Nissa ne légy mér morcos. Hiszen ma ünnep van! – Lököm meg vállammal vállát egy huncut mosollyal fogadott testvérem. Mitől lett ennyire gyanakvó? Nem szokása. Vagy rossz lábbal kelt volna? Érdekes, hogy a mindig vidám, mosolygós barátnőm most gyanakodva pislog a férfire. Itt ebben a klánban sose fogadunk gyanakvással senkit. Emberek jönnek, mennek. Vannak, kik sokáig maradnak, s vannak kik csak át utaznak.
- Hozom. – Mondom, majd elindulok és kitöltök három korsóval. Reméljük, nem pusztul bele bárdunk az ízébe.
- Most akarta elmesélni, hogy milyen az Elfek, és Tulveron más népe. – Hozom izgatottan a sert, majd nyújtom oda nekik, ha elveszik leülök én is.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Feb. 08, 2021 6:09 pm
Laer Nap mulatás

Ahronit && Deedra &  Nissa  

A nővérem jelenléte megnyugtatóbb számomra, mint bármely más, mit ismerni vélek. Ám az hogy egy idegennel érkezett, kíváncsivá tett. S szóvá is teszem. A fiatalember jókedélyű, s kedves, s ez számomra is kedves gesztus. Az alkohol hallatán kicsit megugrik a szemöldököm, de jól van az úgy, hiszen van aki csak inni érkezik, s nem úgy ünnepel, hogy színjózan marad. Mint én. Ki így ünnepel, ki amúgy. Nem vagyunk egyformák. A lanton megakad a szemem, figyelem röpke ideig, de aztán a földre helyezett holmi is figyelmet kap tőlem, de aztán a többiekre emelem a tekintetem. Túl kíváncsi természet vagyok, ám mindez nem akadályoz meg abban, hogy megismerjek egy dalnokot. Vagy akárki is legyen ő. Deedrának adok igazat, előadhatna valamit a "fegyverén", örömet okozna sok embernek errefelé. A zenész lehuppan, italt kér, szusszanok, majd az italos részhez veszem az irányt, korsót szedek elő, megtöltöm mézserrel és tálcán teszem le a férfi elé.
- Szavaid mosolyt csalnak a hölgyek orcájára, kiszoktad használni ezen adottságodat kedves Rilrion? - ha az énekhangja is ilyen csalogató, hát szívesen meginnék vele 1 korsóval én is. De még nincs itt az ideje. Még türelmesen várok, hiszen figyelni kell az otthonunkra is. Idegenek is érkezhetnek, kiket figyelemmel kell tartanunk. Még akkor is, ha nem a mi dolgunk.
- Szóval szívesen hallgatnálak egyszemélyes előrajongó táborodként... - kacagom el magam végül és nővérem mellé lépek, onnan figyelve a férfit. Ám lehet nem tud dalolni, csak szóra tudja bírni a lantot.

Deedra Gindrian Kedvelte

Inaktív vagyok
Nissa..

Great stories happen to those who can tell them

479
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Utolsó Poszt Pént. Feb. 05, 2021 5:54 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
- Kérdezd meg, ő mit csinált ennyi idős korában – horkantok fel, mielőtt félretenném a humoromat. - Nykon csupán félt téged, ez természetes. De a szabad nép mindenkit megvár, nem halálos ítélet a világlátás – vonom meg a vállaimat, jól tudván, ezzel vélhetően ő is tisztában van, ám akad is bátorsága mindezt felróni az atyjának? Elnézve a kiállását és a szemeiben csillanó tudásvágyat, bizton veszem, hogy akadni fog.
Mindeközben beérünk a sátorba, hol kicsiny kompániánk újabb lélekkel bővül, s ha engem kérdezne bárki, kissé barátságtalan egy pára. Vagy távolságtartó? Bármelyik vonást is birtokolja, nem zavartatom magamat különösképp, mielőtt viszont még szóra nyithatnám a számat, Deedra felel helyettem. Hüledezve pillogok rá, nagy levegőt szívva magamba elnyílt ajkaim között.
- Letámadni? Remélem atyádnak nem ekként adod elő, mert bizton veszem, nem marad dalnokotok az estére – tudatom vele, megcsóválva a fejemet mellé, utána azonban ténylegesen a másikra fordítom a tekintetemet, aki nem fáradt neve megosztásával.
- Éppen ezt megvitatni érkeztünk a kedves Deedrával egy jó mézser mellett. Ha kívánod, csatlakozz hozzánk, nincsenek titkaim – kacsintok rá visszaöltve magamra a jó kedélyemet, s mintegy nem is zavartatva magamat, letáborozok az egyik asztalnál. Lantomat gondos óvatossággal fektetem el a padon, egyéb, gyér holmijaimat pedig egyszerűen a földre támasztom. - Ahh, úgy igaz. Többek között fellépni érkeztem, s idő közben egy specifikus meghívást is kaptam – biccentek Nykon leánya felé, aztán ledobom magamat a lócára egyetlen drága hangszerem mellé.
- Nos, szívesen mesélek, de nem mondom, jót tenne a torkomnak némi ital – utalok finoman arra, tűzokádó létemre bőséggel kitikkadtam a tűző nap ragyogó sugarai alatt. - Egyébiránt felejtsük el a magázódást, hagyjuk meg az úri népeknek a formalitásokat – legyintek léhán.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Feb. 05, 2021 4:13 pm
LAER NAPI mulatság

-  Ám legyen. – Bólintok. Nem örülök, hogy még nem kapok infókat, de a ser gondolata felélénkít. Lassan haladunk, nem sietünk el semmit. A nap kellemesen melenget. Bőröm már igazán megsütötte ezen a nyáron is. Bár sokszor fordul elő, hogy elkap a betegség, mit okoz, de nem bánom. Szeretem, ahogyan csiklandozza bőrömet.
- Hát, apám nem venné jó néven, ha elhagynám a kötelezettségeim. – Sütöm le újra a szemem. Olyan érdekes, mint ha csak úgy megnyílnék. Nem szokásom idegeneknek, de valamiért neki kedves jelleme van. Amit először kellemetlennek, s ijesztőnek véltem valahogyan átalakult.  
Csóválja fejét, majd sátorhoz érünk. Már nyitnám Szám, de ekkor felhívja a figyelmem Nissára. Elmosolyodom. Mindig jó kedvel, tölt el, ha látom szeretett fogadott testvérem.
- Valóba. Letámadott, mikor pengém-tisztítottam. – Jól esik, hogy ő is itt van. Mióta eszemet tudom, szeretem őt. Mindent megbeszélünk, minden gondolatom előbb tudja, mint én. Azonban vágyakozásom, hogy életem ne itt éljem, s Tulveront megismerjem, még ő sem tudja. Ez afféle titok, mint magamnak se mertem bevallani. Tudom, hogy vannak kötelességeim, s azt teljesíteni is fogom.
Sátor, ami már rég óta áll, ez ad otthont nagy étkezéseinknek, mulatságainknak. Erős, és itt mindig történik valami. De ezen a napon különösen szép. Körbe pillantok, hogy rendben van e minden.
- Remélném, ha előadna valamit az esküvőn. – Mondom, lelkesedésem nem lankad.

You step into
• • •

Nissa.. Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Feb. 04, 2021 6:09 pm
Laer Nap mulatás

Ahronit && Deedra &  Nissa  

A túl korán érkezést nem azonosíthatom be a szerencsével. A sátor üresen áll, s hiába húzták fel, ezen elkövetőket sem találom körülötte. Szóval magányosan várakozom, s türelmem is egyre inkább figyatkozik. A teljes fegyverzetem nálam van, sosem szerettem a meglepetéseket...a saját életem a tét ha leengedem a védelmet. Sok tanulás, sok rejtett képességet nyithat fel. Ez mind igaz. Ám mielőtt túlságosan is a gondolataimba merülnék... ismeretlen hang üti fel a fejét a fejemben. Hallom, s látom is az érkezőket. Deedra nővérem az egy ismeretlen briganti kinézetű ismeretlen egyeddel. Meglepetten figyelem amaz megszólalását... ám mivel nővéremmel érkezett és amaz sem harapta le fejét, hát én sem teszem. Csak fejet hajtva üdvözlöm testéremet.
- Rilrion? Mi járatban erre felé... talán nővérem ígazítja útba erre tán? Ön is az előadásra érkezett? - érdeklődőm és majdnem tovább kérdezősködöm, ám idegenekkel szemben azért tartom a szám. Növérem irányába pillantok, csínytalan mosolyt eresztek felé, végül az úrra tekintek ismételten.
- Talán ön is előadást tart? - lép fejembe eme ötlet, mely szamárság, ám lehetséges igaz is lesz belőle vajmi apróság. Örömömet lelném benne, ha szóba elegyedhetnék a fellépőkkel, ám időm nem sok fog rá akadni. Arról tesznek a körülmények majd és jómagam is.

Ahronit and Deedra Gindrian Kedvelték

Inaktív vagyok
Nissa..

Great stories happen to those who can tell them

479
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Utolsó Poszt Szer. Feb. 03, 2021 8:04 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Nissa & Ahronit
Hallgatása bár nem mesél túlzottan sokat, valamit mégis csak elárul az indokairól, melyek ha saccolnom kéne, rajta bőséggel kívül állnak. Hah! A fejemet tenném rá, hogy az atyai óvás újabb áldozatával állok most szemközt, s ki volnék én, ha nem szólalnék fel a szabadságért áhítozó lelkek érdekében? Némán határozok arról, lesz egy-két szavam a klán vezetőjével. Persze mindent a maga idejében.
- A feleletem szorosan összefügg az itt létem indokával, melyet megtartanék a mézser mellé – színpadias levegő-kalap emeléssel kísérem szavaimat, mialatt ismét megeresztjük lépteinket ezúttal a Nagysátor irányába, mely annak idején, mikor először láthattam közel sem volt ilyen díszes és hívogató. Szó se róla, a romok népe kitett magáért a vigadalom érdekében, s vélhetően a tényleges mulatozás is e szellem jegyében fog eltelni, előrevetítvén a másnap kínkeserves fej- és hasfájását. Alig várom!
- Nincs miért szabadkozni, kedvesem. Előtted az élet s a világ, hogy bepótold, mire szíved és elméd vágyik – megértő mosollyal biztosítom arról, még egyáltalán nincsen minden veszve. Arról persze már hallgatok, hogyha az életem nem úgy alakult volna, amiként, akkor vélhetően magam is a disznószart lapátoló, egyszerű lélek lennék Nodriak háború tépázta településén. A népünk bölcs és az okítást is komolyan veszi, de lássuk be, Vreserianon és Oz'herith nagy múltú városán kívül nehéz akkora tudásra szert tenni, mint például Yloréban.
- Akár – nevetek vele együtt az obszcén viccen. - Vagy, hogy a fekete égbolt sem olyan sötét, mint a szemeinek világa – csóválom meg a fejemet, mialatt a sátorhoz érünk. - Hogy badarságok? Ó, kedvesem, a szép szavak mindenkinek jól esnek – somolygok az orrom alatt, belépve a terebélyes jurtába, amely belül is éppen olyan díszes és vidám hangulatot árasztó, mint odakint. Szemeim mégsem az ornamentumon állapodnak meg, hanem azt kezdik méricskélni, a vélhetően tömött helyen merre és hogyan lesz majd a legelőnyösebb lavírozni az előadásom alkalmával. Viszont mielőtt még komolyabb töprengésbe kezdhetnék, megakad a tekintetem egy szőke leányon a sátor túlvégében.
- Úgy fest mégsem leszünk egyedül, ám erre mondják; minél több, annál jobb! - csattanok fel jó kedéllyel, s amennyiben társul hozzánk a számomra ismeretlen pára, teátrális főhajtással köszöntöm. - Üdvözletem, kedvesem. Rilrion vagyok, utazóbárd.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian and Nissa.. Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 03, 2021 6:13 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Mozdulata a lantjáért nyúl, s megpengeti azt. S azokat mondja ki, miket én is gondolok. Valamit érezhet a férfi, talán meg látta benne a harcos szívet, ki kalandokat keresi?
Szavakkal nem felelek, csupán magam előtt bámulom a füvet. Megtorpanok vele. Apám nem is tudja, hogy itt van?
- Nos, akkor úgy nem lesz baj. – Vonom meg a vállam.
– És még is, hol találkozott vele jó uram? – vonom fel kérdően szemöldököm. Majdan megszólal. Nyelek egyet. Nem vettem meg az alkoholt, itt másunk úgy sincs. Kereskedők jönnek, mennek, s néha itallal fizetnek, vagy magunk főzünk. Mutatom az utat a nagy sátor felé, hol lesz a mulatság is. Ha követ, s elindul már nincs sok vissza, és ott vagyunk. Ám még előtte ketten lennék, hiszen már egy hete feldíszítve áll az.
- Óh, bocsássa meg tudatlanságom. Sajnos jó magam a közös nyelvet töröm még. Beszédem sem oly finom. írni, olvasni pedig sajnos soha sem tanulhattam. – Szabadkozom.
- Akkor a hír igaz, valóban önteltek. – Jelentem ki kíváncsian. Arra pedig, hogy remek hölgycsábító igazam lett.
- Akár mondhatja milyen büdöset fingott, soha nem tudja meg. – Nevetem el magam.
- Én? – Nem számítottam ilyen fordulatra. Magamra mutatok meglepően.
- Nem figyelek efféle badarságokra. – Jegyzem meg fejem rázván.

You step into
• • •

Nissa.. Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: