Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Tükröm, tükröm KaDiPE5
Tükröm, tükröm KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Shani Masrani, Thora Haleye

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Tükröm, tükröm

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Kedd Május 17, 2022 10:06 pm
Tükröm, tükröm

Hogyan szeretnéd, hogy mások lássanak téged?
Szerintem bőven tettem annyit már az elmúlt egy évben, hogy többet ne tekintsenek gyermekként. Már nem vagyok az, és nem szeretném, ha így szociálnának rám.

Megbántál valamit eddigi életed során, és ha igen, mit?
Sok mindent fel tudnék sorolni, de az lenne a vége, hogy rájönnék, ezt mind muszáj volt megtenni azért, ahol most épp tudhatom magamat. Szükség volt ezekre a lépésekre, tettekre, így inkább azt mondom, hogy nincs. Sodródom az árral.

Mi a kedvenc ételed?
A frissen sült, ropogós cipó, illetve a hagymaleves amit hozzáadnak.

Mit gondolsz a bizalomról, hamar és könnyen megbízol másban vagy ellenkezőleg?
Még mindig túlságosan naiv vagyok, ezen dolgozok a mai napig. Viszont emiatt többször vetem bele a bizalmat az emberekbe, mint amennyire kellene.

Milyen vallásban, istenségben hiszel?
Fénymágus vagyok, erre más magyarázat nincs.

Ha arra gondolsz, hogy család, kit látsz magad előtt?
Csak az édesanyám van, akit a családomnak mondhatok, annak ellenére, hogy vele sem beszéltem már lassan egy éve, amióta elszöktem otthonról.

Volt már részed törvényen kívüli tevékenységben?
*Elmosolyodom* Senki sem nézi ki belőlem, nem igaz? Pedig sok mindent tettem már, ami miatt a halálom után nem a jók közé fognak tenni, ebben biztos vagyok.

Ki mered fejezni az érzelmeidet vagy inkább elnyomod őket?
Ha nagyon erős az érzelem, akkor vagy nem tudom palástolni vagy csak egy kis ideig.

Milyen viszonyban vagy magaddal? Mit szeretsz magadban, mit nem?
Örülök, amiért eddig minden elém állított akadályon nagy arányban sikeresen átlendültem, viszont nem szeretem, amiért ennyire impulzív személyiség vagyok.

Hogyan szoktál lazítani?
A könyveim között bújdosom és tanulok. Nekem most ez a legnagyobb lazítás.

#kihívás2
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

Skill and confidence are an unconquered army"

❖ Történetem : ❖ Ulron :
816
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Május 17, 2022 10:04 pm
Tükröm, tükröm

Sosem éreztem ennek a fontosságát, hiszen minden ember a tettei alapján már bőven megítélhető. Én csak annyit szeretnék a népemtől látni, hogy elfogadnak, bíznak bennem és szeretik amit őértük teszek.

Annyira erőszakosan bántam Dee-vel, és hogy végül hagytam őt elmenni. Elfogadtam a döntését, de még mindig fáj valahol mélyen, hogy így sikerült. És persze, hogy nem figyeltem a feleségemre jobban a támadás idején. Az életem egy részét vesztettem el abban a csatában.

Mi a kedvenc ételed?
Eviran földjén örülünk, hogy a föld termel valami ehetőt. Nem válogatok, kivéve az erdei bogyósgyümölcsökkel vannak problémáim, bár az inkább szervezeti mintsem kényem-kedvem.

Vezetőként erősen meg kell válogatnom kiben bízok, és kiben nem, hiszen csak egyetlen rossz döntés, és akár az egész klán sorsát taszíthatom a pokolba.

Aki látott már orkot, és harcolt is ellenük, mind hisznek az istenekben. A feléjük mondott imáink miatt maradhattunk idáig életben.

Elsősorban a két gyönyörű, felnőtt lányomat, de a klánt is a családomnak mondom.

Egy egész nép áll a hátam mögött. Soha nem tennék semmi olyat, ami miatt elveszíteném a bizalmukat felém.

A feleségem haláláig a pozitív érzelmeket igen, azóta ez, bevallom őszintén, nehézkesen megy. Viszont a negatív mindig felülkerekedik rajtam, és van, hogy elveszítem a fejem a dühtől.

Felnőtt, meglett férfi vagyok, erre nem tudok válaszolni. Nagyon rég nem gondoltam ilyenekre, de talán annyit hozzá tudok tenni, hogy bár az elején egyáltalán nem akartam, de megszerettem vezetőnek lenni. Jó vezetőnek tartom magam, még ha az apaságban el is buktam a legtöbb területen.

Hogyan szoktál lazítani?
A klán ivójában töltöm az estét, és mindenhol csend honol.

#kihívás2
Harcos vagyok
Nykon Gindrian

Behind every great man there is a powerful woman

618
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Kedd Május 17, 2022 10:04 pm
Tükröm, tükröm

Egy határozott, a saját lábain is megálló üzletasszonynak. A fél életem ráment erre a fogadóra, szeretném, ha emiatt tisztelnének, hogy idáig eljutottam.

A fiam elhagyása. A mai napig fájó a szívem, lelkem egy részének, és sose bocsátom meg magamnak, amiért nem küzdöttem érte jobban.

Mi a kedvenc ételed?
Drága szívem, fogadós vagyok. Amire épp nem vagyok allergiás, mindent megeszek, hiszen a nagy része az én kezem alól fut ki. Nem válogatok a finomságaim között.

Az én munkában muszáj megalapozni egy alapvető bizalmat, különben nem hogy nekünk, de az üzletnek is árt. Viszont személyes bizalomnál, ha fogalmazhatok így, nagyon ritka, hogy beengedek valakit az életembe, de nem lehetetetlen!

Istenfélő asszonynak neveltek, és bár tudom, hogy létezik felettünk egy nálunk sokkal hatalmasabb identitás, pontos istenséget vagy éppen vallást nem tudok mondani.

Jelenleg? A legközelebbi barátaim. Bron és Wynva.

*Negédes mosoly* Ugyan kiscsillagom, mégis hova gondolsz? Úgy érzem, mintha azt várnád, hogy bevalljam, hogy egy egész csempészpincerendszer fut a fogadóm alatt, pedig mindenki tudja, hogy ez nem igaz.

Ami a szívemen az a számon. Általános mondás, de teljesen igaz rám.

Szeretem, hogy sikerült elérnem a céljaimat az életben, és erre nagyon büszke is vagyok. Amitől félek, az viszont az, hogy egyre jobban meglátszik rajtam a kor. Ki fogok öregedni a fensőbb körökből, és ez hátrányosan fog érni a másodállásomban.

Hogyan szoktál lazítani?
Mivel 0-24-ben dolgozom, nekem már az lazításnak számít, ha fáradtan, ájultan eshetek be az ágyamban és mindenki békén hagy egy jó nyolc órányi pihentető alvásra.

#kihívás2
Zsivány vagyok
Ystrid Braggart

She is a thief. And a thief is not an honest person.

388
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Kedd Május 17, 2022 10:03 pm
16+
Tükröm, tükröm

A lehető legjobban igyekszem, hogy ne lássák a bennem lakozó nyomort, sötétséget és elbaszódottságot. Az utóbbi tíz év kemény volt, megterhelő mind a testemnek, mind a lelkemnek, de a húgom jelenléte sokban segít a bennem rejtőzködő szarságokat elnyomni. Hálás vagyok neki ezért, de ha valamelyikőtök elmeri mondani neki, akkor úgy seggberúgom, hogy a fal adja a másikat.

Itt mondhatnám azt, hogy amikor elhagytam a családi fészket, és nem nevelődtem ki valami jómódú bankár kölyöknek, de ez lenne a világ legnagyobb hazugsága. Azóta sem bántam meg, hogy leléptem otthonról, sőt. Ha visszapörgetnénk az idő kerekét, újra megtenném. Minden ami történt azóta velem, az vagyok én. Ja, azt viszont megbántam, hogy bíztam abban a kurvában. A padlóig szétszedett darabokra, és várom azt a napot, hogy miután az én kezem által hal meg, újra saját dicsfényemben pompázhassak.

Mi a kedvenc ételed?
A női melle... izé. A pun... áhh, jó lesz a bárányragu. Igazából bármi, ami nem tengeri. Attól herótom van.

*Nagyon hangosan, nyerítően felnevetek percekig, aztán amikor kitörlöm a könnyeimet szólalok csak meg újra* Ember, nézz már rám. Miért adnék én bárkinek bizalmat, amikor bennem is a legutolsó poraljai részeges barom sem mer megbízni? Kölcsönösen távolt tarjtuk egymást az emberektől, és akiknek megadatott, hogy a bizalmába fogadhassam, annak egyharmada úgy hátba szúrt, hogy még mindig fáj tőle a gerincem.

A szerelem istennőjében, ha létezik ilyen. Hát az ilyen gyönyörű nőket csak a csoda hozhatta ide Tulveronra.

A külső családom? A legénység. Nap, mint nap, árkon bokron, tüzön vízen. Ha belső? A húgom *Vállat vonok*

*Megrándul az egyik szemem, minden erőmet bevetem, hogy ne röhögjem el magam* Miii, ééén? Soha. Dehogyis. Miről beszélsz? Honnan jött ez? *Horkantok és legyintek egyet*

*Mosolygok és pislogok* Elnézést kérek az egybegyűltektől, de még a kérdést sem tudom feldolgozni.

*Kaján vigyor* Két jó dolog van bennem. Az egyik a jóképű pofám, ami miatt lekopogom, de nem kellett sokat küzdeni a lányok kegyeiért, illetve a hatalmas... *Csatt* Baszd meg, Corine, ezt most miért kaptam?!

Hogyan szoktál lazítani?
Kupákkal az ágy tövében, izzadt testtel keresve a lepedőt, miközben mellettem egy leányzó kacarászik. Na, ez az igazi élet, én mondom neked!

#kihívás2
Zsivány vagyok
Cailen Sephiran

Life's pretty good, and why wouldn’t it be? I'm a pirate, after all.

240
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Kezdő (Tolvajlás); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Kedd Május 17, 2022 6:36 pm
Tükröm, tükröm

Játék a részletekben elmerülőknek
part III.

Drága Kalandorok! Tükröm, tükröm 14760816

A karaktereitek mélyebb megismerését szolgáló játékunk újabb kérdéssorral bővül ^^ Változatlanul a karaktereitek szemszögéből szükséges kitöltenetek, aminek a módja lehet E/1 vagy E/3, amelyik kényelmesebb a számotokra.

A kitöltött kódot ebbe a topikba küldjétek, akár mindegyik karakteretekkel ^^

Kód:
<div class="fodobialbg"><div class="alapcim">Tükröm, tükröm</div>
<div class="alcimbg"><div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Hogyan szeretnéd, hogy mások lássanak téged?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Megbántál valamit eddigi életed során, és ha igen, mit?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a kedvenc ételed?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mit gondolsz a bizalomról, hamar és könnyen megbízol másban vagy ellenkezőleg?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Milyen vallásban, istenségben hiszel?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Ha arra gondolsz, hogy család, kit látsz magad előtt?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Volt már részed törvényen kívüli tevékenységben?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Ki mered fejezni az érzelmeidet vagy inkább elnyomod őket?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Milyen viszonyban vagy magaddal? Mit szeretsz magadban, mit nem?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Hogyan szoktál lazítani?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.
</div></div><br><br></div>

Jó szórakozást kívánunk!  Tükröm, tükröm 3433600365

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Vas. Márc. 20, 2022 10:21 pm
Tükröm, tükröm

Van bármilyen beceneved, gyerekkori beceneved vagy álneved?
Fiatalkoromban gyakran nevezett kicsi kincsnek az anyám a nevem jelentése okán, és sajnos mind a mai napig képes olykor így szólítani. Balian fivérem gyerekként Zazaként hivatkozott rám, ám a családom aggatta beceneveket leszámítva nem viselem, ha könnyelműséggel csorbítják a nevemet.

Tervezel valaha saját családot?
Hogy mivel kínál meg bennünket a sors, kifürkészhetetlen, azonban a mágusok útja nem a boldog, nagy családokról ismert. A fény ösvényén ráadásként gondolnunk kell a világban elfoglalt helyünkre is, a hatalomra, melynek mérleget szükséges állítani; létrehozunk egy életet vagy visszahozunk egyet?

Van/vannak közeli barátaid?
Tán a korral jár vagy a veszteségek árnyaival, ám egyre kevesebben. Atyám és az alkimista Maveros megkérdőjelezhetetlenül a legfőbb barátaim voltak a halálukig, manapság viszont egyetlen kóbor lélek, akit közeli bizalmamba fogadtam.

Ki a legnagyobb ellenséged, ha van?
A legnagyobb ellenségem a tudatlanság és a téboly, melynek nincs kontrollja.

Mi a célod az életben?
Árë tudhatja erre igazán a választ, ám elsősorban a káosz eredetét szeretném megérteni, megfejteni. Mindamellett, hogy a mágia egykori tündöklését öntözném szorgalommal.

Van bármilyen fóbiád, nagy félelmed?
A világunk vagy a mágia sorvadásának gondolata aggodalommal tölt el, nagyobbal, mint árván maradni ezen a terebélyes óceánon, mit életnek nevezünk. Egyébként az öregedés, elmúlás lehetőségével sem szimpatizálok, csekély mértékben, de félem az idő kegyetlenségét.

Van olyan étel, ital, amire allergiás vagy?
A tenger kincseivel nem találtuk meg soha a közös nevezőt.

Van olyan szín, amit nem szeretsz vagy egyenesen gyűlölsz?
Az atyám halála óta az öltözékeim alapszínét tekintve kerülöm a rendünk által kedveltet, az aranyat.

Mi a kedvenc állatod?
Kétségtelenül a macskák. Kedvelem az intelligenciájukat, szabados természetüket és maguknakvaló undokságukat. Rajtuk kívül a sirályok és a varjak nyűgöznek még le arcátlanságukkal és élelmességükkel.

Miként reagálsz, ha valaki piszkál téged vagy viccelődik rajtad?
Türelmem hosszan nyúló, ezért kicsinyes dolgokkal ritkán foglalkozom. Persze, ha a viccelődés tárgya jogos alapokon nyugszik, és az illető közel áll hozzám, nem vonom meg magunktól a szórakozás lehetőségét.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

In a dream,
I was standing someplace high up, a tower, or a mountain. The whole world was in darkness. Then came the flash of light just on the horizon within the clouds that marked the border between worlds.
˙˙˙

Veleris Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 10:29 pm
Tükröm, tükröm

Közelebbi barátaim olykor Ald-nak hívnak. Egyébként Eviran egyes részein az Orkvadászként, vagy Orkok Végzeteként emlegetnek. Lehet, van még néhány, amiről nem tudok.

Az élet úgy hozta, hogy kaptam magam mellé egy kislányt, aki egyre inkább egyfajta apafiguraként tekint rám, azt hiszem. Szeretném megadni neki azt az életet, amitől az orkok megfosztották. Még, ha ez összeegyeztethetetlennek is tűnik a küldetésemmel.

Flant, Stian és a bajtársaim, mindannyiukért tűzbe tenném a kezem, és tudom, hogy ez kölcsönös. És ott van még Svea, a pajzsszűz, aki nem is olyan rég megmentette az életemet.

Glasha, a Fekete Agyar. Lemészárolta az apámat és a bátyámat, most pedig Eviran szabad népeit sanyargatja.

Mi a célod az életben?
Bosszút állni a családomért, és minden ártatlanért, akik hasonló sorsra jutottak a Fekete Agyar miatt.
Végigjárni az utat, ami a kulcs őrzésével jár, hisz ez az egyetlen örökségem, mi atyámtól rám maradt.

Hogy elbukik a küldetésem, és elveszítem a hozzám közel állókat. Hogy kudarcot vallok vezetőként, őrzőként, apaként.

Szerencsére nincs. Eviran kopár földjén ha túl akar élni az ember, nem engedheti meg magának, hogy válogasson.

A szürke. A barna. A zöld. Mynzash sivatagaiban állítólag vöröses orkok is élnek, bár olyannal még nem találkoztam.

Mi a kedvenc állatod?
Jelenleg a lovam, Holló. Már egy jó ideje hűséges hátasom, egyszer sem hagyott még cserben. Legalább olyan szívós jószág, mint a caldeni lovagok csatalovai.

Attól függ, ki az. Ha Flant, vagy valamelyik társam, visszaszólok. Ha valami rosszarcú kocsmatöltelék, pofán csapom. Ha egy ork, levágom.

#kihívás1

Edellyn Arienthe, Svea Helmrid and Veleris Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 7:46 pm
Tükröm, tükröm

Lepke. A hogyanját hagyjuk is. De lehet, megtartom. Tetszik.

Láttál valahol legalább egy valamire való hímet? Sejtettem.

Törekszem kapcsolatok kialakításra. Térjünk vissza rá később.  

Aki ellenségként kezel, az az ellenségem. Akik szörnyetegként kezelnek, szörnyeteget is kapnak. Kik fajom vérére áhítoznak, nem a kebelbarátaim.
Az elnyomott érzés, melynek a félelem volt a zárja felsejlett, s ahogy az idő egyre vénebb, mind inkább biztosabb vagyok benne, hogy ellenséggé növi ki magát, az, aki a családomat az istenek színe elé küldte.  

Mi a célod az életben?
Gyermeki célok, a tudás hiánya, a magam és a világ foltjai hajtanak/ hajtottak előre. De- nevezzük sorsnak- olyan ajtót mutatott, melyekre mások csak kacagva legyintenének, vagy torkomhoz pengét szegeznének.
Mégis elárulok neked egyet, addig nem akarom a testem a földnek adni, míg meg nem tudom, hogy valóban léteznek e a valódi sárkánytojások.  

Nem nevezném fóbiának, de a szűk helyekkel nem vagyok barátságban. A sárkányok arra születtek, hogy szárnyaljanak.

Halszálka. Ha megakad a torkodon, te is az leszel rá.

Az istenek azért adtak mindennek színt, hogy tudjuk az élet nem csak fekete és fehér. A színek elűzik az egykedvűséget.

Mi a kedvenc állatod?
Mmm. A kutya, a hűsége miatt. A párduc, a kecsessége miatt. A róka, a ravaszsága miatt. Az oroszlán, mert bátor. A bagoly, mert bölcs.  Nunvul, mert az enyém.

Pöff. Melynek mindig puff a vége.

Ki volt a legnagyobb hatással rád az életedben?
A szüleim, gyermekéveim egy részét féltve őrizték, mégis kinyílt előttem a világ mikor a történeteiket mesélték, s az alatt az idő alatt minden tudásukat belém csepegtették. S Yannik, aki haláluk után sem hagyott magamra, s hiszem sajátjaként szeret.  

Mi a legkedvesebb gyerekkori emléked?
Amikor édesanyám lefekvés előtt történeteket mesélt és puha kezével. a tincseimmel játszott. Vagy amikor cukorral felverte a tojásfehérjét és én fényesre nyalhattam az edényt. Ahogy kedves emlék az is, amikor a papával az erdőben bújócskáztunk és pusztakézzel próbáltunk pisztrángot fogni a patakban.

Milyen közel állsz a családodhoz?
A vivernek úgy tartják, hogy halottjaik a csillagok szemével néznek azokra, kik még a földön ragadtak. Hiába ragyognak már fényes csillagként az égen, a szívem soha nem feledi őket, s tudom, hogy odafentről kisérik lépteimet.

Vannak régi hegeid? Ha igen, hol és mi a történetük?
Ez az égési sérülés a jobb alkaromon. Akkor szereztem, mikor Yannik elakarta égetni anyám naplóját. Itt fentebb, pedig még friss szerzemény… különös utazásom során ajándékozta nekem egy Ezerszemű slages.  

Mi képes a leginkább megnevettetni?
Nyilvánvalóan az, ami vicces. De az mindig jobb kedvre derít, ha valaki őszintén kacag.

Mi a legkedvesebb dolog, amit valaha mondtál?
Monah, zein. /Anya, szeretlek!/  Bormah, zein! /Apa, szeretlek!/

Mi a legbántóbb dolog, amit valaha mondtál?
Ne akard megmondani mit tegyek, nem vagy az apám!
Olyan csúnya vagy, hogy még csúfolni se lehet.

Milyen tanácsot adnál a múltbeli énednek?
Ne pazarold az időt.

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Peregjen visszafelé az idő homokja.

Mi a lefekvés előtti rutinod?
Párna igazítás, takarózás, forgolódás, alvás.  

#kihívás1

Aldrich Cornwell and Nîndaer Kedvelték

Varázslónő vagyok
Veleris

A mágia se nem rossz, se nem jó. Csak az a fontos, mire használod.

1124
❖ Szintem :
Kezdő (Éjmágia); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Vas. Nov. 14, 2021 4:23 pm
Tükröm, tükröm

Ki volt a legnagyobb hatással rád az életedben?
Egyrészt az atyám, hiszen ő faragott belőlem valamirevaló mágust, ő tett azzá az emberré, aki ma vagyok. Másrészt a fivérem, elkanászodása intő példaként szolgált a nehezebb időszakokban.

Mi a legkedvesebb gyerekkori emléked?
Nehéz volna egyetlen egyet kiemelni. Minden emléket szeretettel őrzök a szívemben, melyben Baliannal még összetartó, gondtalan testvérek voltunk.

Milyen közel állsz a családodhoz?
A legközelebb az apámhoz álltam, aki egy esztendeje meghalt. Az anyámat is időről időre meglátogatom a faluban, hisz rendes asszony aki tisztességgel nevelt fel bennünket. Bizonyára a fivéremmel is közel állnánk egymáshoz, ha nem keringene a birodalomban, mint egy megbűvölt holdkóros.

Vannak régi hegeid? Ha igen, hol és mi a történetük?
A bal vállamon egy égési sérülést viselek. Tanonc koromban felbőszítettem egy varázslót, aki ugyan még kezdő volt, de remekül értett a tűz manipulálásához.

Mi képes a leginkább megnevettetni?
A sirályok a tengerparton. És a gyanútlan áldozataik.

Mi a legkedvesebb dolog, amit valaha mondtál?
Egyszer még vinni fogod valamire a mágusok között.

Mi a legbántóbb dolog, amit valaha mondtál?
Nem, hogy mágusnak nem vagy jó, de tüzelőnek se használnálak télire.

Milyen tanácsot adnál a múltbeli énednek?
Ragaszkodjak jobban a véleményemhez, és ne engedjek az atyám makacsságának.

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Ha egy lény efféle hatalommal bír, minden bizonnyal mágia állhat a háttérben. A mágiával pedig nem ildomos a tér-és idő kontinuumát megbolygatva játszadozni.

Mi a lefekvés előtti rutinod?
Megetetem Káosz professzort, rendbe teszem az ágyát a sajátom mellett, aztán egy borsmenta teát elkortyolva a kedvenc könyveimet olvasom.

#kihívás1

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

In a dream,
I was standing someplace high up, a tower, or a mountain. The whole world was in darkness. Then came the flash of light just on the horizon within the clouds that marked the border between worlds.
˙˙˙

Veleris Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Pént. Nov. 12, 2021 7:36 pm
Tükröm, tükröm

Aki lusta kimondani a teljes nevem, ami egyébként mindössze két szótag, az általában csak Wynnek hív. Nem, mintha ennek bármi jelentőséget tulajdonítanék..

Keverék vagyok. Annyi esélyem van családot alapítani, piperkőc tündének az iszapbirkózásban.

Kevesen barátkoznak az erdei boszorkával. Egy azért mégiscsak akad. Még akkor is, ha évek óta vadászik a receptjeimre, én meg az övéire.

Nem tudom, szereztem -e igazi ellenségeket. Nekem viszont a kemény tél és a szűkmarkú erdő az ellenségeim. Akkor tudom, hogy baj van, amikor még eltévedt gyerekek se járnak felém.

Mi a célod az életben?
Van egy kulcsom, ismerek egy másik kulcsos embert, és találkoztam egy harmadikkal. Ha ennél is többet mondanék, meg kellene öljelek.

Nem vagyok rajongója a magas helyeknek, de nem hiszem, hogy ez fóbia. Természetes életösztön csupán, megfűszerezve egy kis belső hisztériával, amiből kifelé semmi sem látszik természetesen.

Inkább az ételek allergiásak rám. A Holtak erdejének nyulai például kifejezetten rosszul érzik magukat tőlem.

Mi értelme bármi energiát fektetni a gyűlölködésbe? főképp, ha egy színről van szó.

Mi a kedvenc állatod?
Conchita, az öszvér. Pont olyan elviselhetetlen alak, mint én. Jól kijövünk.

Általában én szoktam másokon köszörülni a nyelvem. Eddig még nem rúgtak fel érte.

#kihívás1

Edellyn Arienthe and Thora Haleye Kedvelték

Sámán vagyok
Wynva

There ain't no such thing as a free lunch.

472
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Csüt. Nov. 11, 2021 8:31 pm
Tükröm, tükröm

Emberi nevem Cate.

Nem igazán merek ilyenről álmodozni. A najádoknál ritka, ha egy nő gyermeket hordozhat a szíve alatt.

Ariadné volt mindig is a legjobb barátom, de a szárazföldön járva sok jó ismerőst szereztem, akik közül talán néhányat már barátnak is nevezhetek.

Orkok, Ariadné elrablói. Najád vadászok.

Mi a célod az életben?
Haza vinni a húgomat és tovább élni békességben a tenger szívében.

Halottan találom meg a húgom, vagy nem érek időben vissza a tengerhez.

Nem tudok róla.

Nincs. Nem ártottak nekem.

Mi a kedvenc állatod?
Kedvenc állat? Milyen értelemben? Megenni? Nagyon szeretem a tengerisün húst.

Amíg nem a szeretteimet bántják nem veszem magamra a dolgoka. Nem foglalkozom velük.

#kihívás1

Ezaras Azildor Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt Kedd Nov. 02, 2021 8:30 pm
Tükröm, tükröm

Szőrszál, de félre értés ne essék, ez nem publikus.
Illetve álnév... Khm, melyik érdekel? *elővesz egy listát*

Talán. A pulyák aranyosak. Megtanítanám őket kártyázni.

Nykike az egyetlen, akit még barátomnak mondhatok. Egyébként egyedül szelem a vidékeket, csendes magányomban.

*újabb listát vesz elő*

Mi a célod az életben?
Az a lelkiismeret maradvány most azt súgja, hogy ide valamim plátói és világmegváltó dolgot kéne válaszolnom, hogy érződjön, céltudatos és motivált ember vagyok. Kész szerencse, hogy ezek közül egyik se igaz.

Nos a Holtak Éjjele óta erősen félek, hogy apám visszajön a túlvilágról és kioszt egy nyaklevest.

Kellemetlen is lenne.

A színek a nőknek és a finnyás pacákoknak valók.

Mi a kedvenc állatod?
A ló. Hallatlanul hasznos, és kiváló társ. Illetve a gyíkok is aranyosak.

Letüsszentem.

#kihívás1

Ahronit and Thora Haleye Kedvelték

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

A sors vezeti azokat, akik követik, de magával hurcolja azt, aki ellenáll.

352
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol, amerre a lába viszi
❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm Empty
Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Tükröm, tükröm Empty

Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next