Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 2 KaDiPE5
Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
Reinaakviin
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach, Tindómiel Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 21 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich & Calypso

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Vas. Nov. 07, 2021 6:52 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Ahogy közbeszólt, egy kicsit zavarba jöttem. Talán túlságosan is belemerültem a magyarázásba, pedig gondolhattam volna, hogy neki sokkal egyszerűbben, érthetőbben kellene fogalmoznom. Gondolatban végigpörgettem az eddigi mondandómat, de igazából amit mondtam, azt mind mutattam is közben, így nagyjából le is tudta másolni. Hát jó.
Alaposan megfigyeltem a technikáját, elsőre nem is rossz. A kezdőállás teljesen jó, talán kicsit nagy a terpesz, de még bőven működőképes.
- Jó, egész jó! - biccentettem, miközben meglendítette a kardját. Egy jobb felső támadást utánzott le. - De ne lendíts akkorát a kardon, nem kell annyi erőt belevinned, csak hamar kifáradsz. Nézd, inkább a kard lendületét próbáld kihasználni - majd eléléptem és leutánoztam a mozdulatot, lassan, hogy megfigyelhesse a részleteket.
Ha a beállás megvan, és a kezdő vágások is mennek, talán megpróbálkozhatunk néhány egyszerű formagyakorlattal, különböző támadások kombinációjával, amiknek később hasznát veheti, ha igazi ellenféllel kerül szembe. Persze, egy gyakorlott vívó ellen aligha lenne esélye, de egy egyszerű, furkósbotos útonállót azért el lehet kergetni kezdő kardforgató képességekkel is.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

❖ Történetem : ❖ Ulron :
885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Okt. 21, 2021 8:47 pm
First lesson
@Aldrich Cornwell && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
A fogás megvan. Magabiztosan tartom magam előtt és várom a továbbiakat. Ahogy belelendül a magyarázásba csak leengedem a kardot és figyelem őt. Kicsit oldalra döntöm fejem, majd összeráncolom homlokom. A szavak felét értem csak meg. Az öreg hölgy az ilyen szókincseket nem tanította meg nekem. De mégis ki gondolta volna, hogy találok valakit, aki idejét rám pazarolva szívesen tant engem.
Viszont ahogy beáll megpróbálom utánozni őt. A lábakat úgy helyezem, ahogyan Ő is és erősen tartom magam előtt a kardot, de végül megint csak leengedem azt.
-Kérelek mondani kicsit egyszerűbben. Nem érteni mindent.-Tudom nem lehet könnyű velem, de igyekszem minél jobban oda figyelni és megérteni a szavaik jelentését, hogy legközelebb ilyen problémáim már ne legyenek.
-Megpróbálni csinálni, amit mutatni nekem.-Biccentek és már be is állok úgy, ahogy azt ő korábban mutatta. Egyik lábam elől, másik hátul, majd lendítem is a kardot. Először csak egy jobb oldali támadást mutatok meg neki, majd várok. Ha kijavít valamiben megvárom és annak javítva a dolgon próbálom meg ugyanazt a támadást, csak bal oldalon.

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Szer. Okt. 20, 2021 8:37 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Calypso elvette a kardot, vizsgálgatta, méregette, aztán megpróbálta leutánozni a helyes fogást. Hirtelen lendített is rajta egy nagyot, én pedig hátrébb léptem egyet. Ahhoz képest, hogy most van először a kezében, egy egész jó vágás volt.
- Jó, nagyon jó - biccentettem elismerően. - Vegyél fel kisebb terpeszt, és állj oldalasan, úgy nehezebb célpontot nyújtasz. A súlyodat helyezd a hátrébb lévő lábadra, hogy támadáskor a másikkal ki tudj lépni. Figyeld, így!
Aztán bemutattam egy egyszerű kilépést, egy váll felől érkező jobb felső vágással.
- A hosszúkard vívásban ez az egyik legalapvetőbb beállás - folytattam. - Persze ezt lehet kombinálni. Indíthatod a csapást a másik oldalról, vagy akár lentről is - majd demonstráltam mindkét verziót.
Egy fürge bal felső vágás, előre lépés, majd jobb oldalról felfelé lendítettem a kardomat.
- Fontos, hogy megfigyeld az ellenfeledet, a kezdőállásából már tudsz következtetni az első mozdulataira is, amiket könnyen fel is használhatsz ellene.

Calypso Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Okt. 17, 2021 12:19 am
First lesson
-Szia Aldrich!-Mosolygok rá. Nagyon izgatott vagyok az edzés miatt. Már vártam, hogy végre elkezdjük. Csak azok a fránya sebek. Igaz még nem gyógyultak be teljesen, de már rendesen tudok mozogni és nem is fájnak annyira. Szóval készen állok.
-Nagyon örülni ennek. És még hó is esik. Szép reggel.-Érezhető a hangokban a lelkesedés, az öröm, bár lehet a hónak ennyire nem kellene örülnöm, de mivel nem gyakran találkoztam vele, így engem nagyon is feldob. A hideg meg cseppet sem zavar engem.
-Hosszú kard.-Ismétlem meg a nevét, majd át is veszem és alaposan megnézem hogyan is fogja meg. Miután leutánzom meg is lendítem azt egy széles mosollyal az arcomon.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Okt. 15, 2021 10:03 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Hát persze, miért is ismerné a mi szokásainkat? Gondolom az esküvő, és más halandó emberi hagyományok, ünnepek nem szerepeltek az első dolgok között, amiket az az öreg hölgy elmesélt neki rólunk. Én magam sem kezdtem bele, hogy megpróbáljam elmagyarázni, majd megérti. Mondjuk Mylla biztos szívesen mesélne neki róla. Jól ki fognak jönni, ebben biztos vagyok.
- Akkor Cate - mosolyodtam el, miután bemutatkozott. - Örvendek. Az én nevem Aldrich - bár ezt lehet, már mondtam korábban... - Jó pihenést.
Majd távoztam. Hogy a fenébe fog ez a viselkedése nem feltűnést kelteni a táborban? Egyértelműen látszik, hogy nem idevalósi, ráadásul az alapvető dolgokkal sincs tisztában. Csupán remélni merem, hogy a bajtársaim eléggé el vannak foglalva a saját dolgaikkal, hogy ne az új jövevényen akadjanak fent. Bár, amilyen szemrevaló, biztos sokan figyelni fognak rá... A fenébe is, majd valahogy kimagyarázzuk. Azt hiszem, tényleg jó lesz, ha mellé állítok valakit úgy állandó jelleggel, de nem feltűnően. Majd beszélek Myllával, amint Calypso kicsit jobban lesz

Calypso hamar visszanyerte az erejét, viszonylag gyorsan felépült. Talán népe sajátossága lehet, fogalmam sincs. Edyth odafigyelt rá, gondját viselte ezekben a napokban. Ami azt illeti, neki is feltűnt Calypso különös viselkedése, de nem kíváncsiskodott, nem tette szóvá. Szerintem magától is rájött, mi történhetett, de nem beszéltem vele erről. Lehet, később felkeresem őt is.
Lágyan szállingóztak a hópelyhek, ahogy kora reggel a tábor melletti tisztásra tartottam, két életlen gyakorlókarddal a kezemben. Úgy döntöttem, az egyszerű hosszúkard megteszi kezdésnek. Na meg leginkább azért, mert jelenleg gyakorlófegyverből csak ez áll rendelkezésünkre. De ha megtanul bánni vele, ez egy kifejezetten hatékony, viszonylag könynen használható eszköz lehet a kezében, ha úgy dönt, valóban a szárazföldön kíván útra kelni.
- Jó reggelt! - biccentettem mosolyogva, mikor ő is megérkezett a megbeszélt helyszínre.
Elég csípős, hideg reggelünk volt, de majd ha elkezdünk mozogni, jobb lesz.
Markolattal előre átnyújtottam neki az egyik kardot. Akkor hát kezdjük az alapoktól.
- Ez egy hosszúkard, alapvetően két kézzel forgatjuk. Nem nehéz fegyver, és az egyensúlya is elég jó. Az ügyesebb kezeddel itt, a keresztvas alatt markolsz rá közvetlenül - mondtam, miközben kitartottam a saját kardomat, megmutatva neki a helyes tartást. - A másik kezeddel kicsit lejjebb. Így.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Okt. 12, 2021 8:15 pm
First lesson
Szomorúan sóhajtok egyet.
-Tudni.-De muszáj eljutnom oda. Sokszor mesélt arról a városról nekem. De mégsem csöppenhetek oda úgy, hogy csak annyit tudok a világról, amennyit ő mesélt nekem róla. Túlságosan is kitűnnék a tömegből, így valahol előnyömre is vállhat ez a távolság. Vagy legalább is bízom ebben.
Hálámból felajánlott ételt nem fogadja el, így vissza is teszem azt a táskámba. Valamit azért mégis csak szeretnék adni nekik cserébe. Hisz nem akarok ingyenélő lenni itt. Ők is biztosan sokat dolgoztak azért, hogy étel kerüljön a tányérukba.
-Esküvő?-Kérdezek vissza kíváncsian. Az ünneplés szó jelentését már ismerem, de azt, hogy mit is akarnak megünnepelni számomra idegen.
-Én segíteni bármiben. Mondani mi kell és csinálni. Hamar tanulni.-Annak nagyon is örülök, hogy mégis csak lehet valami, amiben esetleg tudok majd nekik segíteni. Ez a megkönnyebbülés az arcomra is kiül.
-Rendben. Köszönöm.-Az ajkaim mosollyá húzódnak, majd ahogy elindul kifelé a megmentőm é elkezdem visszahajtogatni a térképemet. Csak akkor nézek fel rá, mikor a nevem után érdeklődik.
-Nevem Calypso, de emberi nevem Cate.-Neki elárulom az eredeti nevem is, hisz előtte már nincs mit titkolnom, de nem szeretném, ha a társai előtt a rendes nevemen szólítana engem.

***Pár nappal később***

Korán kelek. Végre a sebeim eléggé begyógyultak ahhoz, hogy most már ne csak tétlenül üljek a fenekemen. Nagyon zavart, hogy semmit nem tudtam csinálni, csak figyelni őket és néha segítséget kérni. Nem vagyok az a fajta, aki lustálkodik, aki szeret semmit sem csinálni.
A reggeli levegő kissé hűvös, de számomra nagyon is jól eső. Egy mélyet szívok a friss levegőből, majd elindulok a megbeszélt helyre. Aldrichal van találkozóm. Ez lesz az első órám kardforgatásból. Izgatott vagyok és kíváncsi. Bízom abban, hogy hasonló gyorsasággal fogom tudni megtanulni ezt, mint anno a saját fegyvereink használatát.
Ahogy megérkezem a „tisztásra” kispelyhekben elkezd esni a hó. Mosolyogva nézek fel az égre. Olyan csodálatosnak tartom azt, hogy ilyen kis fehér pelyhet hullanak az égből és borítják el a tájat.

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Okt. 06, 2021 9:05 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

A térkép fölé hajoltam, ahogy kiterítette azt. Be volt jelölve rajta egy pont, ahol az az asszony lakott, aki ezidáig gondját viselte.
- Nulport messze van - csóváltam a fejem, majd ujjammal odaböktem, ahol a kikötőváros található. - A tenger túlpartján.
A város említésére magával ragadtak az emlékek. Eszembe jutott a nővérem, Amelia. Feleségül ment a nulporti grófhoz, nem sokkal azelőtt, hogy atyámék meghaltak. Vajon azóta is ott élnek? Bizonyára sok gyermeke született már. Szeretném felkeresni őt egyszer, ha itt Eviran földjén bevégeztetett a dolgom... Bár, talán jobb nem bolygatni a múltat, hisz mindenbizonnyal engem is halottnak hisz...
Gondolataimból a lány zökkentett ki, ahogy táskájához sétált, majd elővett belőle egy adagnyi kenyeret és sajtot.
- Ugyan - mosolyodtam el zavartan. - Nem azért segítettem, mert bármiféle hálát vagy ajándékot várnék cserébe. Nekünk itt van mit ennünk, tedd csak el. Szükséged lesz még rá.
Ahogy szóbakerült a kardforgatás, ismét arról érdeklődött, mit adhat cserébe. Bizonyára fontos érték lehet ez az ő népénél, hogy a segítséget mindenképp meghálálhassák valahogy. Sajnos ez egy olyan erény, ami az emberek világából egyre inkább kiveszőben van.
- A táborban mindig van, amiben jól jön egy kis segítség - feleltem. - Néhány nap múlva például esküvő lesz, ünnepelni fogunk. Olyankor mindig sok a tennivaló, biztos vagyok benne, hogy lesz, amiben te is tudsz majd segíteni.
Noha fogalmam sincs, mihez is érthet egy magafajta, de azt hiszem, hamar beletanulhat majd néhány egyszerűbb tevékenységbe. Talán megkérem Myllát, hogy legyen a segítségére, legalább ő is elfoglalja magát valamivel. Jól ki fognak jönni.
- Rendben, pihenj csak - biccentettem. - Ha bármire szükséged van, keress engem, a tűz melletti nagy sátorban. Vagy a hölgyet, aki az előbb nálad járt. Ő balra, három sátorral odébb lakik - próbáltam a lehető legyeszerűbben fogalmazni.
Mielőtt még távoztam volna, visszafordultam.
- És mégvalami. Téged hogy szólíthatlak?

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Szept. 19, 2021 11:23 pm
Lucky meeting
-Igen tudni. Arra venni az irányt. Nulport első cél.-Bólintok egyet is hozzá, majd csak felállok és a táskámhoz sétálok. Tudni akarom, hogy most merre is lehetünk. Bár nem hiszem, hogy túl sokat haladtam volna a célom felé, de talán ő is el tud látni pár jótanáccsal.
-Én is remélni ezt.-Közben már nyitom is ki a térképet, hogy odaadjam neki. A takarót egyik kezemmel mindvégig fogom.
-Innen indulni én. Most merre lenni?-Teszem fel a kérdést miközben megmutatom azt a pontot, amit az idős hölgy jelölt be nekem.
-Nem lenni gondolat, hogy enni meg őket. Én odahaza enni halat, nem ilyen fura lényeket. Itt kapni enni kenyeret, gyümölcsöt és szárított húst… Bár nem tudni milyen hús, de nem hinni ork.- Még nm ülök vissza az ágyra, inkább vissza sétálok a táskámhoz és előveszek egy adag ételt, hogy megmutassam neki. Ő talán meg tudja mondani, hogy mi az.
-Te szeretni ezt? Adni neked köszönetként. Vagy jobban szeretni tárgyat?-Azzal elő is veszek egy tárgyat, amit kaptam Moyrától és elé nyújtom azt. Fogalmam sincs, hogy mire való, de gondolom ő igen. Biztosan hasznát venné.
-Nincs sok mindenem, de örömmel adni.-Mosolyodom el, ahogy felé nyújtom az ételt és a tárgyat is, ha nem veszi el csak leteszem mellé.
-Rendben, köszönöm… Cserébe mit tudni adni?-Nem várom el, hogy ezt teljesen önzetlenül tegyék meg értem. Ha valamiben én is tudok nekik segíteni, akkor szívesen megteszem.
-Én azt hiszem lepihenni most. Kicsit fáradt lenni. Az átalakulás sok erőt elvenni. Fájdalmas.-Vallom be neki ezt őszintén. Eddig nagyon is úgy tűnt, hogy neki szabad ilyeneket elmesélnem, nem fog visszaélni az információkkal.

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Szept. 19, 2021 9:05 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

- Nulport? El'Alora? Ismerem ezeket a helyeket, de közelinek nem nevezném. A tenger másik oldalán van - mutattam kelet felé. - Az emberekkel vigyázni kell. Nem mindegyikük segítőkész, sok köztük az önző és a rosszindulatú... Bízzunk benne, hogy a húgod megválogatta, kivel barátkozott.
Igazából csak megnyugtatni próbáltam, sajnos a keserű realitás sokkal inkább az ellenkezőjét éreztette velem. Egy messziről jött, naív najádot könnyű kihasználni, főleg, mert a fajuk ritkaságszámba megy. Azt beszélik, a Fehér-tengeren számos kalóz hajózik, akik nagy pénzeket fizetnének egy-egy foglyul ejtett najádért.
- Csúnyák mind, igen - nevettem el magam, ahogy az orkokról beszélt. - És kegyetlenek. A húsuk pedig mérgező, meg ne próbáld megenni őket.
Legalább ezt az egyet már megtanulta, hogy jobb, ha távol tartja magát azoktól az átkozott férgektől. Ez sokban növeli a túlélési esélyeit, amennyiben majd továbbáll tőlünk egyszer.
- Ugyan, nem okoz gondot, ha úgy döntesz, hogy ittmaradsz a táborunkban - csóváltam a fejem. - Majd bemutatlak Myllának, ő segít neked tanulni a nyelvet. A karddal pedig napi szinten gyakorlatozunk, hogy formában maradjunk. Szívesen megmutatok neked néhány alap gyakorlatot, amit aztán tudsz próbálgatni, aztán, ha jobban megy, beállhatsz gyakorolni a többiekhez. Előbb viszont gyógyulj meg, nyerd vissza az erődet kissé. Nem szabad még erőltetned magad, pihenj inkább. És igyál a gyógyteából, amit Edyth hozott.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Szept. 19, 2021 12:41 pm
Lucky meeting
-Sokat mesélni közeli városokról. Nulport és El… Öhm…-Automatikusan kezdem el jelelni neki a város nevét, ahogyan azt Ariadné is mindig tette. Többször is elmutogatom mire sikerül ki is ejtenem a nevét.
-El’Alora.-Mondom kissé bizonytalanul. Talán neki ismerős lesz ez a név és ha még nem is mondtam ki jól rá fog jönni mire is gondolok.
-Emberről nem mesélni, csak népről. Ő nagyon szeret beszélni, barátkozni. Sokszor látni a rossz emberben is csak a jót. Ezért könnyen esni bajba. Nem tudni őt otthon tartani.-Szomorodom el. Valahol a saját hibámnak vélem ezt az egészet, hisz én nem vigyáztam rá eléggé. Talán vele kellett volna tartanom…
-Nem lenni szépek orkok. Mindegyik csúnya? Ilyet rondát vízben látni, nagyon mélyen. De nem enni meg, hús nem finom.-Fintorodom el. Mondjuk nem mérgező a húsa és többen is kíváncsiságból megkóstolták azokat a halakat, de mindegyikük megbánta azt, ahogyan én is. Olyan rosszat sosem ettem életem során.
-Köszönöm.-Bár nem értem miért okozhat ekkora örömöt a férfiaknak az, ha nincs rajtam ruha. Nincs semmi érdekes rajtam. De ezt a kérdést egyelőre nem teszem fel. Majd talán idővel rájövök erre is.
-Ez nagyon kedves, de nem akarni gondot okozni. Túl sokat segíteni nekem.-Bár úgy vélem nagyon is jól jönne, ha megtanítanának valami komolyabb fegyver használatát. Máskor is kerülhetek bajba. Jó lenne tudni, hogy hogyan is tudnám magam megvédeni itt a szárazföldön.
-De örülni, ha tanulhatni fegyvert használni. Nem akarni nagyon sokáig maradni. Félteni húgomat. Idő most nem barát, de gyorsan tanulni. Akár holnap elkezdeni.-Nem is foglalkozom a sebeimmel, vagy azzal az apró fájdalommal, amit most érzek. Nem ez az első alkalom, mikor megsérülök.

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Szept. 18, 2021 10:58 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Félek belegondolni, mi történhetett a húgával, pláne, ha ő is erre a környékre járt ki a tengerből. Eviran földje az ittélők számára sem biztonságos, hát még az olyanoknak, akik nem ismerik az itteni szabályokat.
- Mondott a húgod bármit is arról, hogy merre járt? Nem írta le a helyet, vagy az embereket akikkel találkozott? - érdeklődtem.
Nem tartom valószínűnek, hogy elég információt tudnánk szerezni, ahogy azt sem, hogy csak úgy megtalálhatnánk, bárhol is legyen. De talán valamit mondhat, amiből kiindulhatunk.
- Hát, az orkok elég nagy fejfájást okoztak nekünk az évek során. És Eviran más népeinek is. Vannak, akik elég erősek, hogy szembeszálljanak velük, és vannak, akik kevésbé. Mi képesek vagyunk harcolni velük, és ha úgy adódik, legyőzni őket - magyaráztam, bár azt inkább nem tettem hozzá, hogy az utóbbi időben csúfos vereségek sorozatát szenvedtük tőlük. Itt a tengerparton nem kell orktámadástól tartani, így addig jó, míg biztonságban érzi magát. Annyira új lehet neki ez az egész szárazföldi élet.
- Rendben - biccentettem, miután felvázolta, meddig tud idekint maradni. - Ha úgy érzed, vissza kell menned, keress meg, és lekísérlek a tengerhez. Vigyél magaddal valami ruhát is legközelebb, ha csak nem akarsz néhány meglepően kellemes pillanatot okozni a tábori férfiaknak - nevettem el magam - Semmi baj, szólj, ha esetleg nem értesz valamit. Figyelj, keríthetek neked valakit, ha szeretnéd, aki segíthet megtanítani a nyelvet. Bár nem tudom, meddig tervezel velünk maradni. Ami pedig a fegyvereket illeti, majd ha visszanyerted kicsit az erődet, ebben talán tudunk segíteni.

Calypso Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

885
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Szept. 18, 2021 4:13 pm
Lucky meeting
-Nem tudni. Egy éve nem látni őt. Én aggódni érte, hogy baja esni. Ő szeret ide járni, szárazföldre. Mindig mesélt sok dolgot. Ritkán jönni haza, de ilyen sokáig sose elmenni.-Mesélek neki kicsit húgomról. Ki tudja talán találkozhatott vele is. Bár azt nem tudom, hogy milyen történetet talált ki magának, hogy elvegyülhessen az emberek között.
-Szóval ti segíteni másoknak? Ez szép dolog. Sok ilyen ember, mint ti?-Ariadné mindig csak a jó dolgokat mesélte el nekem. Mindig nagy lelkesedéssel, energiával magyarázta el, hogy mi mindent tanult, tapasztalt meg itt. A rosszakat eltitkoltam előlem. Gondolom csak azért mert félt akkor örökre eltiltom őt.
- Öhm… időtől függeni. Nekem most két nap tudni itt maradni kint. Utána vissza víz, különben meghal. De később több ideig tudni kint maradni.-Próbálom érthetően elmagyarázni neki, de kissé nehezen megy még a megfelelő szavak megtalálása.
-Bocsánat. Nem rég lenni kint. Még nem tudni jól beszélni közöst. Öreg néni segíteni nekem és tanítani szavakat, de harcolni nem. Vízben én lenni jó, de itt más. Nem ismerni fegyvereket. Nem könnyű.-Vallom be neki őszintén, majd egy apró sóhaj szökik ki belőlem, ahogy elemelem tekintetem róla és magam elé tekintek, miközben megigazítom magamon a takarót. Bár engem nem zavar a meztelenség, de úgy vettem ki ez nem illő közöttük.

Vándor vagyok
Calypso

952
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» A Gindra folyó északi szakasza, 1021. Gailoth hava
» Gindra folyó és környéke
» Hesson folyó és környéke
» Sahqon folyó és környéke
» 1021. Újrakezdés hava