Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Nulporti katakombák - Page 2 KaDiPE5
Nulporti katakombák - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Krónikás
83 Hozzászólások - 23%
Kalandmester
60 Hozzászólások - 16%
Rhysand Earhgaze
59 Hozzászólások - 16%
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 15%
Deedra Gindrian
31 Hozzászólások - 8%
Ezaras Azildor
30 Hozzászólások - 8%
Naken Forerion
19 Hozzászólások - 5%
Ned Hawke
11 Hozzászólások - 3%
Nîndaer
10 Hozzászólások - 3%
Veleris
9 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:18 pm
• Asszociáció

Yesterday at 10:18 pm
• Szólánc

Yesterday at 9:58 pm
• Karaván út

Hétf. Szept. 26, 2022 11:26 pm
• Fehér-tenger

Hétf. Szept. 26, 2022 4:04 pm
• Erdei tisztás

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Nulporti katakombák

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 11:04 pm
Bábúk vagyunk mi mind, megvezethető eszközök. Légy a bábmester, emelkedj magasra, és minden a tiéd lehet, amit csak akarsz

Türelmesen végighallgattam a beszámolókat, ám Aiken kérdésére nem válaszoltam. Egyenes háttal emelkedtem fel a trónusról, és sétáltam le a pár lépcsőfokot. Ezután csak elindultam az egyik, félhomállyal ásító árkád irányába. Nem néztem hátra, hogy követnek-e. Ha már eljöttek ideáig, valószínűleg nem most fognak visszafordulni.
A boltív alól egy ajtó nyílt, s az ajtó mögött egy kisebb terem terült el. A terembe egyetlen, mesterien kifaragott szellőzőn keresztül világított be az ég közepén álló telihold fénye. Rajtam kívül még hat, csuklyás alak volt bent, körbe álltak egy emelvényt, amelyre a vékony holdsugár is vetült.
És az ezüstös fényen kívül a teremben fáklyák égtek, ám a falak, oszlopok, mintha továbbra is sötétbe burkolóztak volna. A csuklyás alakok felém bólintottak, beengedtek a körbe, ahogy Aikent és Deedrát is, amennyiben követtek.
Előttem, a hideg márványból faragott emelvényen egy aranyos tál állt, amelyet körben vésetek díszítettek. És mellette egy csontnyelű, görbe, fényes pengés tőr.
Nyugalommal és hűvös méltósággal álltam meg mögötte, az ezüstös holdsugár az én alakomon tört meg, halvány derengést kölcsönözve.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Nulporti katakombák - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 10:46 pm

Night of the trial
──────────────── ─────────────────
« "They paint the world full of shadows and then tell their children to stay close to the light. Because in the darkness, there be dragons. But it isn't true. In the dark, there is discovery, there is possibility, there is freedom..." »
Arra volt kíváncsi, tisztán szereztük-e meg az összeget. Nagyot sóhajtottam, a légzés is egyre jobban fájt, a beszéd méginkább... Ám mielőtt belekezdhettem volna, Deedra szólalt meg, elkezdte részletezni azt, ahogyan végrehajtottuk a megbízást. Az altatós résznél még így is elmosolyodtam... Erről majd kifaggatom egyszer.
- Nem esett senkinek sem bántódása, erről biztosíthatom - mondtam halkan. - Félrevezetést alkalmaztam; beszervezett, lefizetett megtévesztőkkel. Az őrök észre sem vették, hogy ott jártunk.
Nem mintha annyira éberek lettek volna, eléggé elengedték magukat, erről fogok is beszélni Edellynnel... Bár felteszem, biztos tud róla. Máskülönben nem engedhetné meg magának, hogy a városi kereskedőházát ilyen gyérül őrízzék... Bizonyára nem tart betörésektől, talán pont ezért ironikus, hogy a Maszkos épp oda küldött minket.
- Teljesítettük a próbát? - kérdeztem némi habozás után. Éreztem, ahogy megremegnek a térdeim és egyre jobban szédülni kezdtem. Kissé megtántorodtam, de igyekeztem megőrízni az egyensúlyomat.

Deedra Gindrian, Ivy Reaves and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

1046
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 8:21 pm
Night of the trial
──────────────── ────────────────
Halkan válaszol. Valahogyan nem tudom elhinni, hogy jól van. Inkább az ágyban lett volna a helye. El se tudom képzelni, hogyan boldogult volna egyedül.
- Oh. – Felelem egy mosollyal.
Mikor odaértünk, Aiken köszöntötte a nőt, és át adja neki a kért összeget. Nem állította meg, így elvette Aikentől a szütyőt, majd vizsgálata után leejtette. Intett embereinek, mire én nekem az életem lepergett. Valami rosszat tettünk? Arcomon nem mutatom zavartságom.
- Tiszta, szavam adom rá. – Jelentem ki komoly arccal. Kezem a hátam mögött van, ahogyan első találkozásunkkor. Hirtelen nem tudtam mit akart, most meséljük el pontról pontra? Megköszörültem a torkom.
- Felmásztam, majd az őrtől elvettem a kulcsot. Persze nem volt könnyű. Az őr hiába volt részeg, és hiába aludt el, szemei érintésemre kipattantak.  Úgy döntöttem…– Próbálok nem nevetni, hiszen visszagondolva már vicces.
- Énekelek neki egy altatót. – Nézek komolyan a maszkra, hiszen a nevetést sikerült vissza nyelnem.
- Majd, visszaaludt, felmentem, és őrökbe ütköztem. Ám egy alma segítségemre volt. – Mosolyodom el sejtelmesen, és újra rendezem vonásaim.
Ha ennél részletesebben óhajtja vagy folytatást akar, folytatom. Aiken fogalmam nem volt, hogy hogyan is oldotta meg az ő részét, nem is beszéltünk erről. Szemem sarkából figyeltem őt. Érdekelt, hogy ő hogyan is oldotta ezt meg.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Ivy Reaves, Aiken Hackney and Edellyn Arienthe Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1939
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 7:46 pm
Bábúk vagyunk mi mind, megvezethető eszközök. Légy a bábmester, emelkedj magasra, és minden a tiéd lehet, amit csak akarsz

Bevallom, arra számítottam, hogy kifutnak az időből. Hiszen Aiken sérült volt…
Ám amikor ismételten kinyíltak az ajtók, a maszkom alatt féloldalasan mosolyodtam el.  Szó nélkül vettem át tőle a zacskót. Súlyra határozottan megfelelt, belenézve pedig magam számoltam le. Mind megvolt, egytől egyig.
A zacskót hanyagul a trónus mellé ejtettem, majd intettem az embereimnek. Ugyanazokat az előkészületeket tették meg, mint eddig mindig.
- Az összeg megvan – mondtam végül. – Már csak az a kérdés, a pénz valóban tiszta-e? Hogy szerezték meg?
Tulajdonképpen költői kérdés is lehetett volna, hiszen pontosan tudtam az elmúlt órában történtekről. Ám ők mit sem sejtettek az alakról, aki végig figyelte őket a háttérből. Tőlük akartam hallani az örömlányokról és az őrök tulajdonképpeni megvesztegetéséről.
Mindeközben az embereim közül pusztán páran maradtak a teremben, a többiek elkezdtek készülődni a beavatási szertartásra.

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 5:15 pm

Night of the trial
« "They paint the world full of shadows and then tell their children to stay close to the light. Because in the darkness, there be dragons. But it isn't true. In the dark, there is discovery, there is possibility, there is freedom..." »
Lassú, kimért léptekkel indultam le a katakombák lépcsőjén. Hihetetlenül kimerültnek éreztem magam, oldalam egyre jobban sajogott. Fejemet nehéznek és tompának éreztem, talán megint előjött a lázam... Az alagútrendszerben haladva párszor meg kellett állnom pihenni, de nem akartam sokáig húzni az időt. Bár hamar teljesítettük a küldetést, nem szerettem volna kifutni a határidőből.
- Persze, jól vagyok - válaszoltam halkan Deedrának. - Köszönöm.
- Jó csapat - mosolyodtam el szelíden. - Azt hiszem, nem ez volt az utolsó közös szélhámosságunk... Csak a Maszkos is legyen elégedett velünk.
Most magunkra voltunk utalva, nem kísért minket Lucas. Próbáltam felidézni emlékezetből, hogy merre is kellett mennünk a Maszkos székhelyéhez. Volt néhány pont, ahol elbizonytalanodtam a szerteágazó alagútrendszerben, ám ha talán kicsit hosszabb útvonalon is, de visszataláltunk a vaskos, koponyacímeres, vaskos ajtókhoz. Nem állt senki őrt, hát némi tétovázás után benyitottam.
Hangos nyikorgással tártam ki az ajtó egyik szárnyát, majd Deedrával az oldalamon beléptem rajta. A trónterem változatlan volt. Néhányan mozgolódtak a mellékajtók és az oldalsó oszlopok mögött, ám a fáklyák pislákoló fényének derengésében csak magát a Maszkos Ladyt tudtam tisztán kivenni. Ugyanúgy, rezzenéstelenül ült koponyákkal díszített trónszékén...
Talán megleptük, hogy ilyen hamar visszaértünk, azt várta, hogy elbukjuk a próbát? Ahogy közeledtünk, egyenesen a vasálarc sötét, árnyékolt szemgödreibe tekintettem, magamra öltve leghatározottabb tekintetemet.
- Hölgyem - biccentettem, majd kabátomat félrehajtva leakasztottam övemről az erszényemet, mely pontosan 1019 ulront tartalmazott.
Lassú léptekkel felsétáltam az emelvényre, figyelve a reakcióját. Ha nem állított meg, vagy tartóztatott fel, tiszteletteljesen átnyújtottam neki az erszényt.

Deedra Gindrian Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

1046
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Ápr. 11, 2021 4:37 pm
Night of the trial
Kezem és lábam remegett, és folyamatosan csak mosolyogni tudtam. Annyira boldog voltam, és izgatott. Hihetetlen küldetés volt, és újra megcsinálnám. Kiskoromban gyakran csentünk ezt, azt Eviranban, de soha nem gondoltam, hogy ez felnőttként is ennyi energiát, és izgalmat tud adni. Különösen örültem, hogy találékonyságom nem hagyott el, és nem dermedtem meg, amikor észnél kellett lennem.
Itt volt az ideje hát, hogy visszamenjünk, és a maszkos elé tárjuk a zsákmányt. Furcsa éjjel volt, és még furcsább volt Aiken ölelése. Egyszer öleltem meg én, még kis kalandunk után, mikor megmentettük a gyerekeket. Csak erre tudtam vissza fele gondolni, érintésére, és arra milyen mosollyal fogadott.
- Minden rendben? – Kérdeztem útközben a férfit, kékjébe pillantván.
- Ha kell segítség.. – Kezdek bele, és nem fejezem be, hiszen tudja mire is célzok. Vagy is, csak remélni merem, ha kell a segítségem ismét, akkor majd kéri.
- Jó csapat vagyunk. – Mondom, miközben haladunk. Egyikünk se mondja ki talán, hogy mennyire sajnálja a veszekedést, aminek visszagondolva nem sok értelme volt. Bár szavai, akkor is fájtak, főleg az, ahogyan mondta őket. Csak remélni tudom, hogy végre már nem akar elküldeni, és hagyja, hogy vele maradhassak.
Lassan ott vagyunk már ahonnan elindultunk, s szívem izgatottan vert. Mély levegőt vettem, és igyekeztem vissza ölteni magamra a katonai komolyságot, és csöppet sem akartam a naiv kislánynak tűnni a maszkos szemében. Bár tudom, hogy minden igyekezetem ellenére talán már azt is tudja, hogy mit reggeliztem, vagy milyen alsó neműm. Azonban talán ezzel magamnak is bizonyítani, valamit talán Aikennek is bizonyítani akarok.

Megérkeztünk. Lehunytam a szemem egy pillanatra, és ismét csak nagy levegőt vettem.
- Akkor lássuk. – Teljesítettünk mindent amit kért, bajunk nem származhat. Ám még is, bolond lenne az az ember, aki nem félne itt most éppen.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Edellyn Arienthe Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1939
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 05, 2021 10:14 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2760
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 05, 2021 9:53 pm

Ismételten nem válaszoltam azonnal. A szürke csendet körmeim kopogása tette monotonná éés feszítővé, amiket a koponyákon ejtettem. És amikor megszólaltam, elsőként Aikenhez intéztem a szavaim. Kissé elragadtatta magát.
- Mindenkinek megvan a saját helye ebben a játszmában, Aiken Hackney. Természetesen a Kapitánynak is, akit jól ismerek. Ám attól, hogy a hét tenger legrettegettebb kalóza, ő is csak egy a sok alak közül: ugyanis errefelé az emberek jönnek, mennek ám mindig idegenek maradnak. És az elszámolás joga egyedül rám tartozik majd - elhallgattam, és tovább kopogtam. - Úgy, ahogy eddig is rám tartozott - pusztán halványan intettem a csontos karfa, és a kezem alatt pihenő koponyák felé. Érthető volt a célzás.
Újra csak a kopogás hallatszott, a hideg szavak talán Aikent is lehűtötték, és nem tántorították el. Elszánt volt, ahogy kellett. Lobbanékony, ahogy mindig.
A balkonok árnyékában mozgolódtak az embereim, összesúgtak. Ők már ismerték a modort.
- Deedra Gindrian, lelkesedésed majdnem csodálatra méltó. Árnyas útra lépsz úgy, hogy eddig te magad árnyékot nem láttál. Bátor tett, és nem kevésbé kontár. Saját felelősséged hát mindez, mert vékony a határ az ostobaság és a mersz között.
Hallhatatlanul sóhajtottam fel, majd folytattam.
- A szavak, pusztán szavak, a tettek órája közeleg. Mert tetteink azok, amelyeken keresztül formáljuk sorsunkat. Bizonyítsátok, hogy nem csak a nyelvetek villás, hanem eszetek és ügyességetek is legalább ily' mesteri.
Enyhén előre dőltem a széken.
- A Kalmár, a második leggazdagabb kincstárral bíró épület Nulportban. Hozzatok el nekem ezertizenkilenc - egy fityinggel se több, se kevesebb - ulront onnan. Arany érmék legyenek, tiszták: tehát vér nem folyhat. Két órát kaptok arra, hogy betörjetek, leszámoljátok a pénzt, és visszatérjetek ide. Ha bármelyik feltétel nem teljesül... - szándékosan hagytam el a mondat másik felét. Az embereim halványan felröhögtek a félhomályban. Innentől a fantáziájukra bíztam.

Deedra Gindrian and Aiken Hackney Kedvelték

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 05, 2021 9:00 pm
Night of the trial
Ott álltunk, a nagy maszkos előtt. Még mindig mereven álltam, és próbáltam rezzenéstelen arccal pillantani a nőre, majd megszólalt. Furcsa érzés kapott el. Nem tudom megmagyarázni, hogy mi ám a hangja olyan … nem nem.. hogy lenne? Ismerős lenne? Még is, mintha hallhattam volna. Esetleg a maszkos már járt Eviranban? Talán ismerhetem onnan? Próbáltam el hessegetni a gondolatokat, hiszen ez nem számít most.
Nem úgy sérteget, mint Lyn, hanem jogosan veti fel a kérdését. Jó magam is feltettem volna ezeket, ha helyében lennék.
Aiken kezdi, szavai megfontoltak talán, Nem látom a fejébe, még is olyan határozottnak hangzanak. Hallgattam, és próbáltam én is valamit összeszedni a fejemben, amit mondani akarok. Gondolataim néha elkalandoztak, hiszen tudtam ha befejezi, nekem kell felszólalnom magam védelmében. Jól beszélt, egy halvány mosolyt nyeltem vissza, úgy tetszett ez a határozott, és megnyerő monológja, csak még jobban emelte őt a szememben. Hiába a tegnap esti veszekedésünk.

Már éppen nyeltem volna, és levegőt vettem volna, amikor is Aiken rólam kezdett beszélni.
Meglepett, sajnos annyira, hogy ezt nem tudtam elfojtani, és rá pillantottam. Majdnem mindent elmondott, egy mosolyt engedek a férfira, majd visszapillantok egyenesen a maszkosra.
- Valóba. – Kezdem el határozottan, és igazat adtam a maszkosnak, hiszen nem alított valótlant.
- Nem tagadom, hogy kockázatos, ám tekintsen rám úgy, mint egy érintetlen vászonra.- Húzom ki magam.
- Gyorsan tanulok, és megteszem amit kér. Hűségem pedig most itt önnek adom. Egész életemben a magam útját akartam járni, azt akartam, hogy harcos legyek. Vágytam rá, hogy valaki megmutasson nekem egy utat, és én ezt az utat akarom. – Jelentem ki tán szemtelenül, de annál nagyobb őszinteséggel. Van aki itt tartson, és van ami itt tartson.

You step into
• • •

Aiken Hackney Kedvelte

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1939
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 05, 2021 8:36 pm

Night of the trial
Éreztem magamon szúrós tekintetét az acélmaszk mögül. Árulónak bélyegzett, pedig ha tudná, mégis mi állt a hátterében annak. Számonkérni az árulást egy kalózon, olyan, mintha őrajta kérném számon a lopást. Opportunisták vagyunk mind, ha jobb lehetőséget látunk, el fogjuk árulni kapitányainkat. Bizonyára szándékosan provokál minket, a reakciónkra kíváncsi. De mégis mi lenne a megfelelő reakció? Legyünk alázatosak, hunyászkodjunk meg? Vagy álljunk ki a magunk igazáért? Olyan emberekre van szüksége, akik meg tudják védeni magukat...
- Árulás lenne szembeszegülni egy megszállott kapitánnyal, aki kockára teszi a legénységét a saját nagyravágyásával? - kérdeztem, egyenesen a maszk árnyékolt szemüregébe pillantva. - Ezesetben valóban áruló vagyok. Ám az én szememben a hűség nem egyenlő vezetőink vakon követésével. Fedélzetmesterként hűségem a legénységhez is ugyanúgy kötött, mint kapitányomhoz, és végsősoron az ő érdekükben tettem, amit tettem, még ha ezt ők nem is látták meg. Ha így nézzük, akit elárultak az pont én vagyok - engedtem meg magamnak egy apró mosolyt. - Kár tagadnia, ön is jól ismeri Norvin Drestet - folytattam. - Hogyisne ismerné. A legrettegettebb kapitány a hét tengeren, kinek legendája talán az ismert világ minden zugába elért már... Pont ezért, remek üzleti partner a Kegyeltek számára. Ám belegondolt már, mi lesz, ha a Vörös Lándzsa túlságosan megerősödik? Kit akarunk becsapni, a kalózkodás az aranykorát éli, mióta Marlowe báró nincs köztünk. Van már terve rá, mit tesz, ha egyszer csak Drest úgy dönt, nincs már szüksége Nulportra? Ha nem osztozkodik többé, és elkezd saját szakállára dolgozni. Amikor ez megtörténik - mert mérget vehet rá, hogy előbb-utóbb meg fog, hol szeretné tudni azt az embert, aki kicselezte a halált, amit Norvin Drest ítélt neki? Az embert aki ismeri a kapitányt, tudja a titkait, a módszereit, a céljait... - röviden elhallgattam, kissé megremegve, ahogy tudatosult bennem, amit mondtam. - Bizonyára tudja, hogy nem egyszerű felvételt nyerni a Vörös Lándzsába, a ranglétrán magasra kerülni pedig annál is nehezebb. Azt hiszem, ez elegendő ajánlólevél kell, hogy legyen egy nulporti tolvajbanda számára is.
Talán túllőttem a célon a szemtelenséggel, talán most fog kipenderíteni minket... Vagy megkorbácsoltatni azért az átkozott, felvágott nyelvemért. Igyekeztem határozottnak tűnni, olyan képet mutatni magamról, aki nem retten meg az alvilág vezérétől. Az álcám alatt remegtem, mint a nyárfalevél, ahogy a fehér csuklya alatti maszkot méregettem, de ezt nem mutathatom ki. Ha észreveszi, végem. Csak remélni merem, hogy szavaimnak kellő súlya volt...
Deedrára pillantottam, várva, hogy ő folytassa. Jól tudtam, ő is megrettent, még ha nem is érződik rajta. Talán szólhatok egy-két bátorító szót, ami megadja a kezdő lökést...
- Ami pedig őt illeti - sandítottam rá, majd vissza a Maszkosra. - Több van benne, mint ami elsőre látszik. Naiv, tapasztalatlan, világot nem látott, mondhatnánk. Mondtam is, nem egyszer már, hisz van benne igazság. Ám újra és újra bizonyította elszántságát, kitartását és hűségét. És hát, alábecsülve lenni egy hihetetlenül nagy ajándék a mi szakmánkban. Ennek még hasznát is veheti. - majd félreléptem, kezemet kitárva Deedra felé, hogy folytassa ő. Nem szeretnék a helyében beszélni, elvégre ez az ő próbája is.

Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

1046
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 05, 2021 7:32 pm

Mindig is szerettem a csendet, ugyanis minden helynek más csendje volt. A katakombák csendje szürke volt, egyszerre telt feszültséggel és holt-nyugalommal. A maszkom mögött mosolyodtam el Aiken és Deedra szigorú tartásán. Óráknak tűnő pillanatokig méregettük egymást, jómagam továbbra is hűvös nyugalommal.
- Hogy őszinte legyek - törtem meg a hosszas hallgatást. Hangom más volt, egy árnyalattal mélyebb orgánumon szóltam - amikor Arienthe kisasszony mesélt nekem magukról, kételyek fogtak el. Egy áruló kalóz és gyámoltja, egy fiatal és világot nem látott mocsárvidéki-leány szolgálatát ajánlotta. Különös - döntöttem oldalra enyhén a fejem. Azt akartam, hogy érezzék, mindent tudok róluk. Mindez csak részben volt így, ám a kételyek és homály a Maszkos lét szerves része volt. Az embereknek azt kell hinniük, hogy mindenhol ott vagyok, mindent látok és hallok, mindent tudok róluk. Az már másik kérdés, hogy ez mennyire valósul meg.
- Mondják csak - néztem rájuk - miért lennének maguk alkalmasak minderre? Egy áruló kalóz - állapodott meg a tekintetem elsőként Aikenen. - Ki egyszer hűtlen volt, máskor is az lesz. Miért kockáztatnék? Túl nagy ár ahhoz.
Majd Deedra felé fordítottam a fejem.
- Egy tapasztalatlan leány, aki akár még a küldetést végét is okozhatja.
Kimérten dőltem ismét hátra a széken, ám nem kevésbé kihúzott háttal.
- Nos, mondják meg nekem, hontalan utazók, mi keresni valójuk lenne a céhben?
Akármennyire is bíztam Aikenben, most nem Edellyn ült ott, hanem a Lady. S mindez már a próba része volt. Mert már akkor elkezdődött, amikor beléptek az ajtón. Tudnom kell, mennyire képesek hangot emelni, megtalálják-e az alázat és a határozottság középútját. Képesek-e válaszolni és kivágni magukat, ha úgy alakul.
Elhallgatva vártam a válaszukat tehát, és figyeltem a reakcióikat.

Deedra Gindrian Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Ápr. 04, 2021 10:40 pm
Csakhamar odaérünk Lynn... Mármint a Maszkos Lady elé. Szokatlan azért ez a helyzet, nem mintha félteném Aikenékat, de furcsa még hozzászokni hogy új a Maszkos és hogy Aiken is most készül csatlakozni;tapasztalt gazfickó, csakúgy mint én, de mégis látom, hogy zavarban van, izgatott a dolog miatt. Sajnos a 'főnök' nekem sem adott pontos részleteket arról, mit tervez velük. Nem is akadékoskodtam, próbáltam bízni abban, hogy nem szívatja majd őket indokolatlanul.

Biccentéssel üdvözlöm őt, majd oldalra húzódok. Ma úgysem én leszek a főszereplő! Lynn valóban méltósággal ül azon a trónon. Azt hiszem, most nagyon a helyén van, élvezi a dolgát és meg kell hagyni, jól is csinálja! Kissé, halványan elmosolyodok a homályban ahogy figyelem őket.

Aiken Hackney and Edellyn Arienthe Kedvelték

Fejvadász vagyok
Lucas Whitely

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
621
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Kezdő (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next