Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Az erdei boszorka kunyhója - Page 4 KaDiPE5
Az erdei boszorka kunyhója - Page 4 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Yesterday at 12:51 pm
• Asszociáció

Hétf. Május 23, 2022 6:54 pm
• Asztalok

Hétf. Május 23, 2022 6:23 pm
• Tükröm, tükröm

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 3 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Az erdei boszorka kunyhója

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Utolsó Poszt Vas. Jún. 27, 2021 7:52 am
Witch of the woods

Credit:

Noha akár átverés is lehetne, hogy elviszem a lányt, Wynva nem ellenkezett. Talán tényleg látja a jövőt, és tudja, hogy visszahozom? Jó kérdés. Belelátni valaki más sorsába igazán különleges adottság, hisz sokan a sajátjukkal sincsenek tisztában.
Ha valóban igaz, amit mond, és belepillantott Mylla jövőjébe, olyat láthatott, ami mindannyiunkra hatással lehet. Hisz úgy tűnik, mióta rátaláltam, a sorsom igencsak összefonódott a kicsi lányéval. Az ilyesmit pedig nem szabad félvállról venni. A végzet minden.
Ha bebizonyosodna, hogy Wynva tényleg nem egy kontár, lenne hozzá egy pár kérdésem. Talán holnap, ha visszatérünk, ezt is kideríthetem.
- Többet nem tévesztem szem elől - mosolyodtam el, ahogy átvettem a fáklyát a nőtől, majd a lovamhoz léptem.
- Holnap visszatérünk - szóltam, miköben nyeregbe szálltam.
Mylla is elővezette Flant lovát, már segítség nélkül is fel tudott ülni rá. A fáklyát kitartottam magam mellé, hogy ne vakítson el túlságosan, majd megindultam az erdei ösvényen vissza, a Romok Klánjának tábora felé.

Edellyn Arienthe Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

❖ Történetem : ❖ Ulron :
892
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Az erdei boszorka kunyhója - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Jún. 26, 2021 10:13 pm
Forthefuture
@Wynva& Mylla Eroltsdottir
──────────────── ────────────────

Összefontam mellkasom előtt a kezem, és megvártam, amíg Aldrich végigmondja.
- Igen, egyébként ha akarod tudni, megérte - mormogtam vissza, inkább csalódással, mintsem haraggal. Fájt, hogy ennyire lenézi ezt az egészet.
Ezután némán elkezdtem összeszedni a holmim, és még vetettem egy pillantást Wynvára.
[b]- Úgy lesz[, jó éjt, Wynva/b] - viszonoztam a halvány mosolyát, és elindultam Ragacshoz.
Elkomorodtam, még akkor is, ha tudtam, Aldrichnak nincs teljesen igaza. Mert nem volt. Attól hogy valaki felnőtt, még nincs automatikusan igaza. De ezt inkább már nem hánytorgattam neki. Nehéz napok vannak mögöttünk, majd máskor elmondom erről a véleményem.
A csillagfényes éjszakában felültem Ragacsra, aki lomhán pislogva várta, hogy Aldrich is mellénk érjen.
Remélem azért Flant nem lesz mérges... Végül is, Ragacs legelt friss füvet, meg kapott almát, nincs rossz színben.
Eh... nem baj, majd viszek neki sört. Vagy főzök valami finomat. Esetleg nyúlpörköltet...

Aldrich Cornwell Kedvelte

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jún. 26, 2021 6:48 pm

Tényleg csak csendes megfigyelő vagyok, s kicsit úgy érzem, még ehhez sem lenne semmi közöm. De mégiscsak a saját házamban vagyunk! Megvárom hát, míg megbeszélik, amit meg kell, és kíváncsian várom, mit mer elmondani a leány mindabból, ami itt történt vele.
Szerencsére nem nekem kell megválaszolnom Aldrich kérdését a megállapodásunkat illetően. Nem, mintha félnék elmondani, egyszerűen csak nem az én dolgom ez. Csak akkor szólnék közbe, ha úgy látnám, Mylla ki akar bújni a kötelezettségei alól, de hála a szellemeknek, ilyesmiről nincs szó.
Többnyire nem látszódik semmiféle érzelem az arcomon, de még az sem igazán, hogy jól szórakozom a férfi meglepettségén. Láthatóan nem tud mit kezdeni az információkkal, de hát engem ez nem igazán zavar. Ha akar, majd tájékozódik. A környékbeliek biztos szívesen elmondják majd neki, hogy az ördöggel hálok, a Káosz Birodalomból hívom magam köré a szörnyeket, akikkel éjjelente együtt vadászom védtelen kóborlókra, és egyébként még azt is hazudom, hogy látom a jövőt. Esélyes, hogy nem látom többet a lányt, ha tényleg utánam kérdez a férfi. És valahol meg is értem.
Akaratlanul is felhorkanok, mikor a tenyérjóslást említi Aldrich, bár, ha rákérdezne, akkor sem mondok semmit ezzel kapcsolatban, csak megrázom a fejem. A tenyérjósok mind csalók. Jósolni lehetetlen tenyérből, ellenben következtetni pár olyan dologra, amitől hitelesebbnek tűnik a dajkamese, kiváló lehetőség.
Egyelőre úgy tűnik, nincs miért aggódnom. A lány védelmezője tanítani akar neki valamit annak ellenére is, hogy nem ért egyet Mylla döntésével, így talán mégsem csináltam olyan rossz üzletet. Nem tudom, mit mondhatnék neki, így aztán nem is szólalok meg. Nem igazán tudok mit kezdeni az itt felszabadult, és elnyomott érzelmekkel, így csak hagyom, hogy birizgálják az orromat.
- Holnap találkozunk! - kacsintok a kislányra egy apró mosollyal, és türelmesen várok, míg összekapja a holmiját. Addig én kilépek a kunyhóból, az egyik faládából előveszek egy előre odakészített fáklyát, és a férfinek nyújtom. - Maradjatok az ösvényen és ne téveszd szem elől a lányt! - Nem úgy fest, mint akinek szüksége lenne a segítségemre, de egy jótanács azért még belefér, és talán Aldrich sem veszi rossz néven.

Aldrich Cornwell and Arthus Nendrac Kedvelték

Sámán vagyok
Wynva

There ain't no such thing as a free lunch.

476
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jún. 26, 2021 1:24 pm
Witch of the woods

Credit:

- Igazán? - vontam fel a szemöldökömet, majd Myllára pillantotam. - Miféle megállapodást?
Majd belekezdett a meséjébe, hogy Wynva segítségére volt szüksége, és, hogy most itt kell maradnia két hétig a ház körül dolgoznia neki. Valamiféle jóslást is említett. Ó az istenekre, hát mégis csak valami boszorkányság van a dologban? Akaratlanul is a nőre pillantottam. Rengetegen kontárkodnak hasonlókkal, a falu szélén élő füvesasszonyok, akik jóslás néven azt mondják az ostoba parasztoknak amit hallani akarnak, persze kétértelműen megfogalmazva, hogy akkor se essen csorba hitelességükön, ha az nem válik be. A jóhiszemű falusiak persze elhiszik minden szavukat.
Persze hallani mendemondákat olyanokról, akik az istenek kegyéből valóban bepillantást nyerhetnek sorsunk fonalaiba, ám ennek ára van. Nem tudom, ez a Wynva tényleg egy volna-e ezen sámánok közül, vagy csak egy ügyes kontár, mindenesetre, kötve hiszem, hogy bárki is valódi jóslatokat osztogatna egyszerű házimunkáért cserébe. De ezt nem itt fogom megvitatni vele az éjszaka közepén.
- De hát Stian is tud neked jósolni a tenyeredből, ha szépen megkéred - úgy döntöttem, elsőre nem mutatok kellő komolyságot a témában. Az efféle jövendőmondókkal mindig jobb szkeptikusnak lenni. - Na de, ha már így alakult, legalább megtanulod, hogy nem szabad adósságba keverned magad. Ha engem kérdezel, jobban jártál volna, ha maradsz a táborban és dolgozol továbbra is Nykonnak, legalább lenne pénzed új nyeregre. De remélem megérte az a jóslat - csóváltam a fejemet. - Ragacsot pedig te adod vissza Flantnak, ha már szó nélkül elhoztad tőle. És ne feledd, Nykonnak is tartozol még azzal a halászhálóval. Ha azt befejezed holnap, visszahozlak Wynvához, és megkezdheted a tartozásod törlesztését.

Mylla Eroltsdottir Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

892
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jún. 26, 2021 11:36 am
Forthefuture

Lesütött szemekkel hallgattam Aldrichot. Amit megtanultam eddigi életem alatt, az az, hogy jobb, ha nem szólok közbe ilyenkor. Valahol igaza volt. Valószínűleg ha az én egyik szerettem tűnne el szó nélkül az erdőben, én is mérges lennék. De hát na! Mindenesetre inkább hallgattam, egyelőre. A felnőttek szeretik azt, hogyha az övék az utolsó szó. Viszont most igazán nyomos okom volt erre az útra, amit muszáj volt elmondanom. Mondjuk Flant és a fenekelés nem hangzott jól...
- Ragacsot visszavittem volna - tértem ki először a lólopásra -, csak kölcsön vettem, és Flantnak amúgy se hiányzik ebben a pár órában.
- És ide egyedül kellett jönnöm, nem hívhattam senkit. Amúgy se értették volna meg, pont azért, mert nem szeretik ezt az erdőt. Flant úgyse hagyta volna, hogy jöjjek, ha szólok neki. Ahogy te se. Pedig nekem jönnöm kellett, szükségem volt Wynva segítségére - magyaráztam, lassan-lassan felemelve a fejem, és rápillantva a férfira.
- Az istenek szerintem egyáltalán nem szeretnek. Viszont most már legalább tudom, merre tartok - vontam vállat egyszerűen. - És igen - néztem a nőre, aki csak csendben figyelt minket - megállapodtunk. A jóslatért cserébe két hétig itt maradok nála, és segítek neki a ház körül. Gyógyfüveket kell gyűjteni, vagy mi a szösz - tettem hozzá bizonytalanul.
- Ti úgy is megvagytok a faluban, és legalább hasznosnak érzem magam. Sajnálom, ha fejfájást okoztam, és Flantnak visszaviheted Ragacsot.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jún. 25, 2021 1:13 am

Leszidni?... Az még nem halálos! - súgom oda a lánynak megkönnyebbülten. Nem tudom, hogy hogyan tudtam volna megvédeni ha arra lett volna szükség, de szerencsére ezen már nem is kell gondolkodni. Kicsit el is mosolyodom az ajtó másik oldalán álló férfi szavaira. Nem lehet könnyű helyzetben, de beismernie ezt sem lehetett egyszerű. Talán így, hogy köztünk volt ez az ajtó, valamivel könnyebben ment. Mindenesetre díjazom az őszinteségét, és nem teszek semmilyen megjegyzést.  Csak biccentek neki a bemutatkozásra. - Üdv, Aldrich! Nincs miért hálálkodnod! - felelem neki őszintén. Nincs ebben semmi béna udvariaskodás, csak az igazat mondom.  Meglehet, az egyezségünk nélkül sem hagytam volna a sötét erdőben kószálni a lányt, de felesleges ezzel törődni most.
Egyelőre teljesen leköti a figyelmem, amit látok. Egy bensőséges, családi jelenet közeli szemlélőjévé válok, akaratlanul is. Kicsit oldalra döntöm a fejem, és úgy figyelem, hogyan próbálja helyre tenni a fiatal férfi Myllát, aki tényleg joggal tartott a leszidástól.
Annak idején, ha én kóboroltam el itthonról, Bryna minden alkalommal legalább egy teljes napra bezárt a szobájába, és még enni is inkább hozott nekem, csak, hogy ki ne tehessem a lábam a szűk kis szobácskából. Ez persze csak addig működött, míg rá nem jött, hogy tökéletesen jól elvagyok, míg van elég fény ahhoz, hogy olvashassak.
Ahogy a saját emlékeim kifutnak lelki szemeim elől, Aldrich és Mylla is megtárgyalják a saját dolgukat. Ahogy a férfi rám pillant zavarában, villantok rá egy apró félmosolyt, de nem szólok semmit. Nem az én dolgom. És bár ő talán még nem tudja, nem kell tartania tőle, hogy mesélnék erről valakinek.
Az újabb hálálkodásra viszont már úgy érzem, ideje őszintén, nyíltan felelnem. - Tényleg nincs rá szükség. A leánnyal már kötöttünk egy megállapodást. -  felelem a férfinek kissé színtelen hangon, és Myllára nézek, adva neki egy esélyt, hogy ő közölje védelmezőjével, mibe is keverte magát pontosan. Ha nem teszi, akkor én veszem magamhoz újra a szót, de azért remélem, nem nekem kell elmondanom.

Aldrich Cornwell and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Sámán vagyok
Wynva

476
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jún. 25, 2021 12:30 am
Witch of the woods

Credit:

Szavaiból egyértelműen kiderült, hogy látta Myllát, mégis húzta az időt, ahelyett, hogy ajtót nyitott volna, vagy legalább útba igazít. Halk beszédhangot hallottam odabent... Talán még mindig itt van vele Mylla? Mielőtt bármit is mondott volna a nő, csak további kérdéseket vetett nekem. Hogy mije vagyok én a lánynak?
- A védelmezője, mondhatni - feleltem. - Bár ez egy nehéz és fárasztó szerep, ha a kölyök szó nélkül elkószál.
Elégedett lehetett a válaszommal, ugyanis a retesz kattanása után hangosan nyikorogva kinyílt az ajtó. Na végre.
Nem is tudom, talán valami hóbortos druidára, vagy kampós orrú banyára számíthattam egy ilyen erdő közepén fekvő remetekunyhóban, azonban meg kellett lepődnöm. Egy fiatal, sötét hajú nő állt az ajtóban. Csupán egy egyszerű köntöst viselt, nyoma sem volt csontokkal kirakott testékszereknek, vagy növényekből szőtt palástnak. Teljesen átlagos, sőt, megkockáztatom, a maga módján egész csinos nő volt. Wynva.
- Örvendek - mosolyodtam el, kissé megkönnyebbülve. - A nevem Aldrich. Ezesetben köszönettel tartozom, amiért befogadtad a kis bajkeverőt.
Ahogy a nő félreállt az ajtóban, megpillantottam Myllát. Sértetlen volt, de szégyellős. Persze, ilyenkor már az, ha rossz fát tett a tűzre.
- Hát itt vagy - guggoltam le hozzá, és egyenesen a szemébe néztem, nem hagyva, hogy kerülje a tekintetemet. - Mit is beszéltünk meg, mit csinálsz, ha el szeretnél menni valahová? Mylla, ez nem játék! Ez az erdő veszélyes, hisz te is hallottad, Nykon miket mesélt. Ha kirándulni akartál, miért nem szóltál Flantnak? Biztos elkísért volna, sőt, te is jobban jártál volna, mint, hogy elloptad a lovát. Tudod milyen dühös volt? Ha visszamegyünk, biztosan elfenekel, erre mérget vehetsz! - próbáltam megőrízni a komolyságomat, de igazából hatalmas kő esett le a szívemről, hogy sértetlenül találtam rá. Szorosan magamhoz öleltem. - Már mondtam neked, igazán szerethetnek téged az istenek, hogy így vigyáznak rád! De meg kell ígérned, hogy többet nem csinálsz ilyet. Most megúsztad, de máskor nem lesznek ott kedves nénik az erdőben, akik befogadnak éjszakára.
Felálltam, majd futva ismét a nőre pillantottam. Kissé zavarba jöttem, hogy végig kellett hallgatnia ezt a beszélgetést, hisz még én magam sem szoktam hozzá ehhez az atyáskodó szerephez. Talán soha nem is fogok.
- Mégegyszer, nagyon hálás vagyok azért, amit Mylláért tettél, remélem, nem volt nagyon a terhedre - majd visszafordultam a kislányhoz. - Mylla, hozd a motyódat, ha most elindulunk, napkeltére még visszaérhetünk a táborba. Bár azt hiszem, szükségem lesz még egy fáklyára.

Wynva and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

892
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 24, 2021 11:37 pm
Forthefuture

Wynva záprozó kérdéseire először felelni se tudtam. Ki is nekem Ald? Hogy őszinte legyek, ezen még sose gondolkodtam el, amióta ismerem. Viszont az idő nem tűnt alkalmasnak ilyesmire, ám a kérdés szöget ütött a fejembe.
- A-az apám, mármint olyasmi, tudod ez bonyolult - hadarom zavartan. - Nem, nem akar bántani... Vagyis, talán leszidni - folytatom még mindig dadogva.
Ám amikor kitárul az ajtó, akkor lesütöm a szemem. A francba is. Én csak egy jóslatért jöttem, ki hitte volna, hogy ez lesz belőle?
- Sz-szia Ald - pillantok fel a férfira bátortalanul, csizmám orrával a földet piszkálva.
Szidtak már meg sok mindenért. De az éjjel az erdőben egy ismeretlen néninél való kószálás még nem volt közte. Hát, legalább ezt is kihúzhatom életem hosszú listájáról.
- I-igen, Wnyva nagyon kedves volt. Mondta, hogy ne menjek vissza a sötét erdőn át, de esküszöm, hajnalban már indulni is akartam.

Wynva Kedvelte

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 24, 2021 11:30 pm

A leány szerencsére hajlik a szóra, így aztán nem is figyelek rá onnantól kezdve, hogy kiadtam, mit tegyen. Hamar fellobban a lámpás fénye, így aztán a szemébe tudok nézni, mikor mögém lép. Nem kellene meglepődnöm. Elvégre én voltam az az ostoba, aki nem kérdezte, csak egyszerűen adottnak vette, hogy a leány árva és egyedül van. Nagyon komoly pillantást vetek a leányra és kicsit közelebb is hajolok hozzá. - És bántani akar, vagy megmenteni? Úgy vigyázz, hogy kiszagolom a hazugságot! -  Mylla érezheti, hogy ez most nem vicc, és nagyon sok múlik azon, mit válaszol. Közben a férfi is igazolja, amit a szöszi lány mondott. Nem veszem le a szemem Mylláról, úgy kiáltok ki.
- Az apja vagy a bátyja vagy a gyermeknek? Esetleg a férje? -  ezt csak azért dobom be gyorsan, hogy legyen ideje jól átgondolt választ adni a kérdésemre a lánynak. Ha azt mondja, nincs mitől tartanunk, akkor sóhajtok egy nagyot, és azonnal ki is nyitom az ajtót.
- A nevem Wynva. Én adtam szállást a leánynak éjszakára. -  szólalok meg, mielőtt a féri bármit is mondhatna, aztán szélesebbre tárom az ajtót, és elállok az útjából, hogy ne akadályozzam a nagy, örömteli viszontlátást.

Aldrich Cornwell and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Sámán vagyok
Wynva

476
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 24, 2021 5:32 pm
Witch of the woods

Credit:

Bárki is lakott a kunyhóban, nem volt hajlandó ajtót nyitni még. Hát ez remek... Vagy nem akar segíteni, vagy kissé paranoiás. Ami őszintén szólva, nem lenne meglepő egy ilyen helyen, mint ez az erdő.
- Egy kislányt keresek - szóltam rövid habozás után. Nagyot sóhajtottam, próbáltam lehiggadni, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
- A neve Mylla. Mylla Eroltsdottir. Tíz év körüli, szőke kislány, piszkos, és szeret bajba keveredni. Elszökött a táborból, őt követem. A nyomok ide vezettek, nem láttad őt errefelé?
Minden türelmemet igyekeztem megőrizni, mielőtt gorombán rátörném az ajtót az illetőre. Csak adják az istenek, hogy tud valami hasznos információval szolgálni. A gondolatába is beleborzongok annak, hogy Mylla valahol odakint lehet egyedül a Holtak erdejében. Noha remek nyomolvasó vagyok, éjszaka, csupán egy fáklya fényénél, idegen terepen aligha akadnék a nyomára, szóval remélem, jó helyen járok... Csak nyitná már ki azt az átkozott ajtót, hogy beszélhessünk szemtől szemben!

Wynva and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

892
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 24, 2021 4:30 pm
Forthefuture

Meg se mukkantam, és úgy tettem, ahogy Wynva kérte. Az ablak felé tekintettem, majd meggyújtottam az olajlámpást.
Ekkor hallottam kintről az idegen válaszát. Ám a hangja közel sem volt idegen.
Aldrich!
Egek, még a végén Wynva békává varázsolja, vagy mi a szösz.
A lámpással a kezemben finoman a nő mögé léptem, és meghúzogattam köntöse szabadon maradt szárnyait.
- Én ismerem őt - néztem fel rá. - Aldrich, és... attól tartok engem keress - tettem hozzá halkabban, mivel akkor éreztem, hogy a vaj egyre gyűlik a fülem mögött.
Pedig én tényleg haza akartam menni, csak hát már sötét volt... Ki kell találnom, hogy magyarázzam ki magam.
Vajon megérti, hogy fontos volt? És Wynva tényleg kedves, láthatja, hogy nincs semmi bajom. Nyúlpörkölt van még? Azt szereti.
Jaj, de mérgesnek hangzott a hangja. Biztos ideges. Az sose jó ha ideges... Mondjak valamit majd egyáltalán?

Wynva and Ronan Gallaway Kedvelték

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 24, 2021 3:43 pm

Ha voltak is eddig kétségeim afelől, hogy ez nem egy átlagos nap, az éjjeli látogató eloszlatta mindet. Nem mondom, hogy nem volt még rá példa, de azért nem valami sűrűn fordul elő, hogy valaki vegye a bátorságot a Holtak erdejében bóklászni éjnek idején. Kivéve, ha üldözik. Talán egy üldözött áll az ajtóban és azért dörömböl ilyen türelmetlenül?

Mezítláb szaladok le a lépcsőn, két oldalamon csak úgy lobognak köpenyem szabadon hagyott szárnyai. Myllára nézek, és az ajkamhoz illesztem a mutatóujjam. - Gyújtsd meg az olajlámpást, és maradj csöndben! Ha intek, akkor menekülj az ablakon át! És maradj mindig az ösvényen! -  súgom neki alig hallhatóan, mielőtt az ajtóhoz lépnék. A túloldalon álló idegen igencsak türelmetlennek tűnik, de nem riadtnak. Nem űzöttnek. Kifújom a levegőt, és  kisvártatva válaszolok neki. - Ha megmondod, kit keresel, elárulom, jó helyen jársz -e. - azt már csak magamban teszem hozzá, hogy nem teljesen értem, miért gondolja bárki is, hogy az éjszakai erdő alkalmas bárki, vagy bármi megkeresésére. Hacsak nem egy kítűnő nyomolvasóról van szó persze. Hiába próbálok szimatolni, csak lószagot érzek, azt is halványan. Ez pedig sajnos nem visz közelebb a ki áll az ajtómban éjnek idején kérdés megválaszolásához, legfeljebb megerősít abban a hitben, hogy nem szabad hagynom elfajulni a dolgokat.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Sámán vagyok
Wynva

476
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: