Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso KaDiPE5
Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Folrandír Ceilteach, Shani Masrani

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 12 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich & Calypso

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Vas. Feb. 06, 2022 3:53 pm

Lezárt játék

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Feb. 06, 2022 12:08 pm
First lesson
@Aldrich Cornwell && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
Örülök neki, hogy sikerült elmagyaráznom, hogy mégis mire is gondoltam. Ha jelenleg a szavakban nem is vagyok olyan ügyes, de a mutogatás még nagyon is jól megy.
-Szeretném.-Ha nem okoz neki gondot, akkor minél többet szeretnék tőle, tőlük tanulni, hogy minél könnyebb és hatékonyabb legyen számomra ez az utazás
Valahol örülök neki, hogy azok az orkok megtaláltak engem. Talán ha nem történt volna úgy sosem ismerem meg Aldrichot és a többieket. Remélem a húgom is ugyanilyen szerencsés, mint én és valaki befogadta, tanította.
-Köszönöm szépen.-Mondom neki ismét egy mosoly kíséretében. Remélem tényleg igaza van és az a kislány nem fogja teherként megélni azt, hogy velem kell foglalkoznia. Így is túl sok mindennel tartozom nekik mind azért, amit kaptam tőlük. Az ételüket eszem, a ruháikat hordom, az idejüket rablom. Felállok a helyemről, hogy még egy kicsit gyakorolhassunk együtt, majd végleg elfáradtva sétálunk vissza a többiekhez, ahol egy finom vacsora után vissza is vonulok a „sátramba”, ahol azonnal elnyom engem az álom.

//Köszönöm a játékot! Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso 905994201 //

Aldrich Cornwell Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

❖ Történetem : ❖ Ulron :
960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 23, 2022 6:00 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Ahogy elmutogatta a fegyvert amire gondol, gyorsan kapcsoltam is, mi az amit körül próbál írni.
- Áh, igen. Az íj - biccentettem. - Elsősorban vadászatra használjuk, azonban jól képzett íjászok akár teljes csaták kimenetelén is változtathatnak. Egészen más készségeket igényel mint a közelharci fegyverek, ha szeretnéd, az alapokra megtaníthatlak.
Persze jól tudtam, éveket igényel egy fegyver tökéletes elsajátítása, azonban ha a helyes tartást, a pontos technikát megtanítom neki, azt már egyedül is tudja gyakorolni, ha útra kel. Nyilván nem engedném el védtelenül, valószínűleg tudunk keríteni neki majd egy fölösleges fegyvert a raktárból.
- Ebben igazad van - helyeseltem az orkokra tett kijelentésére.
Hát érti... Eviran legfontosabb szabályát ezek szerint már megtanulta. Noha sokmindent kell még megismernie, hogy kevésbé legyen elveszett a mi világunkban, azt hiszem, jó úton jár. Ha kellőképp óvatos lesz, talán el tud vegyülni majd, mikor szüksége lesz rá.
- Ó, Mylla nagyon barátságos - mosolyodtam el. - Ő egy kislány, mindig nagyon lelkes az új emberekkel kapcsolatban. Biztos vagyok benne, hogy örömmel segít majd neked, szerintem jól ki fogtok jönni.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 23, 2022 1:20 pm
First lesson
-Rendben. Kipróbálni majd, de szeretni tanulni kard használtatát is. Meg...Lenni az a fura valami. Fogni egy kézben és mesik kézzel húzni és vékony bot suhanni el.-Közben mutogatok a kezeimmel is. Láttam ahogy gyakorolnak vele, de fogalmam sincs, hogy minek is nevezik azt a fegyvert. Viszont nagyon felkeltette az érdeklődésemet. De tudom, hogy idő kell mind ezeknek a megtanulására, amiből nekem hiányom van.
Felnézek rá,ahogy az itteni állatokról beszél, majd elmosolyodom kicsit.
-Állatok ölni túlélés miatt... Orkok nem.-Vagy legalább is abból, amit láttam és meséltek nekem ez jött le. Mi minden tekintetben tiszteljuk a természetet. Ha nem lennének állatok, növények mi is hamar elpusztulnánk. Nem szabad alábecsülni a természet erejét.
-Nulport.-Ejtem ki utána a vros nevét, hogy megtanuljam és megjegyezzem azt, majd biccentek egyet a szavaira. Tudom, hogy vigyáznom kell, hogy óvatosnak kell lennem, hisz alig tudok vaamit erről a világról. Ariadné igaz sokat mesélt, de más hallani róla mint tényleg itt lenni közöttük.
-Mylla? Ő ki lenni? Nem okozni neki gondot, hogy tanít engem?-Nem akarok senki terhése se lenni, de valóban jól jönne, ha valaki megtanítaná az itteni szokásokat és a nyevet is. Igaz nagyjából megértem őket és tudok is válaszolni nekik, de még mindig nagyon kitűnik az, hogy nem ide valósi vagyok.
Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 22, 2022 5:51 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Visszavettem a kulacsomat, ittam még egy kortyot, majd elraktam. Calypso lehuppant egy fa tövébe, megpihenve a gyakorlatok után, én pedig vele szemben álltam meg.
- Idekint, nálunk is vannak ilyesféle fegyverek. Lándzsák - mondtam. - Hosszabbak, kevesebb tudás kell a használatukhoz. Talán jobban illene hozzád, akár ki is próbálhatjuk majd - eltűnődtem. A najádok is ilyeneket használhatnak, vagy teljesen másra gondolt?
- Állatok idekint is lehetnek ellenségek, az erdőben rengeteg veszélyes ragadozóval találkozhatsz... Bár, az orkok nagyrésze se több állatoknál - tettem hozzá halkan.
A hugát keresi. Egy najád idekint, Tulveron vadonjában. Elképzelésem sincs, mégis mi történhetett vele, ki találhatott rá. Pusztán remélhetjük, hogy olyasvalaki, aki nem ártó szándékkal fordul a magafajtákhoz. Hallottam történetet kalózokról, fejvadászokról, akik najádokat üldöznek de soha nem tudtam eldönteni, mennyi a valóságalapja ezeknek.
- Nulportba - válaszoltam. - A legforgalmasabb város a nagyvilágban, kereskedők, utazók, tengerészek, rengetegen megfordulnak arrafelé. Talán valaki hallhatott a hugodról. Azonban ha úgy döntesz, hogy arrafelé veszed az irányt, vigyáznod kell magadra. Sokan nem látják szívesen a te fajtádat. Meg kell tanulnod elvegyülni közöttünk. Bemutatlak majd Myllának, ő megtanít majd néhány alapvető szokásunkra, hogy ez könnyebben menjen.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 09, 2022 3:13 am
First lesson
Elfogadom a kulcsot, majd iszom is belőle, de ügyelek arra, hogy maradjon még benne. Vissza adom azt neki, majd az egyik fa tövében lehuppanok a földre. Oké kicsit hideg, de nem hiszem, hogy olyan nagy bajom lehetne belőle.
Bólintok egyet a szavaira. Igen sok minden új még nekem. A vízben teljesen máshogy mozgok. Ott gyorsabb vagyok. Dea bizonytalanságomat már itt is kezdem elveszíteni.
-Én lenni otthon harcos, de igen fegyver nem ilyen. Hosszú és végén hegyes kő. Nem kell ilyen közel menni ellenséghez. Bár vízben állatok ellenség. Emberek halni meg, nem kapni levegőt.-Nem mintha nem tudná ezt a tényt, hisz ő is ember. De általában velük, vagy más fajokkal nem kell harcolnunk. Inkább a ragadozükkal, kik azt hiszik erősebbek nálunk.
-Míg nincs meg húgom maradni szárazföldön. -Bár talán ezt egyszer már mondtam neki.
-Köszönöm. Nagyon kedves lenni velem.-Hálás vagyok, amiért segít nekem, amiért meggyógyítottak. De nem akarok visszaélni a vendégszeretetükkel, így hamarosan muszáj lesz tovább állnom.
-Te merre menni, ha keresni valakit?-Nézek rá érdeklődve,talán tudna adni egy tippet, hogy merre is induljak majd el innen.
Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 09, 2022 12:26 am
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Szavait hallva csak halványan elmosolyodtam. Noha jól esett, amit mondott, nem próbáltam ennél jobban megértetni vele a mi kultúránkat. Talán ez is túl sok, és tömény már számára, amit nehéz elsőre felfognia.
- Talán valóban az vagyok.
Persze tudtam, lovagnak lenni ennél jóval többről szól. Őrajta segítettem, talán másokon is, de nem önzetlen szívjóságból tettem soha. A bosszúm hajtott mindig is, noha ezt eszeme se jutott kifejtenem Calypso számára. Nálunk sokkal rosszabb emberekkel fog találkozni, amennyiben a mi világunkat kívánja járni... Idővel megtanulja.
Visszaálltunk kezdő pozícióba, ahonnan újra és újra megismételtük az előző támadásokat és hárításokat. Elégedetten figyeltem a lány mozgását, ahogy a kardot lendíti, szemmel láthatóan kezdett ráérezni. Aztán viszonylag hamar elfáradt, ami természetesen nem meglepő, hisz nem ezekhez a körülményekhez szokott.
- Pihenjünk meg - biccentettem, kardomat egy fának támasztva, majd kulacsomért nyúltam, ittam egy keveset a hideg vízből, aztán felé nyújtottam. - Nem rossz, egyáltalán nem rossz. Látszik, hogy nem először fogsz fegyvert a kezedben, mégha a ti fegyvereitek jóval másabbak is odalent. Persze, rá kell még érezned az idekinti körülményekre, de ez már csak gyakorlás kérdése. Idővel bele fogsz jönni, már ha azt az utat választod, hogy idekint maradsz. Ameddig velünk vagy, én segíthetek.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 08, 2022 2:57 pm
First lesson
-De te ezt csinálni nem? Segíteni embereknek. Védeni őket. Te lenni lovag.-Rajtam is segített, pedig nem is ismert. Szóval nem igazán értem mi is a különbség közte és a lovagnak említett emberek között.
Mikor harcosnak tanultam gyerekként minden nap gyakoroltam megállás nélkül. A vízben teljesen máshogy kell mozogni. Sokkal több erőt kell kifejtenünk a víz miatt a lendületeinkbe és ott nincsenek olyan akadályok, mint például az a kő, amiben sikerül megbotlanom.
Mosolyogva fogadom el a segítő kezet és állok fel a földről. A kardot azonnal a kezembe veszem. Ha elveszíted a fegyvered védtelen maradsz. Igaz az uszonyunkkal is tudunk erős csapásokat mérni, de jelenleg arra nem számíthatok.
-Rendben.-Bólintok egyet a szavaira és már be is állok a kezdő pozícióba.
Az erdő csendjét, csak kardjaink összeütközése töri meg. Teljes erőmből csak a kardomra, a mozdulataimra és rá figyelek. A környező zajok nem érdekelnek engem. Nem állok meg, csak támadok, védekezek, vagy legalább is próbálok.
Hosszú órák telhetnek el mire kimelegedve, hevesen kalapáló szívvel állok meg előtte. Szaporábban veszem a levegőt. Kardomat leengedem és próbálom testem megnyugtatni. Kellően elfáradtam és meg is éheztem.
-Elfáradni. De nagyon élvezni egészet. Milyen lenni én?-Nézek rá érdeklődve, hisz ő jobban meg tudja mondani, hogy jól csináltam e, mint kellene még javítanom

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Jan. 03, 2022 7:17 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Ahogy visszakérdezett, zavartan pislogtam rá. Hát persze, hisz ahonnan ő jött, számos dolog jelentését nem ismerik, ami a mi életünkben természetes. Honnan is tudhatná, mi az a lovag. Halványan elmosolyodtam.
- A lovag egy olyan harcos, aki esküt tesz a gyengék és elesettek védelmére. A becsület bajnoka. Nagy megtiszteltetés, ha valakit lovaggá ütnek - magyaráztam, közben a kardomat a vállamon megtámasztva.  
Miután bemutattam neki a kért hárítási technikát, visszaálltam kezdő pozícióba. Ezt szerette volna még gyakorolni, úgyhogy ismét az "eke" beállást vettem fel, készülve rá, hogy az előbb demonstrált módszerrel hárítsam ismét a kardját, hogy jobban megfigyelhesse, hogyan csinálom. Ám ahogy lépett egyet, szerencsételnül alakult a mozdulat, megbotlott egy kőben és a földre esett, mielőtt támadhatott volna.
Szavaira elnevettem magam, miközben kezemet nyújtva felsegítettem a földről.
- Na igen, ezért is fontos, hogy a környezetünkre is figyeljünk vívás közben. Ezt sokszor kihasználhatjuk, és az ellenfelünk ellen fordíthatjuk, ha okosan helyezkedünk. Na vedd fel a kardod, ismételjük el újra az előzőt.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Dec. 01, 2021 10:00 pm
First lesson
-Lovag?-Kérdezek vissza, mert ezt a szót nem igazán tudom értelmezni. Vagyis azt tudom mi a ló, de gondolom nem lovat akartak belőle nevelni. Bár igaz az emberek furcsák és még sok mindent nem tudok róluk. Lehet, hogy náluk ez egy fajta hagyomány.
Viszont a beszéd helyett inkább a gyakorlásra összpontosítok, hisz minél előbb tanulom meg annál előbb indulhatok tovább. Meg kell tudnom magam védeni, ahogyan majd húgomat is. A vízben lehet, hogy ez nem okozna gondot, de itt a szárazföldön minden más.
Nézem, ahogy beáll egy újabb pozícióba, majd bólintok egyet felé, hogy értettem, amit mond, végül egy lentről jövő támadást indítok el felé, amit könnyedén hárít és le is csap rám. Egy mosoly kúszik az arcomra, ahogy a nyakamnál lévő pengére pillantok.
-Gyakorolni ezt.-Mutatok kettőnkre. Oké csak pár mozdulatot mutatott meg nekem, de tetszik az, hogy ketten gyakorlunk és nem csak a evegőe suhintom azt a kardot. Így szerintem könnyebben berögzülnek majd a mozdulatok.
Ha benne van a dologban be is állok, majd kezdem is a támadást. Arra számítok, hogy ismét könnyen kivédi a támadásom, ami után én próbálok hátrálni, de figyelmetlen vagyok, így egy kilógó kőnek köszönhetően végül a földre zuhanok, egyenesen a fenekemre. Először meglepetten, kissé ijedten pislogok magam elé, majd csak hangosan felnevetek. Szerencsére nem szereztem komolyabb sérülést. Ha felém nyújtja kezét elfogadom a segítségét, de egyedül is könnyen felállok a földről.
-Első lecke. Nem elesni kőben.-

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Nov. 12, 2021 2:38 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Lassú, precíz mozdulatokkal elkezdte leutánozni a vágásaimat. Egész jól csinálta, megfogadta az instrukcióimat. Ha a szavaimat nem is értette mindet, le tudta másolni azt, amit én csinálok. Ez egy jó kezdet. Talán ezen az úton kell tovább is haladni, mutatni is fogom mindig, miközben mondom.
- Gyerekkorom óta vívásra tanítottak - vontam meg a vállam. - Akkor még úgy volt, hogy lovag leszek.
Újra és újra ismételte a fenti vágásokat, egész ügyesen csinálta, a lábmunkája jó volt, a mozgása is stabil maradt, soha nem billent ki. Aztán megpróbálkozott egy lentről jövő támadással.
- Többféleképp ki lehet védeni bizonyos támadásokat, ez leginkább a te pillanatnyi helyzetedtől függ - mondtam. - De a legegyszerűbben talán így.
Szembe álltam vele. Én az "eke" nevű állást vettem fel, jobb lábam elől, a kard bal oldalt kicsit kitartva, hegyével előre.
- Ez az állás az "eke". Többféle támadást is könnyedén indíthatsz belőle, a lentről érkező vágást pedig félre tudod ütni. Gyere - intettem, hogy ismételje meg.
Félreütöttem a pengéjét, majd pozíciót is váltottam, egy fenti szúrást intéztem irányába. A kardom pengéjét megállítottam a nyaka mellett.
- Ha sikerül hárítanod egy támadást, egyből vissza is vághatsz, ha gyorsabb vagy mint az ellenfeled. A hosszúkardvívók folyton váltogatják az állásokat, próbálják megtalálni a megfelelőt, amiből támadást indíthatnak, és próbálnak előre túljárni ellenfelük eszén. Már az állásából sokszor következtetni lehet rá, hogy mi lesz az ellenfeled első mozdulata.

Calypso Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

888
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Nov. 07, 2021 8:13 pm
First lesson
Az első próbálkozásom nem tökéletes, de erre számítottam. Nagyon más itt kint mozogni, mint odalent a vízben. Karddal korábban még nem harcoltam, így azt is meg kell szoknom. De az egyszer biztos, hogy sokat fogok gyakolorni. Nem akarom, hogy egy ilyen hátrány miatt esetleg ne tudjak majd segíteni testéremen.
-Rendben.-Bólintok egyet, majd megfigyelem őt. A lábait, a karjait, ahogyanirányítja a kardot, majd szép lassú mozdulatokkal kezdem el utánozni, hogy közben ő is nézhesse hol tudok még pontosítani a mozdulataimon.
-Mióta használni kard?-Kérdezem tőle kíváncsian, miközben nem hagyom abba a gyakorlást. Miután elégszer ismételtem a jobb és bal oldali támadásokat megpróbálkozok egy lentről indulót is .
-Ezt hogy védeni ki?-Mutatom meg ismét a lentről jövő támadást, hogy értse mire is gondolok. Bár talán egyszerre egy dolgra kellene koncentrálnom. Csak nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen támadást hogyan is lehetne kivédeni azon kívül, hogy elugrik az ember előle.

Vándor vagyok
Calypso

960
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés: