Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Kalmár - Page 3 KaDiPE5
Kalmár - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Yesterday at 12:51 pm
• Asszociáció

Hétf. Május 23, 2022 6:54 pm
• Asztalok

Hétf. Május 23, 2022 6:23 pm
• Tükröm, tükröm

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 3 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Kalmár

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Utolsó Poszt Pént. Feb. 11, 2022 9:07 pm

let’s get  down to the business
 @Edellyn Arienthe  & @Ian Gray & Folrandír
──────────────── ─────────────────
« Comment;  Kalmár - Page 3 3138061344 • Szószám; 608 • Zene; Heart of courage »
« "you are magic, own that shit"»
Felfrissítettem magamat, a hajam végre tisztán, ezüstösen csillogott, hiába kapott bele a nulporti halbűzös szellő. Igazából jól éreztem magam a bőrömben, annak ellenére is, hogy a csuklóm még mindig gyógyulófélben volt. A városban persze könnyebb volt mindenféle főzetekhez és kenőcsökhöz jutni, amiktől jobban gyógyult és sínbe is tették rendesen. Talán nem kell levágni, még akkor sem, ha nem vagyok hajlandó tojáshéj főzetet szürcsölgetni. Az elmúlt időszakban kicsit jobban ellenálltam Ian unszolásának ilyen téren. Megmakacsoltam magam.
A ruhám bár egyszerűbb volt, mint amit általában hordtam, némileg tisztább volt, mint az úton viselt darab. Ráadásul a fülbevalóim és anyám nyakláncának megtisztításával még véletlenül sem éreztem magam szerencsétlennek. Ezek mind otthonról voltak és boldoggá tettek.
- Te ismered ezt a helyet? - kérdeztem. Sokfelé megfordultam Nulportban, talán egy-két kocsmát is megjártam, de a Kalmár nevű helyet nem ismertem. Egész kellemes külsejű építmény volt, de sosem merészkedtem a város ezen részére. Egy kicsit megálltam, megnéztem magamnak, ahogy a háttérben meghúzódó kúrja épületét is, majd Ian unszolására beléptem a helyre.
Tiszta volt és rendezett, mégis valami furcsa kisugárzása volt a helynek. Az idevezető úton végig az este olvasott - még El’Alorából lopott - könyv tartalmán agyaltam, melyben a törpök egyik kincsét említették… most viszont minden érzékem kiélesedett. Talán ösztönösen tartottam valamit. Végig túrtam ezüst hajamat, ahogy körbenéztem.
- Érdekes… - dünnyögtem és közben követtem Iant a fal mellett kiszúrt helyre, ahol nem volt akkor sürgés forgás, mint az épület többi részén. - Mi ez a hely… igazából? - kérdeztem halkan, kerülve a szemkontaktust az emberekkel. Az ujjammal a zsebembe rejtett fülbevalót fogdostam, amit a reggeli séta közben vásároltam egy öregasszonytól a szállásunk előtt. Túl csillogó, szinte fehér ezüst volt, így nem mertem feltenni, nehogy Ian megbotránkozzon vagy legalább felhívja a figyelmet a “szakma” szabályaira. Én nem voltam zsoldos, bár a munka jól jött, ahogy az ulron is, ha új életet akartam kezdeni.
Persze, ahogy bámészkodtunk és észrevettem, hogy páran megnéznek maguknak minket, zavarba jöttem. Kirántottam a kezemet a zsebemből, a kabát ujjába beleakadt a fülbevaló és előre repült, ki tudja hova. Talán még a koppanást is hallottam.
- Az istenek szerelmére… - sápadtam el, mert erre persze még jobban megbámultak.

Edellyn Arienthe and Ian Gray Kedvelték

Varázsló vagyok
Folrandír Ceilteach

we only obsess over relationships that feel unfinished

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1689
❖ Tartózkodási hely :
Épp Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Éjmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Feb. 09, 2022 6:30 pm
Let's Get Down To Business
@Folrandír Ceilteach  @Edellyn Arienthe
Kalmár - Page 3 2392699629

A Kalmár, az ember azt gondolná, hogy ha valaki egy ilyen környéken nyit egy ilyen helyet, oda csak az úri népek járnak, fiatal nemesek. Ideális hely azok számára, akiknek sok-sok felesleges ulron húzza lefelé az erszényét.. S mégis, a pletykák szerint inkább azok járnak ide, akik nem éppen törvényes ügyekkel, üzletekkel foglalkoznak. S ide hívták Iant és Folrikát is. Pontosabban Iant, de jobbnak látta, hogy ha magával hozza az elfet is. Egyrészről, hogy tanuljon is valamit, másrészről pedig… addig is szem előtt lesz és bajt se tud keverni.
- Jobban örültem volna egy késdobálónak. Ott legalább tudod, hogy mire is számíts.- szemből vagy hátulról, de jött az a kés, de itt? Ha komolyabb ellenségei lennének, magasabb körökben, kétszer is meggondolná, hogy akár egy pohár vizet is igyon.
- Nah, menjünk be, nincs értelme kint álldogálni. Az ulronjaidra figyelj, nehogy kizsebeljenek.- legalább az alkalomhoz illően öltözött, pontosabban megborotválkozott, nagyjából, a körszakállát meghagyta, és még a haja is rendezett, senki se mondhassa, hogy Ian nem veszi komolyan ezt a találkozót. Kardjának tokja is tiszta. Lehet jobban is kiöltözhetett volna, de nem enni vagy inni jöttek.
Belülről pont olyan volt, mint amire számított, tisztának mondható, és ahogy nézte, a bentieknek is meg volt az összes ujja, ami azért bizakodásra is okot ad. Sürögtek és forogtak a népek, költekeztek vagy éppen alkudoztak.
- Ott van egy kis nyugalom.- bökött a fejével a fal felé. Tökéletes volt, az ajtóra is rálátott, és még ablak is volt a közelben.
- Még várunk egy keveset, mielőtt költekezni kezdenénk.- mondta Folrikának és közben pedig nézelődött. Talán rá is akad valamire, amit az erszénye is megengedhet.

Folrandír Ceilteach and Edellyn Arienthe Kedvelték

Harcos vagyok
Ian Gray

You need the three W in life; Wine, Women, Wealth

551
❖ Tartózkodási hely :
Ahol az urlon, ott vagyok én is
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 9:06 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2425
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 8:44 pm
BETÖRÉS A  KALMÁRBA
Aiken && Deedra
Amikor biztonságban otthon vagy, vágysz egy kis kalandra. Kaland közben viszont gyakran szeretnél inkább otthon lenni, kényelemben és biztonságban.

Aiken megjelenik, és izgatottan szemlélem őt, majd kimondja a szavakat. Hihetetlen boldog lettem, de még nem adhattam ki magamból az örömöm. Követtem őt, ahogyan azt kérte. Haladtunk, és már tudni akartam, hogy mi lesz, hogy mit fog nekem mesélni. Ez a csend nagyon hosszúnak tűnt, pedig alig telt el idő. Majd megáll, és kimondja a szavakat.
Hihetetlen széles mosoly jelenik meg az arcomon, majd megtámaszkodom a térdeimen és levegőért kapkodok, miközben egy nevetés tör rám. Most jött ki minden izgalom. El se hiszem, hogy végig csináltuk. Hihetetlen, hogy képes voltam, és megcsináltam. Valamit örülök, hogy a szabály az volt, hogy nem ölhetünk, hiszen arra már képtelen lennék, ha nem ártanak nekem.
Újra a férfire nézek még mindig mosolyogva, nem tudom ezt letörölni a képemről most. Kékjei csak úgy csillognak. Annyira boldog voltam, kezem és lábam remegett. Soha nem éreztem még ennyire felszabadultnak magam.
- Mondtam neked, vagy nem? Veled vagyok. – Mondom, majd megbököm a vállát finoman. Komolyan gondoltam, és hiába minden veszekedés. Számomra több mint egy útitárs, nekem ő egy barát.  Látszik, hogy nincs jól, majd egyszer csak. Megölelt. Mosolyom lelankadt. Hirtelen jött, nem számítottam rá. Visszaöleltem, kellemes volt. Melegséggel töltött el a közelsége.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 7:43 pm
Betörés a Kalmárba

Credit:

Óvatosan haladtam lefelé a kissé meredek kőlépcsőkön. Éreztem, ahogy minden lépésnél hasogat az oldalam, ahogy húzódik a sebem... Ahogy a leértem az alagsorba, megtorpantam. Egy három lábú széken, kissé ernyed pozitúrában üldögélt egy őr. Egy pillanatra azt hittem, már lebuktam, ám megkönnyebbülve eresztettem ki a levegőt, mikor tudatosult bennem, hogy az őr az igazak álmát alussza. Feje a vállára hajtva, nagyokat horkolt, keze ügyében a földön egy üres brandys üveg hevert. Az alvó férfi mellett lelakatolt, vaskos ajtó őrízte a Kalmár kincstárát. Lassú, kimért léptekkel közelítettem felé, kezemben a kulccsal. Nagyon odafiygeltem, meg ne csörgessem. A lakatot csöndben levarázsolni lesz majd igazán kihívás.
Óvatosan a zárba illesztettem a fémkulcsot, majd lassan elfordítottam, a lakat pedig kattanva felengedett. Lenyomtam a kilincset, majd nyikorogva kinyílt az ajtó. A fenébe...
Csak remélni mertem, hogy ennyire nem ébred fel a barátunk, elvégre a vérontást megtiltották... Mondjuk le tudnám úgy ütni, hogy ne haljon bele, amilyen részeg, hihetnék is, hogy legurult a lépcsőn, ám attól tartok, a Maszkos ezt a megoldást sem díjazná.
Sötét terem fogadott, egy apró ablakon szűrődött csak be némi holdfény. A picsába, hogy erre nem gondoltam.
Sarkon fordultam, ismét kiléptem a folyosóra, ahol leakasztottam egy lámpást a falról. Kísértem itt a sorsot, úgy érzem... Pislákoló lámpásfény társaságában tértem vissza a kincstárba, ahol rövid keresés után meg is találtam a szelencét, amiben Edellyn a kereskedők pénzét tartja. Valahol ironikusnak éreztem, hogy pont Lynt kell meglopnom, majd utólag kifaggatom erről... Lehet volt valami nézeteltérése a Maszkossal.
Felnyitottam a ládikót, majd kivettem pontosan 1019 ulront, amiket elrejtettem erszényemben. Kabátom alatt az övemre akasztottam, majd a ládát visszatettem a helyére. Magam mögött halkan visszahajtottam a kincstár ajtaját, bezártam a lakatot, a kulcsot pedig óvatosan a földre tettem, mintha csak elejtette volna az emberünk. Ez jól ment, ám nem mertem még fellélegezni. Elindultam felfelé a lépcsőn, ekkor már jól hallottam a fenti zajokat. Úgy fest, a fiúk elfoglalták magukat a kurtizánokkal. Legalább lett egy jó estéjük, ha már az orruk előtt lopták meg a főnöküket... Már majdnem sajnáltam őket azért, amit Lyntől kapnak majd ezért. Minden gond nélkül surrantam ki a főbejáraton, majd jobbra kanyarodva arra vettem az irányt, ahol Deedrát hagytam. A kinti őrök még mindig strázsáltak, de el tudtam surranni mögöttük. Késő volt már, és ők is fáradtak voltak, sőt, bizonyára frusztrálta is őket a tudat, hogy odabenn a társaik épp mennyire élvezik a szajhákkal töltött időt...
- Megszereztem, tűnjünk innen! - suttogtam, mikor odaértem Deedrához, majd intettem neki, hogy kövessen.
Még mindig bennem volt a félelem, hogy mikor kiáltanak utánam az őrök, vagy mikor fújják meg a Kalmárban a riadókürtöket, és egészen addig nem mertem fellélegezni, míg el nem tűntünk a piactér melletti sikátorban. Hatalmas kő esett le a szívemről, megkönnyebbülten vetettem hátamat a falnak.
- Ezt is megcsináltuk! - mosolyogtam a lányra pár hosszú pillanatnyi hallgatás után. Elmondhatatlanul örültem, nem hittem, hogy sikerül megoldanunk a próbát... Minden ellenünk játszhatott volna, rengetegszer rajtakaphattak volna, vagy kifuthattunk volna az időből, ám egyik sem történt meg.
- Nagyon sokat segített, hogy meg tudtad szerezni azt a kulcsot - mondtam halkan... Azt hiszem, most kezdtem érezni a kimerültséget. Igazán elgyengültem, és az oldalam is sajgott.. - Köszönöm, hogy itt voltál - majd hirtelen ötlettől vezérelve magamhoz öleltem.  

Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

919
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 6:29 pm
BETÖRÉS A  KALMÁRBA
Aiken && Deedra
Amikor biztonságban otthon vagy, vágysz egy kis kalandra. Kaland közben viszont gyakran szeretnél inkább otthon lenni, kényelemben és biztonságban.

Ahogyan a közelembe ér, és látom az arcán a megdöbbenést nem bírom ki, ismét egy mosoly kerül arcomra, s talán még el is pirulok. Kifizetődő volt a nomád élet azt hiszem, de a kondimat helyre kell majd tennem a következő napokban.
- Nem, csak egy almát láttak. – Nevetem el magam, és alig várom, hogy elmeséljem neki majd részletesebben is, miken mentem át, ha ennek vége. Szavai nagyon jól esnek, hiszen tán csak a maszkosnál szólt rólam csak elismerően, megismerkedésünk óta.
izgatott lettem vártam a következő feladatot, szemem csak úgy csillogót, és főzött a tett vágy.
Elvette a kulcsot, majd maradásra kért. Csalódottan nézek rá.
- De, de… rendben. – Mondom, majd levegőt vettem. Most ismét nem bízik benne, vagy más terve lenne?
Tudtam, hogy most szót kell fogadnom, eddig majdnem minden rendben megy. Nem ronthatom el gyermekes viselkedések, főleg akkor, ha változtatni akarok magamon. Így tettem, ahogyan kérte, elrejtőztem, és figyeltem. Figyeltem, ha valaki erre járna. figyeltem, ahogyan pár ember részegen szállingózik haza, és hallgattam a kacagásokat, amit nem igen tudtam hova tenni.
Az éjjel még tartott, a nap még koránt sem akart feljönni. A szél belekapott egy fürtömbe, amit a fülem mögé tűrtem. Ez a várakozás a legrosszabb. Kezdtem aggódni. Mi van, ha baja lesz? Mi van, ha meglátják, hogy sérült? Lehet nem kellett volna be engednem? Áh, badarság. Mint megtudhattam elég jól ért ezekhez a zsivány dolgokhoz, így jobban aggódhatott azon, hogy én ne szúrjam el.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 5:24 pm
Betörés a Kalmárba

Credit:

Bár leplezni próbálta, jól látszott Deedrán a sikerélmény, és a lelkesedés. Magam is megkönnyebbültem, hogy sértetlenül, és remélhetőleg észrevétlenül kijutott. Már vártam volna az információkat, hogy mennyire sikerült jól a felderítése, amikor is felmutatta a kulcscsomót. Egy pillanatig nem találtam szavakat... Meg is szerezte, hihetetlen!
- Azta... - hebegtem. - Deedra, fantasztikus vagy! Lenyűgöző, ugye nem vettek észre? - kérdeztem. - Nem számít, ezzel nagyon sok időt nyertél nekünk. Innen azt hiszem, már rám bízhatod - vettem át a kulcsot. - Elterelem az őrök figyelmét, és csak simán besétálok. Sőt, örömmel be is fognak engedni, meglásd - mosolyodtam el sejtelmesen. - Rejtőzz el valahol, és figyelj. Azért a kinti őröket nem bánom, ha szemmel tartod még - majd el is indultam vissza.
A lányok a sarkon vártak rám, ahogy kértem, ám egyre türelmetlenebbül. Intettem nekik, hogy jöjjenek, majd ahogy ismét körém gyűltek, már valamivel látványosabban sétáltam ki a sikátorból, újra magamra öltve vidámabb, könnyedebb arcvonásaimat. Hátamat kihúztam, úriasabb léptekre váltottam, hasonlóakra, mint amikor Lynt kísértem, ám kevésbé karótnyelten. Kívülről valami szórakozott köznemes benyomását kelthettem. Lassabban, ráérősebben közelítettem meg velük a Kalmárt, hogy az alabárdjára támaszkodó unott őr már messziről jól lássa. A kurtizánok csak hangosan nevetgéltek, csacsogtak az oldalamon.
- Állj! - húzta ki magát az őr kissé zavartan, ahogy közelebb értünk, majd dobbantott egyet a bárd nyelével.
- Szép estét! - köszöntem rá lazán, kihámozva magam a lányok karjai közül. Az álcám alatt azonban remegtem, és izzadtam...
- Mi járatban? - vágott a szavamba, mielőtt bármit is mondhattam volna. Igyekezett nagyon határozottnak tűnni, pedig állítom, hogy teljesen józan sem volt már.
- Arienthe kisasszony nevében jöttem - válaszoltam.
- He?
- A kisasszony igazán nagyra értékeli munkátokat, és jól tudja, milyen pocsék lehet még Ethuil estéjén is őrszolgálatban lenni, miközben aki teheti, a folyóparton mulat...
- Az biztos - horkant fel. Odabentről kisebb csörömpölés, majd hangos kacaj hangzott ki. Kicsit felvontam a szemöldökömet.
- Hálája és megbecsülése jeleként pedig egy kis ajándékot küld nektek, hogy a Kalmárban se teljen unalmasan az ünnepi este - sandítottam mosolyogva a lányokra, mire az őr szeme is felcsillant. Szája hamarosan fülig érő vigyorra húzódott, és az arca is kipirult kissé. Alig észrevehetően megsimítottam a jobbomon álló szőke szépség csípőjét, egyfajta jelzésként, aki előre is lépett, és kacérkodva a férfihez simult, apró csókot nyomva a homlokára. Rövid zavara után még magára erőltetett egy kis komolyságot és ismét kihúzta magát.
- A fiúk nevében is... köszönöm aa... közbenjárást - habogta. - Innentől átveszem, bekísérem őket.
- Persze, érezzétek csak jól magatokat! - tártam ki a karjaimat. - Ám ha nem bánjátok, itt maradnék valahol a környéken, Arienthe kisasszony a lelkemre kötötte, hogy még pirkadat előtt kísérjem vissza a lányokat a madámjukhoz, és számoljak el. Szóval valahol leteszem magam a parkban - sandítottam a fák felé. - Ha elbóbiskolnék, kérlek költsetek fel.
- Ha gondolod lepihenhetsz az előcsarnokban is, vagy a depóban, épp most ürítettük ki.
- Ezer hálám! Hosszú egy napom volt, mit mondjak - majd követtem is, be az épületbe. Az őr már nem is figyelt rám, szemei majd' kiestek a helyükről, ahogy végigmérte a lenge öltözetű hölgyeket.
Ahogy beléptünk a főbejárat faragott ajtaján, illedelmesen félrevonultam, majd helyet foglaltam egy üres láda tetején. A lányok harsányan kacarászva követték az őrt, aki egyenesen a terem másik vége felé tartott, ahol két összetolt asztalnál kártyáztak és iszogattak a társai.
- Hé fiúk, hoztam egy kis társaságot, mielőtt egymásra cuppannátok itt - szólt oda. - De ismerve a te ízlésedet Arthur, tudom, hogy te előbb hágnál meg egy kecskét, szóval akár le is válthatsz kint a főbejáratnál.
- Baszd meg, Brad, azt aztán lesheted - szólt vissza az említett, majd egy hátratolt székláb csikorgását hallottam.
Nem kellett sokat várni, az asztalnál szerencsejátékozó férfiak vidáman szétrebbentek egy-egy lány társaságában. Pár pillanattal később felálltam a ládámról, majd jobbra vettem az irányt, az alagsorba vezető lépcső felé.

Deedra Gindrian, Ivy Reaves and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 2:23 pm
BETÖRÉS A  KALMÁRBA
Aiken && Deedra

Reméltem fenekemre esését Aiken nem láttam. Sajnálom, hogy benn tanúsított helytállásomat se tudta végig nézni. Azért úgy érzem találékony voltam. Ez a kis almás trükk igazán ötletes volt, ha szabad dicsérnem magam.  Hihetetlen izgalmat éreztem, ami át járta a testem. Félelemnek nyoma sem volt, csupán az izgalom, és a tett vágy volt gondolataimban. Vajon Aiken mit eszelt ki? Remélem, nem nekem kell az őröket elcsábítanom, vagy hasonló. Én még egyszer nem húzok fűzőt.
Miután leporoltam magam, és fájlaltam kicsit az alfelem, hátra fordultam.
És ott jött ő. Nagy mosollyal fogadtam, és izgatottam mutattam a kulcscsomót, amíg gondosan össze fogtam, hogy véletlen se zörrenjenek meg. El is felejtettem, hogy komoly akartam maradni. Arcát megpillantva rögtön az jutott eszembe, hogy sikerült.
Ha oda ér hozzám viszont megfékezem magam, és komolyabb arcot veszek fel. Változtatni akarok, nem szeretem már, hogy folyton naivnak neveznek, hiába igaz is.
Ha oda ér megszólítom.
- Azt hiszem megoldottam, na és te mit találtál ki? – Kérdeztem, majd oda akarom adni neki a kulcscsomót.

You step into
• • •

Edellyn Arienthe Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 08, 2021 9:55 am
Betörés a Kalmárba

Credit:

Megérkeztünk a Kalmárhoz, ám még vártam a közeli sikátorban, mielőtt akcióba lendítettem volna a lányokat. Meg kellene keresnem Deedrát, feltéve, ha kijutott, és sikerült egyáltalán bármit is megtudnia odabent...
- Drágáim, várjatok itt, rögtön visszajövök. Ígérem - mondtam halkan a lányoknak.
- Itt hagysz minket? - nyavajgott magas, túljátszott hangon egy szőke.
- Te valami szélhámosságra készülsz itt, engem nem csapsz ám be - mosolyodott el egy másik. - Mindig kiszúrom a szélhámos férfiakat.
- Lebuktam - néztem rá ártatlan szemekkel. - De mit szólnátok, ha segítenétek nekem ebben a szélhámosságban? Nagyon-nagyon hálás lennék nektek utána...
- Igazán? - kérdezett vissza cinkos mosollyal.
- Bizony. És nektek, nem a madamotoknak. Megérdemlitek, hisz ma este is csak dolgoztok, mikor mindenki a révnél ünnepel még - mondtam. - Annyit kellene tennetek, hogy hozzájárultok a kis színjátékomhoz, aztán elszórakoztatjátok szépen a Kalmárban mulatozó őröket, míg én besettenkedek. - A fekete hajú lány komoly pillantást vetett rám, majd felsóhajtott.
- Legyen, segítünk. Igaz, lányok? - nézett végig társain.
- Azt hallottam, a Kalmárban gyémántok vannak és igazgyöngyök - folytatta lelkesen a szőke. - Hozol nekem belőle?
- Nem fogok ékszert lopni a Kalmárból, ám ha ezt megcsináljuk, annyi ulront kapsz drágám, amiből olyan igazgyöngyöt vehetsz magadnak, amilyet csak szeretnél! - győzködtem, majd tekintetem komolyra váltott, és mégegyszer végigmértem őket. - Akkor legyetek szívesek várjatok itt egy percet. Addig igazítsátok meg a hajatokat, kicsit szétfújta a szél - majd meg sem várva a válaszukat, elsiettem, és Deedra keresésére indultam.
A kerítés egy oszlopának az árnyékában várakoztam, míg az egyre unottabbnak tűnő fegyveres őr elsétált az ablakok mellett. Már a pikáját is letámasztotta valahova. Miután befordult a sarkon, lehajolva, néma léptekkel siettem legutóbbi rejtekhelyünkre, ahol Deedrát magára hagytam.

Deedra Gindrian, Ivy Reaves and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 07, 2021 9:48 pm
BETÖRÉS A  KALMÁRBA
Aiken && Deedra

Mikor megláttam, hogy csak egy őr van, az is éppen az sörét kortyolgatja a közeli hordóhoz osontam. Leguggoltam ott, és figyeltem a férfit, kinek a jobb oldalán lógott a kulcs. Hatalmasat böffentet, majd hallottam, ahogyan a kupája csattan a földön, a szívem kiugrott a helyéről.
Nem kellett neki sok, és a ser megtette hatását, horkolni kezdett. Kipillantottam, s láttam, hogy a széken elnyúlva alszik. Megráztam a fejem, majd elmosolyodtam. Idióta.
Lassú apró léptekkel haladtam felé. Vér nem folyhat, nem is áll szándékomban bántani senkit, de még is a késem biztos helyen van. Majdnem ott vagyok, csak egy kicsi kell. Felhorkant, mire megtorpanok.
Lassan kifújtam a levegőt, nyugtatom magam. Jobb kezemmel a kulcsért nyúlok óvatosan, lassan, amikor is a férfi szemeit nyitja és rám mered. Az életem is lepörgött, mikor az őr barna szemében találtam magam.
- Csitt te kis gyermek aludj el, Ide lép, oda lép, hejhó! Evirani Hegyen át, vízen át … - Kezdtem bele egy altatóba halkan, ami hatásos volt. Szemei ismét záródtak, a kulcsot pedig elvettem.
Szorosan fogtam a kulcscsomót, hogy mg véletlen se zörrenjen meg. Nem hinném, hogy a többi őrrel is ekkora szerencsém lenne.

Ugyan úgy haladtam vissza fele, a már megtett úton. Lassan, megfontolt léptekkel, szorosan a fal mellett.
Már csak pár lépcsőfok van hátra. Mély levegő, semmi pánik. Majdnem ott vagyok, ahol az ablak volt.
Egyik őr, úgy gondolja vicces lesz a sarokba hugyoznia, így éppen hogy el tudtam jutni, hogy megbújjak.
- Te miért ide kellett? Miért nem mentél ki te szerencsétlen. – Csattan fel egy másik.
Felpillantok, és fogalmam sincs, hogy hogyan is leszek képes felhúzni magam innen az ablakra, hogy ne vegyenek észre.
Tovább kártyáznak, de tudom, hogy ha innen én most megmozdulok észre fognak venni. Nem messze tőlem egy almás zsák pihent. Elveszek egyet, és eldobom, hogy az másik oldalt csattanjon.
Amikor ez megtörténik, felállnak és elindulnak arra az irányba. Fel tudom magam húzni gyorsan, de minden csak másodpercek kérdése. Újra a növényen vagyok, amin felmásztam. Nagy levegő, egy alma semmit nem jelent.
- Hugyozol is, most meg dobálózol, hogy csalhass te állat?? Azt hitted ezt megúszhatod, a tetves almád majd eltereli a figyelmem?!!- Hallom, ahogyan azok benn egymásra mutogatnak. Hála az isteneknek! Már csak a lefelé mászás maradt, ami nehezebb lesz, mint gondoltam. Ha addig Aiken visszatér, már láthat is. Lefele megcsúszik néha, néha a lábam, főleg, hogy egyik kezemben a kulcs, így kevésbé megy a kapaszkodás.
Már majdnem lenn vagyok, amikor is leestem. Idegesen állok fel, nem volt nagy zuhanás alig volt vissza egy kevés. Leporoltam magam, és halkan káromkodtam egy sort.

You step into
• • •

Ivy Reaves, Aiken Hackney and Edellyn Arienthe Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 07, 2021 8:45 pm
Betörés a Kalmárba

p.i.m.p. Credit:

Noha a legkelendőbb kurtizánok a révnél mulattatták az ünnepség résztvevőit, azért akadt pár egész szemrevaló hölgy itt is. Kiválasztottam négyet a legcsinosabbnak, legkedvesebbnek tűnő lányok közül, majd előre leszámoltam a kért árnál valamivel többet borravalóként, hogy ők és a madám is tartsák a szájukat. Mondjuk úgy, jól tudtam, hogy megy ez.
Kisétáltam a bordélyból a szemrevaló, és nemmelesleg tiszta és illatos hölgykoszorúval körbevéve magam. Lazán átkaroltam a két mellettem állót, így indultam vissza a Kalmár irányába, azért kissé gyorsítva a tempón, hisz tudtam, nincs sok időnk. Ők már út közben elkezdtek kacérkodni velem, feltételezvén, hogy én leszek a ma esti kuncsaftjuk. Elvégre elég sok pénzt kifizettem értük...
- Kedveseim - néztem végig rajtuk. Azért nem árt, ha tisztában vannak a dolgokkal.  - Bármennyire is kedvemre valóak vagytok, ma este nem engem fogtok szórakoztatni - A balomon álló fekete hajú szépség színpadias csalódottsággal szomorodott el, a másik oldalamon lévő pedig sokkal közelebb húzódott hozzám menet közben. Minden más esetben igazán élveztem volna a helyzet, most azonban csak a feladatunk elvégzésére bírtam koncentrálni...
Ahogy végigsimított az oldalamon, összerezzenve szisszentem fel... Egy pillanatra meg is torpantam. Egyre kevésbé éreztem a fájdalomcsillapító biztosította tompaságot. A lány egyszerre kérdő és aggódó pillantással mért végig, ám mikor látta, hogy nem méltatom válaszra, csak némán követett. Befordultunk az utca sarkon, és a piactér túloldalán újra megpillantottam a Kalmár épületét... Vajon Deedrának sikerült véghez vinnie a feladatot? Talán nem lett volna szabad magára hagynom a mély vízben.

Deedra Gindrian and Ivy Reaves Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 07, 2021 8:58 am
BETÖRÉS A  KALMÁRBA
Aiken && Deedra

Mondataim után megsimította vállam. Ez már jobban esett, mint az előző. Adott egy löketett számomra. A mászás koránt sem volt olyan egyszerű. Fullasztó volt, főleg azért, mert kijöttem a gyakorlatból. Mostanában az időmet tejben, vajban fürödve töltöttem és sok finom, különleges étellel.
Miután sikerült bejutnom elrejtőztem egy hordó mögött. Szívem kalapált, de valahogyan nem éreztem, hogy félnék. Inkább éreztem hatalmas vágyat arra, hogy vége legyen, és a maszkos büszkén fogadjon be minket. Már komolyan ezt akarom? Igen, ezt.
Túlságosan lefoglalja az embereket az ünnep utolsó napja. Ami nekünk jó, hiszen a serben úszó férfiak könnyebben átverhetőek.
Lassan kikukkantottam a hordó felett, éppen hogy takarásban volt, arra fele láttam rá, ahol múlatták az időt kártyázással. Mikor úgy ítéltem, hogy talán nem figyelnek, elosontam. Falnak vetettem hátam, s mély levegőt vettem, valamiért el is mosolyodtam. Miért tetszik ez nekem ennyire?
Ha jól sejtem rossz emeleten vagyok. Meg kell keresnem a lépcsőt. Próbáltam nesztelenül lépkedni, és sietve. Nem tudom mennyi időm van, és azt sem, hogy Aiken mikor dobja be azt az ötletét, amire időt kért.
Megvan! Pillantom meg a lépcsőt, és a falnál haladok lefele. Fáklyák világítják nedves, rideg utamat.
Lépcső végére leérve, mint egy gyermek, ki csak bújócskázik, kukkantok ki, és nézem, hogy merre is lehet az őr a kulcsokkal.  

You step into
• • •

Ivy Reaves and Edellyn Arienthe Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 3 Empty