Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Nulporti Piac - Page 2 KaDiPE5
Nulporti Piac - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Deedra Gindrian

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 13 vendég

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Nulporti Piac

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Szer. Feb. 24, 2021 3:00 pm
Piacozás
Deedra & Silla
──────────────── ────────────────
« taggeld; @Deedra Gindrian • Szószám; ide • Zene; ide »
Ezen nincs mit szépíteni. Szégyellem azt, hogy kalóz vagyok és azt is, ahonnan származom. Bár általában nem szoktam letagadni vagy hazudni erről bárkinek is, most valamiért a következő szavak csúsztak ki a számon: - Kereskedő vagyok, igen. - vágtam rá hadarva és zavartan ide-oda pislogtam. - Árusítok ezt azt. Főleg gyógynövényeket. - hazudtam kicsit nagyobb magabiztossággal. - Na persze, nem ma. Mára azt terveztem, hogy a kislányommal leszek egy kis vásárlás után.
Eleresztettem egy apró mosolyt és nem is meséltem tovább, nehogy túl feltűnő legyek, hogy a kislányomra akarom terelni a figyelmét. A nulportiaknak nem érdemes hazudni ilyesmiről, de ez a lány máshonnan való. Miért ne kezdhetnék nála tiszta lappal? Ha megemlítem, hogy kalóz vagyok, akkor az emberek általában elhúzzák a szájuk, leköpnek és faképnél hagynak vagy csak remegve felkínálják a náluk lévő vagyonukat. Nem akarok így élni. Méltó szeretnék lenni ehhez az elegáns, fehér, piacozós ruhához.
- Hát akkor miért hagytad ott Evirant, kedvesem? - mosolyogtam rá őszinte érdeklődéssel. - A szabadság paradicsoma lehet, ha nincs ott semmiféle uralkodó. - mondtam hirtelenjében, de annyira nehezen tudtam elképzelni, hogy milyen lehet az élet olyan helyen, ahol nem kötnek meg vezetők és rendeletek. Mondjuk a kalóz élet egyébként is afféle törvényenkívüli élet. - Romok? Hát ilyen nagy pusztítás volt ott?! Mintha már hallottam volna róla. - motyogtam magamban és szinte elképzeltem, ahogy építek magamnak egy egyszerű agyagfalas, nádtetejű házikót, amiben éldegélhetek boldogan a gyerekemmel és a szerelmemmel egy másik, szabályok nélküli életben. Megráztam a fejem. Semmi sem ilyen egyszerű. Komoly oka lehetett annak, hogy Deedra elhagyta a hazáját. Én talán sose lennék ilyen bátor.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

Áldott Magánosság, jövel! ragadj el

❖ Történetem : ❖ Ulron :
610
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Tolvajlás)

Nulporti Piac - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Feb. 19, 2021 6:27 pm
Hello darling
 @Karesilla Reitan  && Deedra zene  • Credit:
Soha nem voltam még ilyen rosszul. Nem gondoltam volna, hogy a tenger ilyenre képes. Minden új, ami ezen a vidéken ér engem. Már nem Eviranban vagyunk, ez már itt Tulveron többi része. Izgatottsággal vágtam bele az útnak, s most még is vannak kétségeim. Főleg, ha a hányinger ismét megszorongat.
- Oh, sajnálom. – Nem tudom miért mondtam, de olyan anyai szigorral mondta ezt, hogy úgy éreztem ezt kell tennem. Soha nem volt anyám, így csak apám női változatát tudnám elképzelni.
De ezt nem rosszakarattal mondja nekem Silla, hanem kedvesen ám még is féltően. Nekem, egy idegennek.
- Honnan tudsz ennyi mindent? – Kérdezem érdeklődve. Megered a nyelve, s sokat tanít nekem erről. Nagyon érdekel még is onnan tudhatja.
- Esetleg kerekedő vagy? – Próbálok találgatni. Gyerekként, akkor talán nem az. Olyan finomnak tűnik bármi olyan munkához. vajon honnan ez az elegancia?
- Igen, a szabad nép helye. – Mesélem boldogan, s büszkén.
- Minket nem kötnek holmi királyok, s szabályok. – Ám bele akadok mondandómba.
- Vagy is eddig, még el nem jöttem. Most nem tudom mi lesz. – Mondom.
- Hát nem, ilyenek nincsenek. Romok között éltem, ami a nagy csata után maradt. Romok klánjából származom. - Fejezem be.
- De most inkább kolonc volnék, azt hiszem a társam nyakán. – Húzom félre szám.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 17, 2021 2:21 pm
Piacozás
Deedra & Silla
Továbbra sem látom, hogy sokkal jobban lenne, ezért nem hagyom magára és készen állok arra, hogy bármelyik pillanatban elkapjam, ha kell. Emellett nyugalmat érzek. Nincs bennem izgalom, idegesség, amiatt, hogy boldogulni fogok-e, ha újra elkapja a hányás.
- Azt sose szabad. - dorgáltam meg kedvesen. -Az első és legfontosabb dolog, amit a hajózásról tudni kell, hogy ha életedben először szállsz hajóra, akkor egyél előtte valami szárazat és sósat. - mondom mosolyogva. - Ha üres a bendőd és a hajón állsz neki enni, akkor biztos a rosszullét. - biztosítom. - Nekem már meg sem kottyan, de gyerekként én is ráfáztam párszor, amikor a hullámzó tengeren akartam magamba tömni egy egész tál édes, olajos tökös pitét. - elfintorogtam a rossz emlékektől.
Türelmesen hallgattam és figyeltem, ahogy majszolja azt a pár kekszet. Látszott rajta, hogy boldogan fogadta, de az is, hogy valami meleg étel is ráférne. Kár, hogy levest nem tudtam lopni.
- Eviran? - kérdeztem vissza érdeklődve. - Sosem jártam még ott. Csak a mocsaras, part menti részeket láttam hajóról. - vallottam be. - Azt hallottam róla, hogy szabad népek lakják. Szép hely? Vannak nagy városok, falvak? - kíváncsiskodtam őszintén. Sokat utazok ugyan, de mi, kalózok szinte csak a vizek menti városokat, vidékeket látogatjuk.

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

610
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Utolsó Poszt Kedd Feb. 16, 2021 6:21 pm
Hello darling
 @Karesilla Reitan  && Deedra zene  • Credit:
Ahogyan kimondja a bajom abszolút egyetértően pislogok rá. Néha-néha még vissza fogom mi még kitörni akarna.
- Az egyszer biztos. – Mondom nevetve, s próbálom rendbe szedni magam. Eltúrom az arcom elég szökött tincsem. Soha sem mozgott még semmi talpam alatt, még futó homokkal sem találkoztam. Sár, patak , tó áll a legközelebb a tengerhez. Ám koránt sem lehet össze hasonlítani ezeket.
Nevére rá pillantok. Olyan gyönyörű. Elrakja, kulacsát majd kérdést tesz fel.
- Hát, a hajon. – Mondom elfintorodva. Előkerül egy kis finomság, mint boldogan fogadok. Hiányzik a meleg főtt étel, de elég pénzt szedtem össze, hogy talán ételt vehessek magamnak. Azonban nagyon jól esik a kedvessége.
- Köszönöm. – Mondom egy lágy mosollyal. Elgondolkodom. Nem tudom erre felelni, hiszen fogalmam sincs Aiken mit tervez. Megígérte, hogy kalandos lesz, és hogy segít a kardforgatásban.
- Mindenképpen köszönöm. – Válaszolom egyszerűen, nem akarom csavarni a dolgokat.
- Eviranból. – Válaszolok könnyedén, mint ha csak levegőt vettem volna. Hiszen neme ez egyenlő azzal, ám még is elhagytam azt ugyan ilyen könnyen.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Rognus Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Feb. 14, 2021 10:21 am
Piacozás
Deedra & Silla
Kissé zöld árnyalatú, megviselt arcáról, támaszkodó, kimerült alakjáról az az éjszaka jutott eszembe, ami előtt a gyerekem túl sok forró tökös pitét evett egyszerre. Ősi nyugalommal fordultam felé.
- Tengeribetegség. - bólogattam együtt érzően. - A hajózáshoz erős gyomor kell.
Sosem fordult még elő velem, de láttam már tengeribeteg embert, sőt kalózt a Fekete Démonon is. Persze, nem sokáig maradtak kalózok. Néhány magától rájött, hogy nem neki való a hajózás. A makacsabbakat pedig a kapitány zavarta el, amikor rájött, hogy nem csak a rumtól rókázik és szédeleg.
- Silla. - mutatkoztam be mosolyogva. - Evett valamit a felszállás előtt? - elraktam a kulacsom, majd előtúrtam néhány korpás kekszet a zsákom aljáról, amit az imént loptam Mrs akárki standjáról. - Tessék, jót fog tenni.
Összecsuktam az esernyőm és a hátam neki támasztottam a ház falának.
- Nem tudom, hogy mikor lesz a következő hajóútja, de szóljon előtte és adok pár tanácsot tengeribetegség ellen. - mosolyogtam rá kedvesen. Már a megszólítás előtt is egy kérdés fúrta az oldalam és hiába próbáltam illedelmes és türelmes lenni, a kíváncsiság úrrá lett rajtam. - Remélem nem érzi tolakodásnak a kérdésem; Honnan érkezett? Sosem láttam még a környéken. - kíváncsiskodtam udvariasan.  
Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

610
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 13, 2021 3:27 pm
Hello darling
@Karesilla Reitan && Deedra zene  • Credit:
Ahogyan ott kapaszkodom, s a maradék ételt is felöklendezem, a gyomromból eszembe jut, hogy minden ez megérte? Megérte elhagyni a családom, s felszökni egy hajóra? Megérte minden, amit most teszek. Elhagyni a biztonságot, csak azért, hogy nekem jó legyen?
Sok minden kavarog a fejembe, de a gyomromban még annál is több. Forog a világ, s talán nem tudok megállni. Megszólít egy kedves idegen. Tekintettem rá vetem, s próbálom össze szedni magam. Megtörlöm a szám.
- A gyomrom. – Mondom, majd megint öklendeznék, de most visszafojtom a hányást.
- Csupán nem vagyok hozzá szokva a tenger ringásához. – Mosolyodom el kissé zihálva.
- Az nagyon jól esne, köszönöm. – Veszem el a kulacsot, s húzom meg azt. Nagyon jól esik az idegen gondoskodása, s törődése. Olyan anyai szemekkel pislog rém, mint ha csak gyermeke volnék.
- Nagyon köszönöm. . -Nyújtom vissza neki.
- Fú hát, először voltam hajón, de sajnos nem utoljára. Nagyon kedves, köszönöm. – Mondom felegyenesedve, s kezem nyújtom. Ismét megköszönöm, hiszen valóban nagyon sokat segített.
- Deedra volnék, és ön? – Kérdezem, s remélem ezzel nem bántom meg.  Mint ahogyan említettem nem tudhatom, itt milyen szokások uralkodnak.

You step into
• • •

Karesilla Reitan Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Feb. 12, 2021 11:21 am
Piacozás
Deedra & Silla
A piacra mindig fehér ruhában jövök, mint egy menyegzőre. Levetem mocskos kalóz ruháimat, eldobom a kalapom és szoknyát húzok, fűzőt kötök és még a kis bézs, csipkés esernyőmet is magammal hozom. Enyhén emelt állal közlekedtem a piacon, ahogy általában. Nem azért, mert olyan előkelő származású hölgyemény lennék, hanem, hogy annak tűnjek és a kereskedők ne vegyék észre, hogy közben mindegyik standról elcsentem valamit. A kicsit megsárgult vászonzsákom már csaknem tele volt, pedig eddig csak egy kiló kenyérért adtam ki ulront.
Néhány nulporti kofát nem lehet becsapni. Természetesen sokan láttak már a kalózhajón vagy a kocsmában a legénység társaságában, tudják honnan származom. Azonban azt is érzik, hogy más vagyok, mint a többiek. Ezt az érzést erősítem bennük az öltözetemmel, miközben kirabolom őket. Nem szándékozom komoly károkat okozni, mindenhonnan csak egy valamit lopok el.
Az tűnt csak fel, hogy nem ismerem. A lányt, a halas pultnál. Nem mindenkit ismerek Nulportban név szerint, de az arca mindenkinek benne van a fejemben. Őt még sosem láttam és nem tűnt idevalósinak. Arra készültem, hogy odamegyek hozzá, mert nézett ki valami jól. Talán a gyomra nem volt hozzászokva a piaci bűzökhöz. Mire a vállát megérinthettem volna, elindult. Gondolkodás nélkül követtem. Már támaszkodott, mire odaértem, az arcát törölgette, gyengének és betegnek tűnt.
- Minden rendben? - kérdeztem tőle pár lépésnyi távolságból. - Talán büdös volt a hal? - biztatóan rámosolyogtam és elkezdtem turkálni a vászontáskámban. Kihalásztam fekete bőrkulacsom és felé nyújtottam. - Jól esne egy kis víz?

Deedra Gindrian Kedvelte

Zsivány vagyok
Karesilla Reitan

610
❖ Tartózkodási hely :
Fekete Démon
Kezdő (Tolvajlás)

Utolsó Poszt Csüt. Feb. 11, 2021 1:30 pm
Hello darling
@Karesilla Reitan && Deedra zene  • Credit:
Alig, hogy leszálltam már gyomrom korgott is. Émelyegtem a tengertől, s még soha sem látott hangoktól, zajoktól. Minden olyan más volt ezen a vidéken. Nem a megszokott Evirani környezet tárult elé. Minden fa, s kő. Alig látni füvet, vagy pusztát. Az emberek hangosak.
Aiken azt mondta dolga van, így itt hagyott engem. Egyedül kell bejárnom a várost, s elfoglalnom magamat. Dokok után ide jöttem a piacra. Ismeretlenekkel való találkozásom érdekes volt, de még sok ismeretlen vár rám ebben a városban.  
Nem tudom, mi segít a tengeri betegség ellen, de találnom kellene valaki, aki tudja. Dokok szomszédságában lévő piacon tartózkodom. Tele van minden hallal, s olyan dolgokkal, amit tudomásom szerint más városban nem kaphatsz meg. Milyen érdekes, annyit hallottam már erről a városról, még is másnak képzeltem el.
Végig mértem azt. Az ordibáló eladók zaja, s a friss áruk illata lengette be azt. Finom kelmék érintése, és a legszebb égszerek, amiket valaha is láttam.
- Tessék, csak tessék. – Kiabálták. Halak szaga nem a kedvencem, ismét rám tör a betegség, s elzöldül arcom. Egy elhagyatott részre érek, s sajnos kiadom magamból, amit az nap fogyasztottam. Azt a kevés száraz kenyeret, amit otthonról hoztam még. Megtámaszkodom, s letörlöm arcom. Mély levegő Deedra! Nyugtatgatom magamat.

You step into
• • •

Karesilla Reitan Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Feb. 11, 2021 1:15 pm

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: