Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 4 KaDiPE5
Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 4 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 15%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
19 Hozzászólások - 7%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
12 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 6:36 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Utolsó Poszt Hétf. Nov. 01, 2021 11:34 am
Flowers of the sea
« taggeld; @Calypso&@Aldrich Cornwell •  Zene; Frigg • credit; »

É
lénken figyeltem, miközben a népéről mesélt.
Egy nagy család. Igen, milyen szép is az. Most már nekem Aldrich és a többiek a családom. Kicsit elnehezült a szívem, mert felrémlett előttem a szüleim arca. A blúzom sarkával töröltem meg a szemem, úgy téve, mintha viszketne. Aldrich szerint sírni gyengeség.
- Igen, nagyon ügyes vagy - néztem a nő kezében formálódó füzérre. Tényleg egész jól utánozta. Azért igazítottam egy kicsit a kilógó szálakon, de rámosolyogtam.
- Folytasd így, jól csinálod.
Újabb köteket húztam magam elé, és egyre tekeredett a füzér, koszorúnak való.
- Még sose voltál esküvőn? - kerekedtek el a szemeim. - Ó, pedig az esküvők nagyon jó dolgok. Sok a finom étel, mindenki táncol és zenél. Én is eddig csak egyen voltam, amikor a falunkban esküdött a szomszéd lány - fecsegtem.
- Igen, mindenki ideges és kapkod ilyenkor, ez egy nagyon fontos nap - nevettem el magam halkan, majd megpróbáltam összeszedni a gondolataim. - Két ember szerelmeből összeköti az életét az istenek előtt, megfogadják, hogy jóban és rosszban is együtt maradnak. Ez egy nagyon fontos fogadalom, amit nem szabad megszegni.
Eközben szépen haladtunk a koszorúkkal, és majdnem az összes virág elfogyott.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

A szeretet a léleknek, mint virágnak az eső: nélkülözhetetlen.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Eviran, tengerpart - 1021. Remény hava - Page 4 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Okt. 31, 2021 6:53 pm
Valami új, valami régi, valami kék
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
-Ezt neked köszönni.-Sokat tanított már nekem, amiért hálás vagyok neki, de egyelőre fogalmam sincs, hogy mivel is köszönhetném meg ezt neki. Biztosan neki is van jobb dolga, mint velem foglalkozni. Lehet nagyobb kedve lenne a többi gyerekkel játszani
-Furák emberek. Mi nem bántani egymást. Mi nagy család, tisztelni mindenkit. Mindenki fontos. De igaz mi lenni kevesebben.-Itt kissé megkomorodom. Úgy hallottam az embereknek a szaporodás jóval könnyebben megy, míg nálunk szinte csodával ér fel, ha valakinek sikerül kihordania egy új életet.
-Igen, nagyon szépek.-Bár a víz alatt is vannak szép növények, de azok másik mint ezek. Ezekről is mesélt nekem a húgom, hogy tavasszal mindent beborítanak a virágok. Remélem lesz alkalmam vele együtt megnézni azt a csodát.
Ahogy megfog pár szál virágot utánzom őt. Sokkal jobban meg tudom tanulni a dolgokat, ha közben én is csinálom, így hát próbálom a mozdulatait leutánozni.
-Szóval akkor ez csak öhm… hogy is mondani… nem élethez kelleni, csak szép lenni.-Mondjuk nálunk is vannak akik szeretik feldíszíteni a szobájukat, pár növénnyel.
-Még sosem lenni esküvőn. Nálunk nem lenni ilyen. Mit szoktak csinálni? Azt tudni mindenki ideges és kapkodni, hogy kész lenni időben.-Mosolyodom el. Mer amit eddig láttam az az, hogy mindenki rohangászik fel-alá a konyhában meg megy az idegeskedés, hogy minden étel időre kész legyen. Ezért is zavartak el engem onnan. Nem voltam elég gyors és ügyes.
-Jól csinálni?-Mutatom felé az enyémet. Nem mondom azt, hogy olyan szép, mint az övé, de legalább nem esik össze.

Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

964
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Okt. 21, 2021 9:35 pm
Flowers of the sea

C
sendben hallgattam, amíg összeszedte a mondatokat, és türelmesen válaszolgatott nekem.
Ihj, szürke bőr? Na az tényleg nem a legszebb.
- Nem kell a lenni. Csak tényleg nem a legszebb. De már egész szépen beszélsz - mosolyogtam rá.
- Az emberek sajnos sokszor egymást se szeretik, nem hogy azt, aki különbözik tőlük - vontam vállat, és kötényembe töröltem a lekváros kezem. - Pedig senki se ugyanolyan. Ahogy nincs két egyforma virág sem - felemeltem pár szálat a kosárból.
- Ők is mind különböznek, és mindannyian gyönyörűek - forgattam ujjaim között a szálakat, majd én is megszagoltam őket.
- Szeretem a mezei virágokat, csak sajnos ilyenkor nem sok van itt belőlük - biggyesztettem le az ajkam.
- Na figyelj, mutatom - ülök közelebb a nőhöz, két szállal a kezemben, amikor először összecsavarok, majd meghurkolok. - Nem nehéz, csak sok türelem kell hozzá. Ezt a sokat mind össze kell fonnunk. Szerintem ezekből díszek lesznek, de tudod sokszor szoktunk a fejünkre is tenni belőle. Általában a lányok. Flantot egyszer láttam benne, az nagyon vicces volt - nevettem fel az emléken.
Még el kellett fogadnom, hogy tényleg lett egy sellő barátom. Mármint, most már barátom. Szegényt nem bánthatom én is, az nem szép dolog. És egyébként ahhoz képest, hogy a vízben csúnyák, ő egész szép. A haja tetszik, jól mutatna benne egy kék nefelejcs koszorú.

Aldrich Cornwell Kedvelte

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Okt. 21, 2021 8:30 pm
-Legközelebb óvatos lenni.- Bólintok egyet neki, majd én is elmosolyodom. A következő falatig még várok, hadd hűljön kicsit.
Sok kérdést kapok tőle, nagyon kell koncentrálnom, hogy megértsem miket is kérdez tőlem. Túl gyorsan beszél, de van, amit megértek. Egy újabb mosolyt kap tőlem, majd megpróbálom szavakba önteni a válaszokat. Nem biztos, hogy mindenre sikerül megadnom neki.
-Uszony eltűnni, mikor vízből kijönni. Bent vízben szürke bőr, hegyes fogak. Nem kedves kép lenni.-Sokan megijednek tőlünk, de azt hiszem érthető. Nem éppen barátságos a kinézetünk ilyenkor. Viszont számunkra nagyon is természetes.
A kisujj esküre csak felszökik a szemöldököm, majd figyelem, hogy mit is csinál. Nem igen értem mit is csinál, csak csendben figyelem.
-Kisujj eskü.-Ismétlem meg a nevét. Ez kedves szokás. Nagyon remélem, hogy tényleg igazat mond és nem fog mesélni senkinek arról, hogy mit is tud rólam.
-Aldrich nem mondani rosszat. Mi nagyon vigyázni. Sokan elkapni akarni minket. Nem mindenki szeretni minket. Mi sem szeretni minden itt élőket.-Vallom be neki őszitén. Tény nem azzal a céllal jöttem ide, hogy bárkinek is ártsak, de ha arról lesz szó nem fogok hezitálni azon, hogy mit is csináljak.
-Mi nem fonni koszorút. Vízben más növények lenni.-Kezembe is veszem az egyik virágot, majd megszagolom azt. Kellemes az illata.
-Hogyan csinálni azt? Mire lenni jó?-

Vándor vagyok
Calypso

964
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Okt. 17, 2021 12:09 am
Flowers of the sea

J
ót mosolyogtam azon, ahogy a meleg süteményt a szájához vette.
- Igen, a lekvár mindig forróbb, ezt tanuld meg. És köszönöm - bólintottam elégedetten.
Éppen az utolsó falatott nyeltem volna le, amikor a sellős kérdésemre is válaszolt.
Najád?!
Elnyúlt az arcom a csodálkozástól, tágra nyíltak a szemeim és konkrétan szólni se tudtam
Átártékelődött bennem mindaz, amit Ald tett és mondott.
- És hol az uszonyod? Vagy az ilyenkor nem látszik
Egek. És milyen színű? Kék? Szürke? Egek, de várj, akkor neked nem halas pite kéne? Jaj... Nem fura járni? Meg lélegezni? Meg.
.. - gyorsan a számra tapasztottam a kezem.
- Bocsánat. Izé... - vakartam meg a tarkóm. - Bízhatsz bennem, Cate, nem mondom el senkinek .
A szívemre raktam a kezem, majd a kisujjam felé nyújtottam.
- Kisujj eskü - feltételeztem hogy még nem tudja, mi ez, szóval megfogtam a szabad kezét és a kisujját az enyémbe akasztottam.
- Na így - ráztam meg finoman. - Most már ez örökre titok marad.
Még mindig csodálkozó, csillogó tekintettel néztem rá.
- Sose láttam még sell... najádot - jegyeztem meg áhítattal. - Ald még se füllentett, mint Flant és a nénik esetében. Nem fogom lekorholni.
- A najádok fonnak koszorút? - tettem fel a soron következő égető kérdésem.

Aldrich Cornwell and Calypso Kedvelték

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Okt. 16, 2021 11:52 pm
Magamat is kissé gyermeknek érzem, amiért ennyi mindent tanulnom kell még erről a világról. Nem is túl komfortos a számomra, de ha sok ilyen segítőkész emberrel találkozom az utam során biztosan hamar megtanulok mindent, amit érdemes tudni a szárazföldi világról.
-Köszönöm.-Mosolyodom el, ahogy elveszem az egyik sütit, amibe azonnal bele is harapok, ami nagy butaság volt a részemről.
-Ez lenni…. huuu… nagyon…. meleg.-Pedig mikor megfogtam nem tűnt annak, de a belseje szinte még tüzel. De nem köpöm ki a falatot. Gyorsan megrágom azt, majd már le is nyelem és egy újabb mosolyt villantok Mylla felé.
-Nagyon finom. Ügyesen szedni szedret.-Láttam már olyan bogyót. Az idős hölgy is sok bogyót szedett már az erdőből, amit mindig nagy örömmel osztott meg velem is. Mondjuk én még mindig nem mernék az erdő gyümölcseiből enni. Még nem vagyok magabiztos abban.
-Világ széle? Nem járni ott.-Rázom meg a fejem. Messzire jutottam a tengerben, de a széléig sose. Egyáltalán van a világnak széle?
Meglepetten pislogok le rá mikor megemlíti a sellőket. El kel kicsit gondolkoznom rajta, de végül eszembe út, hogy igen. Az emberek így is szoktak hívni minket. Ezek szerint Aldrich neki elmondta mi is vagyok én. Nem igazán örülök neki, de talán csak azért merte neki elmondani, mert bízik benne, így nekem is azt kellene tennem.
-Igen, én lenni sellő… nem így hívni minket. Najád igazi név. De nem bántani téged. Kérlek nem mondani másnak.-Bár gondolom ezt Aldrich is elmondta neki, de inkább hallja többször.
Most csak őt figyelem, a reakcióit. Most itt hagy engem és soha többé nem mer majd a közelembe jönni, vagy bízik Aldrichban, így valahogy bennem is és továbbra is kedves lesz hozzám?

Aldrich Cornwell and Mylla Eroltsdottir Kedvelték

Vándor vagyok
Calypso

964
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Okt. 12, 2021 8:59 pm
Flowers of the sea

L
ehuppantam a fűbe, és magunk elé szórtam szétterítve a kosarak tartalmát.
- Egyszerűbb, mint gondolnád - válaszoltam a nőnek. - Azért jó érzés, hogy én is taníthatok valamit valakinek. Idáig mindig csak én tanultam a felnőttektől - vontam meg a vállam, majd előhúztam a szedres pitéket.
- De előbb edd meg - nyomtam a kezébe - még meleg. És igazán megérdemlem, én szedtem a szedret hajnalban - nyaltam meg az ujjam, majd jóízűen beleharaptam az édességbe.
Amíg nyammogtam rajta, tekintetemet én is a tenger felé fordítottam.
- Még sosem láttam a tengert - jegyeztem meg. - Olyan végtelennek tűnik. Ijesztő. De kíváncsi vagyok, hogy mi van a világ szélén. Te jártál már a világ szélén?
Azzal újabbat haraptam a pitéből, és lenyaltam a kezemről a kifolyt lekvárt.
- Csak mert, tudod Cate - becéztem a nőt először. - Aldrich azt mondta, hogy ilyen sellő dolog vagy. Most fura kérdés, de tudni szeretném, hogy megint átvert-e, mint azzal, hogy Flantot azért puszilgatja az a sok néni, mert bibis az arca, meg a nyaka, meg a lába.
Nem teketóriáztam, igazából eléggé lényegre törően kérdeztem. Mert érdekelt. Meg hát tudnom kell, kivel is fonok koszorút, és ki az, aki Aldrich figyelmét leköti. Kevés esélyt láttam az igazságra, és magamba már készítettem a szöveget Aldrichnak, amivel majd előállok.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Okt. 12, 2021 5:20 pm
Mikor a közelében vagyok érzek valami furcsát rajta, de nem tudnám megmondani, hogy mi is az. De nem is kérdezősködöm. Még sokat kell tanulnom az itteniekről. Nem akarok sok időt eltölteni közöttük, de amíg itt vagyok szeretnék minél több tudást összegyűjteni és a beszédemen is javítani, ezért amikor csak tehetem fülelek.
-Koszorút fonni?-Nézek rá értetlenkedve. Kezembe veszem a virágokat, de még így sem esik le az, hogy mégis mit akar ezekkel kezdeni. Ahogy elindul követni kezdem őt. Én nem szökdécselek úgy mint ő. De mosolyogva figyelem. A húgomra emlékeztet.
Ahogy szemem elé kerül a tenger látványa egy pillanatra megállok és csak csodálattal nézem azt. Kissé elfogy a honvágy. Szeretnék visszatérni a népemhez, de csak is a nővérem oldalán. Csak pár pillanatra dermedek le, majd hirtelen kapom el a tekintetem és nézek le Myllára egy mosollyal.
-Nagyon szép. -Majd megfordulok és a tábort is megnézem magamnak. Nagy a nyüzsgés, az izgalom. Még sosem vettem részt esküvőn. De úgy látom náluk ennek nagy jelentősége van.
-Megmutatni hogyan csinálni koszorút?-Helyet is foglalok az egyik sziklán, majd, ha neki kezd figyelmesen nézem a kezét.

Vándor vagyok
Calypso

964
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Okt. 06, 2021 8:13 pm
Flowers of the sea

F
ecsegve adtam át Ingun néninek a virágok egyik felét, aki éppen a főzést felügyelte. Ingun idősödő, köpcös, arca akár a kalács. De egészen kedves, már amikor nem fenyeget fakanállal, mert csenek a frissen lefejt tejből.
- Calypso - fordulok meg a maradékkal az ölemben, amikor a nő megszólít. Egy pár napja direkt próbáltam kerülni, Ald kérése ellenére, és csak akkor szóltam hozzá, ha nagyon muszáj volt. Nem kedveltem. Nagyon nem.
Elűzték?
Erre a szóra olyasféle gombóc kúszott a hasamba, ami ritkán. Eh.
Szegénykém, milyen szomorúan néz.
Ah, na jó, legyen. Lássák, hogy milyen jó gyerek vagyok.
- Szia - mosolyodok el kissé erőltetetten. - Ingurékkal ne is törődj. Minden úgy van jól, és csak is úgy, ahogy ők csinálják - forgatom meg a szemem, ismét belelendülve a fecsegésbe.
Pár pillanatig kicsit feszengve álltam előtte, aztán csak győzött a sajnálat. Nem lehetek én is gonosz azzal, akit mindenki bánt. Bántani a másikat nem szép dolog csak azért, mert más. Márpedig Calypso más, hiszen még egy mondatot is nehezen nyög ki. Aldrich azt mondta, ő ilyen sellő szerű, de szerintem megint átvert. Sellők nem léteznek, csak a mesébe, ezt mindenki tudja.
- Segíthetsz koszorút fonni - adtam a kezébe az egyik virágokkal teli kosarat.
Még sunnyogva elemeltem két szeder lekváros buktát, amiket Ingurék nem rég tettek ki hűlni. Ennyi nekem is jár. A kötényembe rejtettem, majd ártatlanul szökdécseltem tovább a tábor széle felé, ahonnan a magas hangás közül zavartalanul ráláttunk a tengerre, és a föld kellemesen meleg volt. Feltételeztem, hogy Calypso követ, annál szétszórtabb voltam, mintsem hátra néztem volna.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Szept. 26, 2021 11:37 am
Az életem során nem igen vettem részt esküvőkön, sőt ez idáig nem is tudtam mi is az pontosan. Két ember összeköti az életét az istenek előtt. Érdekesen hangzik. És ahogy az kiderült az embereknél ez igen gyakori dolog. Egy egész életet leélni egy ember mellett? Elég fura elgondolás ez az egész. Mindenesetre úgy látom mindenki nagyon örül ennek az eseménynek és mindenki dolgozik, hogy ez a nap remekül sikerüljön. Így hát én sem vagyok rest beállni segíteni. Bár fogalmam sincs, hogy ilyenkor miket is kell csinálni, de örömömre van, aki egy kicsit útba igazít.
Végül azok közé keveredem, akik a lakomát készítik elő. Befogtak krumpli pucolásra. Először csak értetlenkedve pislogok a nőre, aki egy kést és egy krumplit tart felém. Mégis mit kezdjek ezzel? De végül megmutatja, hogy mi is a feladatom, bár eléggé meglepődik, hogy még ezt sem tudom.
Elveszem tőle a felém nyújtott dolgokat és neki is kezdek a pucolásnak. Óvatos vagyok és lassú, nah meg azt is a fejemhez vágják, hogy pazarlok. Hamar kikapják a kezemből a kést és inkább elküldenek, azzal, hogy én itt csak hátráltatom őket.
-Mylla?-Veszem észre a lányt egy kosár virággal a kezében. Ha megáll oda sétálok hozzá egy mosoly kíséretében.
-Én tudni segíteni neked? Azok a nők elűzni engem. Azt mondani nem vagyok segítség.-Szomorodom el. Pedig nagyon is szeretnék részt venni ebben, hisz annyi mindent adtak nekem, hogy úgy érzem ezzel legalább valamennyire viszonozhatom a segítségüket.

Vándor vagyok
Calypso

964
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Szept. 19, 2021 5:51 pm
Flowers of the sea

E
bben a hóban még kevés virág nyílt, főleg itt, a partvidéken. De Aldrich a lelkemre kötötte, hogy az esküvőre márpedig virág kell. Ebben egyetértettem vele, csak akkor még nem tudtam, hogy nekem kell majd kutyagolni érte és hajlongani.
Stiannak szerencséje, hogy kedveltem, és a jegyesét is, máskülönben inkább mentem volna segédkezni a konyhára és csenni a szederből, mielőtt belerakják a süteményekbe. Amit nem mellesleg szintén velem szedettek le, de nem ehettem belőle. Nem tudom, mikor lett a tábor olyan hely, ahol kínozzák a kislányokat.
Ráadásul szerintem ma még ki kell jönnöm még egyszer erre az ostoba rétre, mert ez még csak a díszítés lesz. A csokor és minden egyéb elhervadna addig. Ald meg csak megint fontoskodik.
Azt a nénit is rámsózták.
"Te úgy is sokat beszélsz Mylla, beszélgess vele is, tanítsd meg a szavainkra"
Bla bla bla, Ald és a butaságai.
Bezzeg vívni vele van ideje, meg sétálgatni. Engem meg csak ugráltatni tud.
A sarlóval egymás után vágtam le a virágokat, amiket találtam. Legtöbbje kisfejű volt, vékony szirmokkal, sápadt színekkel. Nem csoda, hiszen éppen, hogy elkezdett melegebb lenni az idő.
Összesen egy lapos kosár, és egy kisebb volt nálam, mire mindet teliszedtem, már bőven benne jártunk a délelőttben. Természetesen rögtön reggeli után hajtottak ki, mikor máskor.
Mondjuk, minden panaszkodásom ellenére örültem az ünnepnek. Az egyik anyuka még egy ruhát is adott nekem, ami még az ő lányáé volt. Alig vártam, hogy felvegyem, főleg, hogy szép hímzések is voltak benne.
A legszebb virágokat meg úgy is elrakom magamnak. Mert azért mindennek van határa.

Világi vagyok
Mylla Eroltsdottir

990
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Szintem :
Tanonc (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: