Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Romok Klánjának otthona - Page 9 KaDiPE5
Romok Klánjának otthona - Page 9 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Romok Klánjának otthona

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Utolsó Poszt Szomb. Jan. 30, 2021 12:51 pm

Deedra

és

Tindómiel

T
agadón emelem fel finom kezeim. Noha azt mondjak népem törékenyebb a kristályvázáknál, valójában elég masszívak vagyunk. Igen Dzsémi, rád gondolok te rusnyaság. Miért nem tudtál volna valamelyik falunak inkább hidat javítani, vagy kerítést vagy... banja a nem létező férfiasságom, de hasznossá tehetted volna magad...
-Igen...? - kezdem megkérdőjelezni saját létezésem és a biztonság kedvéért fülemhez érek, mely a szokott módon hegyesedik, majd a vége vékonyan ívelődik. Remek, akkor Grohiik még nem teljesíteþte be ígéretét. Mit tettem, hogy ilyen kellemetlen zavarba űztem a másikat, mi lassan rám is áttelepszik. Lehet mégsem lesz az egyezségből semmi, mert elrontottam az első benyomást?
-Örömömre szolgál, hogy így látod, nem pedig az alja munkát végzők gyülekezetére. - mosolyodom el büszkén. Leginkább a megvetettség szokta a magamfajtákat követni, de több generáció óta ezt a céhet erősíti családom.
Ahogy megindul egy irányba lehető leghalkabb léptekkel követem. Olykor a tájra pillantok, látok e valami furcsaságot vagy valamit ami azt jelezné tényleg él itt egy hívatlan, kellemetlen vendég. Kérdésére rá emelem szemeimet, majd bólintok.
-Ami asztalra kerül. Legyen az bármi. Én miattam nem kell semmit pluszban leölnetek, ellenben ha szeretnétek segítek akár a vadászaitoknak, akár a konyhán. Sajnos lyukas ulronom sincs amivel megfizethetném vendégszeretetetek, viszont két kezem és fegyvereim a szolgálatotokba állítom. - igen, ez a helyes döntés, még ha meg is sértem esetleg a klánt ezzel. Mégis, hogy kérhetnék bármit? Kiskatonák főztjeit pont úgy pusztítjuk el, mint egy nemes hét fogásos vacsoráját. Ha egy parasztnak csak száradt és penészes kenyere van, abból is illemből fogyasztunk. Nincs kívánság, ha van is, az vagy születésnap miatt vagy a halál mezsgyéjéről való visszatérés ünnepe miatt.

Jegyzet:Ide a jegyzet Zene: Zenecím

Ahronit, Deedra Gindrian and Nissa.. Kedvelték

Vándor vagyok
Tindómiel Ceilteach

A sötétség azzá válik, amivé hordozója kívánja, aminek lennie kell

❖ Történetem : ❖ Ulron :
984
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol (is)
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Romok Klánjának otthona - Page 9 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Jan. 30, 2021 12:01 pm
Welcome beautiful
@Tindómiel Ceilteach && Deedra zene  • Credit:
Azt hiszem igazam lett. Embernek neveztem, s érezni lehetett zavartságát. Majdan szavaival is jelezte ezt.
- Oh nagyon sajnálom, nem állt szándékomban megsérteni kegyedet. – Szabadkozom. Majd kimondja. Minden porcikám megvetemedik és szem nyitnám, hogy szavakat préseljek, ám az nem jön. Elfeledek alapvető dolgokat. Elfelejtem nevem, nemem, s még lélegezni is. Csak a semmi köszön vissza.
- Elnézést, Elf? – Kérdezem vissza, hogy nem e istenek játszanak velem ezen a napos órán.
- ö..öö… - Megakadok, majd pirulok el. Mindig is akartam találkozni az első fajjal.
- Bocsássa meg nekem zavartságom, még emberen kívül nem találkoztam senkivel. – Túrok a hajamba idegesen. De vissza kell koncentrálnom szavaira.
- Megtisztel, hogy szívén viseli az embereink sorsát. – Mondom teljesen elámulva.
- Igazán nemes céh ez. – Mondom. Amint szállást óhajt én megrázom fejem, hogy álom ez- e vagy valóság. A legjobbat fogja kapni mindenből.
- Klánunk mindenkit szívesen lát. – Mutatom az utat. Majd mikor elfordulok, hatalmas mosoly húzódik arcomon, melyet nem láthat. Mély levegő, s vissza rá.
- Amit csak szeretne. Ma este hozatok ételt a legjobb szakácsnőktől. Mit enne kegyed? – El kell mennem Miss Pockethez, ő főz a legjobban, a klánban Nem szúrhatom ki Elf szemeit silány étellel, melyet magam készítettem. A végén megmérgezném, oly annyira nem értek a főzés mesterségéhez.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Tindómiel Ceilteach and Nissa.. Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jan. 28, 2021 1:22 pm

Deedra

és

Tindómiel

P
róbálok és igyekszem minél tisztelet teljesebben viselkedni az irányába és egész törzsével. Valahogy meg kellalapozni az esetleges szövetséget. Mikor embernek nevez egy fejbiccentést követően kérektőle szót.
-Ne haragudj, hogy kijavítalak, nem ember vagyok. - fenébe a faji büszkeségemmel, mit csak belém neveltek. Öregebb fajom, mint az övék, nagyobb a hagyomány és a kúltúra is. Még ha elemei a feledés homályába is vesztek. -Elf vagyok, talán neveltetésem miatt oly' büszke erre. - mosolyodom el, ahogy magyarázom. Nem akarom ledegradálni a másik fajt, mely leleményesebbnek és masszívabbnak tűnik, mint sajátom.
Rémületére megfeszülnek izmaim és feszúlten figyelek rá, mint idegre helyezett vessző.
-Értelek. Nos, látni nem láttam, de ha nem bánod és klánod sem utána néznék. - felelem, valamivel lazábban és kezeimmel finom mozdulatokat teszek, gesztikulalok, hogy hihetőbb legyek. Noha lehet van itt valami dög, akkor azt el fogom pusztítani.
-Céhem az Árnylovagok egy kihelyezett állomásából érkeztem. Kis közösségünk feladata az esetleges szörnyek és lények elűzése vagy megsemmisítése. - magyarázom mielőtt azt hinné, hogy a halálomba kívánok fejest ugrani. Viszont a fekete üröm kezdi veszíteni hatását talpamon.
-Ne haragudj meg pofátlanságomért, de megpihenhetek e egy kis időre köztetek, mielőtt felkeresném a vadászaitok meséjének valóságát. - nézek rá némi kérleléssel. Hozzászoktam a hosszú sétákhoz, hogy szinte térdig járom a lábam, mostanra viszont elfáradtam.

Deedra Gindrian and Nissa.. Kedvelték

Vándor vagyok
Tindómiel Ceilteach

984
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol (is)
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 27, 2021 6:52 pm
Welcome beautiful
Elakad a szavam is. Végig mérem őt, s nem tudom mi fog meg benne. Kellemes hangon szólít meg, szinte már, mint ha olvasztott karamella csepegne a fülembe. Minden mozdulata gyengéd, s elegáns. Talán nem is ember? Talán az minek játszadozó elmém gondolja? Remélem, ha embernek nevezem, majd kijavít, ha nem titok, s felfedem kilétét. Életem legszebb napja lehetne, ha megismerném az áhított első humanoid fajt, mit Tulveronon megjelent.
- Rég nem járt közöttünk ennyire illően viselkedő ember. – Mondom mosollyal az arcomon. Nem tudom, mit kellene tennem. Inkább nem hajolok meg, de remélem, ezzel nem bántom meg, nem szándékom.
- Nagyon örvendek. – Felelem. Hirtelen szemem elsötétül, s a rémület ül ki reá.
- Reméltem hamisak a pletykák. – Felelem, majd hajamba túrok.
- Nem rég időseinket kor vitte el, majd vadászaink arról számoltak be, hogy a holt testek semmivé váltak. – Sóhajtok egy nagyot.
- Úgy hittem, csupán a nem rég érkezett vándortól vett Tusak viditó bódította meg Zefrin elméjét, s apám is ebben reménykedett. – Lepillantok.
- Ezek szerint kegyed látta? – Vettem vissza pillantásom kék szempárjába, ami finoman pásztázza arcom, s simogatja azt.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Tindómiel Ceilteach and Nissa.. Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 23, 2021 9:38 am

Deedra

és

Tindómiel

A
z égre emelve tekintetem talán az az egy szerencsém van, hogy hogy a fák, még ha kopasz is, ágai valamennyit védenek a Naptól. Oly szokatlan ebben a hónapban a tiszta ég és a viszonylag meleg idő...
-Köszönöm a meleg fogadtatást Deedra! - hajolok meg enyhén, kimutatva tiszteletem iránta és szabad népe iránt. -Csaloganynak szoktak szólítani, de becsületes nevem Tindómiel Ceilteach. - könnyeden és dallamosan ejtem ki nevem, mely talán hasonlít a madár trillázására, kiről családom a nevét kapta. Láthatatlanul végigmérem az előttem állót, majd kedves mosolyra húzom szám. Talán Nymez és Cinege láthatott még ehhez hasonlót. Fajtám megszokott büszkeségével nézek rá, majd kérdésére valamennyit komolyítok arcom lágy vonásain.
-Azt hallottam, hogy a romok környékén van pár hívatlan látogató, pár Dézsmáló lényében. - felelem közben arcán pihentetem különös kék íriszeimet. Kíváncsi vagyok, hogy van e igazság alapja és mennyire sikerült ebbe beletenyerelnem. Nem kívánom itthagyni a fogam, de amit meg kell tenni, azt meg kell tenni, jelen helyzetben íjat és vesszőt ragadni egy-egy förtelem ellen.

Deedra Gindrian Kedvelte

Vándor vagyok
Tindómiel Ceilteach

984
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol (is)
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jan. 21, 2021 7:17 pm
Welcome beautiful
A nap hevesen sütött, meg nem mondaná az ember fia, hogy Télközép hava van. Madarak érdekesen csicseregtek a mi nap, de még azért csípős volt az idő. Meleg ruhát kellett ma magamra öltenem, hogy elássam feladataim.  Mindenki estéhez készülődött, s én is a vacsorát csináltam volna, ha apám nem osztja meg velem a vándor érkezését.
Alig mentem kifele a falunak sem nevezett településünktől, amikor is megpillantottam vörös hajzuhatagát. Feltételeztem ő az, kit keresnem kell. Picivel magasabb volt nálam, kékszemei akár a legtisztább óceán, ami azonnal mosolyra késztetett. Idegen nyelven szólít meg, mit még életemben soha nem hallottam. Egy kisebb idő után nyelek egyet, s bólintok.
- Jó helyen jársz, kedves idegen. Deedra volnék. Üdvözlünk a szabadnépek között. – Mutatkozom be, majd mosolyodom el. Soha nem teszem hozzá, hogy ki vagyok. Miért is tenném? Nem vezető vagyok, ahogyan apám sem. Csak egy ember ki kézben tart mindent és mindenre ügyel. Érzem nehéz feladatom lesz majd a Klánnal. Mindent meg kell tanulnom, hogy fele olyan jó lehessek, mint apám. De az az idegen, az a férfi, teljesen más felé terelte az eddig sziklaszilárdként hitt gondolataimat.
- Mi célból jöttél? – Kérdezem kedvesen, s próbálom kitalálni mi voltját. Olyan szelídséget, finomságot ad minden mozdulata. Teljesen biztonságban és megbízva érzem magam irányába, mi még soha sem volt. Lénye csak úgy bezengi Evirant, úgy érzem.

You step into
• • •

Tindómiel Ceilteach Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 20, 2021 2:48 pm

Deedra

és

Tindómiel

C
inegével való kalamajkás kalandom után apa és Folrandír is kitágította az apró fejem, mégpedig, hogy ne üssem azt a fitos kis orrom idegenek dolgába. Értelmesen bologatva szépen mosolyogva viszont ra vettem apámat, hogy készítsen nekem másik íjat, amit használhatok majd. Így végülis új társra tettem szert, a régit szerettem és sajnálom, hogy elhagytam, hogy banditák kezére került, de nem tudok mit tenni ez ellen.
Viszont, talan két napja, este Folrandírral beszéltem. Jó volt látni az öcsköst és hallani, hogy fejlődik. Még ha fáradt is és szemei alatt lévő foltok arra következtetnek, hogy nem piheni ki magát, büszke vagyok rá és egyben aggódom is. Talán a meghitt nyugalom okán hajtotta fejét vállamra és süllyedt az álmok kifürkészhetetlen világába. Nem sokkal később apa lépett be. Vastépte arcán kedves mosoly ült, szeretet teljes pillantást vetve ránk.
-Nem szívesen zavarlak meg titeket... - kezd bele mondandójába suttogva és közelebb lép. Segít kényelembe helyezni Folrandírt, majd betakarom és elhagyjuk a meleg szobát.
-Baj van apa? - nézek rá aggodalmasan. Ő tagadón rázza meg fejét majd folytatja amit bent elkezdett.
-Délelőt el kellene indulnod a régi romokhoz. Állítólag a közelben van néhány dögevő, el kellene intezned őket és jó benyomást keltened az ottani klánban.
-Rendben. Akkor szólok Nymeznek, Grohiik-nak és Mat...
-Nem Tindómiel. Egyedül kell menned. Ez számomra személyes.

Azóta úton vagyok. Íratlan szabályaink szerint önös érdekeink nem vezérelhetnek és nem veszélyeztethetjük egymást. De mivel anyáról van szó, így már saját dolgomnak is tekintem. Állítólag az ősei a napjainkra rommá lett helyen élnek. A dögevők talán csak kitalációk, hogy legyen okom elindulni és senki ne kérdezzen többet, mégis... görcs van a gyomromban. Nem ismerhettem meg elégé anyámat s most ő érte, saját jelképét keresem egy ékszerbe vésve. Már ha még megtalálható és a föld nem tette magáéva az idő lassú forgatagában. Gondolataimból egy női hang rant vissza a valóságba.
-Caed'mil! - üdvözlöm, majd megrázom fejem. -Ne haragudj! Üdvözöllek! A Romok Klanját keresem. - nézek rá egy szelíd mosollyal.

Vándor vagyok
Tindómiel Ceilteach

984
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol (is)
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 20, 2021 2:06 pm
Welcome beautiful
Minap madárcsicsergősen indult. Már 2 napja annak, hogy találkoztam az idegennel, aki gondolkodásra késztetett. Szívem mindig a klánom lesz, azonban a lelkem szárnyalni akár. Kalandot akarok, s kihívásokat. Nem akarok itt megöregedni. Apám ezt tette. Elhagyta a klánt, de anyám miatt visszatért, s inkább a családnak élt. Nem tudom én is ezt akarom e. A vándort az óta sem látta, de újra akarom. Beszélnem kell vele, meséljen nekem milyen is Tulveron többi része. Milyen a világ, amiben élünk? Soha nem láttam más csak a romokat, melyek a csata után maradtak. És sose hallottam más, csak a Klánom csicsergését.
Soha sem képzeltem el magamat egy gyermekeit nevelő anyának. Imádom őket, de nem érzem azt, hogy ez kell az életembe. Valahogyan minden mozdulatommal, minden gondolatommal nem Eviran vidékein járok. Már gyerekkoromban elfogott az álmodozás.
Egyszer egy ember érkezett, aki kereskedő volt. Mesélte, hogy királyoknak adott el szép égszereket. Mesélte, milyen illatok szállnak Caldeni piacon. Milyen hangok, s szitokszavak. Emlékszem felrajzolt egy térképet, talán valós se volt. Mesélt egy legendáról is. A tengeri boszorkányokról, kik a vízben élnek. Kalózok rettegett ellenségei, kik húsokból táplálkoznak. Ő tőle van egy könyvem, melyet apám elöl dugdostam évekig. Talán még megvan a rajzolt térképe is.
Éppen az egyik csirkét készítettem elő a vacsorához, amikor zsivajt hallottam. Apám üzent nekem, hogy foganom kell egy vándor. Azonnal megtörlöm a csirke vértől ázott kezem, s siető léptekkel indulok el. Körülöttem mindenki serte pertél. Készülődnek a vacsorához. A vadászok is elteszik fegyvereiket. Lábam alatt porzik a kiszáradt föld. Szinte már utat tapostunk erre az útvonalra.
Azonnal megpillantom, hogy kit kell keresnem. Csak hátulról látom, de vörös haja azonnal szemet szúr nekem. Rég nem láttam e féle színt. Megcsókolta a tőz őt.
- Istenek hoztak mi felénk. Tudok neked segíteni? – Szólítom meg remélve, hogy megfordul.

You step into
• • •

Tindómiel Ceilteach Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 20, 2021 2:04 pm

A Romok Klánjának otthona, melynek tagjai az Evirani-hegy lábánál, a régi romoknál élik a mindennapjaikat. A helyszín az Ősi romoktól nem messze található, mely egyúttal emlékeztető a klán számára a háború borzalmaira, másrészt lehetőség a falubéli életvitelhez hasonló kialakítására.
Az itt élő emberek nomád életet folytatnak szoros egységben, melyet a kétszáz évvel ezelőtt élő Derkilrnek köszönhetnek. Ő alapította ugyanis a klánt, mikor Eviran elvált a sivatagtól.

A klánban kizárólag emberek élnek (egyelőre), de megfáradt utazók, s kalandorok gyakran megtérnek itt, s mesélnek arról milyen is a világ, milyen Tulveron többi vidéke.

Klánról bővebben: LINK

Térkép:
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2426
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés: