Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Szántóföldek - Page 10 KaDiPE5
Szántóföldek - Page 10 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 15%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
19 Hozzászólások - 7%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 6:36 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Szántóföldek

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Utolsó Poszt Csüt. Szept. 16, 2021 8:49 pm

escape from trouble
«  Zene; Varend Volk »

M
indennek ellenére érthetetlenül álltam a dolog előtt. Bizonyos, hogy nem képességei miatt álmodott ilyeneket. Aztán szembe találkoztam az én kék szempárommal, ami nyugtatást hozott a lelkemnek. Bíztató biccentését először nem igen értettem. Visszapillantok kékjébe, és finoman levegőt veszek, mint aki így jelez, hogy megértette.
Ám csak akkor értettem meg teljesen, amikor szóra nyitotta ajkait vált előttem világossá, hogy bizonyosan valamiféle bizalom lehetett. Vagy ismét az elmém játszott volna velem?
Elmesélte Drestről, amit tudott, és úgy beszélt róla, hogy magam előtt szinte megjelent a kép. Valóban ekkora kalóz lenne? És még is talán meghalt? Megannyi kérdés mozdult meg bennem, és válaszok nem érkeztek. Egyre jobban érdekel engem ez a kalóz világ, ha bár a tenger, óceán,bármi ami ring számomra eddig csak bajt hozott. A lány figyelte Aiken szavait, majd válaszolt is. Mondanék pár bíztató szót, de egyelőre nem tudom mit is kellene. Csak egy szelíd kedves, egyfajta testvéries mosolyt engedek el a lány irányába.
- Reméljük, hamarosan már ott leszünk. – Szólalok meg én is, csak azért, hogy mondhassak valamit, és ne higgyék azt, hogy nem érdekel a párbeszédük.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

Every great warrior must learn to endure and overcome the adversities of life.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Szántóföldek - Page 10 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Csüt. Szept. 16, 2021 8:39 pm
ESCAPE  FROM TROUBLE
──────────────── ────────────────
Újra belassítottam a lépteimet, és érdeklődéssel fürkésztem Aiken arcát. A Fekete Démon valóban létezik. Ezek alapján viszont a lény, aki vérben úszott, maga a kapitánya lenne? De miért ilyen formában láttam őt? A hajó és személye ilyen szinten egybe olvadt volna? Talán, ha kiejtik a hajó nevét, rögtön Norvin Drest jut mindenkinek az eszébe, és ez ugyanúgy visszafele? Ezért láthattam fekete bőrű démonként? Annyi kérdést vetett fel az egész, hogy belenyilallt a fejem. Lágyan megmasszíroztam a halántékomat.
- Gondolom, ez Nulportban ki fog derülni – feleltem. – De ezek alapján nem tudom eldönteni, hogy jó lenne-e, ha kiderülne, hogy tényleg a valóságot álmodtam meg.
Tényleg nem tudtam megítélni, mert bárhogy is lesz, kétélű kardon táncoltam. Ha nem történt meg mindaz, amit láttam, akkor a világon van egy szörnyű ember, akinek szinte a nevét is féltik, de ha mégis megtörtént… akkor viszont segítséget kell szereznem. Ez az egy álom is borzasztó volt, és soha többet nem kívántam újra átélni.
Varázslónő vagyok
Thora Haleye

Skill and confidence are an unconquered army"

820
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 16, 2021 8:05 pm
Escaping from trouble

Traveler's song •  Credit:

A megérzésem továbbra is azt súgta, hogy Thora az igazat mondja. Nem tűnt olyannak, mint aki megjátszaná magát, vagy hátsószándéka lenne. Ismét Deedrára pillantottam, bíztatóan biccentettem neki, jelezve, hogy szerintem nem kell tartanunk tőle. Aztán újra Thorára néztem, és folytattam.
- Norvin Drest a Fekete Démon nevű fregatt kapitánya, a hét tenger legszörnyűbb istencsapása - komorodtam el. - Senki nem győzte még le, ez persze nem jelenti azt, hogy sérthetetlen. Ő is csak egy ember, akármekkora legendát is épített maga köré. Elképzelhető, hogy az álmod róla szólt. Már ha valóságos egyáltalán.
Megrökönyödtem a gondolattól, hogy valaki képes lehetett csapdába csalni Drestet, legyőzni a Fekete Démont. Megannyi rivális, ellenfél, vagy kalózvadász próbálkozott már a lehetetlennel, és mégis ők húzták a rövidebbet, ha szembeszálltak vele. Most azonban lehet, hogy fordult a kocka. Talán már nincs is közöttünk a kapitány... Talán már az én bosszúm is hiábavaló.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

I'm just an honest pirate making his way in a dishonest world

919
❖ Tartózkodási hely :
Nulport, vagy amerre a szél visz
❖ Szintem :
Haladó (Tolvajlás); Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 13, 2021 9:13 pm

escape from trouble
«  Zene; Varend Volk »

N
Nem tudom, mi mást tehetnék, mint továbbra is ügyelek magamra, és figyelek. Ha a régi Deedra lennék, már nem lennék rest kiabálva jelezni, hogy én bizony tudok valamit, ám azok az idők néha feljönnek, de elnyomom őket. „lehetséges”, mondja nekem, majd vállát vonja meg. Nem akarok kételkedni a képességeiben, már ha léteznek olyanok, amit kétlek. Igaz a mágia semmilyen formájával sem találkoztam még, ám azt tudom, hogy Eviranban is él egy sámán, és ő látja a jövőt, ha csak nem ez, így nem tudom elképzelni mi lehet. Nem hiszek az álmok jelentőségében, hiszen csak a napunk kivetülései azok. Sokszor álmodtam már, hogy repülök, még sem teszem. Volt Eviranban egy nő, ki képes volt fejteni az álmokból, ő azt mondta azok a tudatunk mély üzenetei, amit csak így tudunk megérteni, vagy így veszsük rá magunkat arra, hogy felfogjuk, és megértsük.
Talán az én álmom is ilyen lehetett, hiszen apámat már rág nem láttam, és félek attól, hogy magára hagytam, és még baj lesz. Igen, biztosan ez az.
Ahogyan ezekben elmerengtem ők már javában társalogtak egy két szót legalább is. Aiken nyíltan rá kérdez a dolgokra, ekkor azonban félre nyelem a saját nyálam, és köhögnöm kell. Vízért nyúlok, és iszom abból. Hihetik, hogy bogarat nyeltem, vagy csak szerencsétlen vagyok, ám magamban tudom azt, hogy ez meglepettségem miatt történt.
„MÉG” ragadja meg figyelmem egy apró pillanat, s szó. Nagyon nehezen állom meg, s tán egy rángásnyira meg is rándul szemöldököm, mert majdnem összevontam azt.
Még is, hogy a Celerben érti azt, hogy még? Vagy csupán csak én agyalom túl ezt a jelentéktelen szót? Kérdésére most már nem rejtőzöm el, és Aikenre pillantok nyíltan, hiszen már csak nem velem foglalkoznak, és azon mennyire erősen próbálok mindent elrejteni.
Aiken arcát kémlelem, és figyelem minden talán már jól ismert ráncait, amik nem az öregedés, hanem inkább talán az aggodalom szülte most őket.

You step into
the Road, and if you don’t keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to
• • •
Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 13, 2021 6:34 pm
ESCAPE  FROM TROUBLE
Néma csend telepedett közénk egy kis ideig. Vágható volt a feszültség Aiken részéről, de Deedra arca… teljesen más volt, teljesen közömbös. Egyre jobban elhittem, hogy ez az egész csak egy véletlen, bugyuta álom volt.
- Lehetséges – vontam meg megadóan a vállam Deedrának címezve. – Csak tudod… annyira valóságosnak tűnt.
Tényleg valóságnak éreztem azt a pár percet. Valami láthatatlan erő vonzott be, és nem hagyott szabadulni. Már nem tudtam mit higgyek. Tényleg csak én vagyok ilyen bolond?
- Oh – érdeklődve figyeltem fel Aiken kérdésére. Talán mégis lenne értelme ennek az egésznek? Vajon ki lehet ez férfi, akiről kérdezett? – Még nem – válaszoltam őszintén. – De ha mesélni szeretnél róla, akkor már tudni fogok. Szerinted köze van ehhez az egészhez? – kérdeztem, utalva a rejtélyes álmomra, és leginkább a démonra, aki a hajópadlón feküdt védtelenül, megsebesítve.
Apránként lépdelni kezdtem tovább. Lassan éjfélt üt az óra, és ha bármi ármánykodásra adjuk a fejünket, akkor már illene jól csinálni. Talán, ha meggazdagszom valaha is, vissza fogok térni a faluba, és visszaadom a lovat… vagy legalábbis az árát majd. Így legalább tiszta lesz a lelkiismeretem, és annyira most nem fog fájni a rablás.

Deedra Gindrian Kedvelte

Varázslónő vagyok
Thora Haleye

820
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Szept. 13, 2021 12:35 pm
Escaping from trouble

Ahogy belekezdett mondadójába, a hajók említésére összerezzentem... Valóban a Démonról lehet szó, nem csak valami félreértés. De mégis hogyan álmodhatott róla? Valamiféle mágus lenne tán, vagy sámán? Soha nem hallottam még ilyesféle valós álmokról. Mármár sürgetni kezdeném, rákérdeznék, hogyan nézett ki az a hajó, amikoris folytatta. Fekete vitorlák... Felvontam kissé a szemöldökömet.
Régebben mindig jót mosolyogtunk az ilyesfajta tévhiteken, amik a kalózokról keringenek. Soha, egyikünk sem használt fekete vitorlavásznat, hisz azon túl, hogy nem volna valami praktikus, annak az árából lassan már még egy ágyúsorral bővíthettük volna a fedélzetet. Persze sok ehhez hasonló legenda terjedt el az ifjú lányoknak szóló romantikus regényeknek köszönhetően. Talán Thorára is ezek lehettek hatással... Olvashatott valami Drestről szóló mesét?
Álmomban a hajón voltam. Szinte megsemmisült a csatában. Az emberek nagy része már halott volt.
Az nem lehet. A Fekte Démon a legütőképesebb hajó a tengeren, soha nem veszített még csatát.  Mi a fene történik?
A kapitányi kabin is vérben úszott, és bent egy nagyon gonosznak tűnő démonfajú lény feküdt a padlón. Aztán valami sűrű köd lepte el a szobát, amiben felszívódott.... és felébredtem.
Beleborzongtam, ahogy felrémlett előttem a kapitány arca. Valóban ez lett volna a sorsa? Valóban csapdába csalták, és végzett vele valaki? Legyőzték a legyőzhetetlent?
A pokolba már, mégis miért adnék hitelt egy jött-ment caldeni lány szavainak? Csak álmodott valamit...
Mégis, mit jelentsen ez, hogy épp most, mikor velem találkozott? Azt nem hinném, hogy hazudik, hisz legalább annyira zavarodottnak tűnik, mint mi. Én pedig általában kiszűröm, ha valaki sumákol, kivéve persze, ha annyira mesteri színész vagy szélhámos.
Talán a legjobb, amit tehetek az, ha szembesítem a tényekkel. A reakciói elárulnák, ha bármit is titkolna, ha pedig tud valamit, amit eddig nem mondott, az kiderülne. Nem hiszem, hogy félnünk kellene ettől a lánytól, elvégre hosszú még az út Nulportig, addig pedig ránk van utalva teljesen.
- Mondd csak... - kérdeztem rövid hallgatás után, egyenesen a szemeibe nézve. - Hallottál már Norvin Drest kapitányról?

Thora Haleye and Svea Helmrid Kedvelték

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Szept. 11, 2021 5:52 pm

escape from trouble
«  Zene; What Is Love »

N
em mertem semmi olyat tenni, ami hatással lenne a leány megítélésére, hogy talán azt olvassa ki a tekintettemből, vagy mozzanataimból, hogy „Igen, ő tud valamit.” Voltak hibáim, és meggondolatlanságaim, amit nem akartam újra, és nem akartam Aiken ellen lenni. Talán mint, ha rám pillantott volna futólag, de tán csak képzeletem játszott velem, és csak vágytam azokra a kék szemekre. Sürgető szavai őt azonban bajba keverheti, hiszen ha a lány tud valamit, vagy csak sejt, talán lebuktathatja magát. Ám nem szólok még mindig semmit. Keresztbe fonom a kezem, és egyik lábamra helyezem, a súlyom úgy várom, hogy mi lesz ennek a folytatása. „álmodtam róla” mondja, és ekkor a szemöldököm összevonódik.
- Hogy érted ezt? – Kérdeztem, de ekkor már elkezdte a mondani valóját, amit figyelmesen hallgattam. Kérdésem finom volt, kissé érdeklődő abszolút nem támadó jellegű. Érdekelt, hogy még is hogy lehetséges ez. Sámán volna? Hiszen másról még nem hallottam, kik látják a jövőt. Közelebb lép, és úgy folytatja, mozdulataim még mindig nem árulnak el semmit, csupán az érdeklődést láthatják.
- Hmm. – Adtam ki hallóan finoman. Honnan tudhatja, hogy az a hajó volt? Ez egy álom, badarság.
Bár Aiken olvashatna a gondolataimban, akkor mondanám, hogy ne tegyen semmit, ne mozduljon, még csak semmit ki se adjon. Mi van, ha ez egy próba? Vagy Thora Drest embere, és valahonnan megtudhatta, hogy Aiken még is él.
- Csak rosszat álmodtál Thora. Megesik a történtek után. – Mondom teljes természetességgel, egy finom mosollyal, ám akkor sem hagy nyugodni a gondolat, hogy még is a nevet honnan tudta ilyen pontosan? Ennyi szólást még had engedjek magamnak, ha e miatt Aiken megharagszik, akkor nem tudok mit tenni. Szavaimban semmi olyan nem volt, és nem is vezettem félre. Nekem is rémálmom volt, apámról, ami senkinek fel sem tűnt, ami talán jó, talán nem. Ez hozzá irható a napokban elszenvedett izgalmaknak. Talán hallott valamit a démonról, amit bele álmodott, de akkor még is mi volna az. Talán valóban igaz, és Drest örökre a semmibe lett?
Most meg engedem magamnak, hogy nagyon aprón Aiken arcát kémleljem, szinte finomsággal, mint egy rendes párbeszédben.
Üzenném neki, hogy ne mondjon semmit, ne is utaljon, de nem hallaná meg.

You step into
• • •

Thora Haleye and Nîndaer Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Szept. 11, 2021 3:58 pm
ESCAPE  FROM TROUBLE
Nem gondoltam volna, hogy ilyen reakciót vált ki a számomra ártatlannak vélt kérdésem. Míg Deedrán annyira nem ütközött ki semmiféle érzelem, addig Aiken lábai mintha földbe gyökereztek volna. Úgy tűnt valami gyenge területre tapintottam, és bár nem állt szándékomban feltépni egy lehetséges sebet avagy emléket, valamelyest örültem, hogy ismeri azt a kifejezést, hogy "fekete démon", mégha az álmomból is sikerült csak beletrafálni.
Észrevettem, hogy mindketten megálltak, így én is visszalassítottam a lépteimet.
- Azt hiszem, álmodtam róla - álltam meg végül és feléjük fordultam. - Két hajó ütközött meg a part mentén, az egyik árbócain fekete vitorlák lengtek.
Közelebb léptem kettejükhöz, egyszer hol a nőre egyszer hol a férfira pillantva. Kerestem valami értelmet mind a tekintetükben, mind az álomban egyszerre.
- Álmomban a hajón voltam. Szinte megsemmisült a csatában. Az emberek nagy része már halott volt - félve pillantottam a férfira. Vajon ismerte őket? Vajon közük volt hozzá? Ha igen, engem egyáltalán nem zavart, és az elmúlt napban nem úgy viselkedett, mint aki kalózként élné a mindennapjait, a lopást nem nézve. Jó embernek tűnt, akivel nemes egyszerűséggel csak rossz dolgok történhettek, ami kiváltotta ezt a fajta életmódot. Ebből viszont felütötte a fejemet a kérdés, hogy vajon Deedrával is rossz dolgok történtek, hogy a férfival együtt utazik?
- A kapitányi kabin is vérben úszott, és bent egy nagyon gonosznak tűnő démonfajú lény feküdt a padlón. Aztán valami sűrű köd lepte el a szobát, amiben felszívódott.... és felébredtem.
Kissé széttártam a karjaimat, hogy megmutassam, nem csak az álmot nem értem, de azt sem, hogy miért álmodtam ilyet. Általában vívásról, vagy éppen egy szebb jövőről szoktam álmodozni, de ez merőben az ellentéte volt annak ami történt, és ez megrémített. Az utóbbi időben egyre több furcsa érzés kerített hatalmába, erre most jött ez is. Lassan úgy érzem, akár el is gondolkozhatnék azon, hogy valami baj van a fejemmel.
- Minden hátsó szándék nélkül kérdeztem - tettem hozzá feltett tenyerekkel látva Aiken feldúlt tekintetét. - Valami azt súgta, te tudnál rá magyarázatot adni, mert alapjáraton én nem szoktam ilyeneket álmodni.

Deedra Gindrian and Svea Helmrid Kedvelték

Varázslónő vagyok
Thora Haleye

820
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Szept. 11, 2021 1:21 pm
Escaping from trouble

Ismersz olyat, hogy Fekete Démon? Megtorpantam.
- Honnan jött ez? - szaladt ki a számon, mielőtt gondolkodhattam volna.
Már a név puszta említésétől is összerezzentem, hiába próbáltam volna leplezni, vagy tudatlanságot színlelni. Megfordultam, hogy Thora szemébe nézhessek.
Határozottan, erélyesen álltam meg vele szemben, magyarázatot várva. Próbáltam kiolvasni a tekintetéből, mégis honnan tudhat a rettegett hajóról, és, hogy egyáltalán mirefel említette ezt épp most. De mindhiába.
Noha tudok róla, hogy rajtam kívül mások is voltak a Vörös lándzsában, akik megfordultak Caldenben, sőt, azt sem tartom kizártnak, hogy Drest hírneve a szárazföldi városokba is elért, mégis kisebb sokként ért most az, ahogy Thora a nevet említette. Honnan a fenéből hallhatta?
Próbáltam felidézni korábbi szóváltásainkat a nap folyamán, de nem rémlik semmi olyan, amivel felfedhettem volna kalóz múltamat.
- Ki vele, honnan hallottál a Démonról? - sürgettem válaszadásra, miközben futólag Deedrára pillantottam.
Látszólag őt is ugyanilyen váratlanul érte a dolog.

Thora Haleye Kedvelte

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 09, 2021 10:11 pm

escape from trouble
 @Thora Haleye &&  @Aiken Hackney  
«  Zene; What Is Love »

Á
lmomban apámat láttam, ahogyan felém nyújtja kezét, majd a nevemet hallottam visszhangozni, ahogy nővérem ordítja bele azt a sötét éjszakába. A klánom kiket elhagytam lángokban áll, a lovam menekül a tűztől, és asszonyok sírnak. Érzem, ahogyan kalapál a szívem, ahogyan ki akar tőri mellkasom börtönéből, és meg akar hasadni. Rég nem álmodtam róla, tán mióta eljöttem első volt, hiszen minden estém más és más kihívásokkal telt, és szinte a fáradtság elmarta az álmokat. Már nem tudom mikor jöttem el otthonról, talán meg van az már fél esztendeje is.
Hirtelen egy hideg érintést érzek, ami kiránt engem a lidércnyomásból.
- Apám! -  Zihálva ülök fel, és mondom magam elé ezeket. Majd megpillantom az arcokat. Hirtelen nem tudom, hogy hol vagyok, hogy mennyit aludtam és mi zajlott körülöttem. Álom volt, vagy egy jövendölés? Képtelenség ilyenbe belegondolni, hiszen hogy lehetne az. Nem rendelkezem efélle képességekkel, így nem vagyok efféle boszorkányság birtokában sem. Nem vonzott soha sem a mágia, és nem is láttam olyat, aki ilyet űzne mellettem.

Keresem a megnyugtató kék szemeket, amik megdobbantják a szívem, és békét hoznak lelkemnek, de nem lelem. Csak egy pillanatra tudtam elkapni Aiken tekintetét. Látszólag elmúlik a zaklatottságom, hiszen azonnal felveszem az újonnan tanult dolgom, hogy rejtsem el a gondolataim., érzelmeim, főleg előle. Ki tudja mikor bánt meg újra az a kék szempár engem.
Felállok, és a holmim, ami még volt össze szedem. Az új kardom, és bele túrok ében fekete hajamba.

Hallom a férfi szavait, de lassan jutnak el a tudatomig. Amint az megtörténik, nyelek egyet, és a kulacsomat keresem. Teljesen kiszáradtam.
- Rendben. – Tudom csak ezeket a szavakat mondani, majd felhörpintek egy kis adagot a vizemből.
Ahogyan picit meg nyújtózom, hirtelen megállok abban. Egy ismerősnek vélt név csendül fel.
- Mit mondtál? – Kérdezem vissza, azt hiszem rosszul hallok, vagy talán álmodnék még?Nem döbbenek meg nagyon, a lány csak azt hiheti talán, hogy valóban nem hallottam. Ám Aiken talán tudhatja, miért kérdezem. Nem vagyok biztos benne, de talán az amire gondolok. Próbálom nem Aiken nézni feltűnően. Nem szeretnék semmi olyat tenni, ha igazam van, hogy lebuktassam magunkat, vagy éppen őt. A szívem hevesebben ver, hiszen ha ez az amire gondolok, amiről beszéltük, akkor Aikent ők hiszik halottnak, és ő miattuk is lépet be a kegyeltekhez, aminek már én is tagja vagyok.

You step into
• • •

Thora Haleye and Nîndaer Kedvelték

Világi vagyok
Deedra Gindrian

1794
❖ Tartózkodási hely :
Ω Nulport
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 09, 2021 10:02 pm
ESCAPE  FROM TROUBLE
Tudtam, hogy nem sokat alszom, mégis álmodtam. Annyira igazinak tűnt… annyira kézzelfoghatónak… de semmi értelmét nem éreztem. A tengerparton álltam egy hatalmas sziklán. Az alattam elterülő tenger vizén két hatalmas hajó állott. Ágyú dörrenéseket, pengék szikrázásának hangjait és észveszejtő üvöltéseket fújt a szél az irányomban, amik aztán szép lassan lecsendesültek és a hajó, amely szinte elpusztult az ütközetben végül kinyitotta ágyuszaggatott éjfekete vitorláit, és nagyon lassan megindult a part mentén.
Ekkor hirtelen köd szállt le körülöttem, és pár másodperccel később már egy hajó fedélzetén álltam. Annak egyik oldalán sűrű erdő burjánzott rögtön a homokos tengerpart után, míg másik oldalról maga a tenger ölelt körbe minket. Megindultam a fedélzeten, alattam a deszkalécek fájdalmasan nyikorogtak. Az emberek hol a padlón, hol valaminek nekitámaszkodva jajveszékeltek, egy jó pár tetem pedig mozdulatlanul feküdt, leginkább arccal a föld fele fordulva.
A kapitányi fülke tárva nyitva állt. Az ajtaján sötéten csillogott a friss vér, némelyik foltból kézlenyomat húzódott végig. Óvatosan léptem be a kitárt szárnyak között. Bent mintha egy tornádó söpört volna végig. A bútorok eldőlve, a kisebb tárgyak szanaszét hevertek a földön, a sarokban viszont… egy furcsa démonszerű lény feküdt. Leguggoltam hozzá. Még lélegzett éjfekete bőre alatt, de a belőle csordogáló nagy mennyiségű vár láttán, tudtam, már nem sokáig húzza.
Aztán hirtelen betódult a kint leült köd. Hihetetlen gyorsasággal lepett be mindent, amit maga előtt talált. S mikor elérte a lényt, az szertefoszlott és úgy az álmom is.
A szemeimet dörzsölve ültem fel a búzamezőn. Aiken már pakolászott, mellettem Deedra is láthatólag kezdett magához térni már. Kinyújtóztattam a lábaimat, és éreztem, végre új erőre kaptam a nyomasztó sétáláshoz. Felhúztam a vállamra a batyut, felálltam, és leporoltam a rám ragadt búzaszemeket és szárakat. Aztán amilyen gyorsan fel kellett kelni, olyan gyorsasággal is indultunk meg újra.
Már egy ideje meneteltünk, én pedig próbáltam a lehető legjobban tartani a tempót, és egész jó lehettem benne, mert még mindig a sarkukban lépdeltem. Hirtelen eszembe jutott az álmom, és csak furdalni kezdte az oldalamat a kíváncsiság. Elvégre Nulportba tartunk és ha hihetőek a mesék, a leghírhedtebb kalózok ott fordulnak meg, és ha jól értettem, a férfi már mindenképp járt ott, hátha ismer egysmást. Gyorsabbra vettem a lépteimet, hogy Aiken mellé érhessek, majd halkan megszólaltam.
- Ismersz olyat, hogy fekete démon?

#kihívás1

Aldrich Cornwell Kedvelte

Varázslónő vagyok
Thora Haleye

820
❖ Tartózkodási hely :
El'Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Szept. 09, 2021 4:32 pm
Escaping from trouble

Aránylag kipihenten ébredtem, legalábbis az állapotokhoz képest mindenképp. Átvettem az őrséget, hagytam, hogy Deedra is pihenjen kicsit, mielőtt tovább indulnánk. Ráfér.
Sajnos soha nem jártam a környező falvakban, tehát fogalmam sincs, mégis mi vár ott majd ránk. Remélhetőleg lesz egy pajta vagy istálló, ahol tudunk szerezni magunknak három, de legalább kettő lovat. Ha más nem, egy egyszerű igavonó állat is megteszi, őszintén szólva kétlem, hogy egy egyszerű faluban jobbat találnánk. Persze az is jobb, mint a semmi. Nem lesz olyan gyors és kitartó, mint a hosszabb utakra edződött hátasok, de még velük is gyorsabban eljutunk Nulportba, mint ha gyalogolni kényszerülnénk.
Ahogy közeledett az éjfél, kezdtem egyre feszültebb lenni. Talán tényleg elszoktam már ettől az egésztől. A bújkálással töltött évek elpuhítottak.
Lehetett még vagy tíz percünk éjfélig, de úgy döntöttem, nem várok tovább.
- Keljetek, szedelőzködjetek - ráztam meg Deedra, majd Thora vállát is. - Jobb lesz, ha indulunk.
Majd már neki is láttam összeszedni a saját holmimat. Nem tartott sokáig.
- Ha ügyesek vagyunk, egy óra alatt odaérünk az első faluhoz - idéztem fel magamban a térképet. - Remélhetőleg már ott sikerrel járunk, és nem kell tovább időznünk a környéken.
Majd útra is keltünk. Talán csak a benne növekvő izgalom hatására, de igyekeztem minél gyorsabbra venni a tempót. Persze tudtam, semmi okom nincs ekkora sietségre, az emberek még az igazak álmát alusszák ilyenkor, mégis, szerettem volna minél előbb magam mögött tudni ezt az egészet. Hiányzott már Nulport.

Túlvilág lakója
Aiken Hackney

919
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
10 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next