Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

A Ludwig Berkson játszma - Page 2 KaDiPE5
A Ludwig Berkson játszma - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach, Thora Haleye

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

A Ludwig Berkson játszma

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Utolsó Poszt Kedd Júl. 06, 2021 9:00 pm
A Ludwig Berksonjátszma

@Aiken Hackney & Arthus Nendrac

Biccentettem a ficsúr felé, és az emberei felé is. Ebben igaza volt: ennél véletlenszerűbben nem is állhattunk volna össze.
Kicsit fészkelődtem a nyeregben, hátamon a pajzsommal, ám én is megnógattam a lovam. Ügetésben poroszkáltunk ki a város kapuján, ahol még bőven jöttek-mentek a népek, szekerekkel, szamarakkal, lovakkal. Csak akkor fogtuk gyorsabb tempóra, amikor már az úton poroszkáltunk. A lovak erejére még szükségünk lesz, viszont a málhánk könnyű volt.
Alászállt a nap, és a szürkület fekete éjjelbe fordult, amikor - a favágók szerint legalábbis - elértük azt az útszakaszt, amit a térképen jelöltem.
Valóban egész közel nyúltak a hegyek, és alig kétszáz méterre hömpölygött a folyó. Tökéletes.
Lecsúsztam a nyeregből, és, mert bár tiszta éjszakánk volt, az erdőben sötét honolt, fáklyát gyújtottam, hogy lássuk, mit rakunk és hová. Volt még pár darab husáng, amit a többiek felé nyújtottam. Nagy feltűnést se akartam kelteni, viszont az embereknek fényre volt szükségük.
 - Én intézem a füstöt - málháztam le a lovamról a szükséges dolgokat, és azoknak egy részét a két favágómnak adtam.
- Ezen kívül van itt drót és szesz. A drótot kifeszíthetjük, a szeszt pedig sajnálatos módon - jegyeztem meg drámaian. - De szétlocsolhatjuk az út mellett. Egy szikra, és begyullad.

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

A sors vezeti azokat, akik követik, de magával hurcolja azt, aki ellenáll.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
352
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol, amerre a lába viszi
❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

A Ludwig Berkson játszma - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Júl. 05, 2021 10:08 pm
A Ludwig Berkson játszma

The Nightingale •  Credit:

Esküszöm, ha mégegyszer cukorbogyózik, hozzá vágom a korsót. Ezt még a kurváknak sem tűrném el. Amilyen tenyérbemászó piperköc, már rég helyretettem volna, ha nem volna rá szükségem a karaván kirablásához. Vagy ha még pár sört ittunk volna, attól tartok, már ez sem érdekelne.
De hát ezért is vagyunk jobbak az átlag részeges csirkefogóknál, nemdebár. Képesek vagyunk türtőztetni magunkat. A fickó pedig legyen bármennyire is idegesítő, érti a dolgát.
Miután távozott, egy darabig még az asztalnál ücsörögtem, fejben átvettem újra az egészet, mielőtt a szobámba mentem volna.

Másnap reggel korán ébredtem. Gyorsan megmosdottam, tiszta ruhát vettem, és a reggelit most kihagyva indultam a Korall vendégházhoz, ahová a találkozót beszéltem meg a srácokkal. A két csibésznek egészen pontosan öt embert sikerült még szereznie, mindannyiuknak volt saját íja. Kettejüknek méghozzá számszeríja. Megteszi. Hét íjász, és azok az emberek, akiket Arthus szerez. Talán elég is lehet. Beavattam őket a részletekbe, többször is kiemelve, hogy nem kell senkit se lelőniük, inkább csak ijesszenek rájuk. Mondjuk a lovakat nyugodtan kilőhetik alóluk.
Miután ismertettem velük a tervet, és megállapodtunk egy, a kocsik valódi szállítmányához képest csekély összegű fizetségben, útjukra eresztettem őket azzal, hogy napnyugta előtt két órával legyenek a kapunál, lovakkal.

Arthus este ott várt a megbeszélt helyen, a saját embereivel, felszerszámozott lovakkal. Egyet én is béreltem magamnak, és immár felkészülve az utazásra, vártam a saját társaimat. Pár percen belül ők is befutottak, íjakkal, és teli tegezekkel.
- Szép kis kompánia vagyunk, mit mondjak - néztem végig rajtuk. - Uraim, ha mindenki kész, akár indulhatunk is - azzal nyeregbe pattantam.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

915
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 05, 2021 9:20 pm
A Ludwig Berksonjátszma

Megmosolyogtam a helyzet iróniáját. A Jó emberek közé... Hah. A férfi szavaira viszont csak egyet bólintottam, majd hümmögve felálltam az asztaltól. Valahogy most nem volt kedvem lerészegedni, ami még tőlem is szokatlan volt. Jobban érdekelt az, hogy minden rendben menjen.
- Azért remélem bírod az italt, és holnapra tiszta lesz a fejed, cukorbogyó - jegyeztem meg amolyan búcsúzásként, majd megigazítottam magamon prémes köpenyem és kényelmes léptekkel távoztam a helyről.
Ez egyre érdekesebb.
Eldöntöttem, hogy még holnap reggel megnézem magamnak a boltot, ugyanis méltán gondoltam, más is akad ott azokon a holmikon kívül, amikre nekünk szükségünk van. Esetleg olyan, amiből személyes hasznot is húzhatok, főzetek, füvek, miegyebek.
A favágókkal nem volt több gond, azt csinálták, amire megkértem őket. És másnap napszálltáig úgy tetszett, minden a terveink szerint alakult.
Én megjártam az öregember boltját, megvoltak az éghető anyagok, a szesz, a csapdához valók. Nap nyugta előtt két órával, nyeregben vártam a ficsúrra, oldalamon a két tagbaszakadt, újonnan szerzett barátommal. Látványra jól mutattok, hordó mellkas, széles vállak, kinézné az ember, hogy félelmetes harcosok. Szürkületben végképp. Szokták mondani, hogy sötétben minden tehén fekete...

Aldrich Cornwell Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

352
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 05, 2021 5:03 pm
A Ludwig Berkson játszma

Gyors fejszámolást végeztem, hogy mikorra érhetnénk a kijelölt pontra, és, hogy nagyjából mennyi időt igényelne a felkészülés, a terep elrendezése. Ez a része viszont valamivel lassabban ment így, az alkohol befolyása alatt.
- Azt mondanám, találkozzunk napnyugta előtt két órával a kapunál. Ott várlak majd az embereimmel, felszerszámozott lovakkal. Addig szerezz be mindent, ami kellhet. Ha valamit nem találnál, látogasd meg Gust a Hajóács utcában, egy vegyesboltot vezet. Ő a város legjobb orgazdája. Mondd neki a jelszót, "egy homállyal teli világban élünk", és tudni fogja, hogy te is a Jó Emberek közé tartozol.
Két nagy korttyal lehúztam a maradék sörömet, és félretoltam a kiürült korsót. Azt hiszem, ez elég is volt mára, sőt, jóval több alkohol volt, mint amennyit eredetileg terveztem. Hiába, kezdtem már kijönni a gyakorlatból.
- És most menj - intettem neki az asztal fölött.
Későre járt már, és tudtam, hogy hajnalban korán kell kelni, hogy ellenőrízhessem a potenciális íjászaimat. Nem mentem már át a Korall vendégházba, tekintve, hogy itt jól ismernek engem, tudtak adni egy kisebb üres szobát.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

915
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Júl. 04, 2021 6:47 pm
A Ludwig Berksonjátszma

Hm, akkor egy plusz szekér, száraz, éghető avar, esetleg egy kis szesz, összegeztem tömören azt, amire még szükségünk lehet, magamban. Nem is hangzott rosszul...
Bíztam benne, hogy nem ver át. Pontosabban bíztam a pénz összetartó erejében.
- Úgy legyen - bólintottam, és befejeztem a magam sörét. - Tehát holnap este az úton? Addig még összeszedjük azt, amire szükség lehet.
A fogadó népe körülöttünk egyre hangosabb lett, ahogy az ital is egyre jobban fogyott. Milyen szép összegeket lehetne nyerni most...
Viszont valahogy nem kívántam magamra vonni a figyelmet még a rablás előtt. Így se tűntem idevalósinak. Bár ez úgymond állandó volt. Mindenhol idegen voltam, jöttem, mentem, akár az árnyék. Névtelen voltam, ahogy még anyám kérte. És a legfontosabb: sehol se maradtam túl sokáig.
Itt sem terveztem. Megvan a pénz, és még aznap távozom. A sós levegőből is elege lesz az embernek egy idő után, nem is értem azokat, akik itt élnek.

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

352
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Júl. 04, 2021 6:08 pm
A Ludwig Berkson játszma

Elgondolkodtam a férfi szavain, a terv akár még be is válhat. Ha mindent pontosan csinálunk, és elég nagy káosz tör ki a hátsó kocsinál, könnyen megléphetünk az elöl haladó szekérrel.
- Néhány perc is értékes lehet - bólintottam. - Ha jól csináljuk, az pont elég lehet, míg a fogatra kerülök, aztán elhúzhatunk vele. Ha az íjászok el tudják csalni a lovasokat, esélytelen, hogy a gyalogosok beérjenek minket.
A férfi mondandójából azt szűrtem le, nem most csinál először ilyet. Bármennyire is tenyérbemászó, azt el kell ismerni, hogy érti a dolgát... Azaz nagyon remélem, hogy nem csupán a szája jár.
- A füst tényleg hasznos, szart se fognak látni abban a káoszban - folytattam. - Csak nehogy minket akadályozzon - tettem hozzá félhangosan. - A srácok nem tudják, mekkora értékre repülünk rá, és azt kell, hogy mondjam, ismerve az itteni fizetésüket, már annak is örülni fognak, ha a töredékét eléjük toljuk. Persze azért nem kell a képükbe tolni, tűnjünk csak nagylelkűnek. Az mindig jó.
Elkortyolgattam közben a sörömet, noha még az előzőeket is éreztem, amiket még a kaszárnyákban fogyasztottam el az őrmesterrel. Nem, mintha probléma lenne, mindig is azt éreztem, az alkohol kihozza belőlem a kreatív énemet.
- Holnap hajnalban találkozok velük a Korall előtt, beavatom őket a részletekbe. Én azt mondom, már holnap éjjel kimehetünk, hogy hajnalra minden készen álljon.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

915
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 03, 2021 9:49 pm
A Ludwig Berksonjátszma

Bólintottam a söröm felett, miközben firkált. Úgy tetszett, értjük egymást, és mintha az agyunk is egyre járt volna.
Bűvésztrükkök, röhögtem fel magamban. Igen, végülis így is nevezhetjük.
- Kettévágni őket, igen, ez jó lesz. A hátsókat bízd rám - mosolyodtam el féloldalasan. - Még ha nem is órákat, értékes perceket nyerek, amíg te elvezeted a kocsit, és akkor később találkozunk.
Megdörzsöltem a szakállam, és lomhán körbepillantottam a fogadón. Szerencsétlen kurafiak... Mi vár rájuk a hold alatt.
- Szükségünk lesz füstre is - vetettem fel. - Attól jobban megzavarodnak majd, világukat nem fogják tudni. És mire összeszedik magukat, mi már messze járunk. Az osztozkodást meg majd megbeszéljük, gondolom a cimboráidnak fogalmuk sincs, milyen értékekről van szó. A favágóknak annyira se. És hogy az égiek se tartsanak kapzsinak, megelégednék annak az összegnek a kétszeresével, amit a báró elnyert tőlem - kicsit álszent kijelentés volt, viszont fő a szerénység.

Aiken Hackney Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

352
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 03, 2021 8:14 pm
A Ludwig Berkson játszma

Le voltam nyűgözve, ahogy a favágókról és az odakészített csapdákról mesélt. De nem mutattam ki. Ehelyett csak helyeslően bólogattam, még mindig a térkép fölé hajolva. Valószínűleg tényleg az a pont lesz a legjobb, ahol a patak a legközelebb esik a kocsiúthoz. Nem sokkal a kijelölt pihenőhelyük előtt van, tehát bizonyára fáradtak is lesznek.
- Egyetértek, magam se bocsátkoznék harcba velük. Amennyiben megoldható, azt sem szeretném, hogy bármelyikük is odavesszen. Persze, balesetek mindig előfordulnak - vontam meg a vállam, mielőtt túl puhánynak, vagy amatőrnek nézne.
Pusztán nem szeretném Edellyn embereit ritkítani, főleg, ha lesz köztük olyan is, akit ismerek. Hála az isteneknek, legalább Smythről tudom, hogy nem lesz ott, egy másik tiszt fogja vezetni a menetet.
- Ha kettévágjuk őket, az működhet - helyeseltem. - Reménykedjünk, hogy a két kocsiból az első fogja az aranyat szállítani. Mondjuk a fűszerrel és a kelmével sem szomorkodnék nagyon, ismerek egy orgazdát, aki akár másfélszeres áron is tovább tudja passzolni.
Elővettem a pennámat, és lecsavartam a tintatartó fedelét. Bejelöltem rajta az akciónk pontját, és a karavánt. Húztam egy vonalat kelet felől, a hegyek irányából, és egyet nyugatról, a víz túlpartjára.
- Arra gondoltam, itt helyezném el az íjászaimat. Nem túl széles a patak, könnyedén átlőnek rajta, meg hát amúgy is, csak bosszantani kell őket, hogy kiküldjék a lovasaikat. Az meg időbe fog nekik telni, hogy elérjék az északi gázlót, és átkeljenek, addigra a fiúk már messze járnak. A hegyoldalon is eldugnék néhányat, jól jöhet onnan is egy kis zavar, hitelesebbnek fog tűnni a támadás. Ha meg utánuk mennek, el tudnak rejtőzni a barlangokban. Ha te intézed a maradék gyalogos hátsó felének a lefoglalását, én felsunnyogok az elöl haladó kocsira, és meglépek vele. Egy jó négyszáz métert kell megtennem vele, ott fogok tudni letérni az útról, és meghúzni magam a szekérrel a növényzet takarásában. Viszont nem bánnám, ha akkor már te is ott lennél, hasznát venném a bűvésztrükkjeidnek, hogy eltűntessük a nyomokat, ha valahogy mégis utolérnének minket. Megvárjuk szépen, amíg lecseng a dolog, és másnap reggelre intézek egy másik kocsit, amin elrejthetjük a szajrét, hogy aztán visszatérhessünk Nulportba.

Edellyn Arienthe Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

915
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 03, 2021 5:15 pm
A Ludwig Berksonjátszma

Amikor elővette a térképet, magam is vetettem rá egy pillantást. Nem rossz, nem rossz.
Lassan feljegyeztem elmémbe az elhadart információkat. Négy lovas. Kettő hátul.
- Még hajnalban felkerestem pár favágót - dőltem hátra, és beleittam a kihozott sörbe. - Mivel húsz katonára még így is kevesen leszünk, az, hogy harcba bocsátkozzunk, öngyilkosság. Remélem ebben egyetértünk - természetesen költői kérdésnek szántam, és időt se hagyva a válaszra folytattam. - Ott - mutattam a térképen arra a pontra, ahol az út a legközelebb futott a folyóhoz és a hegyekhez is. - A fák törzse be lesz vágva, és pusztán arra vár majd, hogy az útra döntsük őket. Ha jó az időzítés kettévághatjuk a karavánt, és ugyan feleannyi zsákmánnyal távozunk, de kétszer annyi esély van rá, hogy megtartsuk azt.
Újabbat húztam a sörből, és ezúttal kényelmesen előrekönyököltem az asztalra.
- A hátsó embereket fogalmazzunk úgy, hogy le lehet rendezni. Tudunk akkora zűrzavart kelteni, hogy időt nyerjünk.

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

352
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 03, 2021 2:58 pm
A Ludwig Berkson játszma

Nem kellett sokat várnom, alig, hogy megtömködtem és begyújtottam a pipámat, már az asztalomnál is termett a bűntársam, egy nagy korsó hideg sör társaságában.
- Estét - biccentettem ráérősen hátradőlve, felé fújva egy füstkarikát. - Ó igen, hasznosak. Húsz fegyveres, abból négy lovas, kettő elöl, kettő hátul. A gyalogosok lándzsások és kardforgatók vegyesen. Könnyű páncélzatban. Észak felé hagyják el Nulportot, az útvonallal kapcsolatban pedig jól tippeltünk - mondtam, miközben előszedtem egy térképet, és kiterítettem az asztalra, felé fordítva.
A Smyth őrmesterrel való iszogatásomat követően mindent papírra vetettem, amit elfecsegett, és, amit sikerült kiderítenem. Volt akkora szerencsém, hogy a levetett zubbonyának belső zsebében rátaláltam a térképükre, és tudtam rá vetni egy gyors pillantást, mialatt ő elment még sört intézni. A lényegesebb pontokat sikerült is megjegyeznem, ezeket jelöltem be a saját térképemen.
- Sárgával az útvonalukat jelöltem, a piros vesszők és karikák az egy napi betervezett haladásukat és potenciális pihenőhelyeket mutatják. Az útvonal nagyrésze erdőkkel szegélyezett, egy szakaszán a patakpart is elég közel lesz, így a terep előnyünkre válhat. Sikerült beszerveznem néhány íjászt a balhéba, ők szétkergethetik, elcsalhatják a lovasokat, míg mi meglépünk az értékesebb szekérrel. Remélem tudsz mit kezdeni az infóval, nem volt egyszerű dolgom.
Ami azt illeti, tényleg nem volt. Kishíján lebuktam, míg a térképpel babráltam, ugyanis Smyth rámnyitott egy tálcányi sörrel a kezében, miközben én a zubbonya sebében matattam. Szerencsére sikerült kivágnom magam, hogy csak egy kis dohányt akartam elcsenni amíg visszaért. Ha józanabb állapotában talál rám, nem biztos, hogy megúszom, így azonban nem vonta kétségbe a szavaimat. Elvégre jól tudta, mennyire közeli kapcsolatban állok Edellynnel, kissé nonszensz lett volna a feltételezés, hogy épp az ő karavánját kívánom kirabolni.
- Hát te? Mire jutottál?

Arthus Nendrac Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

915
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 03, 2021 12:40 pm
A Ludwig Berksonjátszma

Körbepillantottam a füstkígyókkal szabott helységben. Még kész szerencse, hogy a ficsúr fejét immáron tíz közül is felismertem volna. Nyugodtan sétáltam a félreeső asztalhoz.
- Estét' - biccentettem, majd kényelmesen letettem magam a vele szemben lévő székbe. - Nos, hasznosak voltak azok a "kapcsolatok"? - kérdeztem, miközben intettem a kocsmárosnak egy kupa sörért.
Én határozottan eredményesnek könyveltem el a saját napomat. Az elterelés mindenképpen meglesz, ezzel is időt nyerünk. És hogy őszinte legyek, rég színészkedtem már ennyire, pedig valamikor őszintén élveztem.
Elmerengtem, vajon mennyi lehet azokból az árukból a karavánon... Akárhogy is volt, se a báró, se a kedves hölgy nem tűnt olyannak, aki kicsiben üzletel. És akárhogyis néztem a ficsúrt, el kellett ismernem, ő meg nem tűnt olyannak, aki kicsiben seftel.

Aiken Hackney Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

352
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Júl. 02, 2021 10:39 pm
A Ludwig Berkson játszma

Másnap nem keltem korán, ugyanis tudtam, azok az alakok, akiket a nap folyamán találkozni tervezek, jóval később kelnek, a katonákat pedig legkorábban délután lesz lehetőségem megkörnyékezni. Mondjuk egy ilyen este után rám is fért némi pihenés, hogy feltöltődjek, mielőtt nekilátok megszervezni ezt a szélhámosságot.
Megmosdottam, tiszta ruhát öltöttem, valamivel újabbat és elegánsabbat, mint szoktam, de nem annyira, mint a tegnap esti nemesi öltözetem. Az aranygyűrűket is mellőztem ezúttal. Odalent a fogadóban elfogyasztottam egy késői reggelit, vagy talán inkább korai ebédet, aztán a város felé vettem az irányt.
Első utam a Vörös Szirénbe vezetett, tulajdonképpen egy kocsma volt a szomszédban, és tudtam, hogy megfordul ott néhány kétes alak, akik mindig vevők egy potya melóra. Na vegyük is át, állítólag húsz fegyveres fogja kísérni a karavánt, valószínűleg a nagyrészük gyalogos lesz, de néhány lovassal is számolni kell. Utóbbiak fogják a komolyabb problémát jelenteni, ezért szükségünk lesz néhány íjászra, aki megzavarja, esetleg elcsalja őket. Nem kell jó íjászoknak lenniük, elvégre most nem fontos, hogy pontosan lőjenek. Inkább csak rájuk ijeszteni kell. Szerencsére az íj egy olyan eszköz, amihez a legtöbben értenek valamennyire, így találtam is néhány használható fickót. Többek közt a helyi vadász két semmirekellő fiát, akik egy helyi érdekeltségű tolvajbandánál rontották a levegőt mostanában. Beavattam őket a feladatba, persze egyelőre nem megosztva a részleteket, és hát kaptak is rá egyből, noha úgy éreztem, csekély részesedésért cserébe bármit elvállalnának. Még az is jóval több volt, mint amit itt összetolvajkodnak egy hónap alatt. Ismertem őket régebbről, és tudtam, hogy nem ostoba kölykök, van sütnivlójuk, és sokkal többre is vihetnék, ha kicsit is megerőltetnék magukat. De ez már nem az én dolgom. Megmondtam nekik, hogy holnap hajnalban legyenek a Korall Vendégházzal szembeni utcában, és ha tudnak, szervezzenek még be pár embert.
Elég hamar a délutánom a Vörös Szirénben töltött idővel, ezt követően pedig a kaszárnyák felé vezetett az utam, ahhoz a barrakhoz, ahol Edellyn embereinek a szállása volt. Régebben sok időt töltöttem az Arienthe kúrián, így jól ismertem néhányukat, egyikük, egy bizonyos Smyth őrmester jó barátom volt. Úgy döntöttem, meglátogatom, és viszek neki abból a fűszeres brandyből, amit a legutóbbi utunkon zsákmányoltunk egy déli kereskedőhajóról. Noha a kapitányék megitták csaknem az összeset, én magamnak még az elején félretettem egy üveggel.
Szerencsém volt, Smyth nem volt szolgálatban aznap, így megengedhetett magának egy kissé görbébb estét. Elpanaszoltam neki, hogy az Albatroszban kishíján összeverekedtem egy másik hajó szállásmesterével, ezért új társaság után kellett néznem, így kötöttem ki itt. Valóban történtek korábban hasonló incidensek, szóval még bele is illett a képbe, nem mintha annyira meg akarta volna kérdőjelezni az ittlétem okát, pláne, a brandyt látva.
Órákon át iszogattunk, finoman puhítgattam, ügyesen tekertem, csavartam a szavakat, mígnem szóba került az említett karaván...

Éjfél előtt nem sokkal beestem a Kék Albatroszba, a tervezettnél kissé spiccesebben. A brandy után előkerült még egy üveg vörösbor, aztán pedig sört is hozattunk. De végülis megérte, sikerült kiszednem belőle ezt-azt.
Egy félreeső asztalnál foglaltam helyet, kikértem egy korsó feketesört, majd vártam, hogy megérkezzen varkocsos cimborám. Csak remélni merem, hogy ő is hasznosan töltötte a mai napot. Már, ha tényleg eljön...

Edellyn Arienthe Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

915
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next