Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Romok klánja, 1020 nyara - Page 3 KaDiPE5
Romok klánja, 1020 nyara - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
Reinaakviin
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach, Tindómiel Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Romok klánja, 1020 nyara

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Kedd Feb. 02, 2021 11:27 am

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
There was celebration and happiness, hugs and kisses
Újfent elkap a hüledezés, melyet természetest és minden kétséget kizáróan drámai szusszanással adok a leány tudtára. Amennyiben a lantom nem pihenne a hátamon, s nem volna mesterkélt pusztán ezért magam elé húzni, úgy mindenképpen aláfesteném a hangulatot néhány megütközött szólammal.
- Sajnos? Elfojtani? Drága Isilmë a csillagok között, mi végett teszel így? - pillogok rá döbbenten, noha volnának elképzeléseim. Mégsem engedheti meg magának mindenki, hogy családját s származását hátrahagyván rója a világot évhosszakon át, ám épp Nykon porontyát kötnék efféle gúzsok? Annak az apának a gyermekét, kitől napestig hallgattam vakmerő kalandozásait? Képtelen gondolat.
- Jó atyád vélhetően nem is számít a felbukkanásomra – torpanok meg, tanakodván futtatva végig tekintetemet a sertepertélő népeken. Tulajdonképpen sosem egyeztünk meg a visszatéréseim időpontjában és sűrűségében, így hacsak nem szúrt ki valaki és tudatta vele a megérkezésemet, úgy néhány fertályóra még rendelkezésünkre állhat az este megalapozására. - Igyunk hát, s közben megvitatjuk érkezésem indokát no meg a világ dolgait a disznótrágya minőségének sajnálattal teljes rovására – vigyorodok el, várva, hogy megmutassa az utat az újdonsült célunk felé.
Közben természetest nem vagyok rest megcsillogtatni az elfek nyelvét érintő tudományomat, mely pontosan afféle hatással sújt le a leányra, mint reméltem.
- Csupán az elfeké. Előttük véletlen se keverd a kettőt, így is eléggé önhitt népség – kacsintok rá cinkosan, örvendvén, amiért színtiszta zavarodottság helyett végre sikeredik nevetésre is sarkallnom a kedvest. - Nem tagadom, van sikere, főleg, ha el sem mondom, mit jelentenek a szavaim – jegyzem meg egy aljas mosoly kíséretében. Kár lenne cáfolnom, kiélem olykor a tudás hatalmát az önhitt s rendkívül faragatlan úri hölgyeken illetve urakon. - Úgy látom, te sem vagy közömbös rájuk – teszem hozzá, összetéveszthetetlenül évődve vele.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian and Nissa.. Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Romok klánja, 1020 nyara - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 01, 2021 4:30 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

- Rózsa illat, nem vagyok én semmi Uri hölgy, hogy illatozhassak. Jó uram talán más érezhet, ám nem tagadom. Sajnos vannak ilyen vízióim, melyeket igyekszem elfojtani. – Jegyzem meg.  Apám is sokfelé járt sok mindent át élt, de akkor szerelmes lett. S most mit ért el? Valóban lettem én, de anyám már rég nem él, s apám nyakába egy egész klán szakadt. Nagyapám bezzeg más volt. Soha semmilyen körülmények között nem hagyta el a klán. Bizonyos, hogy apám leánya vagyok, s hiába próbálja titkolni, hiányzik neki a régi élet.
- Látogatása oka még számomra ismertetlen, így csak jó uram tudná eldönteni, hogy apám mennyire türelmes a találkozójával kapcsolatban. Ám állok elébe, jó olyannal beszélgetni, ki nem a disznó trágyájának minőségét boncolgatja nékem. – Fintorgok egyet, majd elnevetem magam. Vajon udvarol, vagy csak kedves? Remélem nem teszi, hiszen nem nekem való férfi ember. Mega úgy sem vágyom a szerelemre.
Mikor át vált egy nyelvre, szám is tátva marad. Dallom, csilingelő nyelv ez, mi úgy simogat, mint a nap melege.
- Ez istenek nyelve? – Kérdezem balgán, ám más nem lehet, hiszen olyan csodálatos. Majdan elmondja jelentését.
- Húha. – Elakad a szavam. Jó magam még olvasás rejtelmeit sem ismeri, de ez a férfi olyan bölcs. Talán rosszul ítéltem meg.
- Bizonyosan sok nőt elcsábított ilyen szavakkal. – Kuncogok, mint egy kis fruska.
- Ez örömmel hallom. – Most már nagyon nevetnem kell, hiszen elgondolkodtam, s képzeltem el a koronát, minőn a lótrágyaként uralkodik.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit and Nissa.. Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 30, 2021 10:12 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Lelkes kijelentése őszinte mosolyra húzza a szám sarkait, nem afféle színpadias mutatványra, mellyel zömében másokat szokásom szórakoztatni, ugyanis mindég örömteli a ráismerés; akad még ebben a világban jóság és megértés. Olykor nehéz erre emlékezni az emberek birodalmában.
- Kalandozó jellemet szimatolok a levegőben, s bár könnyedén lehet összetéveszteni a hölgyek finom rózsaillatával, az orrom ritkán csal meg – kacsintok rá sokat sejtetően, hiszen ismerem az érzést. Való igaz, eredendően nem önszántamból váltam a kígyók informátorává, ám ha nem osztoznék a kishölgy kalandvágyában, egészen másutt kerestem volna lehetőséget az életemet kötő adósságom törlesztésére. - Nos, ha kívánod, Menyétkém, bizton tud várni jó atyád, s amíg ekként tesz, mi egy jó mézser mellett megvitathatjuk a világ dolgait. Félő, az ünnepség alatt kevesebb lesz erre az alkalmunk – pillantok rá töretlen jó kedéllyel, türelmesen várva a válaszát. Talán nem lógat fel a jó Nykon, ha gyermekét elébb avatom be a kontinens történéseibe, mint őt magát.
- Nácë, Deedra. Elen síla lúmenn' omentielvo! - igyekszem felvenni az elfek dallamos, lágy beszédstílusát, habár jó eséllyel nem akad hallótávolságon belül egyetlen hegyes fül sem, amit megsértenék holmi hanyag, durva kiejtéssel. - Azt jelenti, „Való igaz, Deedra. A csillagok ragyogják be a találkozásunk óráját” – fordítom le neki a szavakat, mialatt ráérős tempóban sétálgatunk a kitaposott földúton, amit itt-ott termetes lócitromok szegélyeznek. Majdnem bele is lépek egybe, miként a drága lélek őszinte meggyőződéssel állítja, az úri népeknek még a fingja is orrot-simogató.
- Nos, egyetlen bölcsességet, ha mást nem is, jegyezz meg tőlem, kedvesem, bármerre is sodorjon az utad élted során; még a királyok is ugyanolyat szarnak, mint mi, földi halandók – vigyorodok el szélesen.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian and Nissa.. Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 30, 2021 11:51 am
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Mosolyodik el ismét, s igyekszem magam tartani. Mint mondtam feketébben zavarnak az ilyen emberek. Jó magam nem vagyok egy nagy incselkedő fruska, így zavarban vagyok az ilyen jeleneteknél.
- Nem. Csupán fenséges neve kimondhatatlan. – Kuncogom el magam. Nincs azok az istenek, hogy én ezzel a férfivel becézgetős kapcsolatba kerüljek. Félek, tőle valljuk be. Nem fizikailag, hiszen egy ujjal arrébb tenném, hanem mondatai, viselkedése aggasztó.
Kérdésemre bőbeszédűen felel, s kielégítően.
- Mindig nagyon érdekeltek engem a más fajúak. – Mesélem örömköve.
- Ó igazán? – Érdeklődöm. Végre valami közös téma, ami nem ejt zavarba. Mindig szeretettem volna találkozni. Apám bolondságnak tartja, de a klánunkba valamiért nem jönnek. Talán vannak, csak én nem tudom. Apám próbál tanítani engem, de valljuk be, sok mindent nem árult még el nekem.
- Nagyon érdekesnek tartom Tulveron többi táját, ha még jó magam soha sem járt el. – Mondom. Felkapom fejem. Sárkányok nyelve?
- Ennyi nyelven beszél jó uram? – Szökik fel a szemöldököm izgatottan.
- Nekem még nem volt szerencsém hozzájuk, vagy nem nyíltan. – Vonom le tekintettem a földre.
Felnevet leírásomon, ami újabb mosolyra késztett.
- Úgy vélem igen. – Mondom, de tudom tudatlan fruska vagyok. Mindenre csodálkozom, mint egy gyermek.
- Bizonyosan rózsát vacsoráznak, nem tudhatom. – Vonom meg vállam.
- Hát én is kíváncsi vagyok, hiszen italból nem lesz hiány. – Magyarázom.  

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Nissa.. Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 27, 2021 11:04 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Olykor egy aljas gazembernek érzem magamat. Rendben, valljuk be, igen gyakran, ám most sem tudok elhaladni a tény mellett; a törzs vezetőjének leánya meglehetősen könnyedén keveri túlzó szavaimat az igazsággal. Hogy lehetnék képes szemet hunyni egy efféle ezüst tálcán kínálkozó lehetőség felett? Szinte már várom az alkalmat, hogy vajmi az eddigieknél is meredekebb kijelentéssel botránkoztathassam meg a kishölgyet.
- Badarság, ilyet sosem mondanék. Szépséges Deedra, hozzád úgy gondolom, mások kevesek – mosolyodok el csintalanul, mielőtt túlzó formalitással bemutatkoznék a számára. Zavara s a nevem megjegyzésében adódó nehézsége nem sarkall meglepődésre, elvégre nem hiába választottam magamnak efféle kacifántos elnevezést annak idején.
- Ó, már is becézgetjük egymást? - vonom meg a szemöldökeimet kérlelhetetlen játékossággal. - Legyen hát, igyekszem rá hallgatni is – nyugtázom a döntését, majd kíváncsian hallgatom kérdéseit. Nos, a lehető legjobb alakhoz fordult, mert én, Ahronit vagy megjegyezhetetlen nevű alteregóm képtelenek volnának elhallgatni magukról bárminemű erényt, netán magukba folytani holmi jól csengő történetet. A kényszer ismét rajtam, hogy rímekbe szedve feleljem meg az érdeklődését, ennek viszont ezúttal ellenállok.
- Hogyne. Beszélem az elfek dallamos nyelvét, egy-két ork szót is elsajátítottam már, no meg néhány törp szitkot. Én mondom, náluk ízesebben senki sem képes melegebb éghajlatra küldeni a másikat – mesélem jó kedéllyel, majd kicsit közelebb hajolok hozzá. - S ha tudni szeretnéd, Menyétkém, még a sárkányok nyelve sem ismeretlen a számomra – sutyorgom cinkosan a fülének, aztán kiegyenesedve folytatom a sétát vele a rendezkedő népek között. - Láttam. Nem járnak errefelé? - vonom meg a szemöldökömet ezúttal a megilletődöttség oltárán, ugyanis meg mertem volna esküdni, hogy a szabad nép klánja már mindent is látott.
Nos, ha elfet nem is, a heves szerelem nem ismeretlen előttük. Felkacagok az ifjú pár leírására, s bizton veszem, a kellő alkoholmennyiség mellett terítékre fog kerülni vajmi pajzán nóta is a kedvükért.
- Pff, az a hír járja, hogy az uraságoknak rózsaillatút szokása? - horkantok fel. - Micsoda hasznos információk, köszönöm, kedvesem. Reméljük a sarat is olyan jól fogják állni az éjnek derekán, mint a lepedőakrobatikát – mosolyodok el szélesen.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 27, 2021 6:42 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Azt hiszem megsértettem. Szemöldök felcsúszik.
- Óh, igazán nem akartam jó uram megsérteni. – Mondom szabadkozva. Már-már azt hittem nem e mondataim találnak majd be. Hiába, úgy hiszem tán már sem sértettem meg, hiszen olyan színpadias már követelhetetlen.
- Vagy úgy. – Teszem hozzám, mikor hölgy, s napi társaság kerül beszédre. Támadásom kérése meglepi. Erre számítottam.
- Óh, hát nem lennék elég? – Forgatom meg szemem, majd elmosolyodom. Meghajol, min ismét megakad a szemem. Micsoda móka maister ez itt.
- Rilrion Ea…- Próbálom kimondani a nevét, de egyszerűen a nyelvem összecsomózódik.
- Számomra Ril lesz. – Mondom elégedetten, ha tetszik neki, ha nem. Ha az Istenek kérnének, se tudnám kimondani a szavakat. Folytatjuk utunkat.
- Beszél más nyelven is, mint a közös? Látott már Elfet is? –Kérdezem izgatottan, majd ő kérdésére veszem a levegőt.
- Nos, ezt örömmel hallom kedves Uram. – Mondom, majd elgondolkodom.
- Igazán heves pár. Szerelmeskedésüket Eviran végén is hallani. De jó uram nyilván nem erre kíváncsi. A nő egy kereskedő leánya, a férfi egyik kitagadott fattyú gyermek, valami úrtól, nem árulja el. Bizonyos, hogy nem királyi vér, hiszen fingásának szaga malacokat szégyenítő. – Nevetek fel.

You step into
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 24, 2021 2:26 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
- Egy dalnok? - kapok a szívemhez döbbenetemben, drámai éllel a hangomban. - Poéta volnék én, kedvesem, lírikus, ha úgy tetszik. Az élet szenvedélyes művésze, ki fáradhatatlanul veté papírra e világ csodáit és mindennemű történéseit. Persze szó se róla, miféle vendég volnék, ha elutasítanék egy kupa habzó mézsert? - vigyorodok el, játékosan vonogatva mellé a szemöldökeimet. Említették már, hogy emígy sem egyszerű személyemnek nem tesz jót a nyár forrósága, ám mit tehetnék? Képtelen vagyok lakatot tenni a számra, vagy gúzst kötni hevesen kattogó elmémre. - Vagy épp a kellemes női, netán úri társaságot… - teszem hozzá derűsen, az egyéb testrészeim megzabolázására való képtelenségemet még a tanakodás szintjén sem illetve egyéb hasonlatokkal.
Nem hiába fogadtam egyébként szívembe a szabad nép klánját; mindamellett, hogy cirka öt nyárral ezelőtt kimenekítettek néhány bűzlő ork karmai közül, meglehetősen szabad a felfogásuk úgyszólván… mindenben.
- Támadni? - zökkenek ki a gondolataim közül, ezúttal csupán az egyik szemöldökömet vonva meg. - Egy merénylő nem fedné fel a lapjait ilyen könnyelműn. Egy merénylő nem is érné be a vezető leányával – billentem oldalra a fejemet, noha mindez nem több mint könnyed bolondozás. Igaz érdekelne, miként szűrik meg a valódi veszélyt, hiszen az általuk támasztott szabályok egy dolog, viszont mindenkit képtelenség kordában tartani és a jóhiszeműséggel rendes magaviseletre sarkallni.
- Nos, szerencsére sem gyilkos, sem merénylő nem volnék, szépséges Deedra a Gindra folyó mellől – hajolok meg előtte színpadiasan, mielőtt a kacsóját puhán megragadnám, és a számhoz emelvén az etikettnek megfelelőn a bőre fölé csókolnék a levegőbe. - Rilrion Eadun Ferdpegrim, szolgálatodra. Noha általában csak Rilrionnak szólítanak – kacsintok fel rá, aztán felegyenesedve előre nyújtom a kezemet mintegy jelezvén, folytathatjuk az utunkat az atyja felé.
- Komolyra fordítván a szót, szíves-örömest szórakoztatnám a boldog ara s kedves vőlegénye egybekelését ünneplő népeket. Mit szabad tudni róluk? - kíváncsiskodok, máskülönben pocsék egy dalnok volnék, ha még arra sem venném a fáradtságot, hogy vajmi személyes nótával illessem meg a házasulandókat.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jan. 22, 2021 12:21 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Elmosolyodom, de talán színészi képességeim hiánya miatt inkább tűnt az vicsorgásnak, mint kedves hölgyhöz illő mosolynak. érdekes egy figura. Apámnak milyen érdekes barátai vannak. Gyerekek mit se vetnek ránk. Olyan boldogok és önfeledtek. Talán, ha máshova születnek is ilyen boldogok lennének? Talán akkor is vígan játszanának, vagy a királyi udvarokban nem engednénk? Mindig ilyenek zavarják meg elmémet. Vágyom néha arra, hogy elmenjek, de ilyenkor a gyomrom összeszorul, s meggondolásra késztett.
- Ó, valóban? – kérdezek vissza, ámbár fogalmam sincs, miért teszem. Ahhoz képest, hogy nomád hölgy vagyok, szavaim talán finomabbak és tetettem is meggondoltabbak. Talán. Szeretném ezt hinni, de még soha nem találkoztam nemes hölggyel.
- Ó, igazán? – Miért csinálod ezt Deedra? Beszélj már rendesen.
- Úgy értem, egy dalnok nem szeretné az ingyen mézsert? – Pillantok rá, remélve, hogy érti a célzást, hogy a vendégünk.
- Talál itt jó nőket. – Pillantok rá. – Vagy Urakat, nem tisztem eldönteni mit kedvel a jó uram. – Mosolygok remélve, hogy nem bántom meg. Ám világunkban nem szokatlan,s  elfogadott. Bár kérném, hogy a jószágainkat ne hágja meg, de ez már túl sok lenne talán, és a végén tényleg megsértem.
Megtorpanok egy pillanatra, és elnevetem magam.
- Sajnálom, de ha így van tessék. – Állok meg. – Támadhat. – Nem néz ki úgy, mint aki egy zsák krumplit megemelne, nem még hogy merénylő.
- Nos, mi mindenkit szeretettel fogadunk, ez a szabad nép, itt nincs ítélet. Félőlünk lehetsz gyilkos is, ha itt nem ártasz senkinek, mi sem kérdezünk. – Mondom, majd kezem nyújtom.
- Gindrai folyó melletti Deedra. – Várom, hogy megszorítsa, s akkor talán erősebben megszorítom, hogy érezze milyen is vagyok.

You step into
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 16, 2021 8:53 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Felnevetek a kényszeredett mosoly öleléséből kipréselt szavaira, habár a váratlan felpattanása jobb magaviseletre ösztökél; moderált kanyarulatára a számnak, és szerényebb élére a tekintetemnek. Ám a tőre ezúttal sem talál magának utat a bordaíveim között, így felengedek feszengő testtartásomból. Igaz nem sokáig.
- Micsoda szerencse! - csattanok fel örömteljesen, persze a gyomrom már kényelmetlenül ugrik is össze a gondolatra; éppen a vezér leányát sikerült megkörnyékeznem. Hogy van ez, hogy mindég a rangosabbak madárkái a legszebbek? Miért nem tudnak csúfak és ocsmányak lenni, mint a Mynzash környékén bűzlő orkok, hogy még csak eszembe se jusson rájuk nézni? Nincs igazság kerek e világban. - Azt én is remélem. Mutasd hát az utat, Nykon leánya – engedem előre, bár a tempót könnyedén felveszem, s nemsokára már mellette lépdelek a porzó, kerítéssel szegélyezett úton. Tán ennek köszönhető, hogy két virgonc gyermek a maguk játékos valóságát élve belénk szaladnak – nem hagytunk túl sok helyet a megkerülésünkre.
- Ugyan, említették már, hogy az önbizalmam kitesz egy egész királyságot is, nehéz kikerülni – viccelődök, mosollyal követve egy darabon a fiatalok futkározását, aztán visszafordítom érdeklődésemet a hölgyeményre, akinek még a nevét sem tudom.
- Szíves örömest tenném. Noha ajánlata kissé meglep, drága hölgyem – torpanok meg, nem bírva az otthont idéző nyár perzselte véremmel. - Még csak egymás nevét sem ismerjük, s abban sem lehet biztos, nem vagyok-e holmi aljas szándékú merénylő – vonom meg az egyik szemöldökömet, mosolyomat változatlanul az ábrázatomon tartva.

Tinvaak los grah
Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jan. 15, 2021 10:21 pm
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Hirtelenjében valami erő arra kényszerítette, hogy dalolászásba kezdjen. Legelső mondatára már felugrott a szemöldököm. Nem tudtam mihez kapni, levegőt is elfejjetek venni. Incselkedése pedig még jobban zavarba ejt. Végig hallgatom, nézem mi sül ki ebből. Látszólagosan élvezi, s kedvére való a dallam, amibe egyre jobban jön bele. Lassan pislogok, majd levegőt veszek, s nyelek egyet.
Befejezi, s én nem tudom mit reagálja, csak bámulok rá, amíg ő meghajol és felém lép. Talán most kéne leszúrnom? Ismét nyelek egyet, majd erőltetett bugyuta mosollyal keresem a szavakat.
- Igazán… - Kezdek bele.
- Kedvemre volt. – Bólogatok lassan, s ajkamba harapok zavartan. Felpattanok, és inkább el akarom felejteni az itt megtörténteket.
- Ó, ő az apám. – Fedezem fel gyorsan, hogy a téma terelhető erről a dallamos mókázásról.
- Bizonyosan örvend majd, ha meglát. Erre. – Mutatom az utat, s indulok el. Egyre erősödő zsivajok, s gyerekek kergetőzése végre elvonja a figyelmem az előbbiekről. Alia és Jenni egyszer csak belénk jönnek, s úgy futnak tova.
- Hé! Lassabban, anyátok mérges lesz, ha nyakatok töritek. – Vetem oda az ikreknek, majd pillantok a férfira.
- Bocsásson meg, itt mindig ekkora az élet, de különösen ilyenkor. Ma egy esküvő is lesz, esetleg ott is előadhatna valamit, ha kedvét leli benne. – Sétálunk lassan. Eltűrök egy kosza tincset. Alig nézek szemébe, inkább magam elé bámulok, nem tűröm jól az ilyesfajta csalafinta férfiakat. Bizonyosan a nők nagy kedvence, ám engem inkább feszélyez.  

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jan. 15, 2021 9:38 pm

Laer napi vigadalom
Deedra & Ahronit
Éles vonalú szemöldökeinek megugrása momentumnyi aggodalommal tölt el, ugyanis volt alkalmam megtapasztalni a szabad nép szabad asszonyainak annál is szabadabb stílusát a kéretlen udvarlók képének átrendezéséhez. Azonban vérmes felcsattanás helyett szívet melengető zavar a jussom, mely tovább korbácsolja jó kedélyem kiapadhatatlannak tetsző tengerét. A lantom húrjain akaratlan mozdulnak az ujjaim, lágy, ámde vidám dallamot csalva elő a hangszer sokat megélt üregéből.
- Formás keblek ölelésében,
Szíve szemérmesen rebben,
De orcáját pír nem csókolja,
Pengéje engem elébb kóstolna
– kezdek bele a rímek szabados formálásába a dallam ritmusára, kacsintással zárva az első versszak sorát.

- Énekesmadarakat idéző hangján,
A bókokat könnyedén félrehajítván,
A megfáradt utazót kérdőre vonja;
Szállás kellene hát átutazásra?

S amaz megszeppenésében,
Furcsán csengő költeményében,
Magabiztos kiállással rávágja;
Engem a klán vezére várna!
- zárom a bugyuta dallamot a felfokozott ritmus csúcspontján, majd színpadias meghajlással jelzem, egyelőre befejeztem az éneklést. Széles mosollyal lépek ellenben közelebb hozzá, hogy a dalomra idő közben felfigyelő népek ne hallhassák minden szavamat.
- A mulatozásra érkeztem. Kérlek, drága hölgyem, vezess Nykon elé, a vezérhez. Régi ismerősöm – biztosítom egy újabb szemtelen kacsintás mellett, aztán a hátamra csapva a lantomat, várakozón pillogok a leányra.

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jan. 15, 2021 11:39 am
LAER NAPI mulatság

@Ahronit && Deedra  

Mindenki javában készülődik az ünnepségre. Apám már egy hete vadászik pár ittenivel, hogy ünnepségen minél több étel kerüljön az asztalra. Természetesen Dulcis sütemény is lesz. Mézsör is ilyenkor kerül elő, valamit Atram és Ninne esküvője is ezen a napon lesz. Bár fogadtam volna, hogy valaki házasodik. Valóban értem én ám a szerelemhez még nem érzem kelő érettnek lelkem. Úgy érzem, hogy minden időmben harcot tanulnék. Azonban nem tudom kitől tudásom növelni. Apám remek harcos, de nem szánja nekem ezt az utat.
Mindenki sürög, forog, jó magam már feldíszítettem a nagysátort színes szalagokkal, s próbáltam az estére sok tűzifát gyűjteni. Ám nem volnék az a leány, ki kedveli ezeket. Ünnepeket szeretem, ételekért oda vagyok, és istenekbe vetettet hittem dönthetetlen, azonban nem illegetem magam fodros ruhákban és vágyakozom, hogy enyém legyen a csokor. Az én festékem a sár.
Romok szélén megpihennek, s késem élezem, tisztogatom. A nap erősen veti reám sugarait. Apám mindig óva intett a nap árt ereje ellen, ám én ezekben is isteneik szeretettét látom. Hiszen a nap táplálja növényeinket, miből ételeink lesznek.
Teljesen elmerülök a munkában, mikor egy férfi lép elém. Pillanatra megrezdülök, nem számítottam arra, hogy valaki megszól
- Valóban. – Emelem tekintettem az embere, ki hangszerrel érkezett. Gondolataim hirtelen foszlanak szét, s próbálom őket a férfira fokuszálni. Hangja derűs, jelenléte vidám. Azonban azonnal megugrik szemöldököm, miképpen udvarolni próbál nekem.
- Oh, jó uram. – Válaszolom zavaromban. Nem ismerős nekem a férfi. Szemügyre veszem, ahogyan a nap engedi.
- Csatlakozna hozzánk, vagy csupán szállás kellene átutazásra? – Kérdem érdeklődve.

You step into
• • •

Ahronit Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: