Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

1021 Újrakezdés hava - Page 2 KaDiPE5
1021 Újrakezdés hava - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
61 Hozzászólások - 24%
Ezaras Azildor
37 Hozzászólások - 14%
Arnav
33 Hozzászólások - 13%
Krónikás
28 Hozzászólások - 11%
Deedra Gindrian
22 Hozzászólások - 8%
Aldrich Cornwell
20 Hozzászólások - 8%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 8%
Veleris
15 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
13 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Today at 12:49 pm
• Asszociáció

Yesterday at 12:52 pm
• Szólánc

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Arnav, Deedra Gindrian, Ezaras Azildor, Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

1021 Újrakezdés hava

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Utolsó Poszt Csüt. Jan. 13, 2022 3:12 pm

See you again, sister
Értetlen komoly pillantást vetettem rá. Az emberi lét elvette az eszed.
~Nem mondtam ilyet. ~ jelelem neki kezdetben. Ám nem ragadok le a részleteken. Bár nem értettem, hogy miért értette rosszul szavaim. Hiszen ezek csak unszolás volt, egy fajta tudatosítása annak, hogy egy család vagyunk. Talán rosszkor érkeztem, és valóban az, hogy a testvérét keresi, s még nem járt sikerrel szívét marják. Sajnálattal vettem, hogy szeretett húgát még mindig nem lelte meg, és szívesen segítek neki, ha megkér rá. Nem vagyok harcos, de sámáni képességeim vannak, hiába csak kezdetleges.
~ Itt van igen, de nem esélytelen. ~ Pillantok rá. Miért teszi ezt velem? Miért akadékoskodik?
~ El kell csalnunk egy szobába, ahol kifaggatom. ~ Mutatom neki, és remélem, nem akadékoskodik tovább. Amennyiben még is ezt teszi, abban az esetben magam fogom az információkat kicsikarni a férfiból. Tudnom kell, merre van a családom, s ezért akár lebuktatom magam, ha kell.
Egy harcos najádtól többet vártam, vagy talán valóban sok minden megváltoztatta őt az emberek sekélyes világában.

« taggeld;  @Calypso  •  Zene; ide • credit; »

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

❖ Történetem : ❖ Ulron :
1137
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

1021 Újrakezdés hava - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Hétf. Jan. 03, 2022 8:41 pm
See you again, sister 
• Zene: LINK • SZÓSZÁM: IDE
Figyelem őt és ahogy egyre több minden derül ki csak még jobban összeráncolóik a homlokom. A királynő tényleg így hagyná elveszni a saját embereit, a saját népét? Nem vagyunk sokan, az emberek könnyen legyőzhetnének minket. Sokkal többfegyverük van. Tudják mik a gyengeségeink, de tény mi is tudjuk az övéiket, de jóval többen vannak és élnek itt más fajok is, akik szintén erősek és akiket talán szintén rá tudnának venni arra, hogy harcoljanak ellenünk.
Nem azt mondom, hogy háborút kell indítanunk, de nem nézhetjük tétlenül, ahogy a családunk tagjait egymás után rabolják el.
Viszont azzal mélyen megbánt, hogy úgy véli képes lennék őt magára hagyni, hátat fordítani neki. Egy kis dühöt és szomorúságot érezhet rajtam. Azt hittem azért ennél többre tart engem.
~Miért hiszed azt, hogy nem segítenék neked, a családomnak? Ugyanaz vagyok, aki odalent is. A sajátjaim a legfontosabbak a számomra. Szeretném én is végre haza menni, de még mindig nem találtam meg Ariadnét.~
Mutogatom neki kissé hevesen, majd próbálom lenyugtatni magam és egy mély levegőt veszek.
~Mikor megy el? Most éppen mulat odalent? Ha igen esélytelen, hogy értelmes információkhoz jussunk.~
Lehet meg kellene várni vele a reggelt.
Vándor vagyok
Calypso

Great stories happen to those who can tell them

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Dec. 26, 2021 4:14 pm

See you again, sister
Nem vesztegettem az időt, s mindenképpen belekezdtem a jelelésbe, és úgy meséltem el neki, amik eddig történtek. Nem vagyok rég a földön, így a közös nyelv nem lenne a legjobb választás. Azonban sokkal, jobb a jelelés. Figyelmesen figyel engem, s közbe kérdez, amire csak egyszerűen leálltam.
Szomorúan pillantottam emberi szemeibe. Olyan gyönyörű volt. Sok kérdést tett fel.
~ Pár Najádot, köztük szeretett fogadott húgomat is. És Narena fiát is, ki utolsóink között született. ~ Mondom, majd próbálok a következőre is felelni.
~ Szembe akartam szállni az emberekkel, amit a királynő nem engedett. ~ Jeleltem el neki.
Nincs sok időnk, hiszen a férfi bármikor megléphet.
~ Itt van, ezen a helyen. ~ Mesélem neki.
~ Azt akarom, hogy kérdezzük ki, s te segíts nekem. Kérlek! ~ Emelem ki az utolsó szót, hogy értse.
~ Bármit megteszek, én is segítenék neked. És ez téged is érint, hiszen a családod vagyunk ~ Mondom neki. Hiba jár emberek között, attól még hozzánk, s nem hozzájuk tartozik.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1137
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Dec. 19, 2021 4:19 pm
See you again, sister 
Nem vagyok rá mérges, csak meglep jelenléte és féltem őt. Nem tudom mióta lehet az emberek földjén, de a beszéde alapján nem olyan rég merészkedett ki a vízből. Sok mindent nem tudhat még az itteniekről, ami veszélyt jelenthet neki. Azt meg nem hagyhatom, hogy ő is veszélybe kerüljön. A feladatom a fajtám védelme. Ezért lettem harcos. Erre képeztek ki engem.
Szerencsére könnyen kapok egy szabad szobát, ahová el tudunk vonulni. Érdeklődve figyelem őt. Szavak helyett a jelelést választja, ami továbbra is csak azt bizonyítja nekem, hogy nem rég érkezhetett.
~Kitagadott? Mégis miért? Kiket raboltak el? Mit csináltatok?~
Tudom nagyon jól, hogy Ő nem szívleli az embereket, sőt ha tehetné mindegyikükkel végezne. Remélem nem csináltak semmi ostobaságot, amiért társaink most fogságba estek. A királynőnek is kellett, hogy legyen oka, amiért ezt tette a népe egyik tagjával.
~És azt akarod, hogy én beszéljek vele? Mióta vagy itt? Jobban kellene vigyáznod. A tudatlanság könnyen lebuktat. Nekem szerencsém volt, megtanítottak sok mindenre olyanok, akikben bízhattam, akik nem akartak rosszat nekem. De nem mindenki ilyen. Óvatosnak kell lenned.~
Oktatom ki egy kicsit, de utána csak sóhajtok egyet.
~Bocsáss meg. Csak egyre idegesebb vagyok Ariadné miatt.~

Calylenia Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Vas. Dec. 12, 2021 6:50 pm

See you again, sister
Váratlanul ért, ahogyan megragadott, így védekezni se tudtam volna, pedig nem engedtem volna legszívesebben. Azonban reflexeim még fenn nem olyan élesek, mint oda lenn. Most már egy olyan helyen vagyok, ahol nem szegeződnek ránk a szempárok, és nyugodtan tudok beszélni.
- Nem hallani? – Kérdeztem zavartan. Talán ideges rám, amiért megtaláltam, vagy miért teszi ezt velem?
Megrázom a fejemet, és ekkora már el is tűnik. Elsétál, s én úgy teszek, ahogyan azt mondja. Mikor megbizonyosodtam arról, hogy nincs senki, aki hallhat, újra kezdtem bele a mondani valóban. Hiába a jelelésem, muszáj vagyok kommunikálni, hiszen soha nem tanulom meg azt.
- Elrabolni! – Ideges leszek, hiszen még sem megy.
~ Elraboltak sok Najád társunkat, és hiába voltam a királynőnél, nem segít nekem. Kitagadtak, és el kellett jönnöm, egyedül vagyok. ~ Kezdek bele gyors jelelésembe.
~ Segítened kell. Nem találom a társaim, akikkel elhagytuk az otthonunkat. ~ Tartok egy kis szünetet, ha közbe akarna „szólni”, majd folytatom.
~ Van egy nyom, itt van egy férfi, aki tud valami a társaink az elrabolt társaink hollétéről. ~ Jobban érdekel az, hogy válaszokat kapja.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1137
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Dec. 10, 2021 12:31 am
See you again, sister 
Ahogy meglátom, hogy jelelni kezd megragadom a karját és egy félreesőbb helyre húzom őt. Nem hiányoznak nekünk a kíváncsi tekintetek. Mielőtt ismét megszólalnék körbe nézek vajon figyel e minket valaki, de szerencsére túlságosan is elvannak foglalva azzal, hogy még többet igyanak.
-Miért vagy itt?-Nézek rá értetlenkedve. Tudtommal ő sosem akart a szárazföldre jönni. Gyűlöli az itt élőket, de most mégis kimerészkedett a biztonságot nyújtó tengerből. Ez rohadtul nem jelent jót.
-Valami baj van otthon?... Kéne találnunk egy biztonságosabb helyet. Várj meg itt!-Nézek rá nagyon is komolyan, majd visszasétálok a pulthoz ahol lerendezem a nagy darab nővel a szobát. Kifizetem, majd egy tál étel kíséretében vissza is térek testvéremhez.
-Gyere utánam!-Azzal el is indulok a lépcsők felé, majd a megfelelő számú ajtónál állok meg. Kinyitom azt, majd intek is neki, hogy menjen csak be. A folyosón ismét körbe nézek, majd magunkra zárom az ajtót.
-Odalent túl sok fül van. Nem tudjuk ki barát, vagy ki ellenség.-Próbálok lassan és érthetően fogalmazni, bár most már akár jelelhetünk is, hisz senki sem lát minket.
-Mi történt?-Közben lepakolok az egyik ágyra, de folyton csak őt figyelem, mint aki attól fél, hogy bármelyik pillanatban eltűnik. Az is lehet csak képzelődőm… De nem… Megérintettem őt. Tényleg itt van.
Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Dec. 04, 2021 3:46 pm

See you again, sister
Ahogyan megfordult, és megpillantottam a nőt olyan kecses, sudár volt, egy igazi szépség emberként is. Elmosolyodtam, amit nem igen szoktam mások előtt. Furcsa volt a közös nyelvet használnom, és nem is tudom mennyire fog menni. Ő már többször volt a világban, ha jól tudom, amíg én elleneztem mindent, ami emberi. A sors fintora, hogy most rájuk vagyok hagyatkozva, és keresem, aki segítségemre lehet.
Lépek egyet még, és megvizsgálom tekintettemmel.
- Üdv. – Mondom finoman, s lassan formázva a szavakat.
- Örülök, megtalálni téged itt. – Mondtam, s a kezemmel néha még észrevettem, hogy mutogatom a szavakat, de igyekeztem vissza fogni magam. Ki tudja kihallott talán még csak hírből a Najádokról.
- Calypso. – Ejtem ki először a nevét finoman a közös nyelven.
- Segít Calypso nekem. – Mondom kissé nyakatekerten, hiszen nem igazán tudom, hogyan is van, hogy „segítened kell nekem.” Borzalmas, minden kiejtett szavam. Ám nem kockáztatok, nem jelelhetek, higgyék csak azt rólam, aki meghall esetleg, hogy nem tudok rendesen beszélni. Remélem ő is örül nekem.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1137
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Dec. 01, 2021 9:45 pm
See you again, sister 
Egy újabb remény sugár vezetett engem Nulportba. Már rég meg kellett volna látogatnom ezt a várot, hisz nagyon is logikus volt a számomra, hogy a húgom erre is járt és talán itt is maradt, hisz közel van a vízhez, az otthonunkhoz. Itt biztonságban lehet. Vagy legalább is azt hiszem.
Eredetileg is ide szerettem volna jönni elsőre, de az események eltérítettek engem az eredeti útvonalamtól és sajnos nem jó irányba.
Napokat töltöttem el itt is kutatva a nyomát. Próbáltam az emlékeimben is kutakodni, hogy mit is mesélt nekem erről a városról, merre járt, miket látott, kikkel beszélgetett.
A piacon halat ruló idős hölgyhöz sétálok oda. Először csak az elé kiterített húsokról érdeklődöm kedvesen, veszek is tőle egy nagyobb halat, de végül rákérdezek a húgomra is. Először csak értetlenkedve pislog rám, majd elmosolyodik és bólogatni kezd.
Ismeri őt, beszélgetett vele, de sajnos sok információt nem tudott velem megosztani arról, hogy merre is lehet most Rég nem látta már a városban. Mondjuk ez is egy hasznos a számomra, hisz így tudom több időt itt nem kell eltöltenem, viszont nem tudom, hogy merre is menjek tovább.
Gyalog minden sokkal lassabban megy, de lovat még nem igazán tudok magamnak venni és nem is tudom, hogy esetleg okos döntés lenne. Nem jutok messzire a várostól. Egy fogadó keresztezi az utamat, ahová be is térek. Ez sem különbözik a többitől. Részeg alakok, szinte pucér nők, kik figyelemre éhesek és furcsa szagok. Egy fintor kúszik az arcomra, majd a fogadóstol ki is kérek egy kupa sört, viszont az ételt most hanyagolom. Egyszer próbáltam meg hasonló helyen ételhez jutni és őszintén szólva borzalmas íze volt. Viszont ott a hal a táskámban, amit akár nyersen is örömmel elpusztítok, de nem ennyi tekintet előtt.
A széken ülve kortyolgatom a sört miközben gondolataim messze járnak. Nem foglalkozom a külső zajokkal, próbálom kikapcsolni az ünneplőket és a célomra koncentrálni, de rá kell döbbennem, hogy ezt itt nem fog sikerülni.
Hirtelen fordulok meg, majd torpanok is meg, ahogy a fehér hajú nő lép elém. Összeráncolt homlokkal figyelem őt, majd a tekintetemben megjelenik a felismerés szikrája.
-Calylenia?-Ejtem ki a nevét suttogva. Ő mégis mit keres itt, ilyen messze az otthonunktól?

Deedra Gindrian Kedvelte

Vándor vagyok
Calypso

965
❖ Tartózkodási hely :
Bárhol
❖ Szintem :
Kezdő (Fegyverforgatás)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Pént. Nov. 12, 2021 8:55 pm

See you again, sister
Talán most már kezdem jobban megismerni az emberi világot, mint eddig. Többször alakulok át, szoktatom magam a fájdalomhoz, ám nem tudom azt, hogy mennyire lehet ehhez hozzászokni, hiszen már többszöri átváltozás is olyan, mint ha mindig más bőrbe bújnék, s sajátom magamtól nyúznám meg.
Eddigi keresgéléseim, kudarcot vallottak, ám sikerült kiszednem egy emberből, hogy van egy zsoldos nem messze Nulportól, aki talán többet is tudhat a tőrről, és az elrablóktól.
Hiába gyakorlom az emberi közös nyelvet, még mindig érzik azt, hogy kívülálló vagyok, és azonnal máshogyan tekintenek rám. Ám nem csak a beszédem, a jellemem is egészen más. Soha nem fogom megszokni az emberek közelségét, és akárhányszor a közelembe jön valaki, beleremeg minden porcikám.
Nulport mocska feszélyez, még több ember, még több kiknek egy pillanat alatt tépném le a fejüket. Dühös vagyok, ez természetes. S nem tagadom, hogy sokuk „véletlen” vízbe került, mióta már fenn járok, és „véletlenül” széttéptem párat. Mit tehetnék? Nem érdekel a jellegtelen, törékeny kis életük.
Sokszor használtam az énekem is ide fenn, persze nem olyan hatékonyan, mint a vízben, de sokszor kellemes bizalmat ébresztettem az emberekben, hogy megkapjam, amit akarok.
Ezeket a meleg ruhákat, is így szereztem. Hiába viselem jobban a hideget, a tél közeledik, és feltűnést sem akarok kelletni.

Miért vagyok Nulportban? Meg kell találnom őt, benne bízhatok. Caly mióta a testvért keresi az a hír járja már sokfelé látták, ám még is kiderítettem, hogy nem messze lesz Nulporttól, vagy is valahol itt kell lennie. Lison folyótól nem messze volt egy kisebb hely, ahol az utazók megszállhattak, ott kerestem először.
Beléptem a fogadóba, és nem haboztam, kerestem mindenhol. Persze a tekintettem, hiszen ennyit már tudtam oda lent is, hogy a feltűnés soha nem jó.

Vajon merre lehet? Itt van? Lassan haladok, és hátulról egy olyan nőt látok, mint ha ő lenne. Ám még soha nem láttuk egymást emberként, így csak remélem azt, hogy megismerem, de főleg azt remélem, hogy ő emlékszik még rám.
Elindulok a nő irányába.

the Oceans roar
is music to the soul

Ahronit Kedvelte

Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1137
❖ Tartózkodási hely :