Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Fehér-tenger - Page 3 KaDiPE5
Fehér-tenger - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Krónikás
83 Hozzászólások - 23%
Kalandmester
60 Hozzászólások - 16%
Rhysand Earhgaze
59 Hozzászólások - 16%
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 15%
Deedra Gindrian
31 Hozzászólások - 8%
Ezaras Azildor
30 Hozzászólások - 8%
Naken Forerion
19 Hozzászólások - 5%
Ned Hawke
11 Hozzászólások - 3%
Nîndaer
10 Hozzászólások - 3%
Cailen Sephiran
9 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:18 pm
• Asszociáció

Yesterday at 10:18 pm
• Szólánc

Yesterday at 9:58 pm
• Karaván út

Hétf. Szept. 26, 2022 11:26 pm
• Fehér-tenger

Hétf. Szept. 26, 2022 4:04 pm
• Erdei tisztás

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Deedra Gindrian, Ezaras Azildor

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Fehér-tenger

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 9:39 pm

- Utánam halnál bánatodban, Tengeri Csikó. - Cailennek hátat fordítva pillantok a kosár irányába. Ideje eltűnnöm szem elől. Igaz, már egyre kevésbé tudom elhinni neki, hogy tényleg a halálomat kívánja. De ha így lenne, akkor sem hatna mag annyira, hogy egy vállrándításnál többet szenteljek a dolognak. Egyszer szeretett, miért ne lehetne újra így? Hangos sóhajomat felkapja a szél, én pedig már szedem is a lábam. Mivel nem kaptam ellenkező értelmű utasítást, fürgén felkúszom az kosárba, hogy végre eltűnjenek a szemem elől Nulport mocskos utcái, és valami szépet is lássak.  Nem... ez most nem fog összejönni. Azt hittem, megúszom a mai vacsoráztatást, de úgy tűnik, kedvenc kapitányunk nincs ma engedékeny hangulatban. - Vigyázz, Királylány, nehogy lefújjon a szél a toronyból. -  a gúnyos vigyor most sem maradhat el, de aztán indulok is lefelé. Még a végén meg találnám billenteni azt a kis nyeszlett seggét a csini új csizmámmal. Leérve aztán a kapitány felé pillantok és megrázom a fejem. - Tudtam, hogy az én főztömet szereti a legjobban, Kapitány! -  a csalódást talán képes vagyok leplezni, de a megjegyzés fanyar utóíze még jó ideig ott marad a számban. Kapja be mindenki a koszos fakanalat, majd főzök én nekik olyat...

Cailen Sephiran and Ned Hawke Kedvelték

Zsivány vagyok
Shani Masrani

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
294
❖ Tartózkodási hely :
Veszett Szuka
❖ Keresem :
a lelkiismeretemet égre -földre, de nyoma sincs..
❖ Szintem :
Kezdő (Tolvajlás); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Fehér-tenger - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 9:32 pm

The hunt has begun
«  @"Cailen Sephirani" &  @SHANI MASRANI & @Ned Hawke & @Ivy Reaves• credit;  »
-Már megint ő csinálja a kaját?-Fintorodom el, de nem panaszkodom. Én se akarnék a konyhára kerülni... De igazáán megtaníthatná valaki azt a nőszemélyt főzni.
-Megyek!-Mielőtt meggondolná magát, már rohanok is fel a kötélen, hogy kifejezéstelen arccal közöljem azzal a rib... ehm.. szóval vele a "jó" hírt.
-Hawke üzeni, hogy vonszold le a segged a konyhába. A nép éhes... Több turnus legyen... Haladni akar.-Nem vigyorgok rá, hangomban nins gúny, de tény örülök, hogy én kerülhettem fel ide. Innen sokkal szebb a kilátás és a levegő is jobb. Nem kell szagolnom azt a sok büdös patkányt, kik nem ismerik a fürdés fogalmát. Értem én, hogy kalózok vagyunk, de azért gyakrabban is fürödhetnénk.

Cailen Sephiran and Ned Hawke Kedvelték

Harcos vagyok
Corine Sephiran

❖ Ulron :
310
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 9:03 pm
Fehér-tenger - Page 3 ZZxEEsu

Míg Hawke utasítására várok, egy női hang csapja meg a fülemet az árbóc felől, de bőven elégszer hallottam már, hogy tudjam, kihez tartozik ez a kurva idegesítő hangszín.
- Az árbócos létrán csüngő emberkének pedig viszont üzenem, hogy a fedélzeti deszka előbb fogja elkapni, mint én – kiáltok vissza a tengert bámulva, majd jelentőségteljesen ránézek a húgomra és kacsintok egyet. Ami meg Shanit illeti, húzzon csak felfelé a szemem elől, látom épp eleget a hajón. De ahelyett, hogy ez megtörténne, Hawke inkább Corine-t küldi fel, én pedig titokban nagyon örültem, hogy a nő emiatt lekényszerül a fedélközbe.
- Rendben – bólintok a férfinak, és figyelmemet most már csak a tengernek szentelem. Remélem igaza lesz, és csendes utunk lesz. Jó rég álltam már a kormány mögött, s még ha nem is mutatom ki, de eléggé be vagyok parázva egy esetleges vihartól. Nem tudom, biztosan tudnám-e tartani az uralmat a kerék felett. A zátony viszont gyerekjáték lesz.

Ivy Reaves and Ned Hawke Kedvelték

Zsivány vagyok
Cailen Sephiran

Life's pretty good, and why wouldn’t it be? I'm a pirate, after all.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
476
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 8:58 pm
The hunt has begun

Kezdett esteledni, ám úgy tűnt, a vacsora még sehogy sem áll, hisz nemrég láttam Shanit a főárbócra felmászni. Remélem kilevegőzte magát, mert most muszáj leszek visszaküldeni odalentre a megszokott kis zugába.
- Corine - sétáltam a fedélzeten a nő mellé. - Mássz föl a főárbóc kosarába, vedd át Shani helyét. Szólj neki, hogy ideje lenne hozzálátni a vacsora elkészítéséhez. Ó igen, és turnusokban etesse majd a matrózokat, azt akarom, hogy haladni is tudjunk közben.
Gyors biccentéssel engedtem útjára Corine-t, majd bátyja felé vettem az irányt, aki a kormánynál állt jelenleg. Nemrég vált legénységünk tagjává, de már is rutinosan kezelte a Szukát.
- A következő két mérföld alatt aránylag tiszta lesz az utunk, tartsd az irányt. Azt követően kissé rizikósabb terep jön, a Keszeg szigetek zátonyai miatt. Keletről érdemes kerülnünk, arrafelé biztonságosabb. Nem túl nagy a merülésünk, nem kell, hogy gondot okozzon.
Magára hagytam a kormányost, aztán Reaveshez léptem.
- Menj a fedélközbe, ellenőrízd az ágyúkat és a tüzéreinket. Egyelőre nem lesz rájuk szükségünk, de ha odaérünk, fontos, hogy mindenki azonnal munkára fogható legyen. Nem szeretném, hogy ott derüljön ki, ha valami probléma van a fegyvereinkkel.

Ivy Reaves and Shani Masrani Kedvelték

Harcos vagyok
Ned Hawke

Follow me and I will show you what life is

353
❖ Tartózkodási hely :
A Veszett Szuka fedélzete
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 8:28 pm

The hunt has begun
«  @"Cailen Sephirani" &  @SHANI MASRANI & @Ned Hawke & @Ivy Reaves• credit;  »
Örülök, hogy végre ismét tengerre szllunk. Rég nem élvezhettem azt a csodát, amivel egy-egy ilyen út megajándékozott engem. A hajó orrán ülök és a kardom élezem. Úgy figyelem az érkezőket. Egy mosoly kúszik az arcomra ahogy a szitkozódva foglalják el a helyüket. Mindannyian még többet szerettek volna lazítani. Én viszont már kezdtem nagyon is unni magamat. Végül leugrom a fedélzetre, elteszem kardom és elfoglalom helyem. Egy pillanatra testvérem felé nézek, majd csak megrázom a fejem. Remélem az a nőszemély az első erősebb széllöketnél a vízbe zuhan és senki sem veszi majd észre, vagy hallja meg a hajónak csapódó hullámoknak köszönhetően. Egy mélyet szippantok a levegőbe, ahogy a szél az arcomba csapódik. Elindultunk. A kikötő egyre csak távolódik tőlünk. Remélem egy hamar nem fogom újra látni.

Cailen Sephiran and Shani Masrani Kedvelték

Harcos vagyok
Corine Sephiran

❖ Ulron :
310
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 8:18 pm

Kurvára nem örülök. Még alig szórakoztam. Időm se volt elherdálni a keserves munkával megkeresett ulronjaimat a rendkívül bájos kikötővárosban, és túl sok lehetőségem se. Hacsak nem számítom annak a lehetőségét, hogy a kedvenc kocsmámból kilépve egy este nem balra, hanem jobbra fordultam volna, hogy aztán megrontsanak  elvágják a torkom a kis erszényemért. Vagy akár fordított sorrendben. Megnyalom az ajkam az elcseszett gondolatra, aztán felkapaszkodom a főárbóc kötélzetére, épp csak olyan magasra, hogy lefelé nézhessek a Cailenre és a kapitányra is. - úgy vezess, kormányos, hogy neked kell elkapni ha leszédülök miattad a kosárból. -  pimaszul cuppantok felé egyet, aztán Hawkera pillantok. Ha nem utasít másra, akkor felmászom, hogy szívhassak egy kis friss levegőt.

Ivy Reaves and Ned Hawke Kedvelték

Zsivány vagyok
Shani Masrani

❖ Ulron :
294
❖ Tartózkodási hely :
Veszett Szuka
❖ Keresem :
a lelkiismeretemet égre -földre, de nyoma sincs..
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 8:03 pm
Fehér-tenger - Page 3 ZZxEEsu

Már nem is emlékszem mennyi idő telt el a Nulporti viszontlátás óta, de az biztos, hogy azóta újra kiűztük az unalmat az életünkből. Az őrök nagyrészt leszálltak rólunk a városban, és ahelyett, hogy kivont karddal futnának utánunk, inkább csak fintorogva váltakoztatják a tekintetüket rajtunk és körözési plakátokon álló rajzfiguráink között.
Alig fél nappal ezelőtt Hawkenak sikerült elkapnia egy információfoszlányt egy kereskedőhajóról, amit nem pont annak a kapitánynak a kezébe került, akinek kellett volna, és hát a hajó elment. Mi pedig, munkásságunkhoz hűen utána indulunk, hiszen ki ne szeretne Edellyn Arienthe orra alá borsot törni, mégha maga a hölgyemény igen szemkecsegtető.
A kapitány fedélzetre való felhívása így ennek tekintetében könnyfakasztóan örömtelinek hangzódott. Gyorsléptekkel siettem fel a kormányhoz, hogy elfoglaljam a helyem a „sofőri” pozícióban. Kezeimmel óvatosan simítok végig a fán, s miután az ujjaim ráfognak az egyik karra, csillogó szemekkel nézek rá Hawke-ra és várom a további parancsait.

Ivy Reaves, Ned Hawke and Shani Masrani Kedvelték

Zsivány vagyok
Cailen Sephiran

Life's pretty good, and why wouldn’t it be? I'm a pirate, after all.

476
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 12, 2022 7:49 pm
The hunt has begun

Nem késlekedtem, még aznap délután visszahívtam a teljes legénységet a fedélzetre, hogy az esti árral kihajózhassunk. Ahogy hallottam, egyesek elégedetlenkedtek is emiatt, hisz sokkal több eltávot ígértem nekik, ám olyan információ jutott a fülembe, amit nem hagyhattam figyelmen kívül.
Edellyn pártfogoltja, nevezetesen egy Gordon Voss nevű kapitány már két napja vissza kellett volna, hogy érjen Nulportba gazdag rakománnyal teli kereskedőhajójával. A kikötőben mindenféléket pletykálnak, a legtöbb részeges patkány szavára nem is érdemes adni, azonban vannak olyan informátorok, akik a kellő fizetségért cserébe hasznos, és jóval valósabb szóbeszédeket adnak ki.
Egy ilyen alaktól hallottam Voss tervéről, melyet néhány hete elfecsegett egy helyi szajhának. A jó kapitány nem kisebb dolgot vett a fejébe, mint, hogy a lehető legnagyobb rakománnyal együtt megfújja Arienthe hajóját, amivel egyenesen Mynzash felé veszi az irányt, hogy ott eladva az értékes árut, kényelemben és gazdagságban kezdhessen új életet ahelyett, hogy a nulporti nemeseket szolgálná ki. Nem is volna rossz terv, azok a sivatagi férgek mindig szívesen látják a magafajtákat, ám ebben a szakmában meg kell tanulni csöndben maradni. Elég a legapróbb részletet elkotyogni, és ha nem vigyázol, hurkot találsz a nyakad körül.
És ezt a hurkot én kívánom Voss nyakára húzni, még mielőtt Arienthe emberei a nyomába erednének.
Ami a hajónkat illeti, jóval előnyösebb helyzetben vagyunk Vosshoz képest, hisz ő egy lomha, telepakolt bárkával döcög előttünk, mi pedig könnyedén utolérhetjük. Jól ismerem a Mynzashba vezető útvonalat, és ha szerencsénk van, elkaphatjuk, amíg feltölti a készleteit Zátonyvég apró szigetén.
Ez az egyetlen biztonságos, nulportiak által is használt menedék, ahol utánpótlást szerezhet a helyiektől, és pár napig elidőzhet, míg elvégezzük a szükséges javításokat, vagy beszerezzük a hiányzó ellátmányokat. Bízom benne, hogy ott találom, ebben az esetben könnyedén rajtuk üthetnénk.

A szél nekünk kedvezett, ahogy magunk mögött hagytuk a nulporti öblöt, a Veszett Szuka teljes vitorlázattal, villámgyorsan szelte a habokat alattunk. Készen álltunk a vadászatra.

Ahronit, Ivy Reaves, Cailen Sephiran and Shani Masrani Kedvelték

Harcos vagyok
Ned Hawke

Follow me and I will show you what life is

353
❖ Tartózkodási hely :
A Veszett Szuka fedélzete
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Nov. 20, 2021 9:47 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

❖ Ulron :
2760
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Aug. 08, 2021 5:26 pm

Nagy utazás
Edellyn & Rilrion
A journey, after all, neither begins in the instant we set out, nor ends when we have reached our door step once again.
Edellyn kisasszony, mint mindég, jó hallgatóságnak bizonyul, olyannak, aki pontosan tudja; nem érdemes felesleges közbeékelésekkel megkurtítania a koncentrációját, máskülönben értékes információkról keveredne el a figyelme. Persze bizton veszem, amennyiben nem lenne alkalma kendőzetlenül magába szippantani a tudást, szépen elfedné az igyekvését, de ezúttal nincsen miért erőlködnie. Mindketten tisztában vagyunk vele, hogy jelenleg nem barátilag fecserészünk egymással.
- Kristina Vallerie kisasszonynak hívják, a valódi nevéről azonban nem tudok nyilatkozni. A család létezik, ténylegesen csődbe mentek öt esztendővel ezelőtt. Az Yvro folyó mentén volt birtokuk, és valóban létezik vagy létezett Kristina Vallerie, akinek rejtélyes eltűnése az utolsó információ, melyet feljegyeztek róla. Az sem kizárt, hogy tényleg ő az, tényleg kalózok kezére került, ám ha én kiszabadulnék a markaikból, elfutnék egyenesen Caldenbe menedékért, nem úgy a tűz-közelben lévő Marlow karjaiba ugranék, akinek a családjával sosem volt dolga a Vallerie-eknek – töprengek, mialatt hol a poharamat, hol pedig Edellynt figyelem. Ha valóban egy ellenlábassal van dolgunk, akkor piszok körmönfont és alapos munkát végzett ezzel a Kristinával.
Apró szusszanást követően kortyolok egyet a borból, majd a félig kiejtett felkérés oltárán folytatnám is a beszédet, azonban bennem akad a nyikkanás, mihelyt beront egy testes matróz a kabinba.
- Édes drága Isilmë… - suttogom magam elé elképedve, és konstatálva a felém dobbantó férfi terveit a noszogatásomra, ami végül egy kisebb fulladással ér fel, miként a nyakamnál fogva karol fel a rögtönzött mulatságukhoz. Bizony, az övékéhez, mivelhogy a társai is tüstént csatlakoznak. Vetek egy kétségbeesett pillantás Edellyn felé, miután viszont a kezembe kerül a rumos üveg, vállat vonva húzom meg a markáns italt.
S akkor már miért ne szórakozhatnánk? Kiszabadulva az izomtenger szorításából, felnyalábolom a kölcsön lantomat, és megadva magamat az egész estét átívelő könyörgésüknek, megkínálom a kíséretemmel a vernyogásukat. Természetest magam is bekapcsolódok az énekbe, bár a felszabadult őrjöngésüket képtelenség túlkiabálni. S mit kell mondjak, a szertelenségük hamar átragad rám is, a végén pedig már a mosolyt sem tudom levakarni az ábrázatomról, amint észreveszem a csakugyan éneklő és táncoló Edellynt az egyszerű népek forgatagában.
Bár attól tartok, a túlzott vigadalom és a matrózok meglehetős lelkesedése egyet jelent az információcserénk végével. Nem mintha nem lettem volna felkészülve az esetleges nehézségekre, tulajdonképpen az eddigi nyugalom is több mint amit ettől az úttól reméltem. Így hát, amennyiben sikeredik elkapnom a nemes kisasszony csillogó tekintetét, a fejemmel a lantom tokja felé bökök. Nyitva hagytam, tehát aki figyelmes, észrevehet a belsejéből egy megsárgult papírt kikandikálni.

//Köszönöm az újabb csodás játékot! *-*//

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.
Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1740
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 31, 2021 4:42 pm

Nagy utazás
@Ahronit &  Edellyn Arienthe
──────────────── ─────────────────
« Comment; ide • Szószám; ide • Zene; ide »
« "A tenger messzire visz, messziről hoz, messzebbre tekint az emberi szemnél. Mindenki ismeri, de senki sem látta."»

A történet kezdett komolyabb hangvételt ölteni. Egy nő. Egy kalóznő. Érdekes, ám annál több problémaforrása lehet.
- Hogy hívják? Talán hallottam róla. Vagy esetleg ismerek olyanokat, akik hallottak róla.
És amint kimondtam egyből felvillant Drest arca. Talán az ő keze van benne. Talán ő rendezte mindezt így, és egy lépéssel előttem, akarom mondani előttünk jár?
A zavar mégse öltött formát az arcomon, továbbra is hűvös figyelemmel fordultam a bárd felé.
- Rivális? Könnyen lehet. A báró tekintélyes kincstárára sokaknak fájhat a foguk. Viszont amennyiben az együttműködésük kétirányú, úgy már érdemesebb részletekben gondolkodni. Mindenesetre érdekes, folytassa ké - és ekkor a nehéz, vaspántos ajtó egy pillanat alatt szakadt fel, a zár és a kilincs panaszos csattanása belémfojtotta a szót.
Egy megtermett matróz rontott be hozzánk, fél kezében üveggel, borostás arcán széles vigyorral.
- Hát itten vagyunk! - hahotázott mélyeket. - Mindenütt kerestük magácskákat!
Megilletődve álltam fel az asztaltól.
- A kapitány minden bi...
A matróz rám se nézett, először úgy tetszett beszélgető partneremet célozta meg. Magából rum szagot árasztva lépett oda mellé, és karolta át méretes kezével a bárd nyakát, úgy húzta magához. A felkarja akkora volt, mint az én derekam.
- No öcsém, daloljá velünk, mán vacsoránál is úgy kértünk. Magácska is daloljon! Táncolhat is no, én és a fiúk nem sértődnénk meg. Ugye fiúk? - azzal kikiáltott és még több hozzá hasonló "úriember" fáradt be a kabinba.
- Hé!
- Hó! Úgy!

Az egyikőjük, aki valamivel alacsonyabb volt felpattant az asztalra, a mi kezünkbe rumos üveget adtak, ők pedig rákezdték, és öblös, alkoholtól terhes hangjuk megtöltötte az egész kabint.

Volt egyszer egy hajó, ami kihajózott
A neve az volt, hogy Teáskanna
A szél feltámadt, a hajó orra mélyre merült
Ó, fújj, marcona fiaim, fújj!

Hamarosan érkezik a Wellerman
Hogy nekünk cukrot, teát és rumot hozzon
Egy napon, mikor a vágásnak vége
Eltávot kapunk és elmegyünk.

Két hete sem volt, hogy kifutott
Mikor útjában egy simabálna került
A kapitány mindenkit munkára rendelt és esküdözött
Hogy vontatóra veszi a bálnát

Mielőtt a csónak a vízre került volna
A bálna farka feljött és elkapták
Mindenki az oldalra, szigonyozta és gyilkolta
Mikor az lemerült a mélybe

Egyetlen kötelet sem vágtak át, a bálnát nem engedték el
A kapitányt nem a kapzsiság hajtotta
Hanem igazi bálnavadász volt
Vontatta hát tovább

Negyven napig, vagy még több,
A kötél hol megereszkedett, hol megfeszült megint
Minden csónakukat elvesztették, csak négy volt
De a bálna még mindig húzott

Amennyire én tudom, a hajsza még mindig tart
A kötelet nem vágták el, a cetet nem engedték
A Wellerman teljesítette a szokásos rendelést
Bátorítva ezzel a kapitányt, legénységet, mindenkit

Ismertem a nótát, sokszor hallottam már Nulportban felcsendülni. Olyan tengerész dal volt, amit alighanem valamennyi országban szívesen fújtak. Úgy gondoltam, ülve megvárom amíg vége a rögtönzött tivornyának, viszont amikor az egyik matróz karonragadott én is kénytelen voltam táncolni. És akkor már miért is ne énekeltem volna? A sok férfi vokál között szinte elveszett a hangom, viszont talán így volt a legjobb, becsatlakozni, és elvegyülni.
Reméltem, Rilrion is partner ebben a rögtönzött mulatozásban, hiszen valószínűleg a matrózok addig nem hagytak volna nyugtot nekünk, amíg meg nem kapják az áhított kíséretet.

#kihívás1

Ahronit Kedvelte

Varázslónő vagyok
Edellyn Arienthe

A véres alkony tiszta hajnalt hoz

1426
❖ Tartózkodási hely :
Nulport
❖ Szintem :
Haladó (Elementáris mágia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 07, 2021 10:45 pm

Nagy utazás
Edellyn & Rilrion
A journey, after all, neither begins in the instant we set out, nor ends when we have reached our door step once again.
A testességében fukarkodó vörösboromat kortyolgatva hallgatom Edellyn eszmefuttatását a báróról és amannak kétes ügyleteiről, csakhogy a látszat ellenére Marlowe uraság sem éppen az, kinek elsőre tűnik. Megkockáztatom, rájátszik a hírnevére pusztán annak apropóján, hogy ellenei bőven alábecsüljék, s ha mindez így van, hát a sikerére bizonyára minden este koccint a húgával, mert ahány ember, annyiféle elkorcsosult pletyka vetődött fel róla.
- Való igaz, mindaz alapján, mit hallottam róla, szinte bármi elképzelhető az esetében. Csakhogy én úgy látom, a báró éppen annyira olcsó kurafi és az élvezeteket vakon hajszoló pernahajder, mint amiként kegyed nulporti pillangó – horkantok fel, meglötyögtetve az italomat a fából faragott pohárban. - Eljátszott már a gondolattal, hogy talán a báró azért kedveli olyannyira a sűrűn rendezett báljait, mert úgy tarthatja magához legközelebb az ellenséget? - vonom meg az egyik szemöldökömet, érdeklődéssel fürkészve a nő finom vonásokkal keretezett ábrázatát. - Én megtettem, s olybá tűnik, a legvadabb pletykák mindég egy efféle összejövetelről erednek. Jól mondta, az uraság körmönfont – bólintok, az asztalra simítva a poharamat, habár azt nem eresztve el. Jókora hullámot kellene ahhoz meglovagolnunk, hogy a padlóra essen, azonban a bizonytalanság érzetét képtelen vagyok elűzni magamból. Átkozott hajók…
- S legnagyobb megnyugvásomra a húgával sem fajtalankodik. Tehát a kalóz asszonyságban keresendő az igazság, de mint minden esetben, úgy az övében is alaposan elkendőzött. Mivelhogy megvan a maga története ennek a nőnek. Elszegényedett nemes család sarja, kit annak idején megátalkodott hajólékelők ragadtak magukhoz, s aki most egy hős lovag óvását keresi. Marlowe pedig bármily különös is, nem egy szívtelen alak, s gyűlöli annyira a kalózokat is, hogy ekképpen törjön borsot az orruk alá. Bár bizton veszem, hogy ez a játszma bőséggel kétirányú az esetükben – csóválom meg a fejemet, visszaemelve Edellynre a tekintetemet a poharamról, ugyanis eddig azt mustráltam beszéd közben.
- A nyakamat tenném rá, hogy ez a nő hazudik. Pont a báró, kinek a kincsére éppen manapság akadt kereslet...? – hajolok közelebb, elcsendesítve a hangomat. - Előfordulhat riválisunk, kedves Edellyn?

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Tinvaak los grah
There is no distinction between debate and combat to a dragon. For us it is one and the same.

Edellyn Arienthe Kedvelte

Bárd vagyok
Ahronit

Our deepest fears are like Dragons guarding our deepest Treasures

1740
❖ Tartózkodási hely :
Ylore
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Tanonc (Tolvajlás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: