Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 3 KaDiPE5
Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich & Calypso

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Pént. Szept. 17, 2021 6:51 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Edyth magunkra hagyott minket, én pedig leültem a lány mellé. Ahogy belekezdett mondandójába, éreztem, hogy megbízik bennem, nem próbálta eltitkolni a szándékait.
- A családod? - kérdeztem vissza. - A húgod is idekint van? Mi történt vele?
Kíváncsian vontam fel a szemöldökömet, persze tudtam, hogy talán gondot okozhat neki a válaszadás, tekintve, hogy nem beszéli még tökéletesen a közös nyelvet. Mégis mióta lehetett idekint?
- Szóra sem érdemes, csak a dolgunkat végeztük - válaszoltam, szelíden elmosolyodva. - Azok az átkozott orkok mindannyiunk életét megkeserítik itt Eviran földjén. Ha tudunk, segítünk.
Szerencséje volt, hogy arra jártunk, belegondolni is szörnyű, mégis mit tettek volna vele azok a mocskos férgek.
- Ne félj, megőrzöm a titkodat. Bízhatsz bennem - néztem a szemébe. - Mondd csak, meddig bírjátok idekint? Mármint, a tengertől távol.

Calypso Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

❖ Történetem : ❖ Ulron :
893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Szept. 13, 2021 8:36 pm
Lucky meeting
@Aldrich Cornwell && Calypso
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
-Drágám mégis mit képzeltél? Legközelebb ha fürödni szeretnél szólj nekem és elkísérlek. Veszélyes egyedül mászkálni, de ezt már te is tapasztalhattad.-Felém fordul és egy kedves mosolyt varázsol az arcára. Én viszont csak pislogok rá. Amit kellett elmondtam neki. Feleslegesnek tartom több szót ejteni a dologról.
De nem sokáig maradunk kettesben. Az a férfi, aki már többször is megmentett benyit a sátorba. Figyelem a beszélgetésüket, majd végig követem ahogy Edyth kisétál. Nem félek tőle. Eddig csak a segítségemre volt, nem bántott, bár igaz nem tudta, hogy mi vagyok valójában. A számára csak ember voltam, mint ő. Viszont most már tudja a titkomat…Mégsem húzódom el tőle, mikor mellém ül. Csak figyelem az arcát, majd szavait néhányszor megismétlem magamban.
-Én nem akarni bántani. Én csak keresni család… húgom. Rég eltűnt és aggódni. Félni baj történt.-Mondom el neki őszintén az itt létem okát. Ha ők tartanák fogva számíthattak volna arra, hogy valaki, vagy valakik érte jönnek. Ő viszont nem úgy viselkedik, mint aki számított volna egy najád jelenlétére.
-Köszönöm, hogy segít nekem. Megmenteni életem. Hálával tartozni.-És ha most itt lenne a táska mellettem ki is keresnék neki valami csecsebecsét, amit az öreg hölgytől kaptam. De ezzel várnom kell még.
-Kérlek ne mondd mit láttál embereknek.-Tudom jól, hogy még ha régen is volt és talán sokuk már nem is hisz a létezésünkben, de még mindig vannak, akik vadásznak ránk. Lehet itt is vannak olyanok, kiknek egyik rokonának életét egy najád vette el.

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - 1021 Télközép hava - Aldrich  & Calypso - Page 3 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Szept. 13, 2021 3:50 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Hiába telt már el jónéhány óra a történtek óta, egyszerűen nem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy tényleg egy igazi najáddal találkozhattam. Ez megmagyarázná a furcsa viselkedését, és a beszédjét is. De mégis mit keresett akkor az erdőben, ahol rátaláltunk? Hogy volt képes ilyen messzire menni a víztől? Mi dolga lehetett a szárazföldön? A táborban nekiláttam a szükséges teendőknek. Lecsutakoltam Hollót, adtam neki abrakot, aztán a kovács sátrába mentem, hogy segítsek neki a szerszámok javításában, és a csorba pengéjű fegyverek kiélezésében. Épp egy csatabárd fokát fentem a köszörűkövön, mikor sietősen, és elég zavartan berontott a sátorba Theo, a halász fia.
- Aldrich... A lány akit találtatok az erdőben... a... a... Menj a sátrához, Edyth küldött.
A félig megköszörült baltát a fenőkő mellé ejtettem, majd habozást nem tűrve viharzottam el. Edythet az említett sátornál találtam, méghozzá a lány társaságában. Pokrócokba bugyolálva üldögélt, teljesen emberinek tűnt.
-Aldrich, hála az égnek, hogy itt vagy! A hölgy elkóborolt, hogy fürdőzzön egyet, aztán elhagyta a ruháit. Mezítelen mászkált a táborban mikor rátaláltam. Hát mit szólhattak a férfiak...
- Köszönöm Edyth, hogy vigyáztál rá, de most kérlek hagyj minket magunkra. Beszédem van a hölggyel.
- Nade Aldrich, nem gondolod, hogy...
- Edyth! Kérlek. - emeltem fel kissé a hangomat, ő pedig beletörődően hagyta el a sátrat.
Mikor már meggyőződtem róla, hogy hallótávolságon kívül van, leültem a lány mellé.
-Miért jöttél vissza? Azt hittem, visszatérsz a sajátjaidhoz. Mit akarsz itt?

Calypso Kedvelte

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Aug. 22, 2021 8:48 pm
Lucky meeting
Jó volt kicsit hazatérni. Megtudni, hogy mik történtek otthon. Szerencsére semmi izgalmas dologról nem számoltak be nekem, de még arról sem, hogy esetleg Ariadné hazatért volna akár csak egy rövidke időre sem.
A parton nem látom a megmentőmet, így elindulok a tábor felé. Az idő hideg, amit kezdek egyre jobban megérezni főleg, hogy a Nap sem süt már olyan melegen. Tudom, hogy náluk nem teljesen megszokott az, ha valaki ruha nélkül mászkál, de most figyelmetlen voltam és a ruhám a tengermélyén lapul már valahol.
Igyekszem óvatos és észrevétlen maradni, hogy ne keltsek túl nagy feltűnést a táborban. Sajnos minden cuccom ott van náluk, és különben sem tudnék hová menni, így kénytelen vagyok oda visszatérni.
Amennyire próbálok észrevétlen lenni úgy fullad kudarcba a tervem. Egy fickó keresztezi az utam, aki meglepetten torpan meg, majd egy széles mosoly kúszik az arcára és füttyent egyet. Már közeledne felém is,mikor egy női hang szólal meg mögülem.
-Te jó ég drágám! Mégis mit csinálsz itt mezítelenül? Meg fogsz fagyni és különben is ezt nem illik! Gyere szerzünk neked valami meleg ruhát. Te meg ne ácsorogj ott. Még álmodba se gondolj rá! Inkább szólj Aldrichnak.-Morran rá a nő a pasasra. Én meg csak pislogok, hogy mégis most mi történik. Követem őt, bár nem tudom ki lehet, de úgy érzem ő is csak segíteni akar nekem.
-Köszönöm. Én csak fürdeni és nem találom ruhám.-Próbálok elkezdeni magyarázkodni, de ő csak mosolyog egyet, majd a sátrában el is kezd kutakodni valami ruha után miután egy takarót helyezett a vállamra, amit össze is fogok magam előtt.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Aug. 22, 2021 8:05 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Alig pár pillanattal azután, hogy a vízbe helyeztem, megfordult, és egy gyors mozdulattal beljebb lökte magát a tengerbe. Nem tudtam mire vélni, ösztönösen próbáltam utána kapni, de hiába. A hullámokat pásztáztam, ahol egy szempillantás alatt teljesen eltűnt a lány. Talán csak képzelődtem, de mintha egy nagyobb farokűszót láttam volna kibukkanni a víz felszínén.
Hosszan merengtem a parton, azon gondolkodva, mégis mi ez az egész. Nem tudtam másra se gondolni, csak az óceán népére. Azokra, akikről a tengerészek mesélnek. A najádok, kikről annyi dal és legenda szól a tengereken. Még hozzám is eljutottak ezek a históriák. Noha vannak, akik nem hisznek bennük, és bár én magam még eggyel sem találkoztam, nem vontam kétségbe, hogy valóban élhetnek ilyesfajta lények a tenger mélyén. Miért is ne élhetnének? Sokféle népséget hordott már hátán e föld, és a najádok messze nem a legrosszabbak.
Talán egy órát várhattam a tengerparton, leheveredve egy kisebb sziklára, de a lánynak nyoma se volt. Bizonyára csak ennyi kellett neki. Hogy visszajusson a tengerbe, és ott majd magától meggyógyul. Vagy a sajátjai meggyógyítják.
Halványan elmosolyodtam. Kevesen mondhatják el Eviran vidékén, hogy egy igazi najáddal találkoztak. Márpedig mi meg is mentettünk egyet, még ha társaim ezt nem is tudják. Aligha fogom elmondani nekik, valószínűleg csak kiröhögnének.
Ráérősen tápászkodtam fel, és indultam vissza a tábor irányába, mielőtt bárki is a keresésemre indulna. Ideje hozzáfogni a napi teendőkhöz.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Aug. 16, 2021 7:25 pm
Lucky meeting
Felsegít a földről, majd a karjaiba vesz és elindul a víz felé. Gyengéden kapaszkodom meg benne. Bár nem ismerem őt és talán túl korai lenne kimondani azt, hogy megbízom benne, de egyszer már megmentette az életemet. Miért akarna most bántani, vagy rosszat csinálni nekem?
Bár rövid az út, mégis számomra úgy tűnik mintha több kilométerre lenne tőlünk a tenger.
Ahogy meghallom, hogy a vízbe lép egy nagyot lélegzem és le is pillantok, hogy lássam a vizet, de nem mozdulok. Kivárok, míg végül meg nem érzem az apró hullámok simogatását. Felpillantok rá egy rövidke pillanatig, majdegyszerűen csak fordulok egyet és elmerülök, hogy messzebbre úszhassak tőle még mielőtt megkezdődne az átváltozásom. Az ordításomat már nem hallhatja, a víz elnyeli hangomat, de egy pillanatra megláthatja farok uszonyomat, amint az egy picit kiemelkedik a vízből ahogyan útnak indulok a tenger mélye felé.

~ Hosszú órákkal később. ~

Nem sietel el a visszaérkezésemet. Most túl sokáig voltam kint a szárazföldön. Eddig mindig időben tértem vissza a biztonságot nyújtó tengerbe, de az ocsmány lények keresztbe tettek nekem.
Jóllakottan, feltöltődve indulok vissza a szárazföld felé. Óvatos vagyok. Nem tudom, hogy barátként fog fogadni engem, vagy az ellenségeként. Tudom, hogy nincsenjó hírünk a szárazföldiek körében. Vannak kik félnek tőlünk, vannak kik inkább lemészárolnak minket. Eddig segített nekem, de nem tudta mi vagyok igazából. Most meg... egy bolond is rájönne az igazságra.
Kicsit messzebb mászok ki a partra Karjaimmal próbálom kivonszolni magam a tengerből, hisz a visszaváltozás nem fog megkezdődni addig, míg az uszonyomat éri a víz. Próbálom visszafolytani az ordításom, de ez a fájdalom még a legerősebb harcost is szóra bírná.
Az uszonyom eltűnt és megint teljes emberi alakot öltöttem fel. Nem állok fel azonnal. Szükségem van néhány percre, hogy összeszedjem magam. A mozdulataim lassúak. Érzem a hideg levegőt a bőrömön. Remegni kezdek ahogy elindulok abba az irányba, ahol órákkal korábban Ő megmentette az életemet.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Aug. 11, 2021 3:59 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Nehezen, de sikerült talpra segítenem, megállni azonban nem bírt a saját lábán. Mielőtt a földre zuhant volna, elkaptam. Víz... Tenger... Suttogta, miközben egyre nehezebben próbált lélegzetvételhez jutni. Tenger? Mégis miért? Ki a fene vagy te?
Nem volt időm ezen tanakodni, mindez olyan kérdés volt, amit ráért később is megvitatni. Óvatosan felemeltem a lányt, és sietős léptekkel a tenger felé indultam. Nem kellett messzire mennünk már, noha nem tudtam, meddig bírja még.
- Tarts ki, mindjárt ott vagyunk! - mondtam halkan.
A táborunkat a parthoz közel állítottuk fel, viszonylag hamar odaértem, karjaimban tartva a lányt. Fogalmam sem volt, mégis mit kellene csinálnom, vagy mire volna szüksége, hát vele együtt gázoltam bele a sekély vízbe, majd belefektettem. Tanácstalanul vártam, történik-e bármi, múlnak-e a fájdalmai, megszűnik-e a fuldoklása.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Aug. 03, 2021 6:53 pm
Lucky meeting ??
Nem így terveztem az utamat. Tudtam, hogy pár napon belül vissza kell térnem a vízbe. Még nem töltöttem el annyi időt a szárazföldön, hogy hosszú időkre képes legyek nélkülözni a tengert. Ezért is igyekeztem a közelében maradni. Minden jól is ment, de azzal nem számoltam, hogy ilyen hamar bajba kerülök. A sebek, a vérveszteség legyengített engem és a testem pihenésre kényszerített. De ezzel egy időben viszont veszélybe sodort.
éhányan közülünk szeretne örökre ember maradni. Talán még a húgom is legbelül arra vágyik, de sose merte nekem elárulni. Én nem tudom megérteni őket. Az otthonom a tenger, szeretem, ahogyan a népemet is. Több száz évet éltem már le a víz mélyén és sosem vágytam ki a szárazföldre, közéjük. Azok a mesék, amiket hallottam pont elegek voltak arra, hogy az aprónyi kis kíváncsiságomat kielégítsék. De nem mindenki gondolkozik így mint én, van akinek nem elég ez és többet akar…
Azt hiszem hálás lehetek testvéremnek. Bár nem töltöttem el itt túl sok időt még is rengeteget tanultam és azt is el kezdtem megérteni, hogy ő mit szeretett ebben a világban annyira.
Hallom a közeledő léptek zaját, de nem mozdulok meg. Csak a mellkasom mozog, ahogy próbál levegőért kapkodni. A hang ismerős. Kinyitom szemeimet, de most nem távolódom el tőle, úgy mint korábban. Most már tudom, hogy ő nem akar engem bántani. Neki köszönhetem, hogy megmenekültem azoktól a szörnyektől… De most mégis lehet a fáradozása felesleges volt.
-Víz… tenger.-Suttogom a szavakat, majd nagy nehezen a segítségével a lábaimra állok, de nem igen tudom magam megtartani.
-Tenger, menni be, most. Kérlek…. segíts!- Köhögni kezdek. A torkom, a szám kiszáradt már. Nincs sok időm.

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Aug. 02, 2021 8:11 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Mielőtt nekiláttam volna napi teendőimnek, a sebesült lány sátra felé indultam, hogy megnézzem, minden rendben van-e vele. Edyth remek munkát végzett, sikerült kitisztítania és lefertőtlenítenie a sebeit, majd bekötözni azokat. Reggel úgy is ki kell cserélni a kötéseket, ezt talán én is meg tudom csinálni, nem ébreszteném fel érte Edythet. Eléggé kitett magáért, megérdemel egy kis pihenést. Ki tudja, mikor lesz újra szükség a tudására...
Ahogy félrehajtottam a sátor vásznát, és lehajolva beléptem, a lány hűlt helyét találtam a fekhelyen. A fenébe, mégis hová tűnhetett?
Sarkon fordultam, és sietős léptekkel indultam keresésére. Noha elláttuk, és ezzel elhárítottuk a közvetlen veszélyt, ilyen állapotban nem volna szabad elmászkálnia. Csodálkozom, hogy volt benne egyáltalán elég erő hozzá. Bár kétlem, hogy messzire juthatott.
Villámgyorsan rohantam körbe a tábort, de nem akadtam a nyomára. Akkor a táboron kívül kell lennie. Az erdő felé biztos nem ment, az ott álló őr biztosan látta volna. A másik irányba indultam, ez tűnt az egyetlen lehetőségemnek.
A lovamért siettem, felnyergeltem, és elhagytam a tábort a tenger felé vezető ösvényen. Nem kellett messzire mennem, viszonylag hamar ráakadtam a lányra. A földön feküdt, kimerülten zihálva. Mint aki levegőért kapkod. Leszálltam a lovamról, letérdeltem mellé.
- Mi történt? Mi a baj? - próbáltam óvatosan felsegíteni, miközben igyekeztem rájönni, mégis mi baja lehet. - Hogyan tudok segíteni?
Kezdtem kétségbe esni, ötletem sem volt, mi lelte a lányt, azonban egyértelműen a fulladás jeleit mutatta. A nyakán át próbáltam kitapintani, hogy bármi is elzárná-e a torkát, vagy a légutait, de semmi erre utaló jelet nem találtam. Mégis mit tehetnék?

Mylla Eroltsdottir and Calypso Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 31, 2021 9:09 pm
Lucky meeting ??
Nehezen jutok ki a sátorból. Ahogy körbe nézek senkit sem látok a közelemben, akitől segítséget kérhetnénk. Megkapaszkodva a sátorban próbálok rájönni merre is van a tenger. Egy mélyet szippantok a levegőbe. A sós víz illatát messzire viszi a szél. Egyre nehezebben kapok levegőt, mozgásom egyre nehézkesebb.
Elindulok a tenger felé bízva abban, hogy időbe oda jutok. Bár nem szeretném, ha kiderülne mi is vagyok valójában most mégis örülnék egy segítő kéznek. Egy ideig még két lábon haladok az úton. Mikor megpillantom a vizet, az otthonom, a testem megadja magát és összeesem, de nem állok meg. Kúszva próbálok tovább haladni, míg erőm engedi. Végül megállok és a hátamra fekszem. Próbálok levegőhöz jutni, de ez már nem megy olyan könnyen. Nem érzek több erőt magamban a mozgáshoz. Behunyom szemem és visszaidézem az emlékeimet az otthonomról. Rég nem jártam már ott. Hiányozik a családom, a lakhelyem, a barátok, pedig még nem is vagyok olyan régóta távol tőlük.

Mylla Eroltsdottir Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Júl. 31, 2021 7:54 pm
Daughter of the Sea

@Calypso & Aldrich  

Ahogy visszaértünk a táborhelyre, egy üres sátorba vittem a lányt. Egyfajta raktárként használtuk korábban, viszonylag tágas. Óvatosan lefektettem, ekkor értek utol a társaim.
- Csináljatok neki egy normális fekhelyet - mondtam. - Addig én keresek valakit, aki segíthet.
Majd elviharzottam. Pocsék egy helyzet, mikor szakavatott gyógyító nélkül vándorol a klán, azonban a legutóbbi összecsapásokban mindkettejüket elvesztettük. Átkozott szürkebőrűek...
Körbejártam a tábort, abban a reményben, hogy találok valakit, akárkit, aki nálam jobban ért a dologhoz.
Edyth lett végül az én emberem, a vadász felesége. Noha nem volt kimondottan gyógyító, régen sokszor segített Gormnak és Helgának a sebesültek ellátásában, ekkoriban eltanult tőlük ezt-azt. Elvezettem őt a lányhoz, akit közben óvatosan felhelyeztek egy rögtönzött fekhelyre. Nem lehetett valami kényelmes, de jobb, mintha a földön hagynánk.
- Nyílvesszők találták el, és még néhány kisebb sérülés - mondtam, miközben leguggolt a lány mellé, és elkezdte megvizsgálni.
- Igen, azt látom - felelte. - A nagyobb probléma az, hogy a nyilak nem maradtak benne. Túl sok vért vesztett.
- Tudsz rajta segíteni?
- Megteszek minden tőlem telhetőt. De ne menj messzire Aldrich, a segítségemre leszel! Először is, hozz tiszta vizet meg kötszert. És valami erős alkoholt!

~Egy nappal később~

Szokásomhoz híven korán ébredtem, noha sokkal kimerültebben, mint általában. Edyth-nek segítségre volt szüksége, hogy ellássuk a sebesültet, én pedig legjobb tudásom szerint igyekeztem hasznossá tenni magam. Esküszöm, ha túl vagyunk ezen, én magam is megtanulom a sebgyógyítás minden csínját bínját.
Úgy éreztem magam, mintha másnapos lennék, pedig hetek óta egy kortyot sem ittam. Kábán léptem a sátramban elhelyezett dézsához, megmostam az arcom a már kissé állott vízzel, aztán tiszta inget öltöttem.

Mylla Eroltsdottir and Calypso Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Júl. 28, 2021 9:19 pm
Lucky meeting ??
Pár lépés és esem, de szerencsémre ő elkap engem. Próbálok megkapaszkodni benne, de nem maradt már túl sok erő bennem, így csak éppen megszorítom a karjait, mintha csak egy gyermek tenné azt.
A továbbiakban nem igen érzékelem azt, hogy mi is történik velem, hogy hova visznek, ki látja el a sebeimet. A testem kikapcsol és pihenésre kényszerít engem, aminek megvan az előnye, de a hátránya is. Még nem bírok nagyon sok időt kint tölteni a szárazföldön és ha nem kerülök vissza időben a tengerbe…

~Egy nappal később~

Riadtan ébredek fel és hirtelen ülök fel az „ágyamban”. A levegőt szaporán veszem. Elsőre csak körül nézek, hogy hol is lehetek. Idegen helyen vagyok. Semmi nem ismerős, csak a táska, ami nincs messze tőlem. Megmozdulnék, de ekkor az oldalamba nyilall a fájdalom. Lenyúlok a sebemhez, ami be van kötve. Csak most kezd derengeni, hogy mi is történt velem. Elkaptok azok a ronda lények, vagy egy idegen fickó segített rajtam a barátaival.
Ismét körbe nézek, majd egyre nehezebben kezdem venni a levegőt. A bőröm száradni kezd. Nem hezitálok sokat. Felálloka fekhelyemről, hogy elinduljak kifelé mit sem törődve azzal, hogy esetleg hiányos az öltözékem. A mozgásom bizonytalan, kapaszkodnom kell, hogy talpon maradjak, így nem haladok gyorsan, de igazából semmi sem érdekel. El kell érnem a tengert, már túl sok időt voltam kint a szárazföldön.

Aldrich Cornwell and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» A Gindra folyó északi szakasza, 1021. Gailoth hava
» Gindra folyó és környéke
» Hesson folyó és környéke
» Sahqon folyó és környéke
» 1021. Újrakezdés hava