Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Nulporti Piac KaDiPE5
Nulporti Piac KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach, Thora Haleye

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Nulporti Piac

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Utolsó Poszt Csüt. Május 06, 2021 9:20 am

Lezárt múlt

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Május 06, 2021 9:20 am
Hello darling
 @Karesilla Reitan  && Deedra zene  • Credit:
Kellemes volt elbeszélgetni ezzel a hölggyel. Már azt hittem, hogy szeretője valami titokzatos faj tagja, így lelombozott, amikor válaszra nyitotta ajkait.
- Oh, hasznos munka, bizonyosan büszke vagy rá. – Mondom.  A sós víz illata át járt, és megcsapott. Kezdem kellemesebben megélni ezt, mint már csak a rossz emlékek maradnak, ami a hányás.
Fejére csap, én pedig ekkor összerezzenek.
- Jaj! – Pillantok rá idegesen.
- Mindenképpen, örültem nagyon. – Mosolyodtam el szelíden a nőre.
- Remélem én is. – Fejezembe a társalgást, mert ekkora már sietős léptekkel kezd el indulni. Még elidőzök egy picit, és figyelem ahogyan az emberek sürögnek, s forognak.
meg annyi színes ember, kiknek bizonyosan rengeteg történet lapul a tarsolyukban. Bizonyosan tele van kalózokkal, és bűnőzökkel. Bolond vagyok, ha én ezeket az embereket megismerném?
Kalandom elején vagyok, és még meg annyi történik majd.
Aiken érkezését nagyon várom, hogy szállást találjunk magunknak, és valami elemozsiát is végre, kezdek éhes lenni.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Karesilla Reitan Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Kedd Május 04, 2021 12:55 pm
Piacozás
Deedra & Silla
──────────────── ────────────────
« taggeld; @Deedra Gindrian • Szószám; ide • Zene; ide »

Megbabonázva vizsgálgattam a tetoválását. Úgy éreztem, hogy nekem is kell egy ilyen, ami egy kicsit el is szomorított. Ez azt jelenti, hogy tartozik vagy legalábbis tartozott valahova. Én a kalózokhoz tartozok, de semmi pénzzért nem vállalnék közös tetoválást velük. Nem akarom közéjük valónak vallani magam. Azonban valahova mégis akarok tartozni ennyire elkötelezetten, amennyire valamikor valószínűleg ő is tartozott az ő saját klánjába. De hova?!
- Hosszú út lesz, de nem kell már hajóra szállni, ne aggódj!- nevettem kedvesen. Van, akinek nem bírja a gyomra a tengert.
Újrafelnevettem vicces megfogalmazásán. - Félig hal... igen, így is lehet mondani. - vigyorogtam rá. - Arra akartam kilyukadni, hogy a gyermekem édesapja többnyire azokat a korallokat gyűjti, amelyeket a najádok fogyasztják. Alcyon korall a neve. Kenőcsöket vagy hasonlót lehet belőle készíteni. - magyaráztam artikulálva. Annyira belejöttem már a hazugság gyártásába, hogy több részletet is megalkottam hozzá.
Miközben magyaráztam ismerős hangot hallottam meg a piac irányából. Valamelyik kalóz a legénységből éppen a gyümölcsöket áruló kofával vitázott. Idáig eljutott öblös hangja. Levert a víz, nem láthat meg úgy, hogy épp Deedrával beszélek, hiszen akkor fennáll a veszélye annak, hogy kiderülnek a hazugságaim.
Színpadiasan a homlokomra csaptam és nagyon sóhajtottam. - Én meg is feledkeztem róla, hogy a dadusomnak hamarosan dolga van. Ne haragudj, sietnem kell, hogy a kislányom ne maradjon otthon egyedül. - hadartam gyorsan és igyekeztem úgy fordítani a fejemet, hogy ha ide is néz a kalóztársam, akkor se lássa meg az arcom. - Nagyon örültem, hogy megismerhettelek. - mondtam őszintén. - Remélem, még találkozunk, de ha nem, akkor jó utat és vigyázz magadra! - motyotam és gyorsan el is siettem a helyszínről.

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

Áldott Magánosság, jövel! ragadj el

605
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Szomb. Márc. 27, 2021 7:22 pm
Hello darling
Elmosolyodtam, amikor meglepődött. Rá pillantottam, és sóhajtottam. Nem neki szólt, hanem a klánom hiánya jutott eszembe. Hiába is, erősnek kell lennem. Nem mehetek már többé vissza, ez lesz az én utam.
- Klánomat jelképezi. – Mosolyodom rá. Leültünk, és én figyeltem őt, ahogyan beszélt.
- Sokkal. Köszönöm. – Felelem kérdésére.
- Nehéz lesz, ha majd el akarok jutni Caldenbe, bár gondolom innen lóháton kell menni már, igaz? – Zavarodom össze.
- Halász, óó. – Mondom, majd elhelyezkedem. Hirtelen felszökik a szemöldököm.
- Najádok? – Kérdezek vissza, majd elgondolkodom, hogy én hallottam már róluk.
- Valami legenda, talán rémlene. – Gondolkodom.
- Félig hal, félig emberek nem? – Kérdezem, és remélem nem mondok butaságot.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 25, 2021 8:32 pm
Piacozás
Deedra & Silla

- Azt a hétszázát! - szemeim tágra nyíltak, amikor megláttam a tetoválását és önkéntelenül is odaugrottam, hogy megérintsem a kusza, fekete vonalakat a jobb karján. - Ez mit jelképez? - kérdeztem még mindig csodálva azt.
Egy egészen picit azért furcsálltam, hogy elszökött otthonról egy olyan emberrel, akinek csak a nevét tudja. Akkor nagyon rossz lehetett neki ott, ahonnan jött. Követtem a padhoz és leültem mellé. Könyékig beletúrtam újra a táskámba és előhalásztam belőle néhány zabkekszet.
- Egyébként jobban vagy már? - kérdeztem és felényújtottam pár darabot a kekszekből. - Kereskedő? Nem, inkább halásznak mondanám.- mondtam elmélázva és ezerrel zakatolt az agyam, hogy mit hazudjak róla, mire kiböktem ezt a kérdést: - Mond csak, Deedra. Hallottál már a najádokról?

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

605
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 24, 2021 5:59 pm
Hello darling
- Oh, igen. – Mosolyodom el a nőre pillantva. Következő mondata meglepett. Majd leszedem magamról a felső ruházatom, ami alatt egy kisebb karomat láttatni engedő ruhadarab volt.
Jobb karomon egy tetoválás, ami a klánomat szimbolizálja. Enyhén elmosolyodom. Olyan kedves kis kérdés volt, hogy erre szavak nélkül jobb volt reagálnom.
- Szerelem? – Vonom össze a szemöldököm. Megrázom a fejem. Nem is ismerem, még a vezeték neve is ismeretlen előttem. Majd figyelem, ahogyan a nő a lányáról kezd beszélni.
- Oh, akkor az édesapja is kereskedő? – Kérdezek rá mosolyogva.
- Nyugodtan. – Mondom, majd az közeli padra mutatok, elindulok, remélem követ, ha így tesz, leülök.
- Borzalmas lehet. – Mondom. Jó magam nem ismerem a szerelem fogalmát, de a család és a szeretetét annál inkább.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 22, 2021 10:24 pm
Piacozás
Deedra & Silla

- Vörös lándzsára gondolsz? Itteniek. - motyogtam és igyekeztem nem túlinformáltnak tűnni, ugyanakkor meglepett a lelkesedése a kalózok hallatán.
Kelletlenül elhúztam a szám, amikor megemlítette, hogy az apja nem tud az elvándorlásáról. Nos, mostmár valószínűleg tud róla, de inkább nem feszegettem a témát. Talán olyan rózsás lehet az ő kapcsolata is az apjával, mint nekem az enyémmel.
- Tetoválás? Akkor valami rosszfiú lehet? Talán azért jöttetek Nulportba, mert ő innen származik? - kérdezősködtem. Nem gondolom, hogy tetoválása csak bűnös előéletű fickóknak lehet, de a legénység nagy része rendelkezik eggyel és hát egyikük sem egy ma született bárány.
Érzékeltem, hogy a nevét nem akarja elárulni, így nem is kiváncsiskodtam. Érzékelem a határokat és tiszteletben is tartom azokat. Kalóz létemre. Ezért sem illek közéjük.
- Nem tartalak bolondnak. Gondolom nyomós okod volt rá, hogy vele tarts. Talán szerelem? - kérdeztem rá melegen mosolyogva. - Igazi kishölgy. Tündéri. Naphosszat babázik és fecseg. Az eszét az apjától örökölte. Nagyon okos és érdeklődő. - áradoztam róla. - Sajnos, nem vagyok férjnél. Ez egy hosszú történet. Nem fárasztanálak vele. - és nem is nagyon tudnék új hazugságot kitalálni. - A lényeg, hogy ritkán látom, tán kéthavonta egyszer. De az felér egy egész évnyi boldogsággal. - elkalandozva mosolyogtam, miközben szemeim előtt a szerelmem mosolyát láttam. Szinte az illatát is éreztem.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

605
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 18, 2021 7:26 pm
Hello darling
Izgatottan faggattam a nőt, s ittam minden szavait. Érdekelt, hogy mit tud mesélni az életről, és az itteni szokásokról, vagy érdekességekről. Elsőként a kalózokat kérdeztem meg.
- Komolyan? – Kérdeztem csillogó szemekkel. Eviranban is hallottunk a kalózokról.
- Nálunk sem voltak ismeretlenek, főleg egy banda. Valami vörös.. jaj. – Gondolkodom el, nem vagyok abban biztos, hogy jól emlékszem a nevére. Sok árus, és sok ember mesélt róla.
- Nem tudja. – Múlik alább a lelkesedésem, és a cipőmet kezdem nézni. Megloptam a saját apám, majd eljöttem az éjszaka leple alatt. Nem túl kedves gyermeki viselkedés.
- Elég titokzatos ember, nem sokat tudok róla. Csak a nevét, és egy tetoválását láttam. – Jegyzem meg.
- Biztosan bolondnak tartasz, hogy eljövök egy vadidegennel, igen ez nekem is megfordult fejemben. – Mondom, majd összefonom a karomat.
- De mesélj a kislányodról. Szeretem a gyerekeket, akkor van férjed? – Kérdezem érdeklődve. Ha magam soha nem szándékozom egy gyermeket a világra hozni, még is Eviranban nagyon sokat foglalkoztam velük.  

You step into
• • •

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Kedd Márc. 16, 2021 12:06 am
Piacozás
Deedra & Silla
Nagyon kicsi kellett ahhoz, hogy hangosan felnevessek szavain. Na nem azért, mert valami vicceset mondott vagy ostobaságot. Lágy mosollyal néztem izgatottságtól csillogó szemeit, amikor a kalózokról kérdezett, mintha csak valami különlegesség lenne kalózt látni. Talán az ő szemében az is.
- Nulport tele van kalózokkal. Ha sok időt töltesz itt, majd meglátod. Bár nem túl nagy élmény. - fintorodtam el.
Csaknem kiböktem azoknak a gyermekien csillogó szemeinek, hogy igazából már ő is látott kalózt, mert itt vagyok én, például, de igyekeztem tartani magam a sztorihoz és átszellemültem kereskedővé. Nem volt olyan nehéz. Egy egész hajónyi ember tanított meg csalni és hazudni.
- Édesapád mit szólt, hogy eljöttél?  - érdeklődtem.
Valójában mindig érdekel, hogy másoknak, milyen a kapcsolata az apjukkal. Mivel én az enyémet nem zártam a szívembe, gyakran keresem a mintákat, egyszerűen kíváncsi vagy, hogy milyen lehetett volna az életem, ha az apám nem egy részeges, szajházó kalóz.
- Az utazás és a kalandok során biztosan megismeritek majd egymást. - mosolyogtam rá biztatóan.  - Miért is ne engedné, hogy vele maradj? Ha már idáig eljutottatok Eviranból?

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

605
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Kedd Márc. 09, 2021 4:13 pm
Hello darling
A rosszul létem már lassan tovaszállt, valóban segítségemre volt. És csak hallgattam a kereskedő szavait. Igazán izgalmas élete lehet, bár ez a folyamat hajó ót nem lenne a kedvemre. Ám tán a kalózok gyomra is egy idő után meg szokja az érzést.
- Akkor láttál már kalózt is? – Kérdezem izgatottan, nagy csillogó szemekkel. Mindig hallottam róluk, de soha nem láthattam egyet sem, bár tán ez lassan már mindenre igaz.
- Óh, istenem . – Mosolyodom el, mikor lányáról kezd beszélni.
- Piper, óh istenem. – Ismételem el a nevét. Szeretem a gyerekeket, ha jó magam nem is tervezek egyet sem a világra hozni. Aikennel mikor megismerkedtem, aznap a gyerekeket mentettük meg. Nem bírnám ki ezt az izgalmat, hogy bármikor bármi baja eshet.
- Van egy édesapám, anyám meghalt még kicsiként. – Mondom. Nem tudom milyen egy anya, így a hiányát sem érzékelem, vagy értem meg.
Oh, ez a mondat kissé elgondolkodtatd, hogyan mondjam el, hogy egy vadidegen férfi nyomában vagyok, a nélkül, hogy megítélő pillantásokat ne kapjak.
- Hát a férfi.. – Kezdem el.
- Nos, csak a nevét tudom. Ám, igen tudom mennyire furcsán hangozhat. De, nem tudom hova valósi. - Tűröm el hajam idegesen.
- Ő segített ahhoz, hogy ide keveredjek. És remélem engedi, hogy vele maradjak. - Nem akarom kiadni a nevét, nem tudom ki ismerheti, s ki nem. Az egyetlen dolgot nem fedem fel, mit tudok róla.

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 07, 2021 11:24 pm
Piacozás
Deedra & Silla
Kicsit rosszul éreztem magam a hazugság miatt, de főleg attól tartottam, hogy olyan kérdéseket tesz fel a kereskedő életemmel kapcsolatban, amire nem tudok választ adni. - Válogathatok. - vágtam rá gyorsan. Nem tudtam pontosan, hogy ez hogyan működik, de feltételeztem, hogy a kereskedők ugyanúgy vásárolhatnak a saját portékájukból is. -  Persze, nem ingyen kapom én sem, de így nekem biztos jut ez-az az áruk közül. - mosolyogtam rá és a számba harapva igyekeztem gyorsan másik témába kezdeni.
A lányomról imádok beszélni, de a kalózok között nem túl népszerű téma, úgyhogy kapok az alkalmon, amikor valaki róla érdeklődik és most pont jól is jön.
- Igen, kicsi még. Öt éves. Úgy hívják, hogy Piper. - meséltem róla mosolyogva. - Neked van családod? Vagy értsem úgy, hogy az a klán... A Romok klánja volt a családod? - kiváncsiskodtam.
Mindig csodálattal néztem a városban a családokat. Ahol van két ember, akik boldogok együtt, szeretik egymást és van nekik pár csemetéjük is. Néhány nulporti családnak a felmenői is itt éltek évszázadok óta, úgyhogy rengetegen vannak, ahol van nagyi is vagy nagybácsi is. Amióta csak az eszemnél vagyok, többre vágyok, mint egy csapat részeges, koszos és büdös ember egy rakáson egy rettentő hajón. Családra vágyok, rokonokra, kedvességre és melegségre. Nagyon messze állok tőle jelenleg.
- Esetleg a társad is onnan valósi? - érdeklődtem tovább. - Együtt jöttetek el, hogy szabadok legyetek?
Bármily nagy szabadságként, törvényen kívüli helyként írja le Evirant, ha kalickában érezte magát, akkor volt ott valaki vagy valakik, akik mégis korlátozták. Fura egy hely lehet.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

605
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac Empty
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 25, 2021 7:15 pm
Hello darling
Egy kereskedő. Milyen izgalmas élete lehet.
- Csodás, kalandos életed lehet. – Mondom ki, amik a fejemben járnak hangosan is.
- Jómagad  előbb kapod meg az árut, s választod ki mit tartasz meg magadnak. Vagy ezt nem szabad? – Érdeklődöm. Tényleg nagyon Érdkel, akkor ezek szerint ezért bírja úgy a hajóutat. Bizonyosan sokat van a hajó, s bőre is ezért lehet olyan szépséges barna. Hiába kecsessége, nem tűnik annak a finom Uri hölgynek, ki azt sem hagyja, hogy a nap megcirógassa.
- Van egy lányod? – Mosolyodom el. Jó magam soha nem akart feleség, sem otthonülő házi asszony lenni, hiába szerettem a gyerekeket.
- Mennyi érdekes dolgot tudok meg róla. – Mondom. Már jobban érzem magam, de ez nem volt a legjobba gyomromnak.
- Úgy éreztem kalickában vagyok, s úgy éreztem nekem más út jár. – Mondom válaszolva, hogy miért hagytam el az otthonom. Sokan nem értenek meg, de az az ú bajuk.
- Így is a magam ura leszek. – Húzom ki büszkén magam, ebből nem engedek.
- Mágus háború maradványai, de jó magam se vagyok tisztába mindennel. Inkább sátrakban álunk, illetve éltem. – Mondom.

You step into
• • •

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1790
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti Piac Empty