Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Sárkány cirkalmak KaDiPE5
Sárkány cirkalmak KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Veleris
3 Hozzászólások - 30%
Ezaras Azildor
2 Hozzászólások - 20%
Kalandmester
2 Hozzászólások - 20%
Naken Forerion
2 Hozzászólások - 20%
Krónikás
1 Témanyitás - 10%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:41 pm
• Szólánc

Yesterday at 10:40 pm
• Asszociáció

Yesterday at 5:26 pm
• Karaván út

Yesterday at 8:32 am
• Kockadobó

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Ezaras Azildor

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Sárkány cirkalmak

Go down 
Utolsó Poszt Szomb. Szept. 17, 2022 12:05 am

Bájos Velerisem!

Reményem, az isteneink vigyázták minden lépted, amióta utoljára láttuk egymást! Megvallom, hiányolom csilingelő hangodat és sejtelmes mosolyodat, akként a felszabadultságot, melyre közös gyökereink kaptak fel bennünket a találkozóink nyomán. Szívesen veszem, ha mesélsz nekem az utóbbi holdtölték alatti kalandjaidról, hisz bizton veszem, tétlenségben nem töltötted drága idődet!

Levelem fő tárgya mégis – mint bár sejted –, korábbi megegyezésünk részletei. Ismerősöm végre jelentkezett, noha idejét ember létére úgy méri, akár egy kötél idegekkel megáldott jégfúvó. Remélem, az újévre nem szerveztél még programot, ugyanis Nulportban ennek, s a kereskedelmi kapcsolatok megerősítésének apropóján lesz esedékes a legközelebbi bál, pontosan Penninor estéjén. Amennyiben a feladaton kívül egyéb szálakat is szőnél a magad előnyére, úgy biztosított róla az ismerősöm, ármányban és pénzügyekben sem lesz hiány.

A helyszín a Kalmár lesz, meghívót pedig biztosítottak a számodra is, amit a Korall Vendégházban tudsz átvenni az én nevem alatt. Rilrion Eadun Ferdpegrimként említs, ha vonakodna a fogadós, ettől a névtől rendszerint elfogja a rosszullét – ne is kérdezd. Álnevet nem adtam meg a részedre, ezért hát szabadon dönthetsz, miként mutatkozol be a tanácsosunknak, akinek jelenlétéről csakugyan biztosítottak.
Ha figyelmemet bármi részlet elkerülte volna, és egyébiránt is, drága válaszleveledet szeretettel várom!
Hódolattal,
Rilrion

@Veleris
#Felhasznált: Tűzlevél papír

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.
Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Szept. 04, 2022 2:53 pm

Kedves Ezüstke!

Mint levelem remélhetőleg elérkezett hozzád, megnyugtatlak, a küldöncöd sem tévesztett célt a tiéddel. Örömmel olvasom, gazdagabb célokat választottál magadnak az italok és a buja ölek rovására. Nem tagadom, ez utóbbiaknak is megvan a bája, ám több egyiktől sem leszel. S a szerelem! Múló ábránd, nem több, drága elfem, noha tudom, a népeteknél egy életre szokás választani. Hát, már csak ezért se kapkodd el!
Ami pedig zsörtölődő társadat illeti, becsüld meg, hisz ezek szerint ő sem tanít többre mint az életre. És őszintén remélem, megtartja jó szokását a pesztrálásod tekintetében, ugyanis a sötéterdőről jót én még nem hallottam! Persze nem tudhatom, mint az ottani népek fajtársa volna-e különösebb okod az aggodalomra, elvégre a sajátjaikat már csak nem hányják kardélre! Reménykedem, a keresésben inkább segítségedre mint hátráltatásodra lesznek, s hogy aggodalmaid dacára legközelebb úgy írsz majd, hogy kalandod könnyed emlék, nem több lesz.

Ylore könnyed, akár a levegő, dalos, akár a pacsirtamadár és színekkel teli, akár a legszebb festmény, mit szemeid elé tudsz képzelni. Hajnalban csilingelő harangszóra kelni, a templom közelében földöntúli ének kíséri az ember léptét, ám esténként az akadémia környékén egészen más világot idéznek a dorbézoló fiatalok. Tanulni, kikapcsolódni és pihenni szebb és jobb várost képzelni sem lehet, látogasd hát meg, amennyiben valamelyik elfoglaltsághoz húzna a szíved!
Isilmë vigyázzon téged!
Rilrion

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Folrandír Ceilteach Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Kedd Aug. 30, 2022 6:24 pm

Drága Edellyn!

Sajnálattal olvasom, hogy a tervek nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket! A nagylelkűsége mindezeknek fényében igazán megmelengeti a szívemet.

Lekötelez, amiért fontolóra veszi kedves ismerősöm ügyét. Természetesen enyém lenne a megtiszteltetés és az öröm, ha újfent közös szálakon mozgatnának bennünket az istenek. Minden percét élveztem hisz a legutóbbi összedolgozásunknak is! Ne habozzon hát felkeresni, ha a szívességet bármivel viszonozhatnám!

Változatlan izgatottsággal várom válaszát, s döntése függvényében a bál részleteit.

Tisztelettel maradok,
Rilrion Eadun Ferdpegrim

Tinvaak los grah

Edellyn Arienthe Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 27, 2022 1:51 pm

Drága Edellyn!

Igazán rég nem hallottam Kegyed felől, s noha múzsám Ylore városához köt, nincs olyan nap, melyen ne jutna eszembe mosolyának és kellemenék bája, parfümjének üde zamata! Arról is szokásom merengeni, miként esett az ügyük Marlowe-al, hiszen a részesedésem sajnos nem súlyozza az erszényemet. Persze ne értsen félre, semmiféle harag nem ringatózik a szívemben, otromba dolog volna, elvégre! Ellenben egy szívességet, ha kérhetnék tiszteletreméltóságodtól, az a kicsiny tüske is kigyomlálódna lelkem kalitkájából.

Éppenséggel a legközelebbi bálra kérnék közbenjárást Nulportban. Nem magamnak, ellenben egy kedves ismerősömnek, aki annak idején összetalálkozott az El' Alorai Al-Qasim tanácsossal, s menthetetlenül belé szeretett. Magam is szívességgel tartozom e bájos hölgynek, aki nem többet kíván, mint egy lehetőséget érdemben bemutatkozni a jó ízlést megtartva. S úgy hiszem, Kegyed a szomszédos városban is jól ismeri a varázslók krémjét.
Ebben kérném hát a közbenjárását, ha nem túl nagy arcátlanság. S amennyiben szíve megesik rajtam, örömömre szolgálna, ha a Korall Vendégházban a nevemre hagyna egy meghívót, s a tanácsost is meginvitálná a bálra!

Kérem, írja meg, amennyiben számíthatok a szíve jóindulatára, s abban az esetben, hogy mikor rendezik a következő bált Nulport előkelőségei!

Tisztelettel maradok,
Rilrion Eadun Ferdpegrim

Tinvaak los grah
Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 06, 2022 5:38 pm

Kedves Ezüstke!

Jó felőled újból hallani! Ez alkalommal nem penderítettek hamarost Ylore városából, így a leveled nagy örömömre megtalált. A sorom köszönöm, jól megy, ám ha éppen mégsem, hát teszek róla, hogy úgy menjen. S már csak természetes, hogy megdobálták azt a bárdot kenyérrel, pacsirta énekem után bánkódhatnak a nulportiak, hogy egykor oly cudarak voltak! Füleid épsége mellett remélem, egyébiránt is jó egészségnek örvendsz, és az életed is a kedved szerint alakul.

Ronan cimborám sajnálatos mód hallgatott, mint a sír, azóta pedig arcátlan faképnél hagyott. Ha netán látnád valamerre, a nevemben is csapjad képen, aztán öleld barátian. A sorrendet kedved szerint változtathatod.

Örülök máskülönben, hogy barátra leltél! Miféle volna? Daloló vagy ádáz harcos? Netán a fajtád éke? S mondd, merre visz az utatok? Reményem, nagy kalandokban lesz részetek, s ha úgy adódik, írd meg nekem!

Bocsánatot ne kérj, leveledet olvasni és válaszomat megírni cseppet sem volt fáradtság!

Isilmë vigyázzon téged!
Rilrion

Tinvaak los grah

Folrandír Ceilteach Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Hétf. Jún. 27, 2022 6:35 pm

Kedves Daldram Uram!

Néhány holdtöltével ezelőtt megszeppenten vettem tudomásul a távozásod, legalábbis a közösen bérelt szobánk fogadósa úgy számolt be, sietős volt a dolgod. Ronan cimboránkról sem hallottam azóta, netán vele együtt indultatok titkos küldetésre? Ebben az esetben a megszerzett arany elosztásakor ne feledjétek becses személyemet sem, hisz a legutóbbi baklövésünk érzékenyen érintett!
Reményem, jól szolgál az egészségetek vagy az egészséged, üzenj kérlek! Akadna Yloréban tennivaló, amihez szívesen venném egy megbízható törp segítségét. Máskülönben is, a fürdőházi látogatásunkat mindenképpen meg kell ismételni!

Üdvözlettel;
Rilrion

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Pént. Május 06, 2022 12:27 pm

Bájos Velerisem!

Reményem, kegyed még a világosság fellegvárában lészen, hiszen úgy adódott, hogy ismertségünk pirkadata kivirágozott. Tűzvirágot bontott az éjszaka leplében, nyárelő havának szépségében. Lépcsők magasságában, kettővel a bal oldal irányában keresd a vöröset.

S ha már rímek tengere, ígéretem nem feledve;

"Tekintetében a búzavirág megpihen
A legszebb tünemény, úgy hiszem.
Végre valahára nevét is megvallta,
S ó, szívem mintha hevesebben kalapálna…"

Ölelések és csókok hada,
Rilrion

Tinvaak los grah

Veleris Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 14, 2022 10:52 pm

Legkedvesebb Deedrám!

Örvend a szívem, amiért ismét hallok felőled! Egészségem kicsattanó, mint mindig, reményem, hogy a tiéd sem hagyott téged cserben. Sajnálatos, amiért nem sikerült találkoznunk, ám ahogyan téged, úgy engem is messzi földekre sodort az élet fonala, ezúttal Yloréba.
Soraidat mély bánattal olvasom, fogadd legőszintébb részvétemet! A veszteség fájdalmára nincsen gyógyír, csupán az idő, ha kegyes hozzánk…
Atyádat meleg szívvel üdvözlöm, s bizton veszem, megértéssel lesz feléd. De ha mégis úgy alakulna, hogy szíved elvágyna tőlük, látogasd meg Ylorét, s találkozzunk, hogy lelked feltöltődhessék a művészet és a kultúra fellegvárában, a tavasz óvó simogatásában.
Keress a Tűzvirág fogadóban!

Ölellek és csókollak;
Ril

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Vas. Aug. 22, 2021 5:26 pm

Ewolram recept

Kiváló fogás az őszi bálra, hisz temérdek vendég lesz hivatalos

Hozzávalók:
- vallerie fűszer: a kalózok hevességével lobbantja szerelemre akár egy báró szívét is. Csalfa is lehet, az étek ellenlábasa, óvatosan szükséges bánni vele
- az ételt háromszor szükséges rétegelni: a középső mindennek az alapja, az étek fő része, kész mulatsággal ér fel. Az összetevők változatosak és számosak lesznek.
- az alsó réteg rejti mégis minden gazdagságát az éteknek
- a könnyen megközelíthető hátsó udvar remek hely a csípős hozzávalók lekaszálásához, összesen hármat kell letépni holdkeltekor. Sem előbb sem később, máskülönben sietősen visszanőnek, cserélődnek.
- egyébként hármasával nőnek összesen húszonnyolcan, egyszer napkeltekor, egyszer holdkeltekor
- a hátsó udvar a konyha szíve, a konyha átjáró lehet bárhova. Például a dolgozószobába, melyből rejtett ajtó nyílik a föld gyomrába.
- az elkészítéshez tanácsos hasonlóvá válni az összetevőkhöz, de előre nem jelentkezni. Az összetevők kizárólag a meghívottakkal férnek össze.
- további rajzok és feljegyzések a Teadélután helyszínén.

Kiegészítő jegyzetek:

alaprajz - középső réteg:

alaprajz II:

alaprajz III:

@Edellyn Arienthe Razz

//ha valami kimaradt vagy nem érthető, pm-ben megírom, vagy ti is hozzákölthetitek ^^ //

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Vas. Május 23, 2021 5:58 pm

Legkedvesebb Deedrám!

Reményem, épségben és különösebb problémáktól mentesen érkeztél Caldenbe. Amennyiben szűkölködnétek az ulronban vagy unalom gyötörné a lelketek, bátran keressétek a Fürge Rókában Rinát. Ha rám hivatkoztok, nem, hogy szállást intéz, de a szárnyai alól ki nem szabadultok, míg a fővárosban tartózkodtok. Nála jobban senki nem tudja, kitől érdemes boltolni a piacon, vagy melyik kocsmárosnak szokása felvizezni a lőrét.
Ami az egészségemet illeti, afelől ne aggódj, a tavasz új frissességgel töltött el. Habár az aggodalom megkörnyékezte a szívemet a soraidat olvasván. Amint visszatérsz, keress fel mindenképpen, hisz csakugyan hiányolom a hangodat és a beszélgetéseinket.
Addig is örvendj egészségnek és kitartásnak! A családod bizton veszem, hogy örömmel fog majd látni téged!

Ölellek és csókollak;
Ril

@Deedra Gindrian , Szárnyas Csikó fogadóba címezve

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 15, 2021 6:37 pm

Drága Edellyn!

Habár a névtelenség ildomosabb a hozzánk hasonlóaknak, ezt a gyönyörű nevet képtelenség elégszer gyakorolni az ajkaimon. Csakúgy a pergamenen, így hát bocsássa meg a merészségemet. Levele szerencsére jó egészségben és örömben jutott hozzám, reményem, az én szavaim is hasonlóként érkeznek Kegyedhez.
Ajánlatát, mellyel megtisztelt s amellyel olyannyira óvatosan bánik, képtelenség volna elutasítani! A teafüvek iránt igaz, kevés az értésem, ám a páratlan és kellemes társaság felismeréséhez kimagasló az érzékem.
Köszönettel elfogadom hát az invitálását!

Tisztelettel maradok;
Rilrion Eadun Ferdpegrim

@Edellyn Arienthe

Tinvaak los grah

Deedra Gindrian and Edellyn Arienthe Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Sárkány cirkalmak Empty
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 15, 2021 5:55 pm

Tinvaak los grah
Bárd vagyok
Ahronit

1748
❖ Tartózkodási hely :
Ylore

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés: