Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Gindra folyó és környéke - Page 2 KaDiPE5
Gindra folyó és környéke - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
50 Hozzászólások - 25%
Arnav
29 Hozzászólások - 14%
Ezaras Azildor
26 Hozzászólások - 13%
Krónikás
21 Hozzászólások - 10%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 9%
Deedra Gindrian
15 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 7%
Rhysand Earhgaze
12 Hozzászólások - 6%
Calylenia
8 Hozzászólások - 4%
Svea Helmrid
8 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Készíts zenelistát a karakteredről a Karakternaplók topikban a megadott kód segítségével!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:36 am
• Moments

Yesterday at 12:35 am
• Szólánc

Yesterday at 12:34 am
• Asszociáció

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Gindra folyó és környéke

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 05, 2022 1:39 pm

One shackle rule them all
« taggeld; @Veleris •  Zene; Baldur »

Néha azt képzeltem, árnyak mozognak a félhomályban. Azt, hogy paták zaja hallik át a messzeségen, amik csak értem jönnek. Kopóg csaholása, amik az én nyomomat követik. Keserves, hosszú út vezetett Caldenből ideáig. Paranóiákkal, tévképzetekkel teli ösvény, amely úgy kanyargott a lábam alatt, akár egy végtelen kígyó. S attól tartottam minden egyes éjjel, hogy ez a kígyó a saját farkába harap majd.
Nem számoltam a meneteléssel töltött időt, hiszen az órák csermeje napokká, hetekké duzzadt, és előttem nem lebegett más, csak a kívánság, hogy névtelenségbe és feledésbe vesszek. Sose gondoltam, hogy ezt kívánom majd, de akkor, amikor a nyereg már túl hosszú ideje törte a seggem, ennél magaztosabb cél nem létezett.
Néha megálltam, letértem az útról, erőt gyűjtöttem, gondoskodtam arról, hogy elfedjem a nyomaim. Céltalanul mentem Eviran pusztái felé. Az egyetlen hely felé, ahol képes voltam úgy felszívódni, hogy híremet a szél se vigye tova. A hegység tűnt a legjobb ötletnek, meghúzhatom magam a sziklái között. A Romok Klánjához is mehettem volna, Nykon barátomhoz, de őt közel sem állt szándékomban belekeverni ebbe.
Igen, ez így lesz a legjobb. Egy ideig követem a folyót, majd elkanyarodok nyugatnak. Talán átvágok a Holtak erdején, úgy gyorsabb.
Legalábbis az úttalan utak alatt így terveztem.
És amikor már kezdett volna megnyugodni a lelkem - míly' meglepő módon rendelkezem vele - hónapok múltán, mint derült égből villám hangzott fel mögöttem a szekerek nyikorgása.
Akkor fordult át minden, amikor nyolcan jöttek egy ellen az útonállók, és a lószaros csizmájukkal egy ketrecbe rúgtak.
Védekeztem? Persze, de mindet megölni nem tudtam.
És itt vagyok most.
Nem tudom, tudják-e, kit fogtak el, nem tűnnek írástudó, értelmes embereknek. Darab, darab, rabszolgának mindegy.
Természetesen nem terveztem sokáig maradni, csak pár órára volt szükségem, hogy kieszeljek valami menekülési útvonalat a rácsok mögül.
Hiszen ebbe jó voltam, kicsusszanni az ellenfél kezei közül, akár a kígyó.

Veleris Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

A sors vezeti azokat, akik követik, de magával hurcolja azt, aki ellenáll.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
349
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol, amerre a lába viszi
❖ Szintem :
Kezdő (Szabadmágia); Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Gindra folyó és környéke - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Szomb. Nov. 20, 2021 9:49 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2408
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Aug. 01, 2021 10:18 am

How much does your life worth?
Zene: Völuspá  • szószám: 154•   @Isenja Thorveig & Arthus Nendrac
──────────── ────────────

A "Callum" név hallatán egy halvány árnyék szaladt át az arcomon.
- Sok nevem van, ami azt illeti - válaszoltam továbbra is fesztelenül. - Szeretek válogatni közöttük.
Természetesen felrémlett a hetekkel ezelőtti kép, amikor ezen a néven mutatkoztam be abban a fogadóban, ahonnan hamarosan egy nővel az oldalamon távoztam.
Az a rossz előérzet egyre csak erősödött, hiszen a helyzet világos volt. A hölgy nem vacsorázni jött. És méginkább nem kártyázni. Sajnos.
Sejtettem, hogy a férj nem fogja annyiban hagyni, viszont bíztam abban, hogy ismét névtelenségbe tudok süllyedni, ahogy eddig mindig.
Felmértem a köztünk lévő távolságot, az arányokat. Valószínűleg fürgébb, mint én. A testsúlya a jobb lábán van. Ki tudnék térni előle, legalábbis az első csapás elől. A második elől... Talán már nem, hiszen a három sör az három sör.
- Viszont Callum, attól tartok semmi rosszat nem tett. Legalábbis semmi olyat, amit ne lehetne letisztázni - próbáltam a szavaimra hagyatkozni, viszont a figyelmem nem lankadt.

Isenja Thorveig Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

349
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 9:15 pm
how much does your life worth?
@Arthus Nendrac && Isenja
• Zene: völuspá • SZÓSZÁM: 254
Megtehettem volna, hogy azzal a mozdulattal, amivel beléptem a szobába, egyben az első támadást is megkíséreljem az irányába. Tulajdonképpen az is lehet, hogy ez lett volna a bölcsebb választás, tekintve, hogy fogalmam sem volt, kivel állok szemben tulajdonképpen, a bölcsesség azonban olyasmi volt, amit nem sajátítottam el teljes mértékben a mesteremtől, amikor még időm lett volna rá... Így maradt az, hogy hagyjam a kíváncsiságomat erősebbnek bizonyulni.
Ami nem jelentette azt, hogy ne követtem volna én magam is a pillantását, ami egy pajzs felé vezetett; enyhén felvontam a szemöldökömet, fejemet pedig kissé oldalra billentettem, de nem szóltam semmit. Ha volt esze, ő is tudta, hogy messze van. Ugyanígy válasz nélkül hagytam az első kérdését is, hacsak nem tekintjük válasznak azt, hogy a szám egyik sarka kissé felfelé görbült, mindenesetre a lassú mozdulatai arról árulkodtak, hogy talán mégis szorult belé némi túlélési ösztön.
A kártyáid talán mégsem menthetnek meg minden helyzetből – kérdőjeleztem meg azonnal a kijelentését, és bár megtehettem volna, nem villantottam meg a tőrömet. Ha erőfitogtatásra lett volna szükségem, nem lettem volna itt, vagy vállaltam volna el egyáltalán hasonló feladatokat. – Ismerős számodra az a név, hogy Callum? – biccentettem újra oldalra a fejem, elismételve a nevet, amit a megbízómtól kaptam, és aminek nyilvánvalóan semmi hasznát nem vettem. – Valamiért az az érzésem, nem figyeltél volna fel rá, ha így szólítalak...
Továbbra sem mozdultam meg, szálfaegyenesen álltam az ajtó előtt, és még csak a fegyvereimet sem rántottam elő. Egyelőre az érdekelt, összerakja-e a képet a fejében – és ha igen, mi lesz a reakciója. Mennyire tudta, hogy darázsfészekbe nyúlt?

Arthus Nendrac Kedvelte

Barbár vagyok
Isenja Thorveig

It always seems impossible until it's done.

354
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 13, 2021 8:04 pm

Zene: Völuspá  • szószám: 172•   @Isenja Thorveig & Arthus Nendrac

Még szinte be se csukódott az ajtó mögöttem, a kezdeti jókedvem hamar elszállt. Túl szép volt ez az este ahhoz, hogy sokáig tartson.
És akármennyire is kedveltem a hölgyeket, az, aki a küszöbön állt nem tűnt a leg... Legkedvesebbnek.
Nem tűnt olyannak, akit táncba lehet vinni, vagy egy dallal levenni a lábáról. Se olyannak, aki kosárral jár piacra, és engedelmesen sepri a kandallót. Baljós előérzetem támadt, ami valószínűleg nem csak a sörtől volt.
Lopva a falnak támasztott, kerek hársfapajzsomra pillantottam. Túl messzi, túl messzi...
- Miért érzem, hogy ezt burkolt sértésnek szánta? - fordultam meg lassan, nem téve semmi hirtelen mozdulatot. - A túlélés általában azon múlik, hogy tudod keverni a lapjaidat - vontam vállat. - Miben segíthetek a hölgynek? - vettem fel a szokásos mosolyom, és közben próbáltam megsaccolni, mi jöhet. Kardot ránt? Tőrt dob felém? Nem tudom, karóba húz a sötéten villogó szemeivel? Túl feszült volt ez a helyzet ahhoz, hogy másra is tippeljek. Sajnos. Nem is volt rossz hölgyemény. Csak hát nem kedvelem azokat akik a hátam mögé lopóznak és fenyegetően néznek rám.

Isenja Thorveig Kedvelte

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

349
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 12, 2021 8:35 pm
• Zene: völuspá • SZÓSZÁM: 231
Az ivó hangzavarát a tudatom hátterébe szorítottam, a fókuszom teljes mértékben a tőlem jó tizenöt lépésnyire haladó alakra összpontosítottam. A túl sok erjesztett kancatejet fogyasztott népség hangja tompa zúgás volt csupán a fejemben; a felém szédelgő alaknak egy határozott mozdulattal a bordái közé vezettem a bal könyököm, de ő szinte beleolvadt a tömegbe, ahogy levegőért sípolva hátratántorodott.
Lemaradhattam – a rozoga falépcső rezgései készségesen daloltak a fülembe, és az odafent elhelyezett padozat sem voltak már a legfrissebbek. Én a magam részéről már a férfi érkezése előtt kipróbáltam mindegyik lépcsőfokot és pallót, pontosan tudtam, hova kell helyeznem a súlypontomat ahhoz, hogy ne keltsek zajt. Árnyékként maradtam a nyomában, és amikor behajtotta maga mögött a szoba ajtaját, nem a feltűnő belépőt választottam. Mindössze a késem hegye ékelődött az ajtólap és a fal közé, így a zár nem kattant a helyére, az ajtó mégis mintha becsukódott volna.
Egy lélegzetvételnyi időt vártam csak; hallottam odabent a távolodó lépteket, de nem hagyhattam neki túl sok időt, ha magamnak akartam a váratlanság fölényét. Nem voltam ostoba, nem tudhattam, miféle szerzettel állok szemben.
Egyetlen mozdulattal léptem be én magam is a szobába és tettem be magam mögött az ajtót, jobbára a hátammal nyomva be azt a helyére. Immáron nem volt szempont az észrevétlenség: a zárnyelv helyére kattanásával egyidejűleg szólaltam meg, sötét szemeimet az ismeretlen alakra szegezve.
A túlélési praktikákat is azoktól a féleszűektől tanulod, akiket olyan könnyen átejtesz kártyán?

Ahronit and Arthus Nendrac Kedvelték

Barbár vagyok
Isenja Thorveig

354
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Júl. 06, 2021 8:40 pm

Zene: Völuspá  • szószám: 247•   @Isenja Thorveig & Arthus Nendrac

Annak ellenére, hogy teli bőrerszénnyel tértem be az újabb kis településre a folyó mellett, nem éreztem úgy, hogy elég a jóból. Voltak ott is bőven, akiről úgy láttam, égeti az ulron a zsebüket, így nem voltam rest újra kockát és kártyát vetni.
Az előző helyen sikerült egy nőt nyernem, ami talán életem egyik legszebb fogása volt. Hogy is hívták már? Áh, fene a sörbe... Már jó utakon jár, és sokakkal ellentétben jó embernek tart, ez is valami.
- Biztos felteszi? Rendben, uram. Figyelje a kezem - kevertem meg a kártyákat sebesen, az ujjaim között csak forogtak a lapok. - Most húzzon egyet, amit pirosnak gondol.
- Azt kérem, hiszen láttam a hátulját - mutatott az egyikre.
- Sajnálom barátom - fedtem fel a szomorú igazságot és ezzel söpörtem be újabb ulront. - Majd legközelebb - mosolyodtam el féloldalasan. Csőcselék, gondoltam magamban.
A férfi dühösen távozott a kis fogadó béli asztalomtól, ami tekintve, hogy maga a falu se volt nagy, nem számlált sok lelket. Mindenesetre a vendégek negyedét sikerült lehúznom, tehát immáron boldogan kértem ki a söröm.
Úgy éreztem, jó napom van. Inkább jó hetem.
Elégedetten álltam fel az asztaltól, amíg a csapos a sörömmel bajlódott, én fütyörészve indultam meg felfelé, a kivett szobám felé, hogy elrakjam a nyereményt, és természetesen a kockáimat, kártyáimat. Egy éjszakánál tovább itt se terveztem maradni, félő volt, hogy meglincselnek. Bár általában az ilyen egyszerű népek nem engem ütnek, hanem a kutyát rugdossák meg hazafelé. Már úgy is túl részegek lettek volna verekedni.

Aldrich Cornwell and Isenja Thorveig Kedvelték

Boszorkánymester vagyok
Arthus Nendrac

349
❖ Tartózkodási hely :
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 05, 2021 10:12 pm
• Zene: völuspá • SZÓSZÁM: 432
Nem tudtam volna megmondani, mikor voltam utoljára ilyen távol a Romok Klánjától és ilyen közel a mocsárhoz; még akkor is, ha a folyó túlpartján voltam, és tulajdonképpen éppen elég távol a mocsár vidékétől ahhoz, hogy ne kelljen aggódnom. Az emlékeket persze nem mérföldekben mérték, de szerencsére akadt, ami elterelje a figyelmem.
A közösségi sátor tágas volt ahhoz képest, hogy egy eldugottabb falu szélén állt, ha azonban jobban megnézte az ember belülről, máris rájött, mi lehet ennek az oka: a legnagyobb részt a már-már késdobálónak is nevezhető helyiség ölelte fel, ami méretének megfelelő mennyiségű részeges vagy éppen kétes alaknak adott helyet. Én mindkét kategória számára hamar világossá tettem, mennyire nem jó ötlet, ha foglalkoznak velem, ezért nyugodtan ülhettem az egyik eldugott, sötét sarokban, várva valamire. Valakire.
Általában nem szoktam rábólintani olyan ajánlatokra, amit semmirekellő naccságosurak tettek, olyanok, akikről lerítt, hogy semmibe nem veszik a népemet és a hozzám hasonlókat – főleg, ha még nők is vagyunk –, de be kell vallanom, kíváncsivá tett. Az ajánlata igencsak nagyvonalú volt, ráadásul képes volt a felét előre kifizetni; mindezt azért, mert az asszonyát elnyerték kártyán. Elnyerték. Kártyán. Legszívesebben őt magát is a városfalra lógattam volna fel, amiért képes volt tétként használni az asszonyát, de úgy döntöttem, ez ráér akkor is, ha megfizette a vérdíj második felét is… addig is megismerhettem azt, aki képes volt tétként elfogadni egy asszonyt.
Én is valahogy így keveredtem a házasság szentséges kötelékébe, és az istenek látták a lelkem, kész voltam csírájában elfojtani még egy ilyen frigyet.
A kíváncsiságomat pedig csak fokozta, hogy még csak egy épkézláb nevet sem voltam képes kicsiholni a megbízómból. Mondott persze egyet, de ő sem hitte, hogy igazi volna, amit az én utánajárásom sem tudott kétségbe vonni. Egyetlen használható nyomom tehát egy kezdetleges személyleírás volt…
Most mégis úgy tűnt, hogy elég lesz.
Tekintetem megpihent az ivó túlsó végében elhelyezett asztalnál ülő férfin; zsinórban a harmadik alak önbecsülését semmisítette meg, ami már önmagában árulkodó lett volna, de a testi jegyei is stimmeltek. A haja és a szakálla talán hosszabbnak tűnt, mint képzeltem, és az arca is sokkal karakteresebb volt, de hát miért bocsátkozott volna ilyen részletekbe az az elkényeztetett uracska? Még a legjellegzetesebb dolgot is a maga sajátos rátartiságával mondta el:
A szemei azok ilyen nagyon kékek, de hát te is fehérnép vagy, biztos te is ugrasz az ilyenre.
Hogyisne.

Az istenek minden türelmével vártam a sötét sarokban, míg úgy nem érezte, hogy elég anyaszomorító erszényét könnyítette meg – vagy talán csak a természet hívó szava ragadta el az asztaltársaságától. Akárhogyan is, amint kisétált és én hallottam a fogadó vaskos faajtajának megnyikordulását, már talpon is voltam, hogy csendes, néma árnyékaként kövessem.

Ahronit and Aldrich Cornwell Kedvelték

Barbár vagyok
Isenja Thorveig

354
❖ Tartózkodási hely :
Eviran
Haladó (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Csüt. Nov. 05, 2020 10:57 pm

A Gindra folyó az Evirani mocsarat szegélyezi, és átkacskaringózik Mynzashba is, mielőtt a Fehér-tengerbe ömlene. Számos nomád település található a környékén, mivel úgy tartják, az édesvizek szelleme benne lakozik, és ha áldozatot mutatnak be neki, akkor bőséges esővel ajándékozza meg a vidéküket.
Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2408
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet: