Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Ranlini sziklás terület KaDiPE5
Ranlini sziklás terület KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Ezaras Azildor, Shani Masrani, Thora Haleye

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Ranlini sziklás terület

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Utolsó Poszt Hétf. Aug. 16, 2021 6:56 pm

Lezárt játék

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Ranlini sziklás terület Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Aug. 15, 2021 8:26 pm
call the sea

@Calypso && Lenia
My Jolly Sailor Bold • szószám: xXx • Credit:

Elgondolkodom, de már késő is van, így arra jutok, hogy ma már nem kell.
~Nem, köszönöm. ~Jellem.
~ Pihennem kell, fáradt is lettem. ~ Fejezem ki magam, miközben elhelyezkedem. Ismét elgondolkodom, de nem vagyok benne biztos, abba még is hol lehet az egyik legjobb a barátom.
~ Talán őrségben, talán a közös teremben.~ Jelelem el neki.
~ Nem baj, majd valahogy értesül rólam, nem kell fáradnod, így is annyit ettél. ~ Majd figyelmesen nézem, ahogyan higgadtan, de gyorsan magyarázni kezd.
~ Igazad van. ~ Sütöm le tekintettem szégyenkezve. Ő idősebb, és bölcsebb is nálam. Én még csak alig vagyok pár száz éves, elég fiatalnak számítok, ám így is nem a legfiatalabb vagyok, és nem is a legtudatlanabb, ám még is, hibáztam. Elismerem a tévedésem.
~ Sajnálom, és köszönöm. ~ Jelelem el ismét, tudom már közöltem vele, de valóban így gondolom.
Felcsillan a szemem. Elvégre még is sikeresen elhagytam, amit szedtem.
~ Köszönöm. ~ fejezem ki magam ismét.
~ Azt hiszem jobb lesz, ha pihenek.~ Jelentem ki, és elfekszem, már amennyire képes vagyok. Nem tudom, hogyan fogom tudni mozgatni magam, hogyan fogok tudni létezni a következő időkben.

// Köszönöm a játékot, egy élmény volt. Ranlini sziklás terület 854324872 //

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Aug. 11, 2021 7:34 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
~Csak holnap? Most ne hozzak?~
Nézek rá kissé meglepetten. Bár mondjuk megértem, ha nem kér.  Most nekem sincs túl sok étvágyam, de számíthat rám. Ahogy kérte másnap fogok hozni neki valami ételt.
~Esetleg tudod hol lehet?~
Akkor innen rögtön hozzá mennék. Tudom, hogy ők nagyon jóban vannak. Vagy legalább is sokszor láttam őket együtt.
~Legközelebb neked is óvatosabbnak kell lenned. Egyedül ilyen későn ne menj. Sok harcosunk van, aki elkísérhet. Igaz most én nem bizonyultam túl jónak. Ha elsőre eltalálom... De már nem tudunk ezen változtatni, csak megelőzni.~
Magyarázom neki higgadtan. Magára is vigyáznia kell nem csak a többiekre. Mindenki fontos ebben a nagy családban. Mindenkinek megvan a maga szerepe. Bármelyik tagunk elvesztése fájdalmas lenne.
~Majd holnap hozok neked Ranlint is.~
Mosolyodom el halványan. Ennyit csak megtehetek már érte.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Aug. 02, 2021 6:21 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Örömmel veszem tudomásul azt, hogy legalább sámáni tanulmányaimat akár a saját lakhelyemről is tanulhatom. Próbálok nem feszült lenni, igyekszem megőrizni a hidegvérem és a gondolkodásom. Nekem, ahogyan a többieknek, ha csak nem támadnak meg – ami régen volt már- abban az esetben a nyugalom nekem nem hozz borzalmakat.
~ Tiéd sem. ~ Simítom meg az arcát finoman. Rendesen megkapaszkodtam belé, így elindulunk. Minden fajtásamban él ez a szeretet. Most, hogy már egy klán tagjai vagyunk még inkább összekovácsolt, bár hiába vannak nézeteltéréseink, de melyik családban, közösségben ne lenne? Egyben egyet értünk, a fajtánk mindenek felett. Néha meg megmozdulok, hiszen nem bírom, ez egy fajta ösztön, amit ki kell majd magamból ölnöm.
~ Ha megtennél, hogy holnap hozol nekem, hálás leszek.~ Jelelem el neki. Nekem nincs vérből származó testvérem, nekem mindenki a testvérem és, ha bár tudom, a közeliekre számíthatok, még is magányos leszek.
~ Megtennéd, hogy értesíted Kleriopet? ~ Teszem fel a kérdést.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 31, 2021 8:39 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
Nem mondok semmit a gyógyítónak. A tekintetemből kiolvashatja, hogy jobb ha békén hagy és csak teszi a dolgát. Nem vagyok „beszédes” hangulatomban. Amit kellett megosztottam vele. Majd a napokban több harcossal kiúszom és körbe nézünk. Talán több Ziadas is van a környéken. A mi felelősségünk a többiek biztonsága.
Szerencsére hamar végez mind a kettőnkkel. Az én sebem hamar begyógyul, de Calyleniáé már nem. Segíteni fogom őt úgy ahogy tudom, de bízom abban, hogy mások is hasonlóan gondolkoznak majd.
~Ne kérj bocsánatot. Nem a te hibád.~
Nem értem, hogy mégis mit sajnál. Nem ő tehet arról, hogy az a lény megtámadt minket. Egy ideig figyelem még őt, majd ha rendesen belém kapaszkodott elindulok a szobája felé. Nem olyan nagy a városunk, így hamar odaérünk.
~Mire van szükséged? Étel?~
Nézek ismét felé, amikor már a szobájában vagyunk és a fekhelyéhez vezettem őt. Itt kéne maradnia nyugton. Nekem nincs mit csinálnom, így bármire is van szüksége el tudom neki hozni.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 27, 2021 8:07 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Láttam Calypso tekintetében a dühöt, ám nem tudtam mire vélni azt. Én kerestem magamnak a bajt, inkább legyen rám mérges.
~ Gyermekem. ~ Mutogatja neki a gyógyító, feltételezem, lecsillapítaná ezzel.
~ Úgy lesz. ~Jelelem. Nehezemre fog esni, hiszen nem mozgatni olyan, mint ha nem élhetnék. Lakrészemhez leszek kötve, és a többiek jó indulatából fogok tudni csak ételhez jutni.
Átjárt a félelem. Többé nem használhatom úgy, ahogyan eddig? Vagy mi lesz, ha hátráltat majd a sérülés?
Figyeltem, ahogyan a gyógyító ellátja őt, majd gondolataimba merültem, hiszen nem tudom azt sem, hogyan jutok haza. Szerencsére számíthattam testvéremre, és nem hagyott cserben. Amint a gyógyító végzett oda úszott hozzám, és bele kapaszkodtam.
~ Arra. ~ mutatok az egyik torony felé. Egy régi rom a városunk, amibe beköltöztünk.
~ Köszönöm. ~ Hálálkodom neki még egyszer.
~ És sajnálom. ~ Sütöm le a pillantásom bánóan.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 24, 2021 7:30 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
Mérges vagyok erre az egész helyzetre és magamra is. Bár tény annak meg valahol örülök, hogy elkísértem húgomat egy darabon, mert lehet ha egyedül kellett volna Calyleniának megharcolnia azzal a szörnnyel, lehet ennyivel nem úszta volna meg.
A gyógyító végül nagy nehezen elkezd vele foglalkozni. Végig nézem, amit csinál. Nem lehet kellemes, nagyon nem. Bár lehet nem nagy a seb, de akkor is az uszonya sérült. Nekünk az olyan, mint az embereknek a lábai, ha nem fontosabb. Harc közben azzal is igen nagyot tudunk csapni.
~Ennyi ideig ne mozgassa? Mégis hogyan?~
Kérdezem továbbra is mérgesen a gyógyítót. Értem én, hogy az az ő érdeke, de csak az uszonnyal tud bárhová menni. Mégis hogyan oldaná meg, hogy ne mozgassa?
A kérdésére csak bólintok egyet, miközben próbálok lenyugodni. Az én sebemet nem szükséges „varrni”. Csak beköti azt, bár én még azt is feleslegesnek tartom.
~Készen vagyunk?~
Amennyiben elenged minket oda úszon Calyleniahoz és megint jelzem neki, hogy kapaszkodjon meg bennem.
~Merre laksz?~

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Júl. 23, 2021 12:58 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Nem is foglalkoztam a fájdalommal, csak arra tudtam gondolni, ami történt. A vér mellettem úszott, hiába takartam el egy hínárral, ami a barlangban nőtt. rá pillantok, ő vissza rám.
Belé kapaszkodok, s el is indulunk. Már kezd el múlni a történtek hatása, így sokkal jobban érzem a fájdalmat is. Ez a lény nagyon trükkös, és félelmetes.
Fogaim összeszorítva kapaszkodom belé, s nem merek jelezni, ha fájna. Minél előbb otthon akarok lenni, és azt akarom, hogy valaki őt is ellássa.
Megállunk a gyógyítónál, akinek elkezdi jelelni a történteket. Nem is figyelem a jelelést, csak azt nézem, ahogyan a vér szállingózik. El kell mulasztani, hiszen vonzza a ragadozókat.
Nem hagy el engem, velem marad. Más klánokba születtünk, még is az lett, amit a királynő akart. Egységben vagyunk.
A Gyógyító megvizsgálja a sebet, és lefektet egy kőre. Kapaszkodom, hogy ne sodródjak el.
Nyugalomra int minket, és azt mondja nem lesz baj, több a vér, mint a baj.
Elkezdi bekenni valamivel, miközben egy Ranlinit tesz maga mellé, hogy jobban lásson.
Tengeri sün tüskéivel tartja össze a leszakadt részt, ami nem nagy még is a szúrása fájdalmas.
~ Ez összetartja, addig nem szabad mozgatnia. ~ Jeleli.
~ Mennyi idő? ~ kérdezem
~ tán egy holdforduló is lesz, mire teljesen rendbe jön, hetek múlván szedem ki a sünt. ~ Jeleli.
Beköti hínárral, majd oda fordul Calypso felé.
~ Szabad? ~ Kérdezi félve az ideges nőt.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 10:23 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
Mérges vagyok magamra, hogy hagytam megtörténni ezt. Nem lett volna szabad ilyennek történnie. Jobban oda kellett volna figyelnem. Az én sérülésem nem számít, hisz nem súlyos, de az övé…
~Nincs semmi bajom. Ez csak egy karcolás, de a te sérülésed rosszabb. Muszáj minél hamarabb gyógyítóhoz menned. Kapaszkodj belém!~
Félek ha most nem kísérem el őt a gyengélkedőre sokkal nagyobb baja lesz az uszonyának. Nekünk az uszonyunk a lábunk, mi nem tudunk meglenni nélküle. Ha belém kapaszkodik el is indulok. Igyekszem óvatosan, de mégis gyorsan közlekedni. Csak akkor állok meg, ha jelzi, hogy valami nincs rendben.
Amennyiben nincs gond csak a gyógyítónál állok meg, akinek gyorsan, tömören elmondom, hogy mi is történt. Látja ő is a karomat, de mérgesen ellököm magamtól és Calylenia felé mutogatok, hogy vele foglalkozzon, ne velem.
~Segíts rajta, MOST!~
Mutogatom neki elég hevesen. Nem megyek el mellőle, ha kell segítek amiben csak tudok. Addig nem is fogok tudni lenyugodni, míg meg nem erősít abban a gyógyítónk, hogy nem lesz semmi baja, rendbe jön.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 6:22 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Megnyugtatott a tudat, hogy egy idősebb najád van mellettem. Idősebb, többet látott és még harcos is. Nem tudhattam, hogy látott már-e ilyet, számomra ez az első, hiszen én inkább elkerülöm az ilyen helyzeteket. Fiatalság tán bolondság, mondják.
Elsőre megsebezte, amire mérgesebb lett, s nem hagyta ennyiben. A harapása fáj, mi még eddig soha sem. Megfog engem, és oltalma alá vesz újra. Elindulunk a barlang felé, gyorsan úszik sebesebben, mint én valaha is fogok.
~ Ne! ~ Mutogatok, de már késő. Ott hagy, és visszaindul, mit sem törődve a testi épségével. Ilyen egy jó harcos, ám még is veszélyes, amit tesz. Már csak a hangokat hallom, Majd hirtelenjében megjelenik, magam elé kapom a kezem, de mikor ismét felocsúdok, már csak a tetem úszik el,s süllyed a homályba.
~ Jól vagy? ~ Jelelem. Ekkor meglátom a karját.
~ Nem vagy jól. ~ Fogom a fejem, és teljesen kétségbe estem.
~ gyógyítóhoz kell mennünk. ~ Jellem idegesen. Erről én is tehetek, hiszen bizonyosan én hívtam fel magunkra a figyelmet. Nem akartam megöletni őt.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 6:04 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
Rá pillantok és én is elmosolyodom. Nem értek vele egyet, amivel nincs is baj. Sokan máshogy vélekedünk bizonyos dolgokról, de ez így van rendjén. Lehet, hogy egy fajhoz, egy családhoz tartozunk, de mindannyian különbözünk valahol és ettől lesz érdekes a világ.
Viszont nem sok időnk marad „beszélgetni”, mivel egy ziadas támad meg minket. Nem figyeltem elég jól oda. Igaz a fajtája könnyen rejtőzik, de már volt „szerencsém” nem egyszer megharcolni velük. Nem idegenek a számomra, most mégis meglepetéskén ér a támadása.
Nem sikerül őt elsőre megölnöm, csak megsértem, amitől dühösebb lesz és újra támad, de most nem engem vesz célba, hanem Calyleniát. Minden gyorsan történik, így arra sincs időm, hogy közbe avatkozzak. Nem is kell kérnie, azonnal megfogom őt és elindulok vele a barlang felé. Gyorsan úszom. Amint oda érünk végig mérem őt. Szerencsére nem életveszélyes a seb, így csak biccentek felé egyet, majd ott is hagyom őt, hogy megölhessem azt a vadállatot.
Óvatosan úszom ki a barlangból, a tekintetemmel kutatom őt, figyelem a víz mozgását. Csak egy apró jel, de végül elárulja magát. Nem is kell több azonnal megtámadom őt, ahogyan ő is engem. Sikerül újabb sebet ejtenem rajta, de neki is. A karomon egy vágás, ami vérezni kezd, de nem foglalkozom vele. A barlang felékezd el úszni, de végül lándzsám célba ér és Calylenia már csak annyit láthat, hogy élettelen teste süllyedni kezd véres csíkot húzva maga után.
~Gyere, menjünk!~
Jelelem le neki, miután visszaúszom hozzá. Számíthat a segítségemre. Nem fogom itt hagyni őt és nem is kell megerőltetnie az uszonyát. Majd én húzom őt.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 12:47 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Elmosolyodom, és megérintem őt.
~ Túl jó a szíved. ~ Mutatom kedvesen neki, ismét egy finom mosollyal. Bizonyosan nagy fájdalmai lehetnek, amikor ezt tapasztalja. Ám ő jóval idősebb nálam, több a tapasztalata. Jó magam a 158 évemmel még alig éltem, hiszen csak rám veted pillantásod látod lassú öregedésem, ahogyan az szokás egy Najádnál.
Majd minden hirtelen történik. Alig van időm reagálni és már történik is. Ziadas félelmetes, hiszen képes beleolvadni a környezetébe, így néha szem elöl, tudod téveszteni. Magunknak kerestük a baj, hiszen nem kellene ilyen későn kinn lennünk.
Védelmezően mellém kerül Calypso és lándzsájával felé szúr. Nem tudom, mit tehetnék, ha bár Najád ösztöneim erősek, nem vagyok harcos. Egy egyszerű tanonc sámán volnék. Megsértette őt, amire felderülök, de a lény agresszív lesz. Kijjebb kerültem Calypsotól, majd ahogyan ez megtörtént már támadt is, bele harapott az uszonyomba, de nem tépett, csak sértett, hiszen talán az istenek lettek segítségemre kerültem olyan pozícióba, hogy ne legyen nagyobb baj, egy sziklának ütközött. Újra beleolvadt a környezetébe.
~Mennyünk! Segítsd, kérlek. ~ Jelelem, s ha értem jön, belekapaszkodom. Ha így tesz következőt cselekszem.
~Ott egy barlang, bújjunk el. ~Jelelem ezt el, ha így tesz.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)