Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Farkasagyar erdőség - Page 3 KaDiPE5
Farkasagyar erdőség - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Krónikás
83 Hozzászólások - 23%
Kalandmester
60 Hozzászólások - 16%
Rhysand Earhgaze
59 Hozzászólások - 16%
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 15%
Deedra Gindrian
31 Hozzászólások - 8%
Ezaras Azildor
30 Hozzászólások - 8%
Naken Forerion
19 Hozzászólások - 5%
Ned Hawke
11 Hozzászólások - 3%
Nîndaer
10 Hozzászólások - 3%
Cailen Sephiran
9 Hozzászólások - 2%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Termékenység havi
Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális havi kihívás
Dobj D6 kockával egy címet, amihez írj egy minimum 700 szavas reagot a Csöndes kalandokba! Bővebben a Próba topikban!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:18 pm
• Asszociáció

Yesterday at 10:18 pm
• Szólánc

Yesterday at 9:58 pm
• Karaván út

Hétf. Szept. 26, 2022 11:26 pm
• Fehér-tenger

Hétf. Szept. 26, 2022 4:04 pm
• Erdei tisztás

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Deedra Gindrian, Ezaras Azildor

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
1
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
2
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Farkasagyar erdőség

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Utolsó Poszt Szomb. Júl. 24, 2021 5:59 pm
beautiful lady
« taggeld; @Calypso • Szószám; ide • Zene; ide »

N
agyot sóhajtok, és megforgatom a szemeim.
- Igen, ezt már mondtad. – Rázom a fejem. Nem böcsülik meg soha sem az én népem, mindenki leakad ezen, hogy „jaj, de pici. ”Borzalom.
Ismét megakarom kopasz fejem. Gondolkodok, láttam én erre efféle leányt mostanában, de semmi nem rémlik. Pedig hiába a sok alkohol, az eszem olyan, mint a beretva, vág.
. Nem láttam, de ha megfizetsz, megtalálok neked bárkit. – Mondom.
- Eviran. – Javítom ki a leányt. Bár mikor meg tettem rájöttem felesleges volt, hiszen nem tudja a nyelvet, de válaszolni sem válaszol honnan jött. Talán nem értette a kérdést.
- Hát nem itten van jó asszonyom, de majdan lopok egy sebes csődör, amely elviszi kicsinyke kis testem. – Mondom.
- Nos, ha úgy véled, én szívesen veszem a társaságot. Holnap indulok. – Mondom. Milyen könnyen adom magam, ki tudja meg gyilkol-e álmomban, vagy tán megerőszakol, bár valjuk be, nem lenne az erőszak.
- Hát, ki hogy látja, de ne aggódj, belejössz. Segítek. – Mondom neki a nyelvvel kapcsolatosan.
- Nem rég kaptam egy levelet, amibe az állt, hogy a leányom ott tartózkodik. – Vonom meg a vállam. Miért nyílsz meg ilyen könnyen Daldram? Bolond vagy? Mindenkiben a jót látom, de már nincs mit elvennie, hiszen nagyját már ellopták.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Harcos vagyok
Daldram

The dwarves, they heard the tramp of doom.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1027
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Farkasagyar erdőség - Page 3 Tumblr_n2ud1buxd01siubc3o1_250
Nijana • Leányom
"Csodálatos szépség, bár a modorán van mit csiszolni. Olyan a szíve akárcsak az enyém. Tűzről pattant, koránt sem nőies, előbb üt aztán kérdez típus. Heves természete, de annál nagyobb szíve van."

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Farkasagyar erdőség - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 6:16 pm
Crazy   dwarf
@Daldram && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
-Túl kíváncsi vagy.-Szóval nem is kap tőlem választ arra, hogy mégis honnan jöttem. Az legyen csak az én titkom. Nem tudom, hogy az ő fajtája hogyan is áll a miénkhez. Ki tudja… Lehet ő is hasonló gondolkozású, mint néhány ember.
-A húgomat keresem.-Ennyit elárulok neki, így talán megérti, hogy miért is olyan lányt keresek, aki hasonlít rám. Viszont sajnos nem találkozott vele. Ha lett volna hozzá szerencséje tudná kiről beszélek. Bár tény nem tudom, hogy Ariadné itt a szárazföldön is hasonlóan viselkedik, mint otthon, de úgy vélem igen. Sőt talán még lelkesebb, még vidámabb és barátkozós.
-Elviran messze van.-Egy kicsit elgondolkozom. Azt tudom, hogy túl messze van a tengertől. Még nem mernék elmenni oda, főleg nem társaságban. De egy ideig talán vele tarthatnék. Nem úgy néz ki, mint aki a halálomat akarná.
-De ideig veled tarthatok.-Egyezek végül bele abba, hogy csatlakozom hozzá.
-Jó ez nyelv.-Bólintok egyet felé, majd kis hezitálás után közelebb sétálok hozzá és már nyújtom is felé a karom.
-Nevem Cate.-Ha elfogadja a felé nyújtott jobbom egy határozott, erős kézfogásban lehet része ezzel is azt bizonyítva, hogy nem vagyok egy törékeny virágszál.
-Te miért menni oda? Keresel valakit?-Érdeklődöm én is kicsit felőle. A részemről indulhatunk is tovább. Már így is túl sok időt pazaroltam el.

Daldram Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

1146
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 21, 2021 5:27 pm
beautiful lady

I
smét végig méri szerénységem. Szemöldököm felhúzom, nem értem. Bár ki még nem látott ilyet, mint jó magam, ám ritka az olyan ember.
- Hát azért, na jó igen. De tudod, a kocsiból jót adnak.  – Nevetek fel, majd megpróbálok rendesen állni. És most itt fogunk dumálni a magasságomról?
- Honnan jöttél? – Kezdem belátni, hogy talán csak töri a közös nyelvet. Most én mérem fel idegesen a leányt, hiszen kezdek zavarban jönni, nem tudom behatárolni őt.
- Keresel valakit? Kit? – Nem mintha tudnék segíteni neki, hiszen alig ismerek embereket.
- Hát anyukám olyan jó nőt, mint te… - Kezdek bele, de megint eszembe jut. „Daldram hülye vagy, nem érti.”
- Sajnos nem láttam hozzád hasonlót. – Vakarom meg kopasz fejem.
- Talán kell segítség? Eviranba tartok ezek után, ha lenne kedved velem jönni. Már persze, ha nem nyilazol le engem. Bocsáss meg beszéljek lassabban? Vagy van más nyelv, amit értesz? – Kérdezem, bár csak saját nyelvem ismerem még.

Harcos vagyok
Daldram

1027
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Nijana • Leányom
"Csodálatos szépség, bár a modorán van mit csiszolni. Olyan a szíve akárcsak az enyém. Tűzről pattant, koránt sem nőies, előbb üt aztán kérdez típus. Heves természete, de annál nagyobb szíve van."

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 15, 2021 7:39 pm
Crazy   dwarf
@Daldram && Calypso
A kérdésére ismét végig nézek rajta, de úgy tűnik ő nem értette az én kérdésemet, pedig azt hittem sikerült javítani rajta. Először megrázom a fejemet.
-Nincsen, de én még nem… még nem látni hozzád hasonlót. Kisebb vagy, mint ember.-A szavaimat nem bántásnak szánom egyszerűen csak nagyon is érdekel, hogy ő is ember, vagy egy másik fajnak számít. A mérges kis monológjára összeráncolom homlokom. Nem igen értettem meg minden szavát, de arra rájövök egyhamar, hogy feldühítettem őt, viszont nem tudok válaszolni a kérdéseire, mert nem értem azokat.
-Bocsánat, de nem értem. Mit jelent fajgyűlölő, szerelmeskedni?-Ez a két szó ragadta meg leginkább a figyelmemet, így ezek jutottak most eszemben. Viszont a törpökről már hallottam korábban, így arra rájövök, hogy ő annak mondja magát. Szóval így néznek ki a Törpök. Fura szerzetek az egyszer biztos. Fele olyan magas mint én, de mégsem tűnik olyan törékenynek.
-Én utazom egyedül. Keresek valakit.-Nem kell társ nekem, ha csak nem tudja hol lehet a húgom. Akkor azt örömmel venném, ha elmondaná.
-Esetleg nem látsz hasonló nőt, mint én? Picit alacsonyabb, de haja barna, kedves és vidám, szeret sokat beszélni.-Vagy legalább is nekem mindig sokat jelelt, így biztos vagyok benne, hogy a szárazföldiekkel is örömmel csacsog órákon keresztül. Bár igaz, két év hosszú idő. Lehet, hogy sokat változott azóta. Ariadné, mégis merre lehetsz?

Daldram Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

1146
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 14, 2021 10:48 pm
beautiful lady

M
Fegyverét felém szegezi, talán még sem állom ez, majd ha meglő, majd megtudom. Szemeivel érzem, hogy méreget, de őt kellemesebb nézegetni, mint törpségemet.
- Az! – Vágom rá, csak lassan tudatosul bennem, hogy talán nem érti a szót. Felemelem a kezem, és nem mozdulok. Micsoda harcos pipi. Vad lehet, nem .. nem..Daldram, már megint! Nem szabad.
- Milyen? – Kérdezek, vissza majd elfintorodom, közelebb lépett hozzám, fegyvere leengedve így kezemet is leengedtem. Vizsgálgatni kezdtem magam, még is milyen lehetek.
- Van rajtam valami? – Nem értem, de nem szívesen kezdek egy ilyen tüzes kis leánnyal. Töri a közös nyelvet, akkor nem lehet Elf, azok mindig olyan fellengzősen szépen beszélnek, hogy lehánynám a hosszú hajukat.
- Te is valami fajgyűlölő spiné vagy? Múltkor ilyenek raboltak ki. A törpék is tudod, vannak olyan jók, mint az emberek. Próbáltad már Törpével a szerelmeskedést? Jobb is! – Mondom fel húzva kissé magam.
- Hát..öhmm .. – Most mondjam el neki az asszonyt? Meg ráztam magam, és rendbe szedtem a szemöldököm két ujjammal, kihúztam magam.
- Hát most egyedül, de lehetünk ketten is. – Mosolyodom el kajánul.

Ahronit Kedvelte

Harcos vagyok
Daldram

1027
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Nijana • Leányom

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 14, 2021 7:26 pm
Crazy   dwarf
@Daldram && Calypso
Az íjamat nem eresztem, továbbra is lövésre készen tartom az idegen szerzet irányában. A homlokom összeráncolódik, ahogy figyelem őt. Nagyon fura egy szerzet. A levegővel harcol? A fejem picit oldalra döntöm. Nem tudom hova tenni őt. Még sose találkoztam hozzá hasonlóval. Eddig csak az emberekkel volt alkalmam összefutni. Vagy legalább is kívülről úgy néztek ki. Igaz ő is hasonlít rájuk, de jóval kisebb náluk. Talán az egyik istenük bűnteti őt ezzel?
-Illúzió?-Nemértem a kérdést, nem tudom mit jelent ez a szó. Illúzió... Mondjuk jól csengő szó.
Választ kapok a kérdésemre, de ennek ellenére sem engedem még le az íjamat. Csak figyelem őt, újra végig mérem. Ott a fyegvere a közelben, de meg sem próbálja felvenni. Vagy fél, hogy az íjam gyorsabb, vagy tényleg nem akar bántani.
Hosszaz hezitálás után végül úgy döntök, hogy leeresztem a fegyverem, de nem lépek közelebb hozzá.
-Milyen vagy?...-Elhúzom a szám sarkát, majd
újra neki kezdek.
-Te nem ember. Te mi?-Kérdezem tőle őszintén, miközben újra végig mérem őt.
-Egyedül?-Mondjuk ez sokkal fontosabb kérdés. Köre is nézek, hogy közeledik e felém egy hasonló szerzet, vagy sem. De úgy tűnik tényleg egyedül van.  

Daldram Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

1146
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 10:06 pm
beautiful lady

M
inden szitkozódásom ellenére a fa elvette tőlem az én drágámat, s már a föld issza, s szívja magába a finom Caldeni nedűt. Nagyot nyelek, s szívem szerint a földre rogynék, s azt nyalogatnám, ám méltóságom még tán nem hagytam el annyira.
Lábam fáj, és a kezemen lévő seb, mit rablásnál szereztem újra vérezni kezd, ám semmi komolya, volt már rosszabb is. Fegyverem a földre esett.

Egy finom női hang zavarja meg a gyászom. Oly annyira megijedek, hogy hátra fordulva céltalan karommal hadonászok, majd a levegőbe rúgok egyet, a semmibe.
- Ki? Ja, hogy én? – Rémülök meg, majd végig mérem a kecses nőt. Tetőtől talpig megvizsgálom, ki barátságtalan hangnemben beszélt hozzá.
- Tyúúú az anyját, ennyire részeg vúúnék? – Vakarom meg a fejem.
- Jó kis illúzió, vagy valóság? – Vonom össze a szemöldököm, de ekkor jövök rá, hogy még nem válaszoltam.
- Daldram. – Hajolok meg a hölgy előtt, túl messze van ahhoz, hogy kezet csókoljam, és tán nem szívlelné, ha össze nyalnám szűzies kis feszek testét. Daldram! Elkalandoztál, a szemébe nézz!
Lábamnál az alabárdom, de nem érzem szükségét a használatra. Elf nem lehet, nem látom hegyesnek a fülét, vagy csak már látásom se a régi, pedig szépsége határtalan.

Ahronit Kedvelte

Harcos vagyok
Daldram

1027
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Nijana • Leányom

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 5:50 pm
Crazy   dwarf
@Daldram && Calypso
A Nap első sugaraival keltem az erdő mélyén. A madarak vidáman énekelnek körülöttem, ahogy köszöntik az új reggelt. Amint összeszedtem holmimat a nyomaimat is eltűntetem. Nem kell, hogy más megtudja járt erre valaki.
Már vagy egy esztendeje annak, hogy útrakeltem megkeresni drága húgomat, de még nem akadtam a nyomára. Néhány idegentől sikerült megtudnom egy keveset róla és ezeket a morzsákat követve próbálom végre útolérni őt, de félek attól, hogy a kitatásom hiába való és nem fogok a nyomára bukkani, vagy ha igen... De akkor legalább a testét haza vihetném, hogy najádokhoz méltó módon helyezhessük örök nyugalomra.
Bár a húst jobban kedvelem most mégis egy alma került a kezembe. A piacon az idős hölgy azt mondta nagyon finom édes. Korábban még nem ettem ilyet, de utam során sokszor találkoztam már vele, de még csak most szereztem elég bátorságot ahhoz, hogy meg is kóstoljam ezt az érdekes gyümölcsöt.
Egy nagyot harapok belőle, majd megtorpanok és csak nézem azt a kezeben. Óvatosan rágom és végül egy elégedett hümmögést hallatok. Ilyen finomat rég nem ettem. Gyorsan rágom meg a számban lévő falatot, hogy egy újabbat haraphassak a gyümölcsből, de már folytatva utam.

Nem teszek meg nagy távolságot, de egy fura hang állít meg engem. Az almám maradékát eldobom és azonnal kezembe veszem az íjam. Körbe nézek, de nem látom a hang gazdáját, így csendes léptekkel indulok meg az irányába.
Megfeszítem az ideget és a vesszőt a kis termetű fura szerzetre, ki egy fával kezd el veszekedni.
-Ki vagy?- Teszem fel a kérdésemet kicsit sem barátságosan.
Vándor vagyok
Calypso

1146
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 1:05 pm
beautiful lady

T
alán jobb lenne már odább állnom Caldenből. Se lovam, és már pénzem is alig. Ám. ha csak feleségemre gondolok, ki otthon vár elfog a rettegés, jobban félek tőle, mint egy tűzdémontól.
Talán egy kis gyakorlás az erdőben majd helyre teszi zsibongó fejemet. Bandukoltam, amíg Calden melletti erdős részre nem értem. Hiányzik a lovam, ezt a tempót már a magam fajta vén trotty nem bírja. Természetesen a hidratálás elengedhetetlen, így kulacsomba lévő serem felé nyúlok, majd meghúzom azt. Ne hogy már kiszáradjak!
Lassan haladok egyre jobban elmerülve az erdőben, mit sem tőrödve mással. Ahogyan kortyolok, egy nyamvadék gyökérbe akad a lábam, s megbotlok. Apró kis testem a földre zuhan.
- Hogy a káosz vinné el a nyomorult lelked, és Suga szívna téged szárazra…teeeee!! – Mondom, miközben próbálok feltápászkodni. Ekkor észreveszem, aminél nincs rosszabb.
- Ne!!- Mondom keservesen.
- Inkább a véremet vegyétek istenek, de ne a SEREM!Rúgok bele a gyökérbe, majd fájlalni kezdem a lábam. Nem figyelek, mi történik körülöttem, így bárki bármikor megjelenhet, vagy megzavarhat.

Ahronit Kedvelte

Harcos vagyok
Daldram

1027
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem :
Nijana • Leányom

❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgató)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 1:04 pm

A Prago első, északi mellékágától húzódik egészen a rytiai főútig. Bal oldalról maga a folyó, jobb oldalról pedig a meredek szirtek és a Kvarc-tenger határolja. Nevét egy bizonytalan eredetű legendáról kapta, amely szerint az erdő mélyén egy farkas-szellem lakozik; Farkasagyar. Állítólag az erdőbe merészkedő csoportok bajtársiasságát állítja próba elé különböző nehézségek képében, hogy láthassa, ki az, akinek fontos a falkája és ki az, aki ennek okán méltó az erdőség területén tartózkodni. A szokatlan farkas és medvetámadásokat például rendszerint az ő számlájára írják a helyiek.
Tulveron főkrónikása
Krónikás

❖ Ulron :
2760
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: