Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Tükröm, tükröm - Page 3 KaDiPE5
Tükröm, tükröm - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Krónikás
83 Hozzászólások - 23%
Kalandmester
60 Hozzászólások - 16%
Rhysand Earhgaze
59 Hozzászólások - 16%
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 15%
Deedra Gindrian
31 Hozzászólások - 8%
Ezaras Azildor
30 Hozzászólások - 8%
Naken Forerion
19 Hozzászólások - 5%
Ned Hawke
11 Hozzászólások - 3%
Nîndaer
10 Hozzászólások - 3%
Veleris
9 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:18 pm
• Asszociáció

Yesterday at 10:18 pm
• Szólánc

Yesterday at 9:58 pm
• Karaván út

Hétf. Szept. 26, 2022 11:26 pm
• Fehér-tenger

Hétf. Szept. 26, 2022 4:04 pm
• Erdei tisztás

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Tükröm, tükröm

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 9:32 pm
Tükröm, tükröm

Van bármilyen beceneved, gyerekkori beceneved vagy álneved?
Mindenki Thorának hív, kivéve édesapámat. Ő mindig "Kicsimadár"-nak szólított.

Tervezel valaha saját családot?
Az életem fenekestül felfordult így a jelenlegi helyzetben a legutolsó gondolatom, hogy családot alapíthassak. Természetesen ez nem vonatkozik arra, hogy esetleg találok valakit, akivel együtt osztozom életem kalandjában.

Van/vannak közeli barátaid?
Jelenleg a legközelebbi személy akit feltudok hozni, az Deedra. Ő mellettem van, segít, rá tudok számítani, ha úgy van. Régebben volt egy férfi, pár évvel ezelőtt, akivel nagyon közeli és igaz barátság alakult ki, őrá az életemet is rábíztam volna, de a sors azt mondta külön kell válni. Azóta nem láttam, de ha akad majd rá lehetőségem, szívesen leülnék vele beszélgetni, hogy mi történt vele az elmúlt időszakban.

Ki a legnagyobb ellenséged, ha van?
Mindig úgy éltem az életem, hogy ne legyenek ellenségeim, mert ha nem muszáj, nem szeretek konfrontálódni. Így büszkén ki tudom jelenteni, hogy a saját démonaimon kívül nincs senki.

Mi a célod az életben?
Miután az őrségi tisztségének lehetősége kámforrá vált a szemeim láttára, így most a túlélésért hajtok, és hogy a saját lábaimra tudjak állni saját erőből.

Van bármilyen fóbiád, nagy félelmed?
A bogaraktól kiráz a hideg. Főleg ha nagyok, sokan vannak, és épp rádakarnak mászni, hogy megegyék a lelkedet.

Van olyan étel, ital, amire allergiás vagy?
Nem tudok róla. Ha van, majd úgyis rájövök.

Van olyan szín, amit nem szeretsz vagy egyenesen gyűlölsz?
Szegénynegyedből származom, nekem nem volt rá lehetőségem hogy válogassak a színekben. Az volt, amit kaptam és nekem mindegy volt, a lényeg, hogy rendesen takarjon és melegítsen.

Mi a kedvenc állatod?
Nagyon szeretem a mókusokat. Otthon a kertben volt egy nagy fánk, ahová mindig kiszórtam apróra darált diót nekik, és ők szinte minden reggel meglátogattak emiatt.

Miként reagálsz, ha valaki piszkál téged vagy viccelődik rajtad?
Attól függ ki az. Ha tudom, hogy azzal a személlyel nem érdemes packázni, akkor legtöbbször lenyelem, elvégre széllel szemben nem pisilünk. De ha olyan a személy, akkor természetesen nem hagyom magam és visszavágok.

#kihívás1

Edellyn Arienthe and Veleris Kedvelték

Varázslónő vagyok
Thora Haleye

Skill and confidence are an unconquered army"

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1037
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 8:11 pm
Tükröm, tükröm

Mylli, Myllike, Myllus, Kölyök, vagy csak simán gyere ide.

Azt hiszem? Nem tudom. Ha egyszer lesz gyerekem biztos, hogy nem fogok rákényszeríteni semmit. A babák amúgy is annyira kis aranyosak.

Sok barátom van, viszont igazán közeleiekből kevés. Azt hiszem inkább Flantot és Aldot a szeretteimnek mondanám, jóval többek ők nekem egyszerű barátoknál.

A gyűlölet minket is megkeserít, ha ellenséget kiáltunk, valószínűleg elősosrban magunkban kell a hibát keresni.

Mi a célod az életben?
Megtalálni a hitemet, megtalálni önmagamat, az Utamat.

Nem szeretem a sötétet, nehezen alszok el, ha nem ég egy szál gyertya sem a szobában.

Mindent megeszek, nem vagyok válogatós, Eviranban nem is lenne rá mód.

Egyszer szeretnék én is olyan színesen öltözni, mint a tehetősebb lányok. Most kaptam egy halvány kék ruhát, az az új kedvencem.

Mi a kedvenc állatod?
A nyuszi, élve is, pörköltnek is. Egyébként minden állatot nagyon szeretek, főleg azokat, amiket simogatni lehet.

Rányújtom a nyelvem.

Nykon Gindrian, Aldrich Cornwell, Veleris and Nîndaer Kedvelték

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

1137
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 7:38 pm
Tükröm, tükröm

Sosem volt. A falum béli lányok becézgettek néha Etri-ként, de semmi más. Legtöbbször vagy a vezeték, vagy a keresztnevemen hívnak.

Soha. Az elköteleződés puszta gondolatát sem tudom elviselni. Komolyabb kapcsolatot sem, nem hogy családot. Gyerekről pedig egyértelműen szó sem lehet.

Soha nem ellenségeskedtem senkivel. A békés együtt élés pártján vagyok. Igazi közeli jó barátomnak mégis egyedül Yarpent mondanám. Ő egy törp kovács, a szülőfalumban, Brillben dolgozik. Egészen gyerek korom óta ismer, mindig is jóban voltunk, de a férfivá érésem után lettünk igazán, igaz jó barátok.

Ilyen nincs. Mint mondtam béke párti vagyok, nem keresem a bajt, alap elvem hogy ha jót nem tudsz tenni valakivel, akkor miért tennél rosszat?

Mi a célod az életben?
Egyenlőre még keresem a helyem a nagyvilágban. Yarpen és anyám szerint varázslóvá kellene válnom, míg apám szerint én lehetnék a világ első becsületes zsebmetszője. (felnevet) Még nem tudom pontosan merre visz az élet. Egyenlőre csak nyugalomra vágyom, és bejárni a világot. A többi majd adja magát ha eljön az ideje.

Azt hiszem valamilyen szinten az ismeretlentől mindenki fél. De ez olyan elcsépelt dolog. A magas, mármint hogy a nagyon magas helyeket nem szeretem. Azt hiszem tériszonyom van, de ha az életem múlik rajta akkor persze gondolkodás nélkül fára mászom, szóval..... nem tudnám ezt így konkrétan kijelenteni. Nem nézek le. (ismét nevet)

Nincs. Világi falusi gyerek vagyok, ettünk mi mindent, már gyermekként is. Apám megtanított rá hogy kell borzból sonkát készíteni. De minden féle bogyót, és bogarat is megkóstoltam, hasmenésem sem lett tőlük. Szóval ha van is ilyesmim, eddig még nem találkoztam vele.

Minden különösebb indok nélkül ellenszenves a rózsaszín. De most tényleg mire jó? Nevetségesen festesz bene, háború idején mérföldekről kiszúr az ellenség, egyáltalán nem rejtő szín, és ha véres lesz, kegyetlenül nehéz kitisztítani. Röviden szerintem teljesen felesleges.

Mi a kedvenc állatod?
Igazából minden állatot szeretek, tisztelem a természetet, de szerintem a lovaknak köszönhet a legtöbbet az emberiség. Hűséges társ, és remek munka erő. Elég a csataménekre, vagy a vetéseken dolgozó igás lovakra gondolni, vagy a kereskedők szállító ménjeire. A lovak az élet minden területén elkísérnek minket. Őket tisztelem a legjobban.

Szinte végtelen a türelmem, révén hogy nem keresem a bajt, legtöbbször csak ráhagyom. Ha barát az illető akkor természetesen vissza vágok, és akkor oda vissza megy a játék, de az játék. Ha ellenséges a dolog akkor az esetek többségében odébb állok. Nem keresem a bajt.

#kihívás1

Nykon Gindrian and Nîndaer Kedvelték

Vándor vagyok
Etrigen Ravenwood

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
501
❖ Tartózkodási hely :
Calden melletti Kereskedő Út
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 6:59 pm
Tükröm, tükröm

Ronbon, illetve egyvalaki Hófehérnek hív.

Nem igazán opció.... Sad

Akadnak, de nem akarom, hogy elbízzák magukat.

Nincsenek. Minden ellenségem meghalt.

Mi a célod az életben?
Megtalálni a kincset, mocskosul meggazdagodni, felvásárolni 3-4 könyvtárat, és farmot, majd építeni az erdő közepén egy takaros kis erődítményt, ahol többé senki sem zavar minket.

Nincs, pedig rám férne.

Nem olyan családban nőttem fel, ahol megengedhettük volna magunknak az allergiákat. Ha túl finnyás vagy a tegnapi káposztás patkányra, megeszi más, hidd el.... :/

A Hányászöld. Vagy hányássárga. Bármilyen hányás árnyalat.

Mi a kedvenc állatod?
A csirke.

Elveszem feleségül.

#kihívás1
Vendég
Vendég
Anonymous

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 6:53 pm
Tükröm, tükröm

Ha van álnevem, miért is árulnám el? Akkor már nem lenne hiteles.
Egyébként közeli barátaim Lynnek becéznek, viszont ezt valóban csak egy nagyon szűk körnek tűröm el, illetve a nagyközönség előtt a becézés ki van zárva.

Nulport a férjem, akihez hűséges voltam s leszek, gyermekem az Alvilág, amit verítékemből és önönerőmből neveltem fel, s plátói szerelmem a tenger, ahová vágyakozom ugyan, ám tudom, szívem mindig a partra húzna.

Aiken és Lucas, a két ember, akit már-már veszélyesen közel engedtem magamhoz, és akik meg merem kockáztatni jobban ismernek önmagamnál.

Olyan, aki élő, aligha akad. Lucas szorgos ember.

Mi a célod az életben?
Fejlődés és haladás. Nulportból egyszer pompás város lesz, és katakombái messzire nyúlna majd.

A magány. Nincs.

Nem tudok róla, viszont a sört nem igen kedvelem. Férfias ital, valamire való nő mindig bort kóstol.

A halvány színek sápasztanak, az erőteljesek kiemelik a szemem színét.

Mi a kedvenc állatod?
A kutyák. Hűségesek és odaadóak. A macskákat nem kedvelem, nem férünk meg egymás mellett. A lovak nemesek és egyenlő társak, illetve roppant hasznosak, már ha valakik ott nem hagyják őket egy idegen városban.

Lucas, van számodra egy megbízásom.
Khm.
Kevés ember volt, aki ezt eddig meg merte volna tenni. A felsőbb körökben nyilván folyamatos a szúrkálódás, a bújtatott megszólás, ez már-már az etikett része. Természetesen én is tudok bájosan sértegetni.

#kihívás1

Folrandír Ceilteach, Nykon Gindrian and Nîndaer Kedvelték

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 6:18 pm
Tükröm, tükröm

Ki volt a legnagyobb hatással rád az életedben?
Hm, ez egy jó kérdés. Ezt a kérdést pozitívan hangzik, és olyanom nem volt, ám ha negatívan értelmezzük az atyám, ki a kékek egyik vezetője.

Mi a legkedvesebb gyerekkori emléked?
Bajusz úrral mentünk kalandozni.  Tükröm, tükröm - Page 3 1961444589

Milyen közel állsz a családodhoz?
Család? Nem ismerem ezt a fogalmat. Természetesen jelentését igen, ám nekem semmit nem mond, nincs családom.

Vannak régi hegeid? Ha igen, hol és mi a történetük?
Sokszor keveredtem olyanba, ám ha rosszat is tettem igyekeztek a kékek az árura vigyázni. A testem az én eszközöm. Jobb tenyeremen azonban egy tör hege van, amit csak alaposan megvizsgálva láthatsz. Feltartottam a kezem, védekezően egy támadásnál. Most a legújabb egy fojtás nyom, amit szereztem. Majdnem az életembe került.
A legtöbb hegem azonban lelkemen van.

Mi képes a leginkább megnevettetni?
Újabb remek kérdés, amire nem igazán tudok felelni. Talán a vidám önfeledt gyerek kacaj, ami megmosolyogtat.  

Mi a legkedvesebb dolog, amit valaha mondtál?
Háh, nem szokásom kedvesnek lenni magamtól, vagy szerepemen kívül.

Mi a legbántóbb dolog, amit valaha mondtál?
Ugyan kérlek, én csak az igazat mondom.  Ha valaki ezt nem képes elfogadni, sajnálom.

Milyen tanácsot adnál a múltbeli énednek?
Fuss, vagy bánj jobban a fegyverrel.

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Bárcsak a testem nélkül is értékelnének.

Mi a lefekvés előtti rutinod?
Természetesen az imádkozás, a hitem mindig velem van. Ezért is gondolom át a múltbéli tanácsot újra, hiszem azt, hogy az istenek ezt az utat szánták nekem, és hiszek az egy igaz fajban, ami az emberiség.

#kihívás1

Edellyn Arienthe, Nykon Gindrian and Nîndaer Kedvelték

Alkimista vagyok
Edeyra Rolar

there was more to you than the insipid whore you present yourself to be

❖ Történetem :
₰ Maybe just an average whore?
❖ Ulron :
828
❖ Tartózkodási hely :
₰ Qerilyan Birodalom
❖ Szintem :
Haladó (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 5:20 pm
Tükröm, tükröm

Általában Folnak hívtak otthon, mert a Folrandír túl hosszú és hivatalos, főleg, ha még csak egy pár éves elfről van szó. Rilrion a bárd nevezett el Ezüstkének, mostanában ezt szeretem a legjobban, mert szép... na. Ezüst meg minden, mint a hold.

Ez egy rossz vicc?

Nem tudom igazából. Tindómiel, a nővérem a legközelebbi barátom, de hogy rajta kívül van-e bármi. Rilriont is nevezném barátomnak, hiszen sokszor összefutottunk és mikor nincs velem sokszor gondolok rá, de alapvetően magányos farkas vagyok, aki ha kell, megtalálja a maga társaságát. El'Alorában a többi varázslónövendékkel is elvoltam mindig, de amúgy... unalmas alak mind.

Edellyn Arienthe. A valamelyik fesztiválon a melleivel ellopta tőlem Rilriont... jó túl sokat ittam és nem emlékszem tisztán, de fura volt.

Mi a célod az életben?
Minél többet látni a világból és fejlődni a mágiában... igen-igen, kezdek felnőni.

Eléggé utálom, ha koszos vagyok. Semmi másra nem tudok koncentrálni olyankor csak arra, hogy valami bemocskolta a bőrömet. Meg a pókok is elég ijesztőek... amúgy...

A zöldségeket eléggé utálom, de csak a gombaféléktől vagyok rosszul. Hányás és szédülés, nem a legkellemesebb... főleg, ha az ember egy erdőben nő fel, ahol ez alaptáplálék.

Rózsaszín. Kicsit túl sok, túl édi... zavaró.

Mi a kedvenc állatod?
Szárnyas Bellis. Egy sérült példányt kaptam egyszer Tindómieltől, akit addig etettem, míg meg nem erősödött. Bájos ki lény volt.

Úgy teszek, mintha nem történt volna semmi, aztán elvonulok a szobámba sírni és még napokig rágódok rajta.

#kihívás1

Varázsló vagyok
Folrandír Ceilteach

we only obsess over relationships that feel unfinished

2126
❖ Tartózkodási hely :
Qerilyan Birodalom területe
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Éjmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 4:44 pm
Tükröm, tükröm

Nem igazán. Mostanában szoktak Dee-nek becézni, ami először furcsa volt, ám már rá állt a fülem. Nem szeretem a becézéseket.

Nem! Határozottan nem, nem vagyok egy otthon ülő, főző háziasszony. Többek között ezért sem maradtam a klánomban.

Régi életemben sok ismerősöm volt, lejobb barátomnak szeretett testvéremet tartottam. Ám mára minden megváltozott. Három embert érzek magamhoz közel, de most a legjobban talán Thora. Edellynnel soha sem mélyültem el annyira, hogy barátnak nevezhessem, Aiken pedig más érzelmeket kavar fel benne, mint barátság, amit igyekszem elfojtani, hiszen a viszonzás soha nem érkezik el.

Talán önmagam. Hiszen elég sok félelmem, és kérdésem van még. Néha nem ismerek magamra, főleg mióta otthagytam a klánom.

Mi a célod az életben?
Megtalálni önnmagam, hiszen ahogyan mondtam sok a kérdés a fejemben. Mire vagyok még képes? Tudom ezt majd egyedül is élni? Jó-e itt nekem? Célom most az életben maradás talán.

Elég természetbarát vagyok, hiszen nomád életet éltem. e, igen tudom már! A fűző az én félelmem.

Nem tudok róla, és remélem nem is fog kiderülni.

Nőies színek, nem vagyok oda a hölgy dolgokért.

Mi a kedvenc állatod?
Kutya, és a ló. Nem tudok választani, de ha nagyon nagyon kellene, akkor a ló. Csak belenézek a szemébe, és látom a tökéletes kapcsolatot.

Felrúgom. : )

#kihívás1

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •

Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

1939
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 4:19 pm
Tükröm, tükröm

Játék a részletekben elmerülőknek
part II.

Drága Kalandorok! Tükröm, tükröm - Page 3 14760816

A karaktereitek mélyebb megismerését szolgáló játékunk újabb kérdéssorral bővül ^^ Változatlanul a karaktereitek szemszögéből szükséges kitöltenetek, aminek a módja lehet E/1 vagy E/3, amelyik kényelmesebb a számotokra.

A kitöltött kódot ebbe a topikba küldjétek, akár mindegyik karakteretekkel ^^

Kód:
<div class="fodobialbg"><div class="alapcim">Tükröm, tükröm</div>
<div class="alcimbg"><div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van bármilyen beceneved, gyerekkori beceneved vagy álneved?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Tervezel valaha saját családot?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van/vannak közeli barátaid?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Ki a legnagyobb ellenséged, ha van?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a célod az életben?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van bármilyen fóbiád, nagy félelmed?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van olyan étel, ital, amire allergiás vagy?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van olyan szín, amit nem szeretsz vagy egyenesen gyűlölsz?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a kedvenc állatod?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Miként reagálsz, ha valaki piszkál téged vagy viccelődik rajtad?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.
</div></div><br><br></div>

Jó szórakozást kívánunk!  Tükröm, tükröm - Page 3 3433600365

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2760
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Jún. 25, 2021 1:04 pm
Tükröm, tükröm

Az öreg Orlan, a történetei végett értettem meg, hogy a világban akad jó is, nem csak a rácsok.

Egy kedves kéz, ami a korbács hagyta égető fájdalmat enyhítette.

Hogy élnek e vagy halnak, még azt sem tudom. Azt sem egyáltalán egyedül vagyok e véremből való.

Egy ilyen ádáz világban az a csoda ha valakin nincs. Megannyi, de mind közül a legemlékezetesebb a háton húzódó marások, a korbács nem kímelte a bőrt, örök emlékként kísér majd utanom. S melyet a legjobban titkolok, a billog, amit a jobb vállamba égettek ízzó vassal, hogy ne feledjem mi vagyok. Ezt persze gondosan titkolom.

A talpam eléggé csiklandós.

"Köszönöm"

Nos, az ide bíz nem férne ki, hosszú a lista lássuk be.

Idd meg azt a korty vizet, inkább Te mint a másik, neki már úgy is mindegy volt!

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Hogy a billog, ami a vállamon díszeleg, örök emlékként jelezve mi vagyok, tűntesse el.

Ez most lehet, hogy furán hangzik majd: de, lefekszem és alszom.

#kihívás

Krónikás and Ahronit Kedvelték

Harcos vagyok

You kill me, you're better. I kill you, I'm better.

737
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jún. 23, 2021 7:50 am
Tükröm, tükröm

Az apám. Nem azért, mert olyan jól bánt volna velem, vagy mert különösebben példaképnek tekintettem volna, igazából csak mindig meg akartam neki felelni, de sosem tudtam elég jó lenni.

Az édesanyám mosolya. Semmi másra nem emlékszem belőle, csak ennyire, de valahogy ez mindig erőt adott.

Nem állok hozzájuk túl közel, ez alól csak Tindómiel kivétel, akivel gyerekként, ha tehettük sokat játszottunk együtt. Apámmal a kapcsolatom mindig is furcsa volt, az anyám korán meghalt, akárcsak a bátyám, de az idősebb testvéreimhez amúgy sem tudtam soha igazán közel kerülni a nagy korkülönbség miatt... ráadásul mindig túlzottan is különcnek éreztem magam.

Nincsenek, pedig rendkívül lenyűgöznek a harcban szerzett hegek. Nekem azonban nem sok kalandban volt részem, rendszerint csak iszok, meg trükköket tanulok, ha éppen El'Alorában vagyok. Unalmas élet ez.

Még nem találtam meg azt a valamit. Rendszerint keserű érzéseim vannak.

Nem vagyok az a kedveskedős típus, de ha olyat kell választanom, ami számomra kedves, akkor az Rilrion, a bárd tőlem kapott beceneve: Csip-csip. És igen, ezt tényleg kedveskedésből használom... mégha nem is látszik.

"Ne haragudj, kisasszony… Nem ismerem sajnos olyan jól az emberek szokásait is, de remélem, hogy ez a virág majd meghozza a szerencséd a termékenységben." - Amit zavaromban egy kedves kisasszonynak sikerült kimondanom, több bántó dolog mellett is Öböl-faluban. És ez csak az, amire emlékszem!

Lépj le korábban otthonról!

Ismerjek meg valakit, aki megnevettet.

Ha éppen józan vagyok, akkor a ruháimat mindig szépen összehajtom a köpenyemet felakasztom, a csizmámat kipucolom, mert gyűlölöm a koszos holmikat. Aztán megmosakszom, megfésülködök. Gondolosan félreteszem anyám láncát, a gyöngyfülbevalókat és csak bámulok ki az ablakon a holdra, míg el nem álmosodom.
Ha nem vagyok józan, mert éppen a legvadabb fogadóban töltöttem az éjszakát új ismerősökkel, sörrel a kezemben, akkor rendszerint valaki felkísér a szobámba és belök az ágyamba.

Krónikás and Ahronit Kedvelték

Varázsló vagyok
Folrandír Ceilteach

we only obsess over relationships that feel unfinished

2126
❖ Tartózkodási hely :
Qerilyan Birodalom területe
Haladó (Éjmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jún. 20, 2021 7:01 pm
Tükröm, tükröm

Igen, igen, most jöhetne az általános válasz, hogy a szülők, isten nyugasztalja őket blah blah blah... Nem. Aiken és Lucas. A két utcagyerek, akik elfogadtak, és megtanítottak élni.
Az előző Maszkos, aki megtanított küzdeni, túlélni és arra, hogy milyen íratlan törvények is uralkodnak Nulportban

Amikor Aiken véletlenül olyan erősen megdobta kaviccsal az ablakom, hogy betört.
Vagy, talán nem is! Az első lopásunk, na az volt igazán szép!

Fizetek, hogy apám sírját rendbe tartsák a temetőben. Anyámmal, annak ellenére, hogy még él, nem ápolok jó viszonyt, inkább szükségszerűt. A család nem igazán nézte jó szemmel, hogy egy nő vette át apám vállalkozását.

Persze, majd a tökéletes bőrömön hegek... Hogy nézne már ki? Ezt meghagyom Lucasnak.

Ha meg akarsz nevettetni, ahhoz egyrészt roppant ügyesnek kell lenned, másrész egészen biztos vagyok benne, hogy nyomós okod lenne rá, és hogy akarsz valamit.

"Nem is írsz olyan rondán Aiken"

Én a mai napig inkább őszintének érzem, mintsem bántónak. Csak az igazság fáj, köztudottan, és valaki nehezen viseli ezt a fájdalmat. Az a nemes úrfi is nehezen viselte, akinek megmondtam, hogy nem akarok hozzámenni. Kellemetlen történet...

Hm, nos... Én elégedett vagyok a múltammal, hiszen a múltam tett azzá, aki most vagyok.

Végtelen számú kívánság? Vagy ez túl kapzsin hangzik? Pedig logikus lenne.

Mindig odafigyelek arra, hogy kipihenjem magam. Nem véletlenül van egy kész fürdő az alagsorban, olajokkal, fürdősókkal, füstölőkkel. Minden este egy forró fürdő  és könnyű vacsora után fekszem le aludni. A kezemet délről hozatott krémmel kenem be, és szarvasbőr kesztyűt húzok, ez nagyon fontos. Egy finom kézfej érdem az arisztokráciában.
Ezután köszönöm szépen, nyugodtan alszom.

Ahronit and Folrandír Ceilteach Kedvelték

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: