Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 3 KaDiPE5
Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 3 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Yesterday at 12:51 pm
• Asszociáció

Hétf. Május 23, 2022 6:54 pm
• Asztalok

Hétf. Május 23, 2022 6:23 pm
• Tükröm, tükröm

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Utolsó Poszt Hétf. Jan. 10, 2022 8:40 pm
Flowers of the sea
« taggeld; @Calypso&@Aldrich Cornwell •  Zene; Frigg • credit; »

A
z Aldrichra tett megjegyzésén csak szélesen elmosolyodtam. Kicsit meglepő volt, hogy ők nem hordanak ruhát, bár ha jobban belegondoltam, teljesen logikus volt. A tenger alatt eláznának a ruhák.
Ahogy Cate sátorhoz hasonlította a szoknyát, felnevettem.
- Csak be kell gombolni - kuncogtam - majd segítek.
Azzal egyszerűen levettem a poros nadrágomat, a gyapjú kabátom és a len blúzom, ami mitagadás, már kicsit megviselt volt. A mosdótálban még állt víz, megmostam az arcom és a karjaim, majd felhúztam magamra a világoskék ruhámat, és Cate felé fordultam. Eligazgattam a fodorokat, az övet a derekán, begomboltam kézelőit, majd pörögtem benne egyet.
- Látod? Pörgős - mondtam elégedetten. - Na most te jössz - nyújtottam felé a fehér blúzt.
- Először ezt, aztán a szoknyát, és aztán a fűzőt - magyaráztam. - Nagyon csinosak leszünk - mondtam elégedetten, miközben a fűzőjével babráltam. A felnőtteknek jól állt, viszont szerintem borzalmas ruhadarab volt. Catere viszont illett, kiemelte a vékony derekát.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
991
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 3 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Jan. 10, 2022 7:54 pm
Valami új, valami régi, valami kék
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
Ahogy előveszi a ruhát közelebb sétálok hozzá, hogy megérinthessem azt. Kellemes a tapintása az anyagának és olyan szép a színe. Nekema tenger kékje jut az eszembe róla. Egy pillanatra el is kalandoznak gondolataim. Hiányzik az otthonom, a családom. Pedig nem régóta vagyok itt a szárazföldön. Nem számítottam arra, hogy ilyen hamar vágyódom majd haza. Pedig itt, közöttük nagyon is jók érzem magam.
-Nagyon szép. Biztosan te lenni benne gyönyörű.-Nézek le rá mosolyogva, majd nézem ahogy mellé pakolja a kiegészítőket. Jól mutatnak együtt.
-Jól mutatni együtt. Te nagyon tudni mi megy mihez. Aldrich nem érteni lány gondolkozást. Tudni mi nálunk nincs pörgős szoknya. Mi nem hordani ruhát. Bőrünk nem lenni puha.-Mesélek még kicsit magunkról egy kis érdekességet.
Értetlenkedve pislogok utána, ahogy elhagyja a sátrat. Nem tudom, hogy utána kéne mennem, vagy várjam meg itt. De mivel nem dugja vissza a fejét és int nekem, hogy menjek így inkább maradok és csak megszemlélem magamnak a sátrát. A szalagot megfogom a kezemben. Fogalmam sincs, hogy mire is való ez, de bízom benne, hogy Mylla majd segíteni fog mindenben.
Ahogy visszatér érdeklődve pillantok rá. Egy mosoly kíséretében sétálok oda hozzá, hogy segítsek neki. Elveszem tőle a ruhákat, majd leteszem az ágyra. A kezembe veszem a szoknya részt majd értetlenkedve kezdem el forgatni.
-Ezt hogyan venni fel? Olyan lenni, mint egy sátor.-Vigyorodom el, majd leteszem azt és a fűzőt veszem a kezembe, de azt végképp nem értem, hogy mire való.

Mylla Eroltsdottir Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Jan. 09, 2022 9:39 pm
Flowers of the sea

A
mikot lezártam magunk mögött a sátor lapját, elkezdtem a ruhás ládámban kutakodni.
- Ó, igen! A sziromszórás nagyon jó dolog - feleltem mosolyogva. - Olyan különleges. Bár még sose szórtam szirmot - gondolkodtam el, miközben színes szalagokat szedtem ki a ládából.
- Sajnos nincs sok pörgős-szoknyás ruhám - szontyolodtam el -, Ald szerint nem praktikusak a lovagláshoz és hamar koszolódnak, tehát felesleges. Viszont most megörököltem egy szép kéket - húztam ki a sajátomat, amelynek kékje mint a nefelejcs, fodrai kicsik, finomak, csodásak. És pont jó rám! Talán ez volt az első szép ruhám az életben.
Óvatosan terítettem ki a szőrmével takart vánkosra.
- Na, mit gondolsz? - kérdeztem Catet. - Ehhez jó lesz egy sötétkék szalag a hajamba, meg a koszorú - raktam rá, hogy lássam passzol-e, majd a nőre néztem.
- Neked meg keresek mindjárt valamit, azt hiszen Sig hasonló magas, mint te, lehet kölcsönkérhetek tőle egy szép darabot. Bár te vékonyabb vagy. Sebaj, majd kötünk rá övet - fecsegtem megint, de már izgatottam ki is fordultam a sátorból. Sajnos Signek csak egy tengerkék szoknyája volt, így magamnak kellett összeszednem a többit. Lethrától sunyiban vettem el a fehér blúzt, amikor nem figyelt, leszedtem a szárítókötélről, a fűzős mellényt pedig az egyik szakácsnétól vettem kölcsön, amíg ő krumplit pucolt.
Ruhákkal megrakodva tértem vissza.
- Képzeld, találtam kék szoknyát, így összeöltözhetünk - lelkendeztem.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

991
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Jan. 05, 2022 9:13 pm
Mosolyogva hallgatom a kis történetet, amit megosztanak velem a társukról, majd leveszem a fejemről az enyémet, hogy jobban szemügyre vegyem. Tény Mylla sokkal ügyesebb nálam, de azért tetszik, amit csináltam. Szóval remélem megtarthatom emlékbe. Vissza is teszem a fejem, majd csak pislogva figyelek.
-Szirmok szórása jó dolog?-Nagyon úgy néz ki, hogy Mylla boldog, amiért megkapta ezt a feladatot. Pedig nem hangzik olyan bonyolultnak, de biztos van valami jelentősége.
-De ruha nem olyan fontos. Nem akar gondot okozni.-Nekem teljesen megfelel ez a viselet is. Van elég dolga így is neki. Mással is el tudja tölteni az idejét, mint hogy nekem keressen valami pörgős ruhát, bármit is jelentsen az.
A többi nő is besegít nekünk a munkába, így sokkal gyorsabban haladunk. A gonosz nézésekre nem is figyelek oda. Én is tudnék nekik odalent adni munkát, amivel ügyetlenkednének. Én lándzsát szoktam fogni, nem virágokat. Ezekkel sokkal óvatosabban kell bánni.
Hagyom, hogy megfogja a kezem és vezessen engem. Csak mosolyogva figyelem őt. Egyre kíváncsibb vagyok arra a ruhára. Valamiért neki ez is nagyon fontos.
-Sok pörgős ruha van neked?-Kérdezem tőle érdeklődve. Nem tudom, hogy mik a szokások. Látom, hogy a legtöbb nő mást visel, mint a férfiak. Szerintem azok is szépek, de ma rá kellett döbbennem, hogy ennél vannak sokkal szebbek is.

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Dec. 28, 2021 10:01 pm
Flowers of the sea

V
isszaemlékeztem arra a látványra, amikor Flantot tanítottam koszorút fonni, és halkan felnevettem.
- Szegény Flant azt hitte, hogy csak csomózni kell. Ő is vette fel. Talán az még nevetségesebb volt - simítottam a fülem mögé a hajam, és abbahagytam a kuncogást.
Amikor Ald elmondta a virágszirmos kérést, elkerekedtek a szemeim.
- Micsoda? - hűltem el. - Tényleg? Én... én... egek, még akkor kellenek szirmok - hirtelen egyszerre lettem ideges és boldog.
Mielőtt még Ald távozott volna, gyorsan megöleltem, majd Catehez fordultam.
- Micsoda sűrű nap. Le kell szirmoznom a virágokat. Neked ruhát kell adnom. És még koszorút is kell fonnom - számoltam az ujjaimon. - Jaj nekem.
Ott topogtam egy helyben, egyik lábamról a másikra állva.
- Rendben, a szirmokat és a koszorút intézzük először. Aztán választunk neked ruhát, hiszen a pörgős szoknyában már nem illik dolgozni - hadartam, majd kézenfogva a nőt elkezdtem a tábor felé húzni.
Szerencsémre a szirmozást már intézték, és a többi nő is segített koszorút fonni. Pepecselős munka volt, de én élveztem. Cate is ügyeskedett, és amikor valaki csúnyán nézett rá, én is csúnyán néztem az illetőre. Mindezzel viszonylag hamar megvoltunk, a szirmokat egy kis kosárba pakoltuk. Boldogan fogtam meg, majd másik kezembe Cate kezét, és kezdtem el a sátram felé ballagni.
- Most pedig segítek neked ruhát válaszani - mosolyogtam.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

991
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Dec. 28, 2021 12:07 am
Let us celebrate

Örömmel töltött el a látvány, ami fogadott. Őszintén szólva, eleinte kissé tartottam tőle, hogy Mylla és Cate nem találják meg a közös hangot, hogy a kicsi lány úgy fogja érezni, mint egy újabb feladat amit rásóztam. Ahhoz képest úgy láttam, remekül elvoltak. Halványan elmosolyodtam.
- Cate igazán pompásan fog festeni, ha te választasz neki ruhát - pillantottam Myllára, majd a najád felé fordultam. - Ó ugyan, nem kell sietnetek, a lényeg, hogy napnyugtáig legyen feldíszítve a tábor. A koszorú miatt pedig ne aggódj, még néhányat megcsinálsz, és belejössz - biccentettem bíztatólag. - Amúgy ez sem lett csúnya. Látnád azt, amit Flant próbált csinálni legutóbb - nevettem el magam.
- Ó és Mylla! Ha végeztetek a koszorúkkal, és néhány szalagot is kihelyeztetek, keresd meg a menyasszonyt. Arra gondoltunk, szórhatnád te a virágszirmokat, mikor bevonulnak.
Ami azt illeti, az ifjú pár egy ideje már megálmodta ezt, de úgy akartam, Myllának meglepetés legyen a felkérés. Biztosan örülni fog neki.
- Most viszont, ha megbocsátotok, meg kell keresnem Stiant, van még mit elintéznünk az ünnepség előtt.
Aztán újra magukkal hagytam őket, immár nyugodtabb szívvel. Elégedettség töltött el attól, hogy minden a rend szerint haladt, és, hogy a tábor már hamarosan készen állt a mulatságra.

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Dec. 10, 2021 12:50 am
-Nekem? Örülni. Köszönöm.-Mosolyodom el. Mondjuk még pontosan nem is tudom, hogy milyenre gondol, de bízom benne, hogy a megfelelő ruhát fogja választani nekem. És ha ilyen lelkes lett tőle csak nem lehet az olyan rossz.
Összeráncolom a homlokom úgy próbálom megérteni a válaszát. Megint vannak benne olyan szavak, amiknek a jelentését nem ismerem, de azt hiszem a lényeget sikerült kiszűrnöm belőle. Szóval nincs egy fajta ruhájuk, csak legyen minél díszesebb.
A fejemen lévő koszorút nem teszem még  kosárba. Nem is biztos, hogy örülnének, ha azt kitennénk dísznek. A fejemen talán kevésbé mutat rondának, mint kirakva valami dísznek. A kis duónkat végül Aldrich töri meg. Egy mosollyal arcomon fordulok én is felé és köszöntöm őt.
-Szia!-Myllára pillantok, aki azonnal válaszol is neki. Nagyon nekem ebbe nincs beleszólásom. Én csak csinálom, amit kérnek tőlem, vagy ahol elfogadják a segítségemet.
-Szegény miattam haladni lassabban. Most csinál ilyet először.-Mutatom meg neki a kezemben lévő félig kész koszorút, ami a közelébe sem érhet annak, amit Mylla készített.
Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Dec. 09, 2021 9:02 pm
Flowers of the sea

M
itagadás, Cate ruhája valóban átlagosnak számított, ugyanolyan összetákolt és szedett-vetett volt, mint a tábor valamennyi tagjáé.
- Nem, a pörgős az nem ilyen - csóváltam meg a fejem mosolyogva. - Hát persze! Nagyon szívesen megmutatom! Sőt, neked is szerzünk valami tisztességeset, olyan szépet, hímzetett, pörgőset - magyaráztam lelkesen, miközben az ujjaim fürgén dolgoztak a következő koszorún.
- Hogy mit visel a menyasszony? Hát - méláztam el - tudod én nem sok menyasszonyt láttam eddig. Viselhet rózsaszínt, zöldet, kéket... Olyan ruhát, amilyet ő szeretne. Mindig díszes, nagy szoknyás, néha uszályos, a derekán csinos övvel. Úgy tudom, Stian menyasszonya saját kezűleg készítette a topánjait is. És természetesen neki is lesz koszorúja és sok-sok szalag a hajába.
Ekkor jelent meg Aldrich. Nos, remélem, ő se ebbe fog jönni az esküvőre. Igaz, rajta bután állna egy pörgős szoknya, de a haját befonhatná.
- Szia Ald - lelkendeztem mosolyogva. - Rendben, majd odavisszük őket, még befejezünk párat. Képzeld, segítek Catenek ruhát találni - újságoltam.

Aldrich Cornwell and Calypso Kedvelték

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

991
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Dec. 06, 2021 3:38 pm
Let us celebrate

Stian menyegzője... Túl régóta húzódott már, hisz lassan egy fél éve, hogy eljegyezte szíve választottját. Persze, az utóbbi hónapokban nem voltak olyanok a körülmények, hogy megengedhessük maguknak akár a legkisebb fényűzést is, márpedig hűséges fegyvertársam igazán megérdemelte, hogy emlékezetes esküvőt szervezzünk neki.
Hosszú hetek teltek el, mióta meghúztuk magunkat itt, a tengerparton. A mocsárvidék orkjai messzire merészkedtek törzshelyüktől, az ő fenyegetésükkel is számolnunk kell már. Ezt a táborunkat sikerült jól védhető helyen felvernünk, régóta a legbiztonságosabb környék, ahol hosszabb időt is eltöltünk. Tavasz beálltáig nem is tervezünk továbbállni, ezért hát úgy ítéltem, a megfelelő óvintézkedések mellett megengedhetjük magunknak, hogy a folytonos harckészültség, a véget nem érő felderítőutak és a rajtaütések után ünnepeljünk is egy kicsit. Azt hiszem, mindenkire ráfér.
Az esküvő napján mindenkinek megvolt a maga feladata, és lelkesen neki is láttak azoknak. Míg Flant az esküvői lakoma elkészítésében segédkezett, jómagam néhány hasonlóan erős legény társaságában tüzifát aprítottam az ünnepi máglyához.
- Aldrich, nem láttad Myllát? - hallottam egy női hangot magam mögül. Ahogy megfordultam, Edythet láttam, kezében egy kosárral, amibe már összegyűjtött néhány virágkoszorút. -  Elkezdenénk feldíszíteni a tábort, ahhoz viszont szükség lenne a már elkészült koszorúkra.
- Azt hiszem, Cattel van, de hagyd csak, megkeresem. Úgyis beszélni akartam velük - biccentettem, majd leraktam a baltát.
Őszintén szólva, nem gondoltam bele, mivel járhat az, ha Cate mellé rendelem a kicsi lányt. Persze, attól nem tartok, hogy kifecsegné a titkát, hisz Mylla szavahihető gyermek, és, ha tudja, hogy komoly dologról van szó, igen is tud titkot tartani. Ám az, hogy belekeveri-e valami kalamajkába pusztán szórakozásból, az már megint más téma. Tényleg jobb lesz, ha rájuk nézek.
Ahogy átvágtam a táborhelyen, finom illatokat hozott felém a csípős téli fuvallat. A tűzrakóhelynél már rotyogott a vacsorának való egy hatalmas kondérban. Futólag elkaptam, ahogy Flant az asszonyokkal vitatkozik. Ahogy találkozott a tekintetünk, intettem neki, hogy kimentsem a kínos helyzetből.
- Rámszóltak, hogy túl sok hagymát vágtam a raguba - mérgelődött.
- Fogytán vannak a készleteink, és még javában tél van. Takarékoskodnunk kell - vontam meg a vállam.
- De Ald, ünneplünk. A hagyma adja majd meg a ragu ízét, hát Stian barátunk nem megérdemli, hogy a legfenségesebb vacsorát dobjuk össze számukra? Ha már fűszereknek híján vagyunk, muszáj valamivel pótolni azt.
- Értem.
- Ó, ha járna erre egy mynzashi kereskedő karaván, vehetnénk tőlük ínyenc fűszereket meg szószokat. És édességet, finom borokat. Meg azokból az exhumált kölesgolyókból is.
- Extrudált - javítottam ki. - Nem láttad Myllát? - váltottam gyorsan témát, mielőtt túlságosan elkalandozott volna.
- Nemrég itt rohangált mint valami pókmalac. Féltünk is, hogy elszórja a virágokat. Azt hiszem, Cattel ment el, nézd meg nála.
- Úgy lesz - biccentettem.
Noha Flantnak soha nem volt érzéke a főzéshez, mindig lelkesen segített a konyhán. Ez a hóbortja még azokból az ínségesebb időkből maradt meg, amikor még jóval kevesebben voltunk. Akkoriban valóban rákényszerültünk, hogy ő főzzön...
Végigsétáltam a táboron, elgédetten szemléltem a sürgő-forgó embereket, mindenki kitett magáért. Stiannak felejthetetlen napja lesz.
Myllát végül tényleg Cate-nél találtam meg, és ahogy láttam, sikerült is már fonniuk néhány koszorút.
- Szép napot a hölgyeknek - biccentettem. - Edythék elekzdték feldíszíteni a tábort, az elkészült virágkoszorúkat majd ti is helyezzétek ki valahová.

#kihívás2

Krónikás and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Lovag vagyok
Aldrich Cornwell

Hol háború kezdődik, varjak dalolnak és farkasok üvöltenek

893
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Dec. 02, 2021 10:07 pm
Nem tudom milyen is szerelmesnek lenni, így én sem tudom, hogy vajon tényleg eltudnám viselni életem végéig azt az egy személyt, akit választok magamnak.
Egy mosoly kúszik arcomra, ahogy elszomorodik a hallottakon. Mi úgy tekintünk a babákra mint népünk megmentőire. Hisz ha nem születnek csecsemők úgy annál kevesebben leszünk, míg végül ki nem halunk teljesen.
-Köszönöm.-Mosolyodom el ahogy megdicséri a koszorúm, ami igaz nem olyan szép mint az övé, de úgy vélem az én fejemen teljesen jól mutat majd.
-Pörgős?... Az milyen? Nekem van ez ruhám van. Ez nem jó?-Végig is nézek magamon. Nem éppen egye elegáns öltözék, de a legfontosabb funkcióját tökéletesen betölti.
-Megmutatni nekem te ruhád?-Látom a szemeiben a csillogást, a vágyat arra, hogy belebújhasson a kék ruhájába. Ez is valami újdonság a számomra, hisz nálunk ilyenek nincsenek. Mi nem hordunk textilt magunkon. A bőrünk véd meg minket. Nincs szükségünk plusz rétegre. Viszont itt a bőröm sokkal érzékenyebb, egy aprócska ág is képes megvágni azt. És ha pucér vagy az emberek furán pislognak rád.
-Menyasszony mit hordani ilyenkor?-Érdeklődöm tovább az ünnepségről miközben a kész koszorúkkal, fonatokkal indulunk vissza a többiekhez.

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Nov. 27, 2021 9:26 pm
Flowers of the sea

E
lkötöttem a koszorú végét, és leszedtem róla a felesleges leveleket.
- Nem tudom - vontam vállat, válaszolva az első kérdésére. - Biztos nem, hiszen szerelmesek - merengtem el, bár őszintén nem tudtam mi az igazság. - A történetekben örökre együtt maradnak.
Amikor rámutatott a hasára, hirtelen elszomorodtam. Nincs náluk esküvő, és nincs annyi kisbaba? Jaj. Pedig ők annyira aranyosak.
- Pedig a kisbabák nagyon aranyosak - mondtam ki hangosan is a gondolatom, és azért próbáltam nem túl szomorúan ránézni.
Amikor megmutatta a koszorúját egyből felderült az arcom.
- Ügyes vagy! - mosolyodtam el. Kicsit csálé volt, de azért nem mondtam meg neki. - Igen, nagyon szép munka. Ha szeretnéd a hajadba teheted, vagy pedig az asztalra kerül. Én imádom a friss virágokat a hajamban, kár, hogy itt eléggé kevés van - kezdtem el megint fecsegni.
- Oh, hogy mit csinálunk? - kérdeztem vissza gyorsan. - Hát, mond csak, van már ruhád? Tudod, olyan szép pörgős szoknyájú, gyöngyös, színes. Természetesen nem lehet szebb a menyasszonyénál, de én most kaptam egy olyan csodaszép kéket - pillogtam nagyokat, és gondolatban már a kék ruhámban pörögtem-forogtam, virágokkal a hajamban.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

991
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Nov. 06, 2021 8:14 pm
Megrázom a fejem a kérdésén, majd csak érdeklődve hallgatom őt. Olyat mesél nekem, ami számomra teljesen új. Ilyen nagy felhajtát mi csak az ünnepnapjainkon szoktunk csinákni, vagy a fiatalok "felavatásán". Az esküvő nálunk nem egy elterjedt dolog.
-Szép lenni. Két ember örökre együtt. Bár nem unni egymás?-Én mondjuk nem mondhatom el magaról, hogy valaha is szerelmes voltam. Nem tudom milyen érzés is lehet az. De nem először hallottam azt, hogy najádok a szárazföldre költöztek mert megtalálták a párukat. Ariadnénak is nagy álma volt ez.
-Nálunk nem lenni ilyen. Nincs esküvő, nem nagyon lenni együtt ketten. Nálunk gyerek is ritka. Nehezen sikerülni... idebent baba lenni.-Mutatok a hasamra, mert nem tudom ők milyen szót is használnak arra, mikor egy új életet hordozunk a szívünk alatt. Úgy hiszem bízhatok benne, ahogyan Aldrichban is. Eddig semmi okot nem adtak arra, hogy ne tegyem meg ezt.
-Szépek koszorúk.-Mutatok az övéire, bár tény az enyéim sem olyan rosszak, de Mylla kezei sokkal ügyesebbek. Gondolom nem most csinál ilyet először. Az egyiket mosolyogva helyezem a fejem tetejére.
-Milyen?-Húzom ki magam és mosolygok rá nagy vidáman. Sokkal jobban érzem magam mellette, mint a morgolódó nők mellett. Sokkal kellemesebb a hangulat.
-És utána mit csinálni?-Leveszem a koszorút, majd újabbat kezdek el csinálni. Már kicsivel gyorsabban haladok vele és talán szebbre is sikerül, mint az előző.
Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés: