Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Ranlini sziklás terület - Page 2 KaDiPE5
Ranlini sziklás terület - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
Reinaakviin
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Aldrich Cornwell, Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Ranlini sziklás terület

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Szer. Júl. 14, 2021 10:26 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
~Szerintem az sem lenne jó, ha megtiltanád. El kell fogadni, hogy vannak, akik kíváncsiak.~
Persze én sem értek egyet, hogy túl sokat járnak a felszínre, de ettől fügetlenül nem baj, ha megismerjük őket. Szerintem jobb tudni, hogy nekik milyen fegyvereik vannak, miket tudnak, miben jobbak nálunk. Sosem lehet tudni, hogy a jelenlegi béke meddig fog tartani. Így is vannak, kik bőszen keresnek minket.
Ahogy elindulunk hazafelé valami furcsa dologra leszünk figyelmesek. Megállok és úgy nézek körbe. Lándzsámat készenlétben tartom. Calyleniara pillantok, mikor ő rémülten jelelni kezd nekem. Gyors mozdulattal fordulok meg és éppen sikerül elúsznom a támadónk elől. Azonnal Calylenia felé úszom, hisz neki nincs fegyvere, bár az uszonyunkkal is hatalmasat tudunk csapni.
Nem veszem le a tekintetemet a ragadozóról, aki nem adja fel túl könnyen a küzdelmet, annak ellenére sem, hogy ő egyedül van ellenünk. Elúszik, majd megfordul és már támad is. A lándzsámmal felé szúrok, amivel megsértem őt, de nem sikerül rendesen eltalálnom, amitől csak jobban feldühítettem.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

❖ Történetem : ❖ Ulron :
952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Ranlini sziklás terület - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 9:48 pm
call the sea

@Calypso && Lenia
My Jolly Sailor Bold • szószám: xXx • Credit:

Figyelem őt, s minden rezdülését. Mi egymásba tán jobban bele látunk, ezt az emberek nem tapasztalhatják. Tekintette egy pillanatra elsötétül, s mikor már meg említi megértem fájdalmát.
Közelebb kerülök, hogy megérintsem a vállát, ezzel fejezem ki aggodalmam s szeretettem, együttérzésem. Ha én hugom lenne, nem hagynám.
Haithea számomra is közel áll, tán a hugommal lenne egyenlő, így eltudom képzelni miket élhet át, ám azt sem szeretem, ha közeli barátaim; Kleriope, vagy Arnav a földre látogatnak kereskedni.
~ Nem engedném senkinek se, ha én vezetném a najádokat, hogy átléphessék az emberek világát. ~ Jelelem el neki. Persze jelekkel, csak szavakat tudunk, nem olyan összetett, mint egy közös nyelv, vagy egy Elf nyelv, ám tökéletesen át tudjuk egymásnak adni, amit gondolunk.
Igaza van, elengedem, ahogyan közli velem aggodalmát, bólintok.
~ Igazad van. ~ Jelentem ki neki is. Már felmarkoltam a virágokat, amikor is a halak, s más élőlény elbújni látszott. Calypsora pillantottam rémülten, kezemből ki esnek a virágok.
Pillantok körbe, körbe, semmit nem látok, majd egyszer csak hirtelen megjelenik egy Ziadas. Kígyó mozgásával felénk veszi az irányt, és hatalmas fogait belénk akarja fúrni.
~ VIGYÁZZ!! ~ Jellem bőszen, majd sikítani kezdek a víz alatt.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1124
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 5:16 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
Ahogy "megemlíti" a fényeket a növények felé vándolor tekintetem. Valóban szépek és hasznos növények. Ariadné kicsiként nagyon szerette őket, sokszor csak lebegett előttük és elvarázsolva nézte fényeiket. Szomorúság költözik a szívembe, ahogy visszaidézem ezeket az emlékeket, majd tekintetemet visszaemelem társamra.
~Ariadné! Megint elment!~
Mutatok a sötétség felé. Nem vagyok boldog, féltem őt. Jobban örülnék neki, ha mellettem tudhatnám, de nem láncolhatom magamhoz. Minden najád szabadnak született.
~Tudod jól, hogy veszélyes éjszaka.~
Válaszolom kérdésére miközben körbe pillantok. Egyelőre a víz nyugodt, de én belül cseppet sem vagyok az. Talán jobb is lenne visszafordulnunk.
~Menjünk!~
Nem parancsolom neki, de nem is kérésnek szánom. Van a vízben nálunk jóval erősebb ragadozó, akivel még mi najádok sem szívesen találkozunk. Amennyiben látom rajta, hogy készen áll elindulunk az otthonunk felé. A figyelmem nem lankad. Megállás nélkül figyelem a vizet, az áramlatokat. Egy apróváltozás is sok mindent elárul nekünk, így ha időben cselekszünk akár megelőzhetünk egy ragadozó támadását is.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 1:36 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Mosollyal üdvözlöm, ahogyan visszaköszön nekem. Körbe pillantok és élvezem a csodálatos természetet, és figyelem azt, ahogyan a Ranlini ragyog.
~ Fény kell az otthonomba. És te, miért vagy itt?~ jelelem el neki bőszen. Gondolom ugyan ezért, vagy valami más vezérelte ide ki. Emlékszem, hogy neki van egy húga, és egy nőstény és hím nemzette őket, amit mindig is érdekesnek tartottam. Mi ösztön lények vagyunk ugyan, de vannak furcsa Najádok, főleg talán az ő szelíd klánjából. Azonban én se tagadhatom meg érzelmeimet, hiába is akarom, de én érzelmeim nem egy hím irányába keletkeztek.
~ Mitől tartasz? ~ Teszem fel a kérdésem, majd boldogan bukfencezem egyet. Lefele úszom, és leszedek pár darab Ranlint. Hajam most is, ahogyan általában mindig sárral fedett. Az istenek megajándékoztak egy szörnyű talán átokkal, talán valami mással, hiszen a hajam más, mint fajtámé. Fehér, amit a ragadozók könnyen kiszúrnának, így a sár elengedhetetlen számomra. Bár gyakran veszem igénybe, hiszen a víz lemossa azt hamar.
Nála van a fegyvere, nálam pedig semmi sincs. Miért is lenne? Egyszerű sámán életet élek, nem szükséges nekem az ilyen a napi élethez. Hiába meg tudnám magam védeni, hiszen najád vagyok.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1124
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 12, 2021 7:20 pm
Call the sea
@Calylenia && Calypso
A húgommal megint sikerül összevesznünk. Még csak tegnap érkezett vissza a szárazföldről, de máris vissza akar oda térni. Sokat "mesél" az ottaniakról, a szokásaikról, de ennek ellenére sem tudom megérteni őt, hogy mi vonzza ennyire. A víz az otthonunk, a családunk itt van. Féltem őt, talán jobban is, mint a többieket. Úgy vélem túlságosan is óvatlan.
Olyanokban bízik meg, akiket nem is ismer. De semmi jogom nincs beleszólni az életébe, hagynom kell őt, így csak elengedem. Nézem ahogy elúszik és végül eltűnik a sötétségben. Aggódom érte. Minden alkalommal attol tartok, hogy utoljára látom őt.

Nem veszem észre Calyleniat csak mikor már a közelembe ér. Még egy pillantást veszek a mélység felé, majd teljesen felé fordulok és viszonzom a köszönését.
~Mit keresel itt? Nem lenne szabad egyedül lenned~
Jelelem el neki a kérdéseimet. Bár ő is feltehetné ugyanezeket nekem, de nálam itt a lándzsám, ami nélkül egy métert sem úszok el.

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 12, 2021 6:28 pm
call the sea

@Calypso && Lenia

Egyszer majd nekem kell a sámán helyébe lépnem, de még rengeteg a tenni való, és a tanulni való. Mai napom és csak azzal telt, hogy magamba szívjam azt a sok tudást, amit tudnom kell. Ám hamarosan eljön az est, még mi is tudjuk azt, hogy ilyenkor meg kell pihennünk. Szednem kell még pár Ragyogó Ranlin a lakhelyemre, kevésnek érzem a fényt, szeretem látni a körülöttem lévő dolgokat.
Azt is jelenti ennek a napnak a szaka, hogy olyan állatok jönnek elő, amik nem lennének biztonságosak számunkra, nem csak a megpihenést jelenti. Pár najád ma is kereskedni volt, így sajnos ma sem látom a barátaim egy részét, főleg őt nem. Mindig gondolataimban van, és mindig keresem tekintettemmel, boldogan nyugtázom azt, ha megpillanthatom.

Lassan komótosan úszom, nem sietek. Már kezdek fáradt lenni, már nem kell sokat úsznom, hogy ott legyek ahol a virág nő. Mikor megérkezek egy ismerős arcot pillantok meg. Calypso, hasonló név, de teljesen más elképzelés az emberekről. Hiába a klánok összeolvasztása, még mindig vannak sokan, akik klánjaikhoz tartanak, és inkább maguk fajtákkal barátkoznak. Velem nem volt ez így soha sem. Nem vetem meg a más klánba tartózókat, hiszen saját fajom, saját véreim. Szeretem őket.
Nem tudom észrevett már-e engem.  Mellé úszok, és ha észrevesz kedvesen köszöntem jelelve.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1124
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)