Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Daryn-erdő - Page 4 KaDiPE5
Daryn-erdő - Page 4 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 15%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
19 Hozzászólások - 7%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 6:36 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Daryn-erdő

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Utolsó Poszt Szomb. Szept. 11, 2021 5:53 pm
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned
zene • szószám: xXx • Credit:

„Mi történt” mondja kipattanó szemekkel, és talán rémült tekintettel. Persze miért is ne menjünk a rémes hang után. Úgy érezem ez a nő nem fog sokáig életben lenni ilyen gondolkodással. Lemerevesedtem, és nem mertem mozdulni sem.
- Végül is. – Mondom lassú szavakkal, majd úgy érzem, ő jobban kézben tartja a dolgokat, tálán most az egyszer mehetne előre a hölgy. Megragadja a csuklóm. Érintése puha és kellemes, melegséggel tölt el. Minden eddig bosszúságom előzte róla.
- Ki neki a milyenek a milyen? – Értem a szavakat, ám a fejemben még nem igen akarnak azok összeállni. Miről beszél? Tekintetem övébe mered. Őszinte, tiszta csillogás fogad engem, amiben azonnal megbízom akarva, akaratlanul is.
Egy hang szólal meg. Hirtelen azt hittem, hogy a képzeletem játszik csalfa mókát elmémmel, és olyat hallat velem, amely nem létezik.
Ám mikor Veleris is hangot ad annak, hogy észreveszik, abban a pillanatban hiszem el, hogy ez igaz, és ez a valóság.
- Hol? – Jár a tekintettem. Hirtelen olyat tesz, és olyat látok, amire a térdem be remeg. Remélem addigra elengedte a kezem, mert ha nem magam vonom vissza félelmemben. Már éppen ajkaim a mi a szent szart formálnák, de ekkor az előző hang ismét beszélni kezd, majd más meglepetés is fogadott nem csak a hang.

Kereskedő vagyok

Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever

❖ Ulron :
477

Daryn-erdő - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Pént. Szept. 10, 2021 1:19 pm

Vigyázz, kész troll!
@Nediar Menlac  && Veleris

Jobbnak látom inkább hallgatni, kezd ez az egész helyzet, két dacos gyerek háborújához hasonlítani, csak szúrós pillantásokat lövelek felé a hátam mögött morgolódására. Én mindent megtettem, hogy kicsit oldjam a feszültségét vagy némi önbizalmat öntsek belé. Megértem, de hogy zsigerből utasította azt vissza… Nem tudom, hogy további hallgatásom csak olaj a tűzre vagy jó maga is ráébred, hogy megnyerte a csatát, s némaságba sikerült taszítania. Ennek ellenére, remélem, bárhogy is végződjön utunk, elválásunkkor újra őszinte mosolyra fakad.
- Valami hasonlóra jutottam magam is. – bólintok, arra az eshetőségre, ha mégis dolgunk végezetlenül térnénk vissza. Két ok miatt hőzom keserű fintorra ajkam – melyet a körül ölelő derengésben talán észre sem vesz- az egyik a becsület, mely még jelent számomra valamit, de foltjával lelkemen tovább tudok élni, a másik a sikertelenség, hogy egy ilyen egyszerűnek tűnő feladatba bukom bele. Nos, hogy ez saját meggondolatlanságom oka, az tény. De holnap majd minden elvállik.
Ismerős hang kúszik be az álmot és ébrenlétet elválasztó vékony hálón. Veszélyt jelző ösztöneim, nem hagynak tovább ringatózni a félébrenlét mezsdjéjén. – Mi történt? – pattannak ki szemeim, de ahogy elhagyják ajkamat a szavak, magam is meghallom Nediar riadalmának okát. Pár másodpercig szemeim ideoda cikáznak, ahogy a gondolataim is. Fülemben érzem egyre szaporább szívverésem lüktető moraját. – Nézzük meg mi az! – tapogatom végig oldalam, keresem tőrömet. Ahogy kezem megérinti a hűvös makolatot, rámarkolok, valamiféle megnyugvás járja át testem. – Inkább lepjük meg mi, mint az rontson ránk. – javaslom. Számomra teljesen ésszerű lépés lenne. – Az árnyak a segítségünkre lesznek, s a fény is, ha az kell. – ragadom meg a Szívtörő csuklóját, mielőtt elindulnánk. – Ígérem. – keresem a mélybarna tekintetet, hogy sajátomat fúrjam bele. Ha csak egy kicsit is ismeri az emberi természetet, tudhatja nem hazudok. Nincs tekintetemben semmi csalfa csillanás, mely asszonyok sajátja, ha fondorlattal akarnak rávenni egy férfit valamire. Csak bízom benne, hogy követ, miután eleresztve csukóját, magam mögött hagyom. Szunnyadni kezdenek a Seldanfák, s egyre otthonosabban érzem magam, az árnyak között. Pislákoló fénnyel világítják be előttem egyre ritkuló erdősséget. Tudom, hogy lépteim zaját nem nyomhatom el, csak az Árnyúrnő jóindulatában bízhatom, - s alakom csak egy suhanó fantom- a troll pedig nem járt akadémiára. Egyik kezembe tőröm, másik pedig oldalamhoz szorítva, úgy sandítok ki egy fa mögül. Talpam alatt megzörrenek a szárazlevelek, s a két alak egyszerre fordul felénk. – Ki van ott? – kiállt a sötétségbe, karjaiból ágak hullanak a földre, ahogy azokat kardja biztonságot nyújtó markolatára cseréli. Visszabújok a fa takarásába, s tekintettemmel Nediart keresem. – Emberek. De ha nem, értelmes lények. –suttogom neki, ha követett idáig. Kilépve a takarásból, halk igét mormolok, s tenyeremben ezüstösen pulzáló fénygömb villan fel, tisztán megvilágítva minket. De még mielőtt szólhatnék feltűnik valami. A másik… eltűnt. Ösztönösen társam felé fordítom fejem, s megpillantom a mögötte megcsillanó nyílhegyet. – Kik vagytok és mit kerestek itt? – hallhatja a fiatal hangot, s érezheti a tarkójának szegezett hűvös nyílhegyet.

// #varázslat: Csillagfény//

#kihívás1
Varázslónő vagyok
Veleris

A mágia se nem rossz, se nem jó. Csak az a fontos, mire használod.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1133
❖ Szintem :
Kezdő (Éjmágia); Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 09, 2021 10:49 pm
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned

Szavaira ismét csak felmordultam. Mindig tudtam, hogy törpe őseim vannak, láthatja most ő is ezt. Nő még nem idegesített így engem. Megforgatom a szemem. Miért nem hagyja, hogy valamit tehessek?
- Ám legyen. - nyugszom bele. Egyre fagyosabb lett a hangulat, pedig reménykedtem valamiféle megnyugvásban, de ez nem jött el. Vagy rosszul érzem a részéről áradó hűvös fuvallatokat?
- Óh kérlek. – Prüszkölöm, amivel tudatom a nem tetszésem irányába. Azt hiszen nem leszünk puszi pajtások az új végre. Valóban nem fogunk ősszel járni, sörözgetni, vagy mi egyebek.
- Nem kell tudnia, hogy nem halt meg a bestia. A fiút meg nem létünk. - Vonom meg a vállam teljes komolysággal. Nem igazán érdekelnek mások panaszai, megvettem a siránkozó embereket. Gyermekkoromban meg kellett tanulnom, hogy mi az igazi élet, és ki is tartottam. Minden meg tettem, hogy már azt csináljam, amit szeretek, és talán mondhatom, hogy kellemesen keresek is vele.

Lassan el is nyom az álom, s elvisz a végtelenekbe, s még tovább. Hangok kellenek fel, és a szemem azonnal rájuk pattan. Szívem kalapálni kezd, nem tudom mi lehetett. Előbb keltem, így bökdösni kezdem a nőt. Nem tudom mire számítsak, s talán élve megússzuk e ezt. Még soha sem voltam hasonló élményben, és mindig is kerültem a nem nekem kijelölt feladatokat. Meg persze nem akarok olyannak foglalkozni, ami nem az én dolgom. Azonban ami a legfontosabb, hiába dolgozom emberekkel, nagyon zavar a problémájuk. Azt vallom, hogy mindenki oldja meg magának a gondját, baját.
- Ébredj. - Mondom. Csak remélni tudom, hogy hamarabb felébred, és lesz időnk elszelelni, vagy szembe szállni a szörnnyel. Hiába egy troll, nekem egy nagy szörnyetek, és nem értek ezekhez. Valóban van benne egy kis félelem, és nem tudom, mikor múlik el. Hirtelen morgást is hallok.
- A büdös életbe!.- Sutyorgom magam elé, remélem addigra a nő is fel kell álmából.

Veleris Kedvelte

Kereskedő vagyok

❖ Ulron :
477

Utolsó Poszt Kedd Szept. 07, 2021 1:31 pm

- Legközelebb, ha azzal kérkedsz, hogy törpe ősöd is van, említsd meg a sörivás mellett a mogorvaságodat is. -  zárom le ezzel a vitát. Bár a pesszimizmusa egyre inkább dühít. A bennem lakozó sárkány, halkan felmorajlik belsőm börtönébe, ahova elzártam. Lelki szemeim előtt látom, ahogy a rácsok mögül felragyognak arany szemei és gomolygó füst száll fel, hatalmas orrlyukaiból. Mély levegőt veszek, mire ő hátat fordít s duzzogva vonul vissza az árnyékba, farkával végig simítva rácsain. A legnagyobb bajom, hogy lassan Nediarból áradó energiák, szépen lassan engem is bekebeleznek. Csak remélni merem, hogy ha utunkba kerül az troll, nem sírással akarja megölni.
- Nem tartozol nekem semmivel, nem kell, hogy megvédj. – jelentem ki szárazon. Nem a dac beszél belőlem, ezek tények. – Sajnálom, hogy belerángattalak. – nincs hangomban szánalom, semmi a korábbi érzelmességből, hűvös akár az őszi szellő. Fáradt vagyok. Bár az elém táruló látvány és az étel javít a hangulatomon, de ezzel még mindig egyedül vagyok.
- Ezt sejtettem, de mint mondtam, nem tartozol nekem semmivel, még most is vagy akár a hajnallal is visszafordulhatsz. – értem a kétségeit, de a szavak csak szavak maradnak. Valami még is itt tartja, csak magának nem meri bevallani. Hogy az én épségem lenne az oka? Vagy csak a becsület? Netalán még is az izgalom? Sose fogom megtudni, talán ő maga sem tudja megválaszolni a kérdést.
- Ez nem illendőség kérdése. – éppen csak felpillantva könyvem felett. – De legyen, ahogy szeretnéd. – bólintok és csukom össze viseletes naplóm. Eleget acsarkodtunk már a mai napra. Elmém nem osztozik testem fáradtságával, nehezen jön álom a szememre, gondolataim a troll körül cikáznak. Ám muszáj lesz megerőszakolni magam és, ha nem is túl sokat, de pihenni.
- Akkor maradjunk az osztozkodásnál. Bár, elő kell állnunk egy hazugsággal, ha meg akarjuk tartani az erszényt. – ez is csak egy tény. Nem tarthatjuk meg, ha azt mondjuk: „ Elnézést, de beszartunk és visszafordultunk.” . De legyen ez a holnap gondja.
A lombok közé beszökő szellő, halkan zörgeti a fák leveleit, az apró erdei állatok is halkan neszeznek körölötünk. Semmi sem zavarja meg az erdő nyugalmát csak mi. A lélegzetvételünk, anyagiasult testünk lenyomata a földön, bőrünk illata a levegőben. Nem találom a helyem, csak percekre tudom átlépni a valóság és az álomsík között lévő határt. A Szívtörő talán hamarabb meghallja és visszaráz az ébrenlétbe, mielőtt jó magam hallhatnám a hangokat. Nem oly messziről, mintha ágak recsenénnek súly alatt. Megáll, majd újra elindul. Nem titkolja kilétét, s még talán morog is valamit. Nem jár messze, a közelben van. A Sedendum ragyogása, lassan csak derengésé halványul és beborít minket a végtelen sötétség.

Varázslónő vagyok
Veleris

1133
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Szept. 07, 2021 12:01 am
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned

Kezd nagyon kihozni az asszony a sodromból. Égető tekintettel pillantok rá. Mi a szar ért is jöttem? Fizetném élete végéig annak az embernek a habzó serét, Calden legjobb kocsmájában, s mellé egy fogás száját, mi köztudottan a leg borsosabb.
- Te meg többet csacsogsz, mint egy gyermek. - Vágom vissza. Szavai nem hatottak meg, nem martak bele a lelkembe. Ám a gondolat, hogy én ezzel a nővel valaha vízszintesen legyek, eléggé leszállt elmém mg legkisebb zugából is. Követem őt, és igyekszem nem lecsapni.
- Közelálló, ám nem hagylak itt. - Mondom, mint akár egy lovag, tán lehetnék még az is, ám vérem nem folyik aranyból hozzá, és a fehérnépet se szeretem csak egy minden féle sárkánytól megmenteni. Nem teszetoszázkodunk, haladunk tovább. Gondolataiban csak az víz hangzik, hogy forduljak vissza, de most hagyjam itt a nőt, és legyen a Trollok eledele? Keveset tudok a rollokról, de abban biztos vagyok, hogy elsőként ennék meg. Még is mit akar, mi rejlik benne? Mi az, ami miatt be akarja tölteni az az őrt? nem szerette az apja, vagy mindig férfit akart? Talán ez lehet a nő hatalmas örültségeinek a hátterében.
Lassan, lassan elérünk valamerre, mert fogalmam sincs még is hol vagyunk, ám a látvány valóban költői volt.
-Az.. - Mosolyodom el egy tán aprót, és hihetetlen sebességgel el is tűnik orcámról.
- Jobb, bár én már inkább vissza fele tartanék. - Mondom, még mindig a végsők irányába hajszolja.
Leül egy fa tövébe, én is csatlakozom éppen vele szembe. Kellemes érzés volt, meg kell mondjam, hogy most pihenhetek. Nem éreztem a fáradságot, de most jobban érzem, mint valaha. A lábaim lüktetnek, a tüdő pedig levegőt akár. Ám rajtam ez mit sem látszik minden csak a belső küzdelme.
- Igen, köszönöm. - Mondom. Veszek egy keveset,  és azonnal bele kezdek.
Kedvesen, s lágyam megszólal. Fülemnek jól csengő szavakat formázz.
- Úgy illendő, hogy előbb te pihenj. - Mondom, s nem tágítok e felől, hiába vagyok álmos. Egy pillanatra elfordítottam a fejem, és akkor a nevem hallatán fordulok vissza rá.
- Kérlek, tartsd meg. Nem fontos ám. De a visszaérkezésben viszont benne vagyok. - Mondom, hiszen hihetetlenül unom ezt a kirándulás már.

Kereskedő vagyok

❖ Ulron :
477

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 02, 2021 11:02 pm

Vigyázz, kész troll!
@Ned && Veleris

- Furcsa. – vonom félre ajkam, de gondolat menetemet inkább nem folytatom. Az az érzésem, hamarost a troll feje helyet, az enyémet veszi, amiért magammal rángattam. Bár mondhatott volna nemet is, mégis itt van. Hogy miért? Csak az ég tudja.
- Nálad biztosan többet. De ne irigykedj, neked sem tiltotta meg senki, hogy kérdezz. De ha már mégis velem tartottál, lehetnél egy kicsit együttműködőbb. – tekintek vissza rá a vállam fölött. – Többet nyafogsz, mint egy viselős asszony, fűzőt kellene hordanod. – haladok tovább, a hatalmas levelű bokrok között, egy ki nem mondott irányba. Az avatatlan szem nem is tudná meghatározni, hogy az erdőt emberikeze formálta-e, vagy az istenek
- és a természet szeszélye tette-e ilyen formájúvá. Az idegen erdőség folyton váltakozik, mintha csupán táncot járna az áthaladók körül, változatos szín és forma világával.  – Ha vissza akarsz fordulni, akkor ne sokáig késlekedj, mert hamarosan leszáll az éj. – megsüppedt föld, kettőbe tört ágak, minden olyan, melyből avatatlan szem nem tudja megállapítani, hogy ember, állat vagy éppen egy trollhoz tartoznak e. De igaz, ami igaz valamit ki kell találni, örökkön –örökké nem bolyonghatunk itt. Egy pillanatra megállok, finoman dörzsölni kezdem halántékom. Yannik szavai jutnak eszembe: „Emeld fel a fejed, hercegnő,  mert le esik a koronád!” – olyankor mondta ezt, amikor valami miatt a csüggedtség lett úrrá rajtam, - általában, ha valami elsőre nem sikerült vagy nem találtam a megoldást – és talán pont ezt kell tennem most is. Az avar elrejt előlünk minden nyomot, de… Egy ilyen fenevad az átlag ember felé emelkedik, ahogy nagyobb egy szarvasnál vagy egy vaddisznónál is. Lehet a megszerzett ulront gyógyítóra kell költenem, -hogy kiegyenesítse, a nyakam- mire megtaláljuk a behemótot, de nem bánom. Megeshet, hogy rossz taktikát választottam azzal, hogy most már nem a földet bámulom, hanem, az ágak természetellenes állását. Bíztató jelnek veszem, hogy orromba kellemetlen szag kúszik. Nem oly erős és intenzív, mint a rothadó hús szaga, de nem kellemes. Nem tudom, hogy társam – már ha velem maradt- érzi vagy sem, de jobbnak látom nem érdeklődni. Bárhogy is dönt a Szívtörő, pár óra múlva az égszínkék ég vörösbe és naracsba borul, jelezvén a vándornak, a földön dolgozónak, de még a hóhérnak is, hogy ideje lesz lassan megpihenni. De számomra/unkra nem ez mutatja az időmúlását. Hamarosan előttünk halvány aranyszín derengés, aprócska fény, mely mellett újabbak és újabbak gyúlnak. Végül már körül ölel a Sedendum termésének ragyogása. Szemkápráztató látvány, így … a lélegzetem is eláll, elfelejtem még azt is miért jöttünk ide, hogy a veszély bármelyik pillanatban előtörhet bármely irányból. – Ez gyönyörű. – suttogom, elámulva. Vállamról, egy fa tövébe dobom táskám. – Jobb lesz, ha pihenünk egy keveset. – ülök le a fa tövébe és döntöm neki a hátam. – Éhes vagy? – kotorászok a táskámba, ahonnan egy cipót és sült csirkecombokat veszek elő, melyet a fogadóssal csomagoltattam el indulásunk előtt. Nem várok rá választ, már töröm is ketté a cipót, s nyújtom felé, majd a gondosan csomagolt combokat szabadítom ki. – Vegyél. – tűzrakással nem is próbálkozok. Bár száraz faágak híján nem vagyunk, de hogy kova és acél vagy más tűzszerszám lenne nálunk, erősen kétlem. Mondjuk nem kétséges, hogy vacsorámat immár egyedül fogyasztom, s Nediar puha vánkoson hajtja álomra a fejét. Teli gyomorral, már is derűsebb az éjszaka is. Könyvet és szenet veszek elő, hogy egyik kedvenc időtöltésemnek hódoljak. – Aludj egy keveset, majd én őrködöm, később pedig felébresztelek és én alszok egy pár órát. – ajánlom fel neki. – Nediar…, ha holnap nem találunk semmi nyomot, akkor visszafordulunk, s a pénzt is megtarthatod. – ajakam szelíd mosolyra húzom, ahogy fel-felpillantok rá a könyvem felett, komor vonásait figyelve. Elvégre én rángattam ebbe bele, s most itt ülünk az erdőmélyén, s amit eddig találunk egy újabb hulla. A továbbiakban hagyom pihenni, csak néha időzik el rajta tekintetem, hogy aztán őjra naplóm megsárgult lapján koptassam a széndarabot.

Ahronit Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

1133
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Aug. 28, 2021 4:28 pm
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned

Nem mondhatnám, hogy kellemes illat szállta meg az orromat. A bőz nem volt szokatlan számomra, hiszen gyermekkoromban még a malacok között is aludtam.
- Rendben. – Válaszolok, hogy másszunk ki. Próbálok ki kecmeregni én is, de közben kérdést tesz fel.
- Hát ilyen helyekre biztosan nem, de sokat utazom. – Felelem. Elindulok utána, félek nehogy vissza esünk. Féltem őt, így jobbnak látom, ha rám esik következőre.
- Nem hallottam, ezért is csodálkoztam ezen, amikor a férfi összeesett ott. – Felelem, majd vállat rántok. Merre kellene indulnunk? Nem vagyok a mestere az ilyeneknek, ezért sem akartam jönni.
Fatörzsnek dől, én pedig eleget teszek a kérésének, és előveszem a vizet, majd át nyújtom neki.
- Menjünk. – Felelem, és elfordulok arra az irányba, teszek pár lépest, de megvárom azt, hogy szomjúságát oltsa.
- Sok a kérdésed. – Pillantok rá már kissé feszülten, hiszen már mindennél jobban akarom meglelni a trollt.
- Ám bizonyosan vannak, így, ha nem leljük meg hamar azt a nyavalyás trollt, én visszafordulok. – Mondom letisztult arccal, komoly hangon.
- Inkább haladjunk. – Javaslom, mint sem válaszolok a meg annyi kérdésére. Mondtam neki, hogy nem vagyok mestere semmi ilyennek, még is eljöttem vele, ám már ott tartok vigye a pénz, és én elmentem, de egyedül nem hagyom természetesen.

Kereskedő vagyok

❖ Ulron :
477

Utolsó Poszt Szer. Aug. 25, 2021 9:59 pm

Viszonzom a mosolyt. Talán akad bennünk több közös is, mint az erdő nem ismerése. De mióta a fickó berontott a fogadóba, a kezdeti bátorsága alább hagyott. Nem mintha ez lenne a legmegfelelőbb alkalom az udvarlásra. Talán e kis kaland után nem is látjuk soha egymást, miért is fordulnánk át bizalmaskodásba. Ha ez a troll nem jelenik meg a közelben, akkor sem került volna beljebb, azaz közelebb egy arasznál. Talán.
- Jó vagy sem… most már itt vagyunk. – húzom fel magam egy bokorágába kapaszkodva. – A pénzt is zsebre vágtuk, s ha már idáig felküzdöttem magam, nem fogok visszafordulni. – pihenek meg térdeimre támaszkodva. Ezek után hallom meg a hangokat. Előszőr úgy tűnik csak a képzeletem játszik velem, de Nediar vonásai megváltoznak. Ő is hallja. Torkomig ugrik a szívem, próbálom magamat becsapni, de jelenleg úgy eshet, egy zabszem sem férne a formás hátsómba. A reflexei azok már biztos jók, de ez nem elég, pár pillanat múlva párosan bucskázunk le az árokba. Hamarabb fektetett két vállra, mint ahogy mindketten gondoltuk, ezért is tér magához oly hamar, s már vízzel kínál. Számomra most annál fontosabb, hogy levegőhöz jussak, s minél messzebb tudjam magamtól, azt az emberi testrészt, miután fel is fogtam ép ésszel, hogy mi az. Feltápászkodva, kicibálok néhány falevelet a hajamból, de inkább hagyom, nem most van ideje a szépítkezésnek. A lény itt van valahol. Hirtelen ötlettől vezérelve a lábammal túrni kezdem az avart. Nem sokáig kell keresnem a kar tulajdonosát. Megbolygatva a testet, orrfacsaró bűz üti meg az orrom.
- Nem tudom, de hogy ez nem a fiú, az biztos.  – fordulok el a testtől és takarom el az orrom a karommal, erősen koncentrálva, hogy ne lássam viszont az ebédemet. – Gyere, másszunk ki innen. - kapaszkodok meg egy szikladarabban. A hang mintha távolodna, de egy erdőben, ebben csak az lehet biztos, aki együtt lélegzik vele. Persze, amennyiben, közelebről meg akarja vizsgálni a testet, nem állok az útjába, sőt még helyet is adok neki, s bevárom. – Sokat jársz a környéken Nediar? – faggatózom, miközben felfelé araszolok ismét, most már egy kicsit óvatosabban. – Hallottál, olyanról, hogy a környéken lennének egyáltalán trollok? – furdal a kíváncsiság, hogy miként is keveredik ide egy ilyen behemót. Ha tanyáznak a közelben az érthető, de ha nem? És ha igen, akkor ki lenne olyan balga, hogy a területére merészkedjen? Amint biztonságosnak érzem a lábam alatt a talajt, megállok. Pár pillanatig fülelek, de csak a levelek halk zörejei jutnak el fülemhez. – Most már kérnék vizet. – dőlök neki egy fatörzsnek. – Szerintem arról jött a hang. Menjünk arra. Te mit gondolsz? – biccentek a fejemmel az általam gondolt irányba, ha megkapom a kulacsot, akkor kortyolok belőle néhányat, amennyiben nem, előveszem a sajátom. – Vajon ezt a szerencsétlent is a troll küldhette a kárpiton túlra vagy vannak itt más fenevadok is? – újabb és újabb kérdések merülnek fel bennem. – Ha igen, akkor nem most került a környékre. Eltünésekről sem beszéltek a fogadóban vagy a piacon? – az egyikre éppen csak válaszol, ha válaszol, és már érkezik a következő. Kicsit későn kezdem el felmérni a helyzetet, de jobb későn, mint soha.  Amennyiben Nediar belegyezik az általam javasolt irányba, a kis pihenés után elindulok. Ám, ha más ötlettel áll elő, figyelmesen fogom végig hallgatni.

Varázslónő vagyok
Veleris

1133
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Aug. 23, 2021 4:10 pm
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned

utunk közben még kis eszme cserét folytattunk. Szerinte majd egyszer nekem is összetörhetik a szívem, ám ahhoz engednem kellene. Nem engedtem nőt közel magamhoz, nem vágytam nőre szerelemből, mindig csak a nemesebb végem vezérelt minden féle döntésemben. Persze ezeket a döntéseket megbántam utána, főleg ha a molnár kerget egy péklapáttal, hogy elvettem a leánya szüzességét, szerinte. Azt a drága papa koránt sem tudta, hogy bizony a leányban már több kéri is megfordult.
- Remélem még több is. – Engedek, el egy szeld mosolyt. Hiába nem jó pont, vagy nem is tudom. Egyes emberekben benne van a csak élnek, és nem tesznek semmit, ám elfelejtik, hogy tán az istenek csak ezt az egyet adják nekünk a világban, s többet nem.
Mit sem féltve ruháját libben egyről a kettőre. Minden esetre van benne kurázsi, az már szent. Nagy ritka az ilyen nő, ám lehet, nem bírnék vele, és tán nem is akarok.
Lábához méri a lábnyomot, s én pedig figyelem. Fülelek, igyekszem nem meghalni. Kissé bennem a félelem, hiszen nem vagyok vadász, sem más, ahogyan mondottam. Ám jól elrejtem azt mélyre és igyekszem nem felszínre engedni a gyermeteg félelmet, amit nem is mutatok a nő iránt. Arcom vonásai letisztultak, nem mutatnak félelmet.
Bólint, és helyesel. Haladok az úton, ami kisebb emelkedőn visz fel, hallom mögöttem hangosabban szuszogni a nőt.
- Még mindig nem tudom jó ötlet-e. -Suttogom oda neki. Megtorpanok, ahogyan kérdését felém intézi.
- Mit? – Vonom össze szemöldököm, és értetlenül pillantok rá. Majd ekkor én is meghallom a hangot. Ismét a nőre pillantok, akinek a tekintete is enyémet keresi.
Hirtelen megcsúszik, és egyből utána vetem magam, és elkapom. Suttogva köszöni meg, ám nem elég. Együtt borolunk, és árokban találjuk magunkat.
- Még mindig nem jó ötlet. – ülök fel, és a finoman rám ragadt sarat próbálok le rázni a kezemről. . Hátra nyúlok, és oda adom neki a vizet.
- Igyál. – Mondom kissé erősen, de aggódva. Ekkor csak annyit veszek észre, hogy egy kar repül el mellettem.
- Mi a kibebaszott jó istenek ez már. – Veszek egy mély levegőt, és nyöszörgöm halkan. Nem tudhatjuk hol az a lény.

Veleris Kedvelte

Kereskedő vagyok

❖ Ulron :
477

Utolsó Poszt Kedd Aug. 17, 2021 7:21 pm

Vigyázz, kész troll!
@Ned && Veleris

Finoman utasítom vissza a felkínált fegyvereket, miután szemügyre vettem őket. Avatatlan szemeimnek gyönyörű munkák, s valószínűsítem, azoknak, akik nálam többre becsülik a fém csendülést, azok is örömüket lelik a látványukban, hát még a forgatásukban. Kaptam már pár leckét a múltban, de még mindig jobban bízom Nediar erejében, mint ruhaszaggató tőrömben.
Túl ragyogja a Napot szemének csillogása, ahogy szóba kerül a bordély. – Egy cseppet sem kételkedem benne. – kacagom el magam. – De egyszer majd, a te szívedet törik össze. – mondom ezt úgy, mintha a szívek szakértője lennék. Pedig, nem vagyok. – Az idő egy alattomos tolvaj. Az emberöltőnyi, az nem sok, az egyik pillanatban még erős vagy, a következőben pedig már azon erőlködsz, hogy időben kiérj az árnyékszékre. – mosolygok. Folytathatnám, de nem teszem. Véltlen sem akarom, hogy azt higgye, valami olyanról akarom meggyőzni, amit ő valójában nem szeretne. S számomra ISILMË jóvoltából sokkal több adatott meg, persze, ha megérem a hajnalt. – Akkor már van bennünk valami közös. Ringatott már Hold, s rázta meg vállam a Nap az erdőmélyén, de az már olyan rég volt, hogy csak emlékfoszlányok derengenek azokról az időkről. – fanyar mosoly telepedik számsarkába. – És az sem ez az erdő volt. De majd csak túléljük valahogy. – billentem oldalra a fejem, s küldök felé egy bátorító pillantást. Kettőnk közül valakinek magára kell ölteni a derülátó szerepét. Percek telnek el, míg újra és újra szemünkkel átpásztázzuk a terepet. A tanácstalanság talán mindkettőnk arcára kiül, de egyikünk se rója fel a másiknak. Végül… felkapva a szoknyámat lépek át néhány korhadt faágat s zöldellő páfrányt, hogy közelebbről szemügyre vegyem, azt a lábnyomot. A saját lábacskámat illesztem bele, mintha valami topánka lenne. – Túl nagy. – biggyesztem le ajkam, ahogy ránézek. – De ez jó nyom lehet, menjünk! – bólintok, kisimuló vonásaim az izgatottságtól elismerés is lehet számára. Ha szerencsénk van, a két nappal ezelőtti esőzés miatt a föld rejt még efféle nyomokat. Fogalmam sincs, merre megyek, egyben vagyok biztos, hogy egy kisebb emelkedőn tartok fel. Lendületem kezd alább hagyni, hisz nem vagyok én efféle szórakozáshoz, hozzászokva. Fújtatok, mint egy evirani bika, de a csököny az, ami tovább hajt. Segítségül egy –egy mohákkal benőtt fatörzsbe kapaszkodva húzom tovább magam. – Hallottad? – torpanok meg s emelem fülem mellé a kezem. A madarak csicsergésén és a levelek halk zörgésén kívül semmi mást nem hallani. Már magam is kezdem elhinni, hogy csak a képzeletem játszott velem. Indulnék tovább, de a távolból ismét fura hangot hallok. Hörgésnek vagy morgáshoz hasonlítanám, de őszintén sohasem hallottam még ilyet. Azt se tudom eldönteni, hogy közeledik vagy távolodik tőlünk. Meredten állok, és csak pislogok Szívtörőre, mint nyuszi a kígyóra. Nem tudom melyik volt az a pillanat, amikor a lábam megcsúszott és lefelé kezdtem venni az irányt. Ha netalán Nediar megpróbál megfogni és még talál is kapaszkodót, hogy megtartson mindkettőnket, halkan rebegem neki: - Köszönöm. Amennyiben az Istenek tolla máshogy fogott sorsom könyvébe és az alattunk lévő árokba találom magam, Nediarral vagy nélküle: Bántón szűrődik be pilláim között a fény, s még a föld is forog velem. Megeshet, hogy még hangokat is hallok s és esetleg kezemre és hátamra simuló kezek érintését is. De ez is lehet csak a képzeletem szüleménye. Mindenesetre meg próbálok először is felülni, egyik kezemmel a fejemet fogva, míg a másikkal egy éppen kéznél lévő fa gyökerébe. Nos, az utóbbi nem sok hasznomra van, hisz velem együtt emelkedik, rosszallón még rá is pillantok. Bár csak ne tettem volna, hisz valójában nem más, mint egy kar egy emberi kar, melyen úgy fityeg a kéz, mintha üdvözölné a Szívtörőt. Ha már ilyen nagy barátságot kötöttek, ilyen rövid idő alatt. – Brrrrrrr. Vidd innen! – dobom el feléje, a maradványt.

Nediar Menlac Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

1133
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Aug. 16, 2021 4:07 pm
Troll cic .. cic

@Veleris && Ned

Nem is értem miért jöttem, vagy mit keresek itt. Ennek a nőnek van ereje, hogy még győzzön, de azért be kell, azt valljam, hogy engem is érdekelt a dolog. Nem sok izgalom jut nekem az életben, és szörnyekkel meg főleg nem szoktam találkozni. Kardforgatásom nagyon gyenge, és alap, ám talán a fizikai erőmre tudok majd támaszkodni.
Bár utolsó mozzanataiban a nő nagyon lelkes volt. Ám a másik pillanatban a férfi magához tér, és belém csimpaszkodik, lezárom magamról. Össze vont, komoly arccal pislogok utána. Még egyszer letaperol eltöröl a karját.
- Ha még egyszer hozzám érsz.  – Morgom idegesen.  A nő megjegyzésére csak megzárom a fejem.
- Istenek áldjanak meg te nő. – Rázom a fejem, és ki felé indulok. Kinn még magamhoz veszem a saját magam készített kardom, és ha a nő akar, egyet kölcsönben választhat egyet a portékáim közül. Ugyan is kinn állt a kocsim a lovak pedig az istállóban. Jobban szeretem, ha ismerősre bízhatom a kocsim, ami gondosan zártam el.

* * *

Végül lovak nélkül indultunk neki. Erőm teljében vagyok, nem zavar a hosszabb séta, ám figyeltem mindig rá, hogy a hölgynek kell e segítség, résen lehessek. Gyakran mentem még gyerekkoromban és cipeltem a portékám, vagy a mesterét, így nem esik nehezemre, ám én magam is inkább a lovakra lettem rászoktatva.
- Hmm.. Bordély általi halál, szép lenne. – Vigyorodom el.
- Nem félek a haláltól Veleris, de az élet nagyobb barátom. – Felelem. Lépek egyet kettő, hármat, négyet, majd feltesz egy kérdést. Most hazudjak, vagy igazat mondjak?
- Nem igazán. Na és te?- Döntök végül az igazság mellett.
Mind a ketten koncentrálva haladunk tovább, fejemben milliószor lejátszódik a harc. Félek tőle, hogy még is mi lesz az, amit a végén elrontok tudatlanságomnak köszönhetően.

Eltelik egy kis idő, mire a helyszínre érkezünk. Szemem elé tárulnak a darabjaikban lévő szekér. Nem lehetünk már messze, komoly arccal tekingetek és próbálok valamit kitalálni. Se nyomot nem tudok olvasni, se kiigazodni. Ám még is meg akad a szemem egy lábnyomon, ami nem emberé, akkora.
- Talán arra? – Mutatok a lábnyom felé jobbra.

Kereskedő vagyok

❖ Ulron :
477

Utolsó Poszt Pént. Aug. 13, 2021 1:58 pm

Vigyázz, kész troll!
@Ned && Veleris

- Hmm…- vonom megvállam.- … én már csak ilyen kedves vagyok. Csupán csak azért, mert makacsabb vagy, mint egy jardigei öszvér. – nem láttam még törpét lovat megülni, viszont azt beszélik, hogy ló helyett, öszvéreken lovagolnak. Igaz, öszvéren sem láttam törpét. Lehet ez is olyan mese, minthogy a törpe asszonyok különb szakállal élnek, mint a férfiak? Talán majd, egyszer erre is fényt derítek. De duplán konok az a jószág, amely Jardeige-ben nevelkedik. – És fogadni merek veled, hogy az elkövetkezendő perceket azzal kell töltenem, hogy meggyőzzelek. Ez nagy feladat, több munka, több ulron. – mosolyodom el. Hamar átlát a szitán, ami a hízelgést illeti. Nem is hajtom tovább a malmot, inkább szó nélkül hagyom. Ahogy az újabb bókját is, csupán egy halovány mosoly és félre vetett zavart pillantás a válaszom. Oly váratlanul ejti el őket, ahogy a villám csap le az égből. Nehéz ezekre felkészülni, főleg, ha éppen arra koncentrálsz, hogy meggyőzz valakit. Most pont ŐT. Zöldjeimmel követem keze útját egészen az arcomig, nem tudom, észre veszi e tétovaságot. de végül úgy döntök, hagyom, hogy ujjai közé vegye vörös tincsemet, hisz én már annyit fogdostam, hogy ennyi neki is kijár. Egy pillanat erejéig rejtem el tekintetem pilláim mögé. – Túl világos van ahhoz, hogy kérkedjek. – élcelődök vele tovább, pedig a tekintetéből úgy lehet olvasni, mint a nyitott fóliánsokból. – Többet? – néz fel a puhos férfi a tenyeréből. – De hát nincs több nálam. A piacon akartunk túl adni a lovakon. – rázza meg a fejét. –De…de, ha nem falta fel a lovakat az a bestia, hát tartsatok meg egyet. Vagy…- kapaszkodik a férfi Nediar karjába. -… neked, nektek adom az enyémet. Evirani a legjobb fajtából. Mind az. Csak találják meg a kölyköt… - Mi a kedvenc virágod? Csakhogy tudjam, mit tegyek
a gyertya mellé, az Elmúlás havában. Túladunk a lovon és felezünk.
– kacsintok rá. Legyen fele-fele mindennek.

Mire elérjük a városkaput, a napóra árnyéka már jócskán nyugat felé mutat. Valószínűleg az én hibám a késői indulás. Nem vagyok egy gyakorlott vándor, de elemózsia nélkül botorság lenne elindulni, még akkor is, ha nem tervezünk sokáig a vadonban rostokolni. Na meg, ló híján csak aprócska lábaimra támaszkodhatok. Mindenki jön megy ügyet sem vetnek ránk, nincs bennünk semmi különleges. Az ég kékjén egyetlen bárányfelhő sem pihen, csupán csak a Nap éget bele lyukat. Egy szellő nem sok, de annyi sincs, csak a forróságtól remeg a levegő. Talpam alatt porzik az út, s utunkat csak a kiszáradtt fűcsomók követik szemmel. – Lelkedet ne nyomasza neheztelés Szívtörő. Légy inkább hálás, ha kezet ráz veled a halál, azt nem egy bordélyban teszi. Ha pedig túléled, elmondhatod magadról, hogy valódi kalandban volt részed. –  töröm meg a csendet, már ha a vállunkra telepedett eddig. Nem jutottunk még messzire, hisz ha hátra pillantok, még látom a városőr bajuszán egyensúlyozó borcseppet. – Mennyire ismered az erdőt? – továbbra is teszek róla, hogy torok öblögetésre emelje kulacsát, és beszéd közben ne száradjon ki a torka. Lassan a kopár látóhatárt megtöri egy – egy szikla vagy fiatal tölgy vagy ki tudja milyen fa. Magányosan álldogálnak csak pár kőhajításnyira lévő társaiktól, melyek kisebb – nagyobb csoportosulás után válnak rengeteggé, kupolát vonva az út fölé. Már innen is látom, ahogy a napsugarai szélmalomharcot vívnak a sűrű páncélzattal, de csak csatát nyerhetnek, mikor egy –egy fénypászma átdöfi, ebben a háborúban nem nyerhetnek. Néhány lépésre a láthatatlan határvonal előtt tétován állok meg. Most fordul meg csak a fejemben, hogy elhamarkodottan mondtam igent, hajtva a kalandvágytól, cseppnyi félelem érzet nélkül. Nem az árnyaktól s a sötéttől félek, hisz azokat bármikor a szolgálatomba állíthatom. Az ismeretlentől remegtek meg térdeim, hisz ez teljesen más, mint határozottan fellépni egy kocsmában vagy egy hintóban kíséretként ringatózni. Olvasni és „meséket” hallani egy trollról nem ugyanaz, mint szemébe nézni, annak a buta dögnek. De nem most jött el az ideje annak, hogy szívembe kétség költözzön. A mellettem haladó férfira pillantok, s elhitettem magammal, hogy valóban elegendő lesz ide, az ő ereje és az én tudásom. Pár pillanat az egész, s utána, mintha mi sem történt volna, indulok újra útnak. Talán csak egy fél óra, hogy követjük az utat, megpillantom a támadás helyszínét. Egy szekér, darabjai, néhány szanaszét heverő szerszám, valami vászon, talán ezzel volt letakarva a szekér, a kőszikla, melyre már rászáradt a vér. Holtest sehol. Talán az a csapat katona a szekérrel, mely mellett, úgy egy órája haladtunk el. Nem a legszebb dísze lenne az erdőnek, egy rothadó tetem, mely csak idecsalogatja a dögevőket és még ki tudja miket. Igaz, ami igaz egy udvarban jobban kiigazodnék, mint itt, de azért még egy csapást felismerek. Amiből van jó pár, kicsi is nagy is. de hogy ez most éppen egy vadkan vagy egy dühös troll okozta, ez már számomra talány. – Mit gondolsz Szívtörő, merre induljunk?  - fordulok Nediar felé, miközben egy bokor leveleit simítom újra és újra végig. Szemöldököm kérdőn kúszik fel homlokomra, hátha neki van valami épkézláb ötlete.

Nediar Menlac Kedvelte

Varázslónő vagyok
Veleris

1133
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next