Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Rév és környéke - Page 22 KaDiPE5
Rév és környéke - Page 22 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
8 Hozzászólások - 4%
Calylenia
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Aldrich Cornwell, Arnav, Folrandír Ceilteach, Tindómiel Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Rév és környéke

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:56 pm

Party time
Mindenki & Folrandír
──────────────── ─────────────────
« Comment; radírparty• Szószám; pontannyi • Zene; Paint it, black »
« "i pretend to look around, but i'm actually looking for you"»
Az ismeretlen lányt bámulva vártam a választ, habár a szemem sarkából még mindig próbáltam szemmel tartani a kamillát illatozó Csip-csipet.
– Hmmm… tényleg bemutatkoztál volna? – kérdeztem megjátszott elmélkedéssel. Mutatóujjamat gyermekien az államhoz emeltem. – Nem rémlik. De Folrandír vagyok. – Mutatkoztam be a tisztességes nevemen, habár az Ezüstkére sem volt panaszom. Mindenesetre szándékosan ezen mutatkoztam be, kíváncsian várva Csip-csip reakcióját, akinek végül is ezt nem mondtam el, hiába szándékoztam megtenni. Különleges alkalomra tartogattam és ez az volt. A bemutatkozás ugyanis inkább neki szólt, semmitn a lánynak, akinek meg akartam volna jegyezni a nevét, viszont tudtam, hogy nem fogom. De ha már ilyen közel tartózkodott Madárkához, muszáj volt megint megpróbálnom kicsit jobban odafigyelni rá… hátha ezúttal szimpatikusabbnak találom. Akárhogy is, levetettem magamat az asztalukhoz. Ujjaimmal megpiszkáltam egy rózsaszín virág szirmát, egy kicsit reméltem, hogy megzavartam a beszélgetésüket.
– Csip-csip… – Fordultam a bárd felé. Mélyen a kék szemebe néztem, ha csak nem fordította el az arcát tőle. Habár enélkül is tudtam neki „bókolni,” ha ez szükséges egyáltalán. – Olyan szép szemeid vannak… nem szereznél egy italt nekem?

Ahronit, Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Varázsló vagyok
Folrandír Ceilteach

we only obsess over relationships that feel unfinished

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1647
❖ Tartózkodási hely :
Épp Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Éjmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Rév és környéke - Page 22 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:51 pm
Ethuilmulatozás

Mindenki && Deedra

Örülök, hogy van itt olyan, akit ismerhetek.
- Ril, ha te azt tudnád. – Túrok bele fezsülten a hajamban.
- Nem az, akinek hittem, ám soha nem hazudott, csupán csak sejtelmes maradt. A vezeték nevét még mindig nem tudom. Egy nyugodtabb helyen, viszont majd el kell mesélnem. Túl sok az ember, és ő.. – mondanám, de ekkor meglátom, hogy közeledik egy ismerős alak, ki még bárdom mondatát is megszakítja.
Az elf fiú, aki nem volt hajlandó a nevét elárulni, és olyan mogorván bánt velem. Tegnapi nap után az idegim tökéletes a helyén voltak, és tudtam, hogy ezek után már semmi és senki nem tud felhúzni, vagy megdöbbenteni.
Oda köszönt Rilrionnak valami furcsa madárutánzással. Cselekedetei, játéka valami egészen érdekes volt, és teljesen összezavart, pedig már reméltem erre nem kerül sor.
Komolyan tekintett rám, s végig méregetett, mint valami romlott árut.
- Aki már bemutatkozott, de nem érdekelted, gondolom, most sem jegyzed meg. Azonban Deedra volnék. – Ejtek egy gúnyos mosolyt.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit and Edellyn Arienthe Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:45 pm

Ethuil ünnep
Mindenki & Rilrion
Spring is nature's way of saying, 'Let's Party!"
Szélesedik a mosolyom Deedra örömét látva. Örvendek, amiért ismét találkoztunk, főként, mert minden kalandra buzdító szavam dacára némi aggodalommal tölt el, hogy éppen Nulportot tudta megcélozni, s láthatóan nem is akaródzik neki továbbállni. Azonban még épen és egészségesen van, más pedig nem számít. Talán nem tartozok érte felelősséggel Nykonnál, ám valamiként kötelességemnek érzem, hogy gondját viseljem, mikor csak tehetem.
- El tudom képzelni. Nulport sem a lassúságáról és békéjéről ismert, szóval mesélj, miféle kalandokban volt eddig részed? S ki az a férfi, aki múltkor kísérőd volt a Korallban? - kíváncsiskodok, az orromhoz emelve a virágot, amit ráérősen forgatok meg az ujjaim között. Akadnak emlékfoszlányok a tudatomban arról, hogy még a mulatság elején keresett valakit Deedra, ki vélhetően az az alak volt az ivászatnál, ám ha el is hangzott bármi egyéb, elhajózott a gondolataim közül az alkohol habzó tengerén.
- Egyébként- - éppen ajánlkozni terveznék arra, hozok némi lőrét magunknak a meghökkentően nőies hobbink mellé, de a szavaimban megakaszt egy túlontúl jól ismert hang. Egyik szemöldökömet kanyarintva, változatlan a kamillát szimatolgatva emelem fel a tekintetemet a hozzánk csapódóra.
- Ez sem több mint a művészi hajlamot megélő alkotótevékenység, nem látom a problémát – vigyorodok el, aztán érdeklődően Deedrára kapom a szemeimet, hagyva, hogy ő mutatkozzon be.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach and Edellyn Arienthe Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:24 pm

Party time
Mindenki & Folrandír
──────────────── ─────────────────
« Comment; radírparty• Szószám; pontannyi • Zene; Paint it, black »
« "i pretend to look around, but i'm actually looking for you"»
Nem bántam meg, hogy Nulportban maradtam, már csak azért sem, mert úgy tűnt, hogy megint valami készülőben van. Valami mulatság s bár a múltkori ivászat után, nem tartottam éppen jó ötletnek, hogy megint leigyam magamat, hacsak nem akarok másnapos sört hányni holnap, mégis elsétáltam a Révhez. Alighogy megérkeztem, kiszúrtam az ételeket s italokat, melyek a maguk különlegességében sorakoztak egy asztalon. De összességében akkor volt a zaj, hogy máris megpezsdült a vérem. Élveztem, ahogy a tengerészdalok ritmusa a szívemet hevesebb táncra ösztökélte. Azonban, ami igazán megfogott az a kardnyelő volt… milyen beteg dolog ez… és milyen menő. Mélytorka van annyi szent.
Tátott szájjal bámultam egy hosszú pillanatig, egészen pontosan addig, míg meg nem pillantottam Csip-csipet. Talán túlzottan is ösztönösan fordítottam felé a tekintetem. Valami nővel beszélgetett… azzal a nővvel… azzal a… emlékeztem az arcára, meglehet éppen a korábbi ivászatról, de ha halálosan fenyegettek is volna, hát nem tudtam volna hová tenni. A lábaim gyanúsan maguktól indultak meg az irányba, habár nem vártam Csip-csiptől, hogy ma is ő szórakoztat el. Na jó, ez hazugság volt, egy egészen kicsit elvártam. Így hát menet közben végig túrtam az ezüst tincseket, kigomboltam a köpenyemet, hogy a vézna testem látható legyen – na nem a csábítás miatt –, egyszerűen csak próbáltam kevésbé komoly elf mágusnak tűnni.
– Csip-csip, nem gondoltam volna, hogy téged kaplak fonogatáson… – Sóhajtottam megjátszott gondterheltséggel és a virágokra pillantottam az asztalon. A színészkedés persze gyorsan végetért, mert az a madráka könnyedén csalt az arcomra a puszta jelenlétével is vigyort, kivillantottam hát a fehér fogaimat. Csak ezután tekintettem a lányra és kicsit komorabb pillantással mértem végig. – Te vagy az a… az a… ki is? – kérdeztem és meg is köszörültem a torkom.  

Ahronit, Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Varázsló vagyok
Folrandír Ceilteach

we only obsess over relationships that feel unfinished

1647
❖ Tartózkodási hely :
Épp Nulport
Haladó (Éjmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:06 pm
Ethuilmulatozás

Mindenki && Deedra

Fogalmam sincs mik történtek velem. Először megismertem ezt a kifinomult nőt, majd hirtelen azon kaptam magam, hogy mezítelenül fürdök vele, és rólam kérdezget. Aiken is tartogatott meglepetéseket, amiket még meg kellett emésztenem. Ha vele akarok maradni, tényleg nem lesz egyszerű dolgom. Bolond vagyok?
Minden esetre reméltem, hogy hölgynek én is mutathatok valamit. Végre felvehettem olyat, amit én szeretek. Bizonyosan nem tetszett neki, hogy nem Uri hölgyet játszom, ahogyan tegnap, de hiányzott a nadrág. Persze, friss tiszta ruhákat sikerült kérnem, ami közelebb áll hozzám, ám még mindig érezni, hogy finomabb, mint az én nomád stílusom.
Ez nem olyan mulatozás lesz, ahol illem kötelezz, most megmutatom neki, hogyan is kell inni. Ethuil a tavasz ünnepe. Ez egy háromnapi mulatozás lesz, remélem Edellyn kisasszony felkészült.

Izgatottan vártam, főleg a tegnapi nap után, hogy végre lelazulhassak. Aiken sajnos nem csatlakozott hozzánk, de megígérte, hogy majd jön. Addig leitatom a hölgyet, és remélem kedvenc bárdom is itt lesz. Ő az egyetlen, akit ismerek itt, és talán megbízhatok benne. Tartozik apámnak, miután megmentette az Orkoktól, hogy megegyék.  Talán félre kellene majd hívnom, ha nem lesz sok dolga.

Megérkeztem a helyszínre és nem tudom, hogy Edellyn kisasszony mikor fog csatlakozni hozzám, addig úgy döntöttem, hogy körbe nézek. Nagy mosollyal nyugtáztam, hogy minden milyen csodálatos, és nekem való. Sehol egy fűző, és sehol egy csicsás dolog, csak az ünnepség. Imádtam ezt az ünnepet, bár a vihogó szűzleányokat elkerülném szívesen. Mutatványosok mindenhol. Micsoda jó ez!
Megállapodok először egy asztalnál, és úgy szemlélem tovább a járó kelőket. Ahogyan elbambulok, hirtelen egy ismerős arc kerül elő.
- Bárdom! – Örvendek neki nagy mosollyal.  Azonnal eszembe jutott, hogy még mielőtt megérkezne a hölgy, mesélni akartam neki. De nem zúdíthatok rá mindent, majd Aikenről érdeklődik.
- Egy pillanatra jól esik megpihennem, sok minden történt mióta nem találkoztunk. – Mondom neki már komolyan.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ahronit, Folrandír Ceilteach and Edellyn Arienthe Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1782
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 5:02 pm

Ethuil ünnep
Mindenki & Rilrion
Spring is nature's way of saying, 'Let's Party!"
Különös érzés itt lenni, a halaktól és a tengerészektől bűzlő, csúfos Nulportban. Vagy fogalmazzunk pontosabban, különös érzés még mindig itt tespedni ebben a barátságtalan városban, főleg Ethuil ünnepén, amit szinte kivétel nélkül Yloréban szoktam eltölteni a Három művészet tornáján. Azonban így esett, lant és valamirevaló gúnya nélkül egyébként sem átallnék a világosság városában mutatkozni, mert még az elkövetkezendő öt esztendőre a közröhej tárgyává találnék válni.
Mégis, ahogy a parton felállított sátrak, pultok, asztalok és kisebb tüzek között bóklászok, óhatatlan lobban fel a bensőmben a vágyakozás az ottani forgatag iránt. Persze szó se róla, az idei évben itt is kitett magáért a gróf, ahogy hallottam, sokak bosszúságára. Azt pletykálják, az idén a szeszélyes időjárás miatt lesz miben szűkölködnie a kikötői városnak és környékének, hacsak nem kívánnak többszöröst fizetni az alapvető élelmiszerekért. Erre mit lép a helytartó? A hámból kirúgva megrendezi Nulport első, igazán nagyszabású tavaszünnepi mulatságát. Érthető a felháborodás, noha azt az egyszerű közember nem értheti, a környező településekről és kisebb városokból ideözönlő árusok, érdeklődők a javukat szolgálják. Márpedig belőlük akad jócskán.
Különleges italokat, ételeket kínáló standok tömkelege ácsorog libasorban a parton, ritka, Mynzashból hozatott kelméket árusító kofák hangja ékelődik az egyszerű népeket megfogó tengerészdalok közé, amelyeket olyan elánnal kornyikálnak holmi bárdnak aligha nevezhető alakok, hogy ha másért nem is, a lelkesedésükért időről időre hozzájuk vágnak egy ulront a bámészkodók. Úton-útfélen mindenféle ínyencségek sülnek, valahol még egy megtermett malacot is láttam forogni a tűz fölött, jutányos áron ígérve a vacsorához ildomos adagot. Gyakran botlani mutatványosokba is, tűzidomárokba, olcsó trükkökkel a köznépet ámító mágusokba, szóval bőséggel lehet mire a pénzt költeni, csakúgy a kíváncsi szemeket megnyerni.
Az enyéim mégsem az út közepén kardot nyelő alakon állapodnak meg, hanem egy virágokkal telepakolt asztalnál ücsörgő leányon. Széles, kedvére talált mosollyal lódulok meg felé, majd nemes egyszerűséggel levágom magamat mellé a lócára.
- Drága Deedra, ki gondolta volna, hogy még mindég itt talállak! – bököm vállba finoman a sajátommal, érdeklődést mímelve emelve aztán az egyik kezembe egy kamilla virágot. - Netán az utazótársad elől bujdosol a virághalmok mögött, vagy a csöndet kerested a fonogatással? - pillantok rá kíváncsian.

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach and Edellyn Arienthe Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Márc. 19, 2021 2:41 pm

A Lison folyó Nulport felőli oldalán, a városon kívül eső házak és kúriák szomszédságában növényekkel gazdagon benőtt folyópart várja az arra tévedőket. A révész házától nem messze található maga a rév, mely a kikötőváros ellátása szempontjából kulcsfontosságú Öböl-faluhoz szállítja napjában háromszor az utasokat.
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2408
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: