Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Bloody sunset - 1019 nyara, Nulport KaDiPE5
Bloody sunset - 1019 nyara, Nulport KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 15%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
19 Hozzászólások - 7%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 6:36 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Bloody sunset - 1019 nyara, Nulport

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Utolsó Poszt Pént. Júl. 23, 2021 2:45 pm

Lezárt Múlt

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2425
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Bloody sunset - 1019 nyara, Nulport Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 04, 2021 9:09 pm
Bloodysunset

Pusztán ránéztem Lucasra. És tekintetembe benne volt minden, minden, amit szavakba önteni képtelen voltam, minden, amire az elmúlt hónapokban készültem.
Elszántság. Az elszántság, amivel jobb világot akartam hozni Nulportba. Amivel fel akartam virágoztatni a kikötőt, és jómagamat olyan magasságokba emelni, amelyet megérdemlek.
Tűz. Jeges tűz, amely vészt és vészből sarjadó világosságot hoz majd. Amivel egyszerre fogom felperzselni mindazokat, kik ellenszegülnek nekem, és megáldani mindazokat, kik mellettem állnak.
Nem kellett kimondanom, ő is jól tudta, ha most kilépünk azon az ajtón, nincs visszaút.
Nem vártunk sokat, ugyanis nem várhattunk. Magam is lóra ültem, és köpenybe burkolódzva szeltük át Nulport utcáit, amelyekre lassan rátelepedett az este félhomálya.
Pusztán bezörgettem a Borbélyok ajtaján. Tudták, vagy csak sejtették. Talán titkon örvendtek is, nem ellenkeztek, vigyorogva vették magukhoz fegyvereiket.
Lent, a katakombákban tüzek égtek. Fáklyák, lámpások, csupa ismerős kanyarok, ismerős boltívek. Elől mentem, Lucassal az oldalamon. Lépteim szinte visszhangot vertek a nedves falak között. S mögöttem hangtalanul, a félhomályból váltak ki az alakok. A torkomba dobogó szívvel, mégis hűvös nyugalommal sétáltam a Maszkos székhelyének irányába. Immár elkerülhetetlen volt...

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Ápr. 02, 2021 6:03 pm

Bloody Sunset - 1019 nyara, Nulport
Címzett • @Edelynn Arienthe

Credit •
N
a ez már sokkal jobban hangzik, Lynn! Induljunk mielőbb a Borbélyokhoz, vagy küldj hozzájuk valakit! Ami azt illeti, én is ismerek ott néhány arcot, akiknek kezd elegük lenni a mostani Maszkos hatalmi monopóliumából, biztos vagyok benne, hogy támogatni fognak. - Megvakarom a fejem, majd kissé elgondolkodom. Ha lehiggad, nagyon jó ötletei vannak Lynnek. - Talán mégis jobb hogy ha mi magunk megyünk hozzájuk, ilyen kényes ügyet jobb nem másokra bízni. És igen, jól mondod, a Maszkos mintha mostanság túl önhitt lenne, sérthetetlennek érzi magát. Nem mondom, hogy sokan őrzik, de akik igen, azok kitesznek egy hadsereget.  

Örülök, hogy átgondolta és elfogadta a tervemet;ami azt illeti ez az egész akció most kezd igazán jól hangozni.

[/color]

Aiken Hackney Kedvelte

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

❖ Ulron :
494
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Kezdő (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 30, 2021 9:29 pm
Bloodysunset

- Ha kissé visszaemlékszem - enyhült meg a hangom valamelyest. - Gyerekként is te voltál az, aki visszafogta a grabancunkat. Érdekes fintora az életnek, hogy ez megmaradt - ült ki az arcomra egy nosztalgikus mosoly.
Azután rövid ideig elhallgattam, elsétáltam a nyitott balkon előtt, gondolkodtam. Számba vettem a támogatóim, és az ellenlábasaim. Közel ugyanannyian voltak. Ám az egyik legveszedelmesebb banda bizalmát az elmúlt hónapokban sikerült elnyernem. Legalábbis reméltem, hogy sikerült.
- Ha nem akarsz egyből a Maszkos elé vinni, akkor szerzünk pár hátvédet. Ellátogatunk a Borbélyokhoz - pillantottam végül Lucasra. - Kegyetlenségük és lobbanékonyságuk párját ritkítja, egy ilyesféle feladathoz, ahol őrök torkát kell átvágni, ideálisak. Úgyis vágynak már egy kis vérengzésre, és ki lennék én, ha nem adnám meg nekik? - sóhajtottam fel színpadiasan.
- Feltételezem most se őrködnek arra egy tucatnál többen, ha a személyi testőrséget is belevesszük talán kicsit változnak az arányok. Én azonban bízom az elrettentés erejében. Tudod, ha a kígyó fejét levágják, a farka sem mozdul többé - mosolyodtam el a magam féloldalas, rejtett mosolyával.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Márc. 25, 2021 2:31 pm

Credit •
K
omolyan? Szerinted nem próbálnak megölni, ha látják hogy halott a vezérük? Legalább egy kis csapat legyen a közelben, van neked is annyi bérgyilkosod! - Szólok kissé nyugodtabban. - Nézd, estig van időnk, addig kaptam haladékot, hogy elvigyem neki aaa... Fejedet. Szóval, nyertünk azért némi időt.Küldhetünk oda embereket, van egy fogadó, ahol a Maszkos emberei szoktak inni, ott várakozhatna egy kis erősítés. - Ekkor felegyenesed és elrakom a kardom. - Menni fog, egész biztosan. De így csináljuk, nem akarok több barátot elveszíteni ma.  

Jó lenne ha Lynn megfontolná amit mondok. Tudom, hogy zaklatott Aiken halálhíre és a mai napi események miatt, de nagyon okosan kell most játszanunk.

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

❖ Ulron :
494
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 24, 2021 8:45 pm
Bloodysunset

Halkan felsóhajtottam Lucas aggodalmaira.
- Gondolhatod, hogy nem állt szándékomban rá törni az ajtót. Ezért vagy te itt, kedves Lucasom. Fogolyként fogsz a Maszkos elé vinni, úgy egész biztos, hogy átjutunk az őrökön is. És amikor eljön a pillanat megölöm – az utolsó szónál rápillantottam.
- Te is tisztába lehetsz vele, hogy ez másképp nem megy. Nem lesz semmi baj. Odalent ez az egyik módja a tiszteletszerzésnek, és hidd el, a Maszkos hullájával a lábam előtt senki nem mer majd ellentmondani. Tudok rendkívül meggyőző lenni – magyaráztam, miközben halványan oldalra döntöttem a fejem.
- Ami az Árnyak urát illeti, valószínűleg hívatni fog, az incidensnek hamar híre megy. Én a helyedben inkább tőle tartanék, mintsem a senkiházi Maszkostól.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 24, 2021 8:32 pm

Credit •
A
mindenit, ne olyan sietősen, Edelynn!- Mondom, amint elkezdi prezentálni nekem tervét. - Arra gondolsz, amire gondolok?! Mármint... Komolyan azt akarod, hogy menjünk a Maszkos elé, öljük meg talán? Komplett hadsereg védi, te is tudod! Ketten kevesek leszünk oda, nem mondom hogy veszett a teljes vállalkozás, viszont elég csekély a sikerünk esélye, ha csak ketten megyünk hadakozni! - Nagyot sóhajtok, kissé elbizonytalanodok. - Segítséget kéne kérnünk vagy... Fogalmam sincs. Ha Aiken itt lenne, összegyűjtenénk egy csapatot, átvernénk az őrséget és napnyugtára már a miénk is lenne az egész hely. Hidd el Edelynn, nem a kedvenc emberem az a Maszkos... Jól fizet, de ha döntenem kéne nyilván téged támogatnálak, így is teszek. Kiállok melletted, megpróbálok segíteni, hogy jól jöjjünk ki ebből, csak ne csinálj semmi meggondolatlant!  

Nem kellett csalódnom abban az Edelynnben, akit régről ismertem. Amióta csak emlékszem rá, ilyen volt; határozott, folyton bátran járt előttünk és kiállt magáért és szeretteiért. Persze ez most nem olyan helyzet, mint gyermekkorunkban, mikor szót emelt értünk egyszerű boltosok vagy rendőrök előtt, akik üldöztek engem és Aikent; ez sokkal sötétebb és veszélyesebb világ már.

Edellyn Arienthe Kedvelte

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

❖ Ulron :
494
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 24, 2021 5:51 pm
Bloodysunset

- A szentimentalizmusod mit sem változott az évek során, drága Lucas - ültem le mellé a heverőre.
Majd a padlón heverő kardra néztem.
- Vedd fel a kardod, hiszen szükséged lesz rá. Ugyanis, én pontosan tudom, mi lesz - pillantottam rá a férfira. - Segítesz nekem, segítesz elhozni egy új kezdetet Nulport számára.
- És az anyagi jutalom eltörpül majd az erkölcsi mellett. Segíts nekem abban, hogy felvirágoztassam ezt a várost. Hiszen egyértelmű, a mostani Maszkos képtelen kézben tartani az eseményeket. Az alvilági körökben megnőtt a zavargások száma, a bandák zúgolódnak. Új világ kezdődik. És megígérem neked kedves Lucas, hogy a véres alkony tiszta hajnalt hoz majd - álltam fel mellőle.
- És ezt kezdheted akár azzal, hogy megkötözöl - tettem hátam mögé a kezeim. - Lazán, és látványosan.

Aiken Hackney Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Márc. 24, 2021 5:22 pm
Nagyon meglep Lynn kimértsége és nyugalma. Őszintén szólva kissé szíven ütöttek utolsó szavai, azt hiszi talán mégis képes lennék végezni vele. Néhány percnél tovább ezt még én sem gondoltam komolyan magamról, hogy lenne ehhez elég erőm. Sértődötten dobom földre kardomat, majd csúsztatom Edelynn elé lábammal.

- Nem gondolhatod komolyan... De valamit tennem kellett, nem mondhattam, hogy nem jövök el érted. - Felelem, majd leülök egy közeli díványra. - Engem is megöltek volna, aztán érted küldenek nem egy, hanem öt képzett gyilkost, akik szemében semmit sem jelent az életed, akik itt mindenkit meggyilkoltak volna! Te is tudod, hogy muszáj volt eljönnöm. Nem tudtam mit mondok majd, szóval... Nem gondoltam ezt át eléggé, gondoltam megkereslek aztán... Hát, aztán lesz ami lesz.  

Edellyn Arienthe Kedvelte

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

❖ Ulron :
494
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 23, 2021 10:32 pm
Bloodysunset

És a szerencse az én oldalamra állt. Feltételezem, ő a Maszkos egyik legbizalmasabbika. Hát nyilván, őt küldte.
Mégis különös gombóc kúszott a torkomba, ahogy kivont karddal benyitott az ajtón. Zavart volt, kezében nem tartotta határozottan a vasat, szeme nem volt tiszta, mintha hezitált volna.
- Lucas – szólítottam a nevén talán hosszú ideje először, hiszen a kötelességeink bár mindkettőnket az alvilághoz kötöttek, más-más irányba sodortak.
- Te is pontosan tisztában vagy vele, hogy képtelen lennél megtenni – mondtam lágyan, mindenféle él nélkül.
- Vagy talán mégis? – tettem fel a költői kérdést. – Ezesetben örömmel csatlakozom Aikenhez. Hiszen gondolom te is hallottad – sandítottam ki a vállam felett az ablakon a tengerre, majd ismételten visszanéztem a férfira, aki már igazán felnőtt lett abból a kis utca gyerekből, akit egykoron ismertem.

Aiken Hackney and Lucas Whitely Kedvelték

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 23, 2021 10:16 pm
Ingerülten ám mégis lassan húzom elő kardomat tokjából. Egyszerre izzadok és a hideg futkos a hátamon, mintha fogalmam sem lenne, hogy mit csinálnék. Igen, meglehet, hogy éppen ez az igazság; fogalmam sincs mit csinálok. Gyermekkori barátom meggyilkolására vállalkoztam, s nem tudom hogy mit mondok majd neki, ha szemtől szembe kerülünk, újra, ennyi év után.

Határozott léptekkel próbálok közelíteni, ám nem megy. Óvatlan, szerencsétlen lépésekkel érek egyre közelebb a Kúria ajtajához. Nagyot sóhajtok és lassan lenyomom a kilincset. Zárva. Oldalt állok, nehogy valaki meglepjen az ajtón keresztül, fejemet egy pillanatra a falnak támasztom. Szorosan összecsukott szemekkel, erősen markolom kardomat, majd döntök; innen már többé nincs visszaút. Egy villámgyors mozdulattal a zár mögé csúsztatom a pengét, erőteljes mozdulattal feltöröm az ajtót, majd durván berúgom, aztán belépek. Távolabb, a terem túlsó végén, Lynnt pillantom meg. Kicsit sem tűnik ijedtnek, inkább meglepettnek. Kíváncsi vagyok, rajtam mi tükröződik.

Aiken Hackney and Edellyn Arienthe Kedvelték

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

❖ Ulron :
494
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Márc. 23, 2021 9:23 pm
Bloodysunset

A tenger továbbra is tajtékosan vetette árját, a sirályok kerengtek és a szél só illatát hozta be a szobámba. Az emléképek a lebukó nappal és Aikennel együtt temetődtek el, és lesznek a fakulás martalékával. Ám a feledésé sose.
A léptek egyre közelebb értek az ajtómhoz. Hallottam, ahogy lassítanak, majd amint tétován megállnak. Mély levegőt véve felálltam apám székéből és a lenyomódó kilincs felé fordultam. Akkor összemosódott minden, a múlt és a jelen, a kölyök Aiken és Lucas alakja, és a gondolat, hogy Aiken hullámsírba hullt. Fájt. Hogyne fáj volna? Ám a fájdalma és az érzései sose vakíthatják el az embert.
Tehát bárki is jöjjön be azon az ajtón, én szembenézek vele. Talán küzdhetek majd, gondoltam, miközben kezem a hátul, a derekamra erősített ezüstnyelű törőmet tapintotta ki. Talán használhatok mágiát.
Vagy, egyszerűen csak várhatom, hogy tisztességesen intézzük ezt. Méltósággal. Az ember legfőbb erénye, és szándékozom még a halálom percében is megtartani.
Ám, ha a pletykák a belső körökben igazak voltak, és ha hihettem a szerencsémben, egy olyasvalaki fog bejönni azon az ajtón, akit könnyebb lesz meggyőzni, mint bárki mást.

Aiken Hackney Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1259
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: