Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Eviran - Page 3 KaDiPE5
Eviran - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 15%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
19 Hozzászólások - 7%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 6:36 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Eviran

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 04, 2021 6:36 pm
the unknown stranger
Aiken && Deedra
──────────────── ────────────────
« taggeld;  @Aiken Hackney  •  Zene; Scarborough »
Hamarosan meglátjuk a gyerekeket, akiket a bestiák a fára kergettek. Idegesen pillantok hol a gyerekekre, hol a Pericalumokra. Kardom erősen meg markolom, amikor Aiken jelezz nekem, hogy maradjak nyugodt. Képtelen vagyok, de kettőn közül úgy vettem észre ő a tapasztaltabb. Íjjal minden esettre remekül bánik, még jó magam nem értek hozzá. Várok, várok, amíg aztán már elfogy a türelmem. Egyik felénk tartott és én nem tudtam mit tegyek. Tapasztaltabb, de éppen felénk fut, amikor is Aiken keresztüllőtte a nyakát.
- Vigyázz! – Ordítok fel. Szemem éppen a másikra vetődik, amikor is már közel van, ekkor neki rohanok, majd kardommal húsába marok. Az állat ekkor bele mar a karomba, amire felüvöltök. Emlékezz Deedra mit tanultál. Kihasználom, hogy a lény vak, és fürgébb próbálok lenni, majd ismét bele vágok annyira, hogy az átszúrja őt, ez nem tántorítja el. Ám ekkor, ismét rám csap, majd én arrébb repülök egy közeli bokorba. Legalább a gyerekek biztonságban vannak. A lény nem tudom, mire készül a levelektől alig látok, így megpróbálok úgy helyezkedni. A seb nem olyan mély, hogy bajom lehessen, de kellemesnek sem mondanám.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ivy Reaves Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 04, 2021 6:10 pm
The Unknown Stranger

- A hangokból ítélve nem vagyunk már messze - mondtam Deedrának. - De az erdőben trükkös a megítélése... Fogalmam sincs - csóváltam a fejem kissé zavartan, közben gyorsítva kicsit a tempómon.
Ismét bevetettük magunkat az erdő sűrűjébe, miközben sietősen meggyújtottam a másik fáklyát. Épp, hogy lángra lobbant, a sikolyok hangja felerősödött. Hamarosan megpillantottam magunk előtt a élt...
Mindkét gyereket életben találtuk, bár egyikük úgy láttam, megsérült. A kisfiú. Egy fára menekültek fel a pericalum elől, ami ott nem érte el őket. Aggodalmunk beigazolódott, a bestia nem volt egyedül. Mindketten a fatörzset kaparták, próbáltak minél magasabbra ugrani, ám nem értek fel odáig. Egy-egy ügyesebb ugrásukkor karcolták az ág alját, amin a kölykök ültek, de egyelőre úgy tűnt, biztonságban vannak.
Jeleztem Deedrának, hogy maradjon nyugton, majd a földre ejtettem a fáklyát, és kezembe vettem az íjat. Tegezemből előhúztam egy vesszőt, az idegre illesztettem, majd céloztam. A kevésbé mozgékony pericalumot szándékoztam először leszedni. Ami azt illeti, régen egész ügyes voltam az íjjal, ám teljesen más fényes nappal, viszonylag nyugton lévő célpontra lőni, mint éjszaka egy ilyen bestiára. Nagy levegőt vettem, megfeszítettem, kicsit korrigáltam a vessző irányát, majd ujjaim finoman lecsúsztak az idegről. Az megpendült, ahogy a nyíl elszállt, egyenesen a célpont felé.
Az állat fájdalmasan üvöltött fel, ahogy hátába állt a nyílvessző, ám nem terítette le. Feltápászkodott, megfordult, nagyot szagolt a levegőbe. Ismét felüvöltött, majd rohamozni kezdett, egyenesen felém. Gyorsan ismét egy vesszőért nyúltam, céloztam, és lőttem. A vessző tisztán keresztülvitte a nyakát, az állat pedig felnyikkanva bukfencezett a sárba. Mire felocsúdtam, túl későn vettem észre a másik dögöt, aki szintén felénk tartott. Egy harmadik nyilat is elővettem, ám kapkodtam, lövésem nem volt pontos. Valahol elszállt az állat feje mellett...  

Deedra Gindrian and Ivy Reaves Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

919
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 04, 2021 3:01 pm
the unknown stranger
Aiken && Deedra
Kisebb sok után, megtaláltam az egyensúlyom, s a ne nézz le mondat persze, hogy azt hozta, hogy pillantásom a mélyre vetettem. Mély levegő, egy pillanat után, amire a mélység kényszerített folytattam utam. El se tudom képzelni mi történne, ha most valamelyikünk le esne. Láttam már embert, kinek egy esés után a lába nem mozgott, de valószínűleg ekkora mélység már megölne.
Ismét egy sikoly, ami mélyen mar a szívembe. Oda kell érnünk, de ha most kapkodom, leesek, és nem lesz, aki megmentse őket. Meginog, én pedig ismét megfagyok. Felszisszenek, ahogyan meglátom megingását.
Végre a túloldal, udvariasan kezét nyújtja, amit elfogadok, és lesegít engem.
Lábam, ahogyan talajt ért eszeveszettül el kezdett remegni. Térdemre teszem a kezem, s megrogyva veszem a levegőt. Legszívesebben most elájulnék, de kitartok. Bárkiről lenne szó így tennék, de még jobban motivál az, hogy ártatlan gyerekek.
- Menjünk. – Suttogom, minden erőmet összeszedem. Még a neheze hátra van.
- Messze lehetnek? – Kérdezem kétségbe esetetlen. Lehet, neki sincs fogalma, lehet teljes ostobaságot kérdeztem.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Márc. 04, 2021 2:44 pm
The Unknown Stranger
Ahogy óvatosan próbáltunk átegyensúlyozni a fatörzsön, hátrakaptam a fejem a hangokra. Deedra csúszott meg, de szerencsére csak a fáklyánk veszett oda. Úgy láttam, ő jól van.
- Csak ne nézz le, ez a titka - mondtam halkan, majd tovább haladtam.
Talpammal igyekeztem a stabil, kevésbé csúszós felületeket kitapogatni, mielőtt súlyommal ránehezedtem volna a következő lépésemre. A távolból ismét gyermeki sikoltás hangzott fel, egyenesen előttünk, a túloldalról. Meg kellett őríznem a józan eszemet, hogy ne kezdjek elhamarkodottan gyorsítani a tempómon... Az hibához vezetne, és talán mindketten odalent végeznénk. Ahogy elbizonytalanodtam, kissé meginogtam, megáltam egy pillanatra. Lehúnytam a szemem, vettem egy nagy levegőt, majd folytattam az utamat. Hosszú percek telhettek el, mire a túloldalra értem Kissé megkönnyebbült sóhajjal dobtam a földre a táskámat és az íjat, majd Deedrához fordultam, a kezemet nyújtottam, hogy lesegítsem. Hagytam neki egy pár pillanatot, hogy kieressze a gőzt, majd ismét magamhoz vettem a felszerelésemet, és megindultam a hangok irányába. Oda kell figyelnünk, bárhol ott lehetnek ezek a lények, ám attól tartok, épp a gyerekekkel lehetnek elfoglalva.

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 8:24 pm
the unknown stranger
Aiken && Deedra
Félő volt, hogy a bestia nekünk támad, ám helyette a sikítás felé vette az irányt. Szemem előtt millió és egy dolog játszatott már le. A kislány, kinek zsenge kamaszként a születésénél segédkeztem, s most beleivel lesz tele az erdő. Próbáltam elhessegetni a gondolatokat. Aiken felcsattan, s majd neki indulunk, szorosan fogom a kardom.
Egy fatörzs képzett természetes hidat, amin a lény csak úgy átjutott. Nekünk valóban nem lesz könnyű dolgunk. Főleg, hogy a magasság nem a kedvencem. Minden erőmmel legyőzöm a félelmem, s elsőként ő megy előre.
- Kérlek, vigyázz! – Mondom neki, amikor felajánlotta, hogy ő megy előre. Lepillantok, s nem szimpatikus, ami a szemem elé tárul. Én következem. Hátamon lévő tokba teszem kardom.
Finom léptekkel haladok, s koncentrálok a fára. Egyik kezemben a fáklya, míg a másik szabadon. Akárcsak egy kötéltáncos haladok, amikor is a jobb lábam lecsúszik, s előre esek, megkapaszkodom, de a fáklya leesik a mélybe, s bevilágítja, ami rám várt volna, ha itt most leesek. Nem állhatok meg. Lassan felnyomom magam, s ugyan eltelik kis idő, de újra talpon vagyok. A hold még valamennyire segít nekem, hogy hova is lépjek. Ahogyan felállok, mély levegőt veszek.
- Rendben vagyok. – Ha kérdezné, ha nem, rá vágom. Ugyan belül legszívesebben sírnék, de ennek nincs itt az ideje.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 8:03 pm
The Unknown Stranger
Óvatos, kimért léptekkel közelített felénk a bestia, mikor vékony sikítás hangja rázta meg az erdőt. Felemelte a fejét, nagyot szippantott a levegőbe, majd fürgén elviharzott.
- Az istenek verjék meg! - szitkozódtam, miközben levettem hátamról az íjat, és a nyomába eredtem. Utol kell érnünk, mielőtt eléri a gyerekeket. A beszámolók szerint két pericalum van, lehet a második épp arrafelé van valahol.
A szakadék felé vágtatott a bestia, ahol egy széles, kidőlt fatörzs ívelt át, természetes hidat biztosítva a túloldalra.. Könnyedén, minden gond nélkül átkapaszkodott rajta. Félek, nekünk nem lesz ilyen egyszerű dolgunk, figyelembe véve a sáros, nedves időjárást.
- Óvatosan - mondtam halkan Deedrának. - A gyerekek odaát vannak, és a segítségünkre szorulnak. Ha viszont kapkodunk és valamelyikünk itt lecsúszik, akkor aligha jutnak ki egyedül. Megyek előre - majd lassú léptekkel, egyensúlyozva megindultam a kidőlt fa törzsén. Széles volt, és aránylag lapos is, ám a korábbi esőzéstől itt-ott kissé csúszott a növényzet ami benőtte.  Az jutott eszembe, mikor a keresztárbocon egyensúlyoztam hasonlóan, ám ott a kötélzet miatt jóval egyszerűbb volt. Bár... ez a fatörzs legalább nem imbolygott alattunk.

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 3:32 pm
the unknown stranger
Aiken && Deedra
Követtem, s követtem, majd mikor megállt én is így tettem. A hold nekünk játszott, alig kellett a fáklya szinte. Telihold, félelmetes, ám még is csodálatos. Pislogtam jobbra, balra. Itt volnánk? Próbáltam valami jelet figyelni, leszakadt ruhadarab, vagy valami, ami az övék lehet. Aiken a szikla felé lép, tekintettem követem őt.
Felpattan, s akkor már én is tudom, hogy mi ennek az oka. Izgatottan verni kezdett a szívem, ami szinte kitörni akart mellkasom börtönéből. Morgás, s félelem már a testemen, s végtagjaimon van. Nem pánikozhatsz itt be Deedra! Gondolom magamban. És ott volt, mitől legjobban féltem. Aiken meglepetésemre elém áll, s védeni próbál. Hátához hozzá ér a kezem, majd közben figyelem az állatot. Olyan gyönyörű. Koponyáján ott van a jel. Ez az. A vadászok nem tévedtek. És ez a bestia minek szépsége leírhatatlan volt, még is tudom, hogy alig pár perc kellene neki, hogy kibelezzen. Felénk közelít, meg sem mozdulok, levegőt is alig merek venni.
- Azt hiszed? – Próbáltam a legrövidebb, leghalkabb választ adni. Igazából azt mondtam volna, hogy ha megfordul a szél, azonnal kiszagol minket, aminek hatalmas esélyét látom.
Ekkor sikítást hallatszódott. A kislány sikolya, mire a bestia felkapja fejét, s egyenesen elfut tőlünk balra.
- Aiken! – hátának dőlve a fülébe súgom nevét, enyhén riadtan. Nem merem hangosabban formálni a szavakat. Ezzel azt akartam sugallni, hogy a gyerekek, és induljunk. Lábam alig mozdul, de ha elindul követem, s kardom magam elé vonom. Talán az állat nincs egyedül, s talán éppen most öli meg a gyerekeket?

You step into
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 12:10 pm
The Unknown Stranger
A völgyből kiértünk az enyhén lejtős tisztásra, melyet néhány sziklaszirt szegélyezett, délről pedig egy meredekebb szakadék. Talán valamiféle kiszáradt folyómeder lehetett, de már rég benőtte a gaz.
Itt kissé megtorpantam. Ideértünk, ahová a gyerekek tartottak az ikrek elmondása alapján. És most merre tovább? Kétségbeesésemet elnyomva kezdtem a talajt fürkészni, abban a reményben, hogy további lábnyomokat találok, vagy igazából bármit, ami nyomra vezethet. De kit is akarok becsapni, nem vagyok én olyan tapasztalt nyomkereső, mint az elfek, vagy az erdők vándorai... Épp, hogy megmutatták a Romok klánja vadászai, miket érdemes figyelni, ám ez most kevés lesz.
A sziklafal felé léptem. A hold tiszta fénye jól megvilágította az apró, sárga virágokat, amik benőtték csaknem az egészet. Bizonyára ezeket említették a kölykök, ezekből kellett volna hozniuk. Próbáltam nyomokat keresni. Leszakított virágot, vagy letaposott növényt, bármit, ami arra utalhatott, hogy itt jártak, ám semmi. Ehhez nem vagyok elég.
A szikla előtt guggolva hirtelen mozgást hallottam. Felpattantam, a hang irányába fordultam. A sűrű növényzet felől jött. A lassú, kimért léptek neszébe halk morgás szerű hang is vegyült, majd megpillantottuk az állatot, ami a zajt keltette. Közel másfél méteres, fehér bundájú bestia volt, pengeéles karmokkal és agyarakkal. A pericalum felénk közeledett.
Védekezően Deedra elé álltam. Fogalmam sincs, mégis hogyan kell egy ilyen állatot elűzni, mi az amitől fél, vagy amitől csak méginkább megvadul...
- Nem lát minket - suttogtam. - Talán észrevétlenül továbbállhatunk.
Nem tudom kit is akartam becsapni vagy megnyugtatni, csaknem biztos voltam benne, hogy ez a dog jóval azelőtt kiszagolt már minket, hogy mi észrevettük volna őt.    

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Márc. 03, 2021 8:34 am
the unknown stranger
Aiken && Deedra
Követtem őt, és örültem, hogy mindenre gondja van. Szégyelltem magam, hogy nem én vagyok az, ki elől halad, s hajtja őt. Még is én kértem meg, hogy jöjjön velem, ám talán nem bánja. Nem tudom, hogy hogyan fogom neki ezt meghálálni. Haladásunk közben pár tüskés virág néha a húsomba mar, egyik elkapja arcom egyik részét is. Ám nem érdekel.
Már talán, ha kettő, vagy egy órája haladunk, de nem tudom. Elvesztettem az időérzékem, és örülök annak, hogy a kondim remek, és nem tartom fel. Minden reggel futok, edzek így meg se kottyan egy kis túra.
Érezhető volt, hogy közel már a tisztás, a hol fénye segítségünkre volt, és lépteinket jobban megvilágította már. Bár lenne időnk jobban szemügyre venni, és megcsodálni. Mindig nagy élvezettel nézem a csillagokat, valamit magát a holdat.
Egyre izgatottabb vagyok. Néha hallani vélek pár mocorgást, ám ezek talán csak erdei állatok. Ám egy farkassal, vagy medvével sem néznék jobban farkas szemet, mint egy pericalummal.
- Oh, bár látnánk már őket. – Mondom, s második mondatára bólintok.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Kedd Márc. 02, 2021 11:57 pm
The Unknown Stranger
Erőltetett menetben, meg nem állva rohantam az ösvényt követve a erdőben. Benyúló gallyak, tüskés bokrok, egyre sűrűsödő növényzet keresztezte az utunkat, megnehezítve a haladásunkat. Kissé esetlenül kapkodva próbáltam utat vágni magunknak, a térkép szerint ugyanis ha ezen a csapáson tovább megyünk, hamarosan a tisztásra érünk. Már közel két órája rohantunk, megizzadtam, a növényzet felsebzett, ám baglyokon és ártatlan erdei állatokon kívül semmi mással nem találkoztunk, ebben talán szerencsénk volt. Csak tartson is ki addig, míg a gyerekek nyomára nem bukkanunk.
Ismét egy lejtős szakasz következett, leereszkedtünk egy völgybe, maga az ösvény egyre inkább kiszélesedett. A fák lombja ritkásabb lett, tisztán átvilágított rajtuk a hold és a csillagok fénye. Próbáltam felidézni a térképet, most nincs időnk, hogy megálljunk újra megnézni. Ha emlékezetem nem csal, hamarosan odaérünk. Csak találjuk ott a kölyköket... Egy ideje nem láttam már lábnyomot a földön, ám nem is álltam meg alaposabban megfigyelni.
- Már nem lehetünk messze - mondtam Deedrának - Légy résen!

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Kedd Márc. 02, 2021 8:05 pm
the unknown stranger
Aiken && Deedra
A sár nem kedvezett nekem így majdnem elestem. Aiken óvatosságra intett. Persze ő is tudhatja nem direkt estem majdnem hasra. Halk szavai után ellőre indul. Az út nem volt kellemes, lassan haladtunk, s mind ketten kerestük a fogást a csöppet sem mondható stabil úton. Nem a legjobb idő a gyerekek elcsatangolására. Minden összejött. A lény, amit látni véltek, az esőzés, na meg a korom sötét erdő.
Kiteszi kezét, mibe bele akadok, s mellkasomon áll meg a keze. Rá pillantok. Elveszi a biztonságot jelentő fényt.
Követem szememmel, ahogyan lehajol, s akkor pillantom meg én is a lábnyomokat.
- Ők azok. – Jelenik meg a remény a hangomban. Úgy érzem volt értelme, hogy velem tartson. Már bánom, hogy olyan elhamarkodottan döntöttem vele kapcsolatban. Nem vagyok bizalommal olyan nagyon a férfiak irányába.
Nyomolvasást tanított nekem is apám, ám még soha nem voltam efféle helyzetben. Látszik ért hozzá, hamar, ebben a kevés fényben is kiszúrta.
- Adják az istenek, hogy életben legyenek. – Suttogom halkan. Visszaveszem a fáklyát, s világítom az utat.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Kedd Márc. 02, 2021 7:51 pm
The Unknown Stranger
Tehát ezek a lények vakok... Persze nem biztos, hogy sokkal megkönnyíti a dolgunkat, hiszen más érzékszerveik bizonyára sokkal kifinomultabbak, de talán kihasználhatjuk ezt a hátrányukat, ha szerencsénk van.
A meredekebb ösvényen lefelé tartva észrevettem, ahogy Deedrának megcsúszik a lába. Ösztönösen felé kaptam, megragadva a felkarjánál, noha nem volt rá szükség, meg tudta tartani az egyensúlyát. Ahogy a fáklyafénynél szemügyre vettem utunkat, még elég bizonytalan, a tegnapi esőzéstől sáros talaj várt ránk...
- Óvatosan - mondtam halkan, és megindultam elöl.
Az én lépteim is hasonlóan esetlenek voltak, de igyekeztem a mellettünk lévő sziklafalon fogást keresni, amíg leértünk. Egy jó fél óráig tartott, míg lefelé ereszkedtünk, majd ismét egyenesebb, biztonságosab talaj váltotta fel a meredek, keskeny lejtőt.
- Állj! - tettem ki a kezem, megállítva Deedrát, mielőtt mellettem haladva rálépett volna valamire a földön, amit épp kiszúrtam.
Elvettem a fáklyát a kezéből, majd leguggoltam, óvatosan félresöpörve néhány levelet. A sárban egy lábnyomot világított meg a pislákoló tűz fénye. Nem túl nagy, de határozottan emberi, hasonló ahhoz a csizmához, mint amit én is kaptam a klántól.
- Egy vadász lábnyoma is lehetne, bár kétlem, hogy ők ilyen kis csizmákat hordanának - mondtam, téve pár lépést előre, majd ott ismét félresöpörtem pár lehullott levelet. A lábnyomok ritkásan bár, de folytatódtak. - Azt hiszem jó úton járunk, bár fogalmam sincs mikoriak lehetnek...
Visszaadtam Deedrának a fáklyát, majd táskámból ismét előtúrtam a térképet. Gyorsan leellenőríztem a jelölt útvonalat, amit az eltűnt gyermekek által használt ösvénynek véltem, és elégedetten nyugtáztam, hogy igen, éppen azon az úton haladunk. Ha sietünk, egy két órán belül elérhetjük a tisztást... Összehajtottam a térképet, visszaraktam a helyére, majd fürge léptekkel követtem az ösvényt. Nincs vesztegetni való időnk.
Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran - Page 3 Empty
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Eviran - Page 3 Empty

Vissza az elejére 
3 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next