Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Kalmár - Page 5 KaDiPE5
Kalmár - Page 5 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Kalmár

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 9:54 pm
Unexpected visitors

@"Aiken"  &  @"Deedra" & Edellyn

Miután bezártam az ajtót, a szobában álló egyik, vitrines szekrénykéhez léptem. Belőle három serleget és egy ezüstkancsót emeltem ki.
- Ezres évjárat, az egyik legjobb borvidékről. Alig egy hete hozták a kereskedőim – tettem le eléjük a nagy fa asztalra a serlegeket, majd töltöttem. A bor csobogása valamivel oldotta a különös csendet.
Mielőtt helyet foglaltam volna az íróasztal másik felén lévő székemben, amelynek karfáit egy-egy szarvasfej díszítette, lopva kitekintettem az ablakon. Megszokás.
A szoba csendbe burkolózott. Hallgattak a tekercsek, a könyvek a polcon, hallgatott az ajtó mellé akasztott medve trófeája. Hallgatott az asztalon álló tintatartó s lúdtoll, a papírok, melyek megírásra vártak, és hallgattunk mi is, borral a kezünkben.
Néztem őket. Hol Aikent, hol Deedrát. Belekortyoltam az italba, majd összeszedve magam én törtem meg a csendet.
- Két évvel ezelőtt egy nyári napon kaptuk meg a halálhíred, Aiken. A tenger egész hasonló, panaszos hullámokat vetett akkoris. Lesújtott mindkettőnket, engem is, és Lucast is – pillantottam a férfira. – Ám feldolgoztuk. Hazudnék, ha azt mondanám, könnyen ment. Sok ilyen pohár bor kellett hozzá, legalábbis nekem – vallottam be őszintén.
Hagytam ismételten beállni a csendet, odakintről, az utcáról beszűrődött a zaj.
- És most – folytattam – itt ülsz az asztalomnál, többedmagaddal. Élőn, koszban, de alighanem egészségben. Azt is mondhatnám, átlagosan – mosolyodtam el féloldalasan. – Remélem nem lep meg tehát, hogy tudni akarom, mégis mi a fészkes fene történt Drest kapitány hajóján?

Decisions equal destiny
Sometimes the hardest thing & the right thing are the same

Deedra Gindrian and Aiken Hackney Kedvelték

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1260
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 9:37 pm
into  the unknown
Edellyn  &&  Aiken
Amikor biztonságban otthon vagy, vágysz egy kis kalandra. Kaland közben viszont gyakran szeretnél inkább otthon lenni, kényelemben és biztonságban.

Egyre kellemetlenebben érzem magam. Olvasott, tájékozott nő, aki nem hiába van ebben a pozícióban. Még én itt állok olyan ruhában, ami csak egy nomád emberre jellemző, tanulatlanul. Míg ő ékesen szól, jómagam még írni se tudok. Csodálkozom Aiken miért visel el engem, ha ilyen emberek társaságát is élvezhetné. Ég és föld vagyunk ezzel a nővel, akiről még mindig nem tudom semmit. Várom, hogy a privát beszélgetésnek mi lesz a témája.
Örömmel nyugtáztam, hogy engem is szívesen látnak a beszélgetésen, így Követtük a nőt. Lépcsőn át, még több mesés holmi sorakozott, amiket sajnálattal nem volt időm megcsodálni. Olyan tárgyak voltak ezek, aminek a pénzéből egy teljes falu napokig jól lakhatott volna, de itt csak a port fogják. Az emelet végén lévő szobába vezetett minket.
Hellyel kínál, megszeppenve pislogok, de időm gondolkodásra nem is volt. Aiken intett, így elfogadtam a helyet, s leülök. Az ajtó záródik, én pedig még mindig csak találgatom magamban, kik lehetnek egymásnak.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 9:33 pm
Back from the Death
Bloodlines
Szavakba önteni nem tudom, mennyire jó volt újra látni Edellynt. Mintha egy örökkévalóság telt volna el azóta. Mintha egy kicsit tényleg meghaltam volna azóta, ám most, mint a főnix madár, újraéledtem saját hamvaimból.
Felvezetett minket az emeletre, már jól ismertem a járást. Egyenesen a dolgozószobájába vitt, ami egy díszes ébenfa ajtó mögött nyílt. Nagylelkűen betessékelt minket, majd hellyel kínált sötétvörös kárpitú karosszékeiben. Megvártam, míg bezárja maga mögött az ajtót, majd engedelmesen helyet is foglaltam. Azért nem mondom, jól esne, ha valami frissítővel is megkínálna, kíváncsi volnék, még mindig tart-e abból a pompás vörösborból... 
Jól láttam Deedrán, hogy nem igazán tudott mit kezdnei a helyzettel, bizonyára életében először jár ilyen puccos helyen, ilyen puccos emberek között. Bíztatóan intettem neki, hogy foglaljon ő is helyet, reméltem, hogy mostmár kissé el tudja engedni magát így, hogy csak mi vagyunk. Pillantásom Deedráról visszavándorolt Lynre. Továbbra sem tudom, mit mondhatnék, vagy hol is kezdhetném, hisz annyi minden történt, és annyi minden változott meg azóta. Inkább vártam, hogy ő kezdje el, kérdezzen, vagy mondja, amit szeretne.

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

920
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 9:04 pm
Unexpected visitors

@"Aiken" & @"Deedra" & Edellyn

A mosolyom a lányka és Aiken reakcióit is kísérte. Kérdések millió fogalmazódtak meg bennem, és kavarogtak, mint valami tengeri örvény. Kissé még mindig hihetetlen volt, hogy itt állt előttem, hogy hallottam a hangját, láttam, hogy süllyed és emelkedik a mellkasa. Élt. Határozottan tépázott volt, ám élt. S mi eltemettük…
Akkor nem igazán tudtam, mit érzek pontosan. Megkönnyebbülést, frusztrációt, meghökkentséget, és boldogságot. Különös ital volt ez, részegítő, ilyet egyetlen kocsmában se kapni. Csak a váratlan vendégektől.
- Köszönöm. És valóban, a szerénység különös erény, amely keveseknek adatik meg. Hiszen a nagy szellem pusztán azért nagy, mert képtelen kicsiny lenni – ecseteltem, miközben átvágtam a tárgyalón, és elkanyarodtam egy, felfelé ívelő lépcső felé, amely az emeltre vitt. A korlát faragott bükkfából készült, lecsiszolt, míves darabokból, míg mellette a falon szőttesek és kovácsolt vas fáklya tartók függtek.
Fent, az emeleti folyosóról pusztán pár helység nyílt. A végén, ébenfából készült, rézkilincses ajtó, és mögötte szerény dolgozószobám. Odavezettem a vendégeimet, és előreengedve, ahogy egy jó házigazdához illik, hellyel kínáltam őket a vörös kárpittal húzott karosszékekben, amíg bezártam magunk mögött az ajtót.

Decisions equal destiny

Deedra Gindrian Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1260
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 8:52 pm
into  the unknown
Edellyn  &&  Aiken
Amikor biztonságban otthon vagy, vágysz egy kis kalandra. Kaland közben viszont gyakran szeretnél inkább otthon lenni, kényelemben és biztonságban.

Aiken rám pillantott, és talán felfedezte a megdöbbenést, amit okozott nekem ez a pár pillanat. A Nő engem is észrevett. Mosolya sugárzó, kellemes. Én még a pofon hatása alatt álltam, ami még az előbb zengette be a helységet. Még javában azt taglaltam magamban, hogy még is mit tehetett, és mennyire jól ismerhetik egymást. Megforgattam szemem Aiken kijelentésére, de szóra se méltattam.
Fogalmam se volt az illemekről. Pukedliznem kell, egyáltalán, hogyan is kell pukedlizni?
- Deedra Gindrian, üdvözlöm. – Árulom el végre a nevemet, olyan formában, ahogyan azt ő is tette. Lágy apró mosolyt engedek el.  Mi nálunk a szokás úgy diktálná, hogy elmondom kinek a lánya is vagyok, hogy honnan származom. Hallgatom dicsekvését, mi számomra meglepő, ám bizonyosan van is oka miért büszkének lenni.  
- Gratulálok. – Csúszik ki meggondolatlanul a számon a kijelentés, ami inkább megdöbbenés, és elismerés, mint sem gúnyolódás. Ám talán most értettem meg, hogy bejövetelünk előtt Aiken miért is mondta, hogy maradjak csöndben. Én nem tudok hasonlókat felmutatni. Olyan furcsa érzést kelt bennem ez a nő, amit egyszerűen nem tudok megfogalmazni.  

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Edellyn Arienthe Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 8:42 pm
Back from the Death
Bloodlines
Miután felocsúdtam a történtekből, futólag Deedrára pillantottam, kinek tekintetére kiült az értetlenség. Nem is vártam mást, bizonyára nem erre számított azok alapján, amit mondtam. Kérdő tekintetére csak bíztatólag elmosolyodtam. Ekkor vette észre Edellyn is kísérőmet, és szóvá is tette.
- Eszem ágában sincs veszélybe sodorni, ő az, aki ragaszkodott hozzá, hogy velem tartson - emeltem magam elé védekezőn kezeimet, hol Edellynre, hol Deedrára pillantva.
Lyn hozzá illő eleganciával és úri jómodorral mutatkozott be, szinte figyelmen kívül hagyva az út porától kikezdett öltözetünket, és csapzott, mosdatlan állapotunkat. És alighanem Nulport és a környező vidék legsikeresebb kereskedőasszonya Tette hozzá, nekem pedig meg kellett állnom, hogy elnevessem magam. Persze, minden szava igaz volt a legkevesebb túlzás nélkül, ám úgy látom, mit sem változott, igazán szeretett ezzel hencegni.
- És a legszerényebb is - tettem hozzá halkan.
Edellyn intésére rögvest a nyomába is szegődtem, magam elé tessékelve Deedrát.

Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

920
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 8:24 pm
Unexpected visitors

Alig tértem magamhoz, amikor megszólalt. Mintha a hangja durvábban, érdesebben csengett volna. Az emlékek ezt is megszépítették. Így, jobban szemügyre véve egészen… Talán öregedett? Egykori borostája helyén szakáll nőtt, haja hosszabb lett, kiállása vállasabb. Őt se kímélte az idő.
- Hogyne – bólintottam, valamivel nyugodtabban. Ekkor jutott el a tudatomig, hogy kísérővel érkezett.
- Tehát nem elég, hogy magadat életveszélybe sodrod, még társad is van – pillantottam a lányra, felvéve egy formális mosolyt. – Modortalan voltam, elnézést kérek. Az ember nem mindennap találkozik élő-holtakkal.
Fiatalkának tűnt, olyasvalakinek, aki előtt még nem nyílt ki a világ. Egy ideig fürkésztem az arcát, kerek vonásait, pisze orrát.
- Üdv, drága, Edellyn Arienthe vagyok – mutatkoztam be illőn. – És alighanem Nulport és a környező vidék legsikeresebb kereskedőasszonya – tettem hozzá, végigsimítva ruhám ráncain. Majd eleget téva Aiken kérésének intettem, hogy kövessenek.

Decisions equal destiny

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1260
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 8:08 pm
into  the unknown
Edellyn  &&  Aiken

És akkor megpillantottam őt. Ott állt előttem egy kifinomult elegáns, gyönyörű nő. Képtelenség volt nem őt nézni. Rosszul éreztem magam, hogy ilyen csapzottan mutatkozom.
Tudomást sem vesz rólam, és hirtelen. Finom illata azonnal megcsapja orromat, ahogyan elhalad mellettem, mint a tavaszi virágok, olyan az illata.
Csattan egy pofon. Felszisszenek, és kikerekedett szemekkel nézem őket. Ez biztosan nem lehetett kellemes. Holtodban? Mi folyik itt? Ki ez a nő? Tekintetem oda visszajár közöttük. Mondom már végre valaki, valamit! Érzem, hogy felesleges vagyok ebben a beszélgetésben. Azonban nem tudom, hogy miért hozott akkor magával.
Keresztnevén szólítja, tán valami régi szeretője lenne. Vagy a felesége? Egy szót se tudok kiejteni ajkaimon, annyira lesokkolt engem ez a pillanat. Erős nő, hihetetlen. Hiába a rangja, képes volt felpofozni. Érdekelne mit tett vele, és érdekel vajon én is részt vehetek e ebben a beszélgetésben.
Kérdésére ré pillantottam Aikenre, tekintettemmel kérdezvén, hogy esetleg most én velem mi is lesz.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 7:57 pm
Back from the Death
Bloodlines
Edellyn elegáns volt és gyönyörű, mint mindig. Ahogy megpillantottam, az egész testem befeszült, szívem méginkább a torkomban dobogott. Pár pillanatra levegőt venni is elfelejtettem. Edellyn szinte semmit nem változott ez alatt a két év alatt, talán csak arcavonásai lettek határozottabbak, járomcsontja hangsúlyosabb, égkék szemeinek elbűvölő tekintete még élesebb.
Ahogy két év után ismét ott állt előttem, sietős léptekkel közeledett felém, szólni is elfelejtettem. Mégis mit mondhatnék neki? Sokszor elképzeltem az újratalálkozást, ám szavaim cserben hagytak. Szinte teljesen lefagyva vártam, hogy közelebb érjen.
Ám ahogy ideért, mintha villámként csapott volna le rám a józanító pofon, a kezdeti sokk teljesen elszállt. Zavartan ráztam meg a fejem, azt hiszem, Lyn szavai el sem jutottak az agyamig.
- Edellyn... - szóltam halkan. - Téged is jó újra látni.
Apró mosolyát látva én is elvigyorodtam, és kissé felengedtem, ám ezzel együtt megállíthatatlan hullámként tört rám minden korábbi közös emlék, gyermekkorunktól kezdve. Talán hamarabb el kellett volna jönnöm. Talán hiba volt ilyen sokáig rejtőzködni, és a következményektől rettegni.
- Tudunk beszélni valahol? - kérdeztem habozva.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

920
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 6:46 pm
Unexpected visitors

@Aiken & @Deedra & Edellyn

Először szólni se tudtam, az ajkamról némán peregtek le a szavak. Ő állt ott. Épen, egy darabban, és ugyanabban a megviselt bőrkabátban, amit évek óta nyúzott. Haját szokás szerint csapzottan hátrafogta, és talán csak a tengerkék szemekben látszottak meg az évek. De ott volt, fordulása volt ez élt és volt világnak. Élő volt a holt, és úgy éreztem, a világ is fellélegzett.
A mellette állóról egyelőre tudomást se vettem, csak eléjük sétáltam, ugyanazzal a könnyedséggel és nyugodtsággal, mint ahogy beléptem. Pedig a szívem hevesen kalapált.
- Te utolsó idióta – csaptam arcon Aikent részben azért, hogy megbizonyosadjak arról, valóban hús és vér emberként áll előttem, részben meg… Azt hiszem, hirtelen nem tudtam másképp lereagálni.
- Ugyanolyan ostoba vagy holtadban, mint éltedben – folytattam, majd mély levegőt véve finoman, tehetetlenül elmosolyodva a sokktól megráztam a fejem.

Decisions equal destiny

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1260
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 6:33 pm
into  the unknown
Edellyn  &&  Aiken

Finoman szólva is remegő lábbakkal léptem be a Kalmár ajtaján. Szemem elé, még soha sem látott pompa tárult. Szóval így élnek a gazdagok? Hihetetlen művészi alkotásokat csodálhattam meg, miket soha sem pillanthattam meg. Igen, ezt akartam. Nem egy klánnal a sárban dagonyázni, hanem mindennap újat, és újat megtapasztalni. Számomra már megérte minden.
Itt, ott elszórva egykét emberrel, próbáltam kitalálni még is kit kereshetünk. Akárhányszor elsétált egy ember, mindig összeszorul a gyomrom. Félve pillantottam ide, oda. Abszolút nem illettünk ebbe a környezetbe, amit csak erősített bennem némely ember megvető pillantása. Egy férfi lépett elénk, soha nem látott dolgot viselt. Ha nem félnék ennyire Aiken megtorlásától, jól esően nevetnék fel. Ám nyomtalanul sikerült vissza nyelnem a kacajom, és rezzenéstelen arccal figyelnem a férfit.
Nevet kér. Pillantásom lassan Aikenre vetem. Érdekelt, hogy a titokzatosság megtestesítője erre miképpen fog reagálni. Lady! Meghökkentem, de nem szólhattam egy szót sem.
Mikor elsietett azonnal oda fordulva azt súgtam Aikennek.
- Lady? – Kérdezem értetlenül. Egy hatalmas hatalommal bíró nővel találkozzunk? Szememben felcsillant az izgatottság, és a tudásvágy. Milyen történetet rejthet az élete ennek a nőnek, kit így tisztelnek. Legszívesebben elkezdeném faggatni, hogy ki ez a nő miért jöttünk ide, és mi fog történni? Ám nem tehetem. Büszkeséggel töltött el, hogy egy nő lesz a társaságunkban, és nem egy sótlan férfi. Bizonyosan kifinomult. Többet nem is mertem kérdezni, gondolataimban így is csak az visszhangzott, amit kinn mondott „Jobb, ha meg se szólalsz”.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1795
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 14, 2021 6:03 pm
Back from the Death
Bloodlines
A Kalmár tölgyajtaján belépve hatalmas csarnok fogadott minket. A falakat gyönyörű festmények, szőttesek, pompás domborművek, művészi aprólékossággal megmunkált szablyák és pajzsok díszítették, a mennyezetet tartó oszlopok tövében pedig gyönyörűen faragott márványszobrok, és állványozott hajómakettek sorakoztak. A terem végében egy magasított emelvényen hosszú, U alakban elrendezett asztalsor állt, mintha a csarnok egyfajta tárgyalóteremként is funkcionált volna. Az asztalsor mögött egy kandallóban pislákolt még a tűz, fölötte a falon hatalmas kézzel festett térkép terült el, rajta az ismert világ minden szegletével.
A teremből további kisebb ajtók nyíltak, emlékeim szerint ezen szobák valamelyike kincstárként szolgált, de volt térképtár, könyv- és levélgyűjtemény is, illetve egy emeleti körfolyosóra vezető lépcső, ahonnan pedig többek között Lyn dolgozószobája nyílt.
Ma a Kalmár kevésbé volt forgalmas, mint ahogy az emlékeimben élt, ám akadt azért mozgás rajtunk kívül is. Kereskedők, írnokok, tolmácsok mászkáltak nagy köteg levelekkel, vaskos könyvekkel, hangosan panaszkodva egymásnak munkáikról, ügyes-bajos dolgaikról. Ahogy Deedrával tétován körbenéztünk, hamar kiszűrték, hogy nem vagyunk idevalósiak. Egy elegáns úr lépett elénk, majd megköszörülte a torkát. Hosszúkás arca, rövidre nyírt haja volt, orrán idétlen, kerek lencséjű okulárét viselt.
- Segíthetek valamiben? - kérdezte.
- Lady Arienthe-hez jöttünk. Szólna neki, hogy megérkeztünk?
- Van időpontjuk? - oldaltáskájából elővett egy vastag, bőr kötésű könyvet, felpattintotta a bőr pántját, majd fellapozta azt. - Egy nevet kérnék szépen.
- Öhm... - haboztam. - Időpontot nem sikerült foglalnom, ám a minap beszéltem Mr Doyle-al, az egyik titkárával. Azt mondta, a Lady bent lesz ma, és ha korán idejövünk, talán fogad minket.
- Lady Arienthe egyelőre házon kívül van. Ha óhajtják, megvárhatják itt, csak ne legyenek láb alatt.
Zavartan biccentettem, ő pedig kihúzta magát, majd elsietett, fel a lépcsőn. Ez jól kezdődik... Fogalmam sincs, merre lehet Lyn és mit intézhet, de remélem mielőbb felbukkan. Bár még mindig félek tőle, mit fog szólni, hogyan fog fogadni, de ha már idáig eljutottam, jobb túlesni rajta. Lesz miről beszélgetnünk. Ám mielőtt túlságosan elmélyedhettem volna gondolataimban, a hátam mögül hallottam, ahogy kitárulnak a súlyos tölgyfa ajtó szárnyai. Megfordultam, és ott állt előttem Edellyn Arienthe. Pont úgy, ahogy emlékeztem rá.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

920
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Kalmár - Page 5 Empty
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Kalmár - Page 5 Empty

Vissza az elejére 
5 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next