Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Tükröm, tükröm - Page 3 KaDiPE5
Tükröm, tükröm - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Calylenia
8 Hozzászólások - 4%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Aldrich Cornwell, Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Tükröm, tükröm

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Utolsó Poszt Szomb. Jún. 19, 2021 5:48 pm
Tükröm, tükröm

Ki volt a legnagyobb hatással rád az életedben?
Az Oz'herithi Nonvulmir mester. Több mint egy évtizedig okított arra, hogyan szükséges élni és túlélni, ám szerteágazó tudásom is alapvetően az ő érdeme. Meglehet, bizonyos mértékben a Vörös kígyók érdekeit képviselte a tanításommal, azonban atyám helyett volt atyám. Nélküle még most is ugyanaz a megnémult tizenkét esztendős árva lennék, aki a hozzákerülésemkor voltam. Ő az egyetlen, aki ismeri a valódi nevemet is.

Mi a legkedvesebb gyerekkori emléked?
Édesanyám énekei. Azt mondta, a fajtánknak ritkán esik nehezére az önkifejezés, ám még nekünk is vannak gátjaink. Ha egyszer beleütköznénk egybe, az ének felszabadít.

Milyen közel állsz a családodhoz?
Hiszem, hogyha még élnének, meglehetősen közel állnánk egymáshoz.

Vannak régi hegeid? Ha igen, hol és mi a történetük?
Akadnak kisebbek, ám a legszembetűnőbb egy tíz centiméteres vágás hege a csípőmön jobb oldalt. A harci sebet egy felszarvazott asszonynak köszönhetem. Én mondom, a fehérnépek veszedelmesek!

Mi képes a leginkább megnevettetni?
Az elmés visszavágók.

Mi a legkedvesebb dolog, amit valaha mondtál?
"Nem énekelsz olyan szörnyűségesen."

Mi a legbántóbb dolog, amit valaha mondtál?
"Nem vagy te senkim." Nonvulmir mesternek. Alaposan megpofozott, ami új megvilágításba helyezte az Oz'herithi szólásszabadságról szőtt ifjonti elképzeléseimet.

Milyen tanácsot adnál a múltbeli énednek?
Ne menekülj, amikor az elfek leigázzák a városodat. Ne bújj a holttestek alá. Légy velük, úgy nem lennél egyedül.

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Ne gyűlöljék a fajtánkat.

Mi a lefekvés előtti rutinod?
Amíg az Öböl-erdei görény banda el nem égette a lantomat, esténként elmeséltem neki a napomat. Mióta nincs velem, nem is alszok jól!

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Deedra Gindrian and Folrandír Ceilteach Kedvelték

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1506
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Tükröm, tükröm - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Jún. 19, 2021 7:34 am
Tükröm, tükröm

Édesanyám és megszállott elköteleződése, hogy teljesen beilleszkedjen a halandók közé.

A szülőföldemen gyakran rendeztek ritkaságok felkutatásából eseményeket. Az egyiken találkoztam egy Croraggal, akit Menmának neveztem el.

Anyám honlétéről kerek 10 éve nem tudok. Tulajdon apám pedig elvetette életét. Semmi sem olyan egyszerű, mint aminek tűnik.

Átváltozásaim hagyatékai, leginkább olyan helyeken ahol öltözettel el lehet takarni a furcsa sebeket.

A halandók gyámoltalansága.

"Inkább osztozok egy emberöltőnyi életen, semmint elnézzem az eljövendő korokat.,,

Ha tehetem kerülöm az olyan eseteket, ahol bárkiben feltéphetek egy sebet.

Légy körültekintőbb mielőtt döntesz!

Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?
Hogy ember lehessek.

Késő esteként egy kiugró, néptelen, sekély vízben térek nyugovóra. Imaisággal megtisztelve népemet, szüleimet. Illetve elregélve azon a napon mi minden történt velem.

Deedra Gindrian and Folrandír Ceilteach Kedvelték

Alkimista vagyok
Meina Fëanor

Inkább osztozok egy emberöltőnyi életen, semmint elnézzem az eljövendő korokat.

631
❖ Keresem :
P R I N C E  O F  C U R I O S I T Y
Cast Maedhros | vivern | Tom Hiddleston

❖ Szintem :
Kezdő (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Jún. 15, 2021 2:21 am
Tükröm, tükröm

Bryna, az igazi, az eredeti, a megismételhetetlen Erdei Boszorka. Én csak próbálom betölteni az űrt, amit maga után hagyott. És vagy 10 éve szellőztetek, hogy szagban sose érjek fel hozzá.

Egy idős nő látogatta meg Brynát tanácsokért, amikor még csak 5-6 éves lehettem. Végig ott sündörögtem körülötte, mert éreztem rajta a frissen sült kalács illatát. A nő azt hitte, Bryna az anyám, ő pedig nem sietett a nyanya tudtára adni, hogy egy félork korcs haját lapogatja bőszen. A végén még egy egész vekni kalácsot is kaptunk, aminek a nagyját én ettem meg.

Bátran mondhatom, rettentő közel! Nagyjából mint Calden Vreserianhoz. És ez így is van jól. Bryna volt az egyetlen, akire családomként tekintettem, de már olyan rég elment, hogy a sírjára ültetett fácska árnyékában meg lehet pihenni egy hosszú nyári nap végén.

Elkerülhetetlen, hogy legyenek. Háborús sérüléseim persze nincsenek, de gyerekként például leszédültem egy fáról. Szerencsére az esést arccal tompítottam, így nem lett komolyabb bajom. A homlokomon lévő apró heg emlékeztet: nem bírom a magas helyeket.

Amikor olyan emberek jönnek el a segítségemet kérni, akiken tisztán látszik, hogy elhitték az összes balga mesét, amit csak kitaláltak rólam. A legviccesebbek azok, akik titkolni próbálják, de nem megy. Én meg próbálok nem nevetni. Az is boldoggá tesz kicsit, hogy többnyire képes vagyok fapofával kibírni, míg elmennek. És tényleg, de komolyan, csak néha játszom rá az ostoba mendemondákra. Azt például a mai napig imádom, hogy egy őzgida bizonyos csontjairól a legtöbben elhiszik, hogy gyerekalkatrészek.  

Dehát te nem is vagy büdös! -  egy meglepett négyéves szavai voltak ezek, aki egy kotyvasztó mellett élt, s addig nem is találkozott mással, így azt hitte, a banyaszag a világon mindenkié. Üdítő megvilágosodás volt.

Sajnos nagyon nehéz csak egyet választani. Az emberek könnyen megbántódnak. Bár őszintén nem értem, miért kell azon megsértődni, hogyha jótanácsért jönnek, én pedig szolgálok eggyel. Például: ha továbbra is ilyen dagadék maradsz, amúgy is rövid életed még tovább kurtulhat, ha apád egy reggel összetéveszt az ólban horkoló desznyóval. Valaki mondja meg, mi ebben a bántó?!

Soha ne üzletelj senkivel, aki nem néz a szemedbe! Akkor se, ha vak.

Hogy mindennap kérdezze meg, ma épp mit kívánok.

Ellenőrzöm, hogy Jancsi és Juliska ketrece jól be van-e zárva, hogy holnap se éhezzek meg.  Aztán gyertyát oltok, és éberen forgolódom fél éjszakát, azon töprengve, hol rontottam el az életem.

#kihívás

Krónikás, Ahronit, Deedra Gindrian, Aldrich Cornwell and Ronan Gallaway Kedvelték

Sámán vagyok
Wynva

There ain't no such thing as a free lunch.

469
❖ Tartózkodási hely :
Holtak Erdeje
❖ Szintem :
Mester (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Jún. 15, 2021 1:50 am
Tükröm, tükröm

Jelenleg édesanyámon kívül nincs senki az életemben, ő rajta kívül nincs is más személy, aki hatással lett volna rám. De nagyon remélem, hogy ez a közeljövőben változni fog.

A Caldeni főtéren a nagy ünnepségen anya befonta a hajamat, és virágokat tűzdelt bele. Azt mondta, nálam gyönyörűbb kislánnyal még nem találkozott, és én elhittem neki.

Mivel csak édesanyám él, neki köszönhetek mindent, és hiába, hogy az utóbbi időben sokat veszekszünk a jövőmmel kapcsolatban, hálás vagyok neki, amiért megpróbált tisztességesen felnevelni.

Még nem kerültem éles harcba, így a fenékre eséseken és a horzsolásokon kívül más sebesülést sosem szereztem.

A részeges vendégek a Caldeni kocsmákban. Amikor ott énekelgetek a muzsikusokkal, mindig megnevettetnek amilyen szerencsétlenné válnak illuminált állapotukban.

"Nem baj anya, ha nem lesz nagy lakoma idén az ünnep alatt. Nekem megfelel az, ami nekünk van, szerintem a legfontosabb az, hogy együtt vagyunk" - 10 éves Thora az édesanyjának.

Egyik közelmúltbéli veszekedésem következtében édesanyámmal sikerült kimondanom neki, hogy utálom és elakarok menni tőle örökre, mert csak visszatart az életemben. Borzasztóan sajnálom a mai napig ezt, és már többbször bocsánatot kértem emiatt, mert nem gondoltam komolyan.

Szüless inkább fiúnak. Akkor talán jobban megbecsülnének.

Hadd szabaduljak ki a mostani börtönömből, és hadd élhessem az életem végre úgy, ahogy számomra jó.

Lefekvés előtt egy órácskát mindig gyakorlok az otthon összetákolt bábumon, majd megmosakszom, és minden éjjel új reményekkel fekszem le, hogy hátha a másnap változást hoz az életemben.

#kihívás

Krónikás, Ahronit and Deedra Gindrian Kedvelték

Varázslónő vagyok
Thora Haleye

Skill and confidence are an unconquered army"

803
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Jún. 14, 2021 11:06 pm
Tükröm, tükröm

A két családom, amely most egyre jobban széthúzásra kényszerít. A napjaim ezekkel telnek, mert nem tudok egyszerűen dönteni, kikhez húz jobban a szívem.

A húgommal nagyon sokszor gyűjtöttünk kagylókat a tenger fenekén anno fiatalabb korunkban. A mai napig megvan az egyik ritkának számító fehér bortovakagyló, ami még ő adott nekem ajándékba az egyik vadászatunk során

Nem annyira közel, mint amennyire szeretnék. Ez a távolság a családom és én közöttem pusztító erejű, de a víz is hív és ez többször a depresszió szélére sodort, Silla tudta nélkül.

Csak páran vették még észre, és kizárólag najádok, de az uszonyom végéről hiányzik egy apró darab. Egy alkalommal sikeresen becsíptem két, tenger alatti szikla közé, és csak úgy tudtam kiszabadulni, ha kitéptem. Hát, nem egy harci seb és emiatt nem is híresztelem, azért ez elég nagy szégyenem, hogy egy szikla legyőzött.

A kislányom. Gyönyörű teremtés, igazi csoda az ő léte számomra, és bármit megtennék, hogy megtudjon újra és újra nevettetni.

Erre inkább csak fordítva tudnék válaszolni, hogy mi az a legkedvesebb dolog, amit Nekem mondtak valaha. A "Szeretlek" Sillától, és az "Apa" a lányomtól.

Nem vagyok ilyen lény. Alapjáraton soha nem bántanék meg senkit, úgyhogy ha nagyon kutakodnom kellene az emlékeimben, az egyetlen bántónak az számított, amikor nemet mondtam a hagyománynak számító kagylóvadászatra a húgomnak, és ezen besértődött.

Tégy úgy mindent, ahogy a szíved vezérel. Én is így tettem, és soha nem bántam meg.

Úgy élni a kettős életem, hogy azt egyik oldal se sínylené meg.

Hát... szigonyt a tartóba helyezni, a hínárok rendes megpaskolása a kiálló sziklán, és ráborulva horkolni.

#kihívás
Vendég
Vendég
Anonymous

Utolsó Poszt Hétf. Jún. 14, 2021 10:59 pm
Tükröm, tükröm

Édesanyám.

Amikor először sikerült lekváros lepényt sütnöm magamnak egyes egyedül. És mivel senki sem látta, egyedül faltam be 8 embernek való adagot. Azt hittem kipukkadok, most is könnybe lábad a szemem, ha rágondolok.

Hozzájuk csak feküdni lehet közel.

Két tucatnyi apróbb sebhely mindenfelé, mint mindenkinek, a legnagyobb is ujjnyi. Hétköznapi balesetek, főleg a konyhában. a nagyjára nem is emlékszem, hogy szereztem.

Mások balszerencséje.

Határozottan nem a válasz arra, mi nevettet meg. Így belegondolva, nem vagyok benne biztos, hogy mondtam e valaha bárkinek bármi kedveset. Át kell gondolnom az életem.

Bugris.

Tanulj meg bánni valami fegyverrel. Ha pedig a 15 éves énemről van szó: "NEM, NEM ÁLL JÓL NEKED!!!"

Az előző után csábító lenne az időutazás, de én megelégszem egy korsóval, mely sosem ürül ki, a benne lévő mézsör fogyasztása pedig örök fiatalsággal ruház fel.

Nincs igazán, hacsak nem számít, hogy 10 éve olvasgatok még, mielőtt felborulnék. Ha bírok...

#kihívás

Krónikás, Ahronit, Deedra Gindrian, Khaled Amar and Nykon Gindrian Kedvelték

Világi vagyok
Ronan Gallaway

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
301
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverfogatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Jún. 14, 2021 10:43 pm
Tükröm, tükröm

A feleségem Lyanna. Az ő szeretete irántam és az enyém ő iránta nem volt semmihez fogható. Ő érte éltem és a halála után is ő érte teszek meg mindent.

Édesapámmal vívott gyakorló harcok, amik néha apa-fia bunyókba váltott át. Nagyon sokat köszönhetek neki, és a mai harctudásom nagy része tőle származik.

Mindennél jobban szeretem a lányaimat, és mivel a klánom tagjai is a családom részei, egyértelműen ha kell, meghalok értük.

Az oldalamon van egy hatalmas vágásból adódó heg, ami valószínűleg soha nem fog begyógyulni. Az egyik orktábor rajta ütésén szereztem. Majdnem a halálomat leltem benne, de ami nem öl meg az megerősít, mint mondják.

Inkább már csak múltidőben tudok beszélni róla, mert a feleségem bolondságai váltották ki belőlem a legnagyobb nevetéseket. Olyan kis esetlen volt néhanapján, és mindig melegséggel töltötte el a szívemet.

Amikor megmondtam a kis Nissának, hogy mostantól a lányom és ha bárki az ellenkezőjét meri állítani, annak megkeserítem az életét.

Sokan nem tudják, de Lyannával volt egy hatalmas veszekedésünk mielőtt feladtam volna a nomád életmódot, hogy vele élhessem le az életemet. A veszekedésünk úgy zárult, hogy megmondtam neki, én nem akarom őt, és nincsenek azok az istenek akik megváltoztatják az álláspontomat erre, hogy holmi kis paraszttá váljak, ahelyett, hogy a világot járnám. De aztán mégis valamelyik Isten észhez térített, és az életem legmeghatározóbb éveit köszönhetem neki.

Ne hagyd meghalni Lyannát, és ne hagyd, hogy Deedra elszökjön tőled.

Hozd vissza a családom minden tagját legyen az élő vagy holt, hogy újra együtt lehessünk.

A fegyvereimet megtisztítom, rozsdátlanítom, előtte lehúzok egy kupa sert az ivóban, majd befekszem az ágyamba és forgolódok egy pár órát mielőtt elalszom. A gondolataim nem hagynak nyugodtan aludni.

#kihívás

Krónikás, Ahronit and Deedra Gindrian Kedvelték

Harcos vagyok
Nykon Gindrian

Behind every great man there is a powerful woman

615
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Jún. 14, 2021 6:39 pm
Tükröm, tükröm

Játék a részletekben elmerülőknek

Drága Kalandorok! Tükröm, tükröm - Page 3 14760816

Engedtessék meg, hogy bemutassuk legújabb játékunkat, amely a karaktereitek mélyebb megismeréséről szól. Az alábbi kódban egy tíz pontból álló kérdéssor szerepel, melyet a karakteretek szemszögéből szükséges kitöltenetek. Lehet a módja E/1 vagy E/3, amelyik kényelmesebb a számotokra.

A kitöltött kódot ebbe a topikba küldjétek, akár mindegyik karakteretekkel ^^

Időről-időre tervezünk újabb tizes kérdéscsomagokkal előrukkolni! Wink

Első kérdéskör
Kód:
<div class="fodobialbg"><div class="alapcim">Tükröm, tükröm</div>
<div class="alcimbg"><div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Ki volt a legnagyobb hatással rád az életedben?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a legkedvesebb gyerekkori emléked?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.</div>

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Milyen közel állsz a családodhoz?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Vannak régi hegeid? Ha igen, hol és mi a történetük?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi képes a leginkább megnevettetni?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a legkedvesebb dolog, amit valaha mondtál?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a legbántóbb dolog, amit valaha mondtál?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Milyen tanácsot adnál a múltbeli énednek?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mit kívánnál, ha találnál egy lényt, aki képes teljesíteni egyetlen kívánságodat?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a lefekvés előtti rutinod?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.
</div></div><br><br></div>

Második kérdéskör
Kód:
<div class="fodobialbg"><div class="alapcim">Tükröm, tükröm</div>
<div class="alcimbg"><div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van bármilyen beceneved, gyerekkori beceneved vagy álneved?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Tervezel valaha saját családot?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van/vannak közeli barátaid?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Ki a legnagyobb ellenséged, ha van?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a célod az életben?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van bármilyen fóbiád, nagy félelmed?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van olyan étel, ital, amire allergiás vagy?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Van olyan szín, amit nem szeretsz vagy egyenesen gyűlölsz?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Mi a kedvenc állatod?[/i]

<div class="leirastext">[b]❖[/b] [i]Miként reagálsz, ha valaki piszkál téged vagy viccelődik rajtad?[/i]
Ide jön a válaszod. Bátran ki is fejtheted az okokat, indokokat, példákat is hozhatsz rá.
</div></div><br><br></div>

Jó szórakozást kívánunk!  Tükröm, tükröm - Page 3 3433600365

Folrandír Ceilteach, Nykon Gindrian, Mylla Eroltsdottir and Calylenia Kedvelték

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2408
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: