Tulveron Krónikái
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Men echenim
sí derthiel ne chaered hen nu 'aladhath

Azildor hálója - Page 2 KaDiPE5
Azildor hálója - Page 2 KaDiPE5
  • Bárdjai
Lelkes firkászok
Folrandír Ceilteach
54 Hozzászólások - 23%
Ezaras Azildor
33 Hozzászólások - 14%
Arnav
31 Hozzászólások - 13%
Krónikás
26 Hozzászólások - 11%
Rhysand Earhgaze
20 Hozzászólások - 9%
Aldrich Cornwell
19 Hozzászólások - 8%
Deedra Gindrian
16 Hozzászólások - 7%
Veleris
14 Hozzászólások - 6%
Reinaakviin
11 Hozzászólások - 5%
Calylenia
10 Hozzászólások - 4%
A próba
Bátor kalandorok figyelem!
Gailoth havi Hőseink
Jutalmuk 15 ulron
●●●●●●●●●●●●
Aktuális kétheti kihívás
Töltsd ki a karaktere(i)ddel a Tükröm, tükröm kérdéssort!
Üdvöznk
dicső lovag szép a ruhád, szép a lovad
Neved:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlünk Tulveron mágiával átszőtt világában!
Oldalunk középkori körülmények között játszódik, és ötvöződnek benne számtalan fantasy mű elemei.
Regisztráció előtt kérünk, mindenképpen olvasd el a Törvénykönyvünket és Világleírásunkat, melyek az oldalon való könnyebb kiigazodást szolgálják, illetőleg az alapok megismerését.
Oldalunk 2021.01.08-án nyitotta meg kapuit a nagyérdemű előtt.
Várunk sok szeretettel egy igazán nagy kalandra!
ChatBox
Üzenj nekünk

Friss Krónikák
Ahol még nem száradt meg a tinta
Yesterday at 10:57 pm
• Moments

Bátor kalandorok
Oldalon settenkedő sötét árnyak

Folrandír Ceilteach

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

A legtöbb felhasználó (70 fő) Pént. Jan. 08, 2021 6:26 pm-kor volt itt.
Isilmë kegyeltjei
Fajok, nemek aránya
Faj
Férfi
Elf
1
3
Ember
9
7
Ork
0
0
Törpe
0
1
Najád
2
1
Vivern
2
5
Keverék
2
1
Kalendárium
oldalunk időszámítása

Azildor hálója

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Utolsó Poszt Vas. Feb. 27, 2022 4:11 pm
The order of the Sea

« @Calylenia •  Zene: Emerald Nightmare • credit: »
Néma kérésemnek nem tesz eleget, noha voltaképpen ez nem sarkall megilletődésre. Elhamarkodott cselekedete azonban annál inkább, hisz jobb szívleltem volna a közelemben tudni, ha bármi balul sülne el, s a mágia oltalmára lenne szükséges hagyatkoznunk. Ennek dacára nem állítom meg, nem szólok rá, mindössze csendben figyelem, amint a könyvet és a tőrt egyensúlyozva cseppenti vérét a borító mélyedésébe. Nem látom ebből a szögből, ám a keményített bőrben futó, a szimbólum vonalát leíró erezetek minden bizonnyal a kötet nyitjának tovaengedését hivatottak szolgálni, hogy azáltal oldódjon fel a láthatatlan zár. Ami a következő momentumban meg is történik; halk, csöndes pattanással nyílik fel külső segítség nélkül, csakhogy azzal a lendülettel egy mélysárga füstfelhő is felcsapódik a rég nem forgatott lapok közül. Nyilvánvalóan nem a megülepedett por az…
- Csukd vissza, de tüstént! - csattanok fel, tudatlanságában a kérésem teljesíthetetlenségének, miközben erőmre találva felpattanok a földről, és odasietek hozzá, hogy ha ő nem, én tegyek valamit az egyelőre ismeretlen probléma orvoslására. Egyetlen dologgal nem számolok, méghozzá, hogy a füstnek esze ágában sincs felhagyni a terjeszkedéssel; egyre nagyobb területet követel magának a szobában, így mire egyáltalán eszembe jutna eltakarni az orromat és a számat, öblös adag szalad le belőle a tüdőmbe, elszorítva a torkomat, elsötétítve a látásomat, majd apránként elcsitítva a tudatomat is…

◈◈◈

A szobám hűvös padlóján ér az eszmélet. Nyöszörögve, hunyorogva tápászkodom fel a tenyereimen egyensúlyozva magamat ülő helyzetbe, majd sajgó halántékomat egyik kezemmel masszírozva pillantok körbe a hálómon. Az első, ami rögvest szembetűnik, hogy a színek meglehetősen elfakultak, melyeket akárha kompenzálni próbálna a levegőben gazdagon szálló por, ezüstös csillámlással borítják tündöklésbe a helyiséget. Meglehet, alaposan beütöttem a fejemet…
- Calylenia…? - szólalok meg csöndesen, letekintve magam mellé, ahol a najád fekszik. Óvatosan rázom meg a vállát, hogy megébredjen, bár a szemeimet hamarost tovasimítom a könyvre. Vagyis simítanám, ha lenne nyoma bárhol is.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

In a dream,
I was standing someplace high up, a tower, or a mountain. The whole world was in darkness. Then came the flash of light just on the horizon within the clouds that marked the border between worlds.
˙˙˙

Calylenia Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

There is a crack in everything. That's how the light gets in.

❖ Történetem : ❖ Ulron :
746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Haladó (Fénymágia, Független varázslatok)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Azildor hálója - Page 2 Empty
Vissza az elejére Go down
Utolsó Poszt Vas. Feb. 27, 2022 2:48 pm

Wizard of my answers
Még nem pillant rám, magával foglalkozik. Zavar, hiszen velem kellene foglalkoznia és az ügyünkkel. Már túl sok mindenben mentem itt át, és félek, egyre jobban fogy az idő, és valóban késő lesz mindennek. Lehet, már hiába keresem őket, hiszen mind meghaltak.
Minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy egy embertől kérjek segítséget, de mit tehetnék? Társaim nem tudom, merre járnak, kik velem együtt elhagyták a népűnket.
Megismétli szavait. Rezzenéstelenpillantásaim kapja vissza, miután magam is megpróbálkoztam vele. Figyelembe vehetné, hogy emberi közös nyelv számomra lassú folyamat, mire megtanulom rendesen.
Hallgatom, és közben gondolkodom. Nem emberé. Az is lehet, hogy a végén káosznak kell a segítségünkre sietnie. Ám talán már a saját nézeteim ellen is megyek, de nem tudnám soha sem bántani azt a kis állatot. Talán még ennyire se lennék képes. És zavar a tudat, hogy a mester nem leli.
- Enyém? – Kérdezem, hátha jutunk vele valamire, ám olyan halkan tettem ezt fel, hogy nem hallotta. Megszeppenten használtam a hangom, ami nem olyan megszokott tőlem.   Ez akkor is tudatosul bennem, amikor az ő gondolataiban is ugyan az merül fel.  Összes vérem neki adom, hogy megtudjam, mi van benne.
- Mindig nálam lenni. – Mondom, s veszem is elő azonnal. Megbököm vele az ujjam hegyét, s cseppentem a könyvre, teszem mind azt abban az esetben, ha a mesternek nincs ellen vetése.
« taggeld;  @Ezaras Azildor   •  Zene; ide • credit; »

the Oceans roar
is music to the soul

Ezaras Azildor Kedvelte

Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
❖ Keresem : ❖ Szintem :
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 26, 2022 8:30 pm
The order of the Sea

Behunyom egy momentumra a szemeimet, s a vállam irányába döntöm a fejemet, amint a csend sziszegő sercegése, akár a sivatag száraz homokja vihar idején, zúdul végig a tudatom felforrósodott kövein, háborgó lankáin. Halk, semmitmondó szavak igyekeznek elűzni, amit nehezen lehet, s nem is sikeredik nekik különösképpen. Elfojtott sóhajjal süllyesztem vissza a tekintetemet a hold ciklusát követő mintázat kusza, itt-ott elmosódott vonalaira, és bár az imént tökéletesíteni óhajtottam, ezúttal cseppet sem tesz elégedetté a rajzolat látványa. A másik oldalra billentem az államat, amint elnyújtott mozdulattal egymásba kenem a tenyeremmel a holdfázisokat, egyetlen egybefüggő satírozatot képezve ez által. Csupán ezt követően emelem az addigra nekem háttal forduló leányra a szemeimet.
- Hogy nem lehet kinyitni – felelem némi zavarodottsággal az ábrázatomon, miközben félreejtem a krétát és megadással a sarkaimra ülök. - A borító elején van egy kisebb vájat, minden bizonnyal oda szükséges elhelyezni a könyv nyitját. Ami nem a vér, legalábbis nem emberé – magyarázom csöndesen, aztán egyik kezemet kinyújtva kínálom hellyel magammal szemben a padlón. - Gyere, megpróbáljuk a tiéddel. Nálad van a tőr? Talán az is segíthet.

In a dream,
I was standing someplace high up, a tower, or a mountain. The whole world was in darkness. Then came the flash of light just on the horizon within the clouds that marked the border between worlds.
˙˙˙

Calylenia Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 26, 2022 12:23 pm

Wizard of my answers
Ismét szavak repkednek, amik számomra nem érhetőek. Azonban csak mereven figyelem. Visszatartom magam attól, hogy neki támadjak. Hiszen ingerült vagyok, s nehezen uralkodom az érzelmeim, tekintve Najád éveim fiatal korát.
- Igen? – Emelem meg a szemöldököm. Sikerült egy kis előre lépést tennie az ügyünkben, ám az idő engem nagyon is sürget. Nem tudom azt, hogy élnek, vagy halnak e a társaim. Megcsappan az így is kevés létszámunk. Félő, hogy a najád faj lassan ki fog halni.
- Végre. – Vetem oda, semmi köszönöm, hiszen ez volt a dolga. Bár cserébe nem tudom mi lesz az ára, ám megteszek mindent, amit lehet.
Sóhajtok. Miért mozog ilyen lassan? Bár arra kell gondolnom, ha ennyit kibírtam, abban az esetben pár mozzanata nem eshet rosszul.
Egyik lábamról a másikra helyezem a súlyom, s ezzel is nyugtalanságom, s tett vágyam akarom már kifejezni. Megkér nyúljak érte, s eleget teszek ennek, talán hamarabb is sikerül végre előrébb jutnunk.
Lépek pár lépést előre, majd kinyitom a felső fiúkor, s megtalálom. Kiveszem, és egy pillanatra szemügyre is veszem.
- Mi jelenti az? – Kérdezek vissza. Ám rájövök, amikor tudatalattim már az elesett emberi mozdulattal akarná kinyitni, ahogyan a fehérhajú embertől is láttam. Pontosabban, fél ember, de ez most nem fontos.

the Oceans roar
is music to the soul
Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 23, 2022 9:50 pm
The order of the Sea

Haragja és türelmetlensége jogosan csapódik nekem, látványa okán mégsem tudok másra gondolni, mint az utazásom előtt rá bízott Káoszra, Rhysandra. Nem állítok igaztalant, ha azt mondom, minden követ megmozgattam a felkutatása érdekében, ám a legtöbb, mit megtudtam az este, melyen utoljára láttam s a hozott tea függvényében, hogy gyógyulásának kezdeti napjaiban láthatatlan árnyalakként látogatta a gyógyító műhelyét. De jó ideje ő sem "találkozott vele", a kikészített keverékek mind érintetlenül maradtak… Nem szívesen fogadom el a gondolatot, hogy ígéreteivel szemben itt hagyott, ezért hát megkapaszkodok a legutolsó fűszálban is, mint Calylenia. Viszont őt sem kínozhatom a türelem gondolatával örökkön, ezért levetkőzve látszólagos könnyelműségemet, elkomolyodva sóhajtok egyet.
- Valóban, röstellem, hogy ilyen hosszan éltem a türelmeddel – pillantok fel rá bocsánatkérést hordozva vonásaimon, mielőtt folytatnám a mintázatot a padlón, hogy teljessé válhasson. - Azonban jó hír, hogy ráleltem a könyvedre. Igaznak bizonyult a jóslatod – folytatom csöndesen, elmerengve mellékes feladatomon, igaz nem tovább mint néhány kérészéltű momentum. - Valahol itt kell lennie annak is – egyenesedek fel a görnyedésemből, és a szakállamat vakarászva futtatom végig újra a szobám falai között a tekintetemet, tűnődve, pontosan hol is helyeztem biztos nyugalomra a bosszús kötetet. - Ahh igen, a szemközti szekrény felső fiókját nyisd ki, ott megtalálod. Igaz, sokra nem jutottam még vele, kinyithatatlan – jegyzem meg, akárha az időjárás egyszínűségéről ejtenénk bájcsevejt, és amíg vélhetően előkeresi az olajzöld borítóval ellátott könyvet, folytatom a kréta koptatását a kövön.

In a dream,
˙˙˙

Calylenia Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 23, 2022 9:04 pm

Wizard of my answers
Nagyon sok idő telt el, az emberek valami eseményt is rendeztek. Én vártam, és vártam türelemmel. Ám a beígért segítségem nem jött el, és már kezdtem nagyon is türelmetlen lenni.
Úgy éreztem ennyi volt, és ki kell törnöm. Céltudatosan indultam el a már megjárt helyre, haragot nem sajnálva. Lábaim, amik régen remegve tudtak csak a földön járni, mára szelték a z emberek által folyónak vagy fogoly, áh.. nevezett helyet, amik elválasztják az alvó helységeket egymástól.
Hiába a nyelvérzékem nem lett jobb, ám érteni jobban értem, mint eddig.
Elérkeztem a kívánt helyre.
- Eressz. – Utam állja egy ember, kire ölő pillantásaim vetem.
- Ne.. – Mondom, s már át is bújtam karjai alatt. Lassú.
- Sajnálom, Azildor mester, lehetetlen volt visszatartani… - Mondja.
- Te ígérni valamit, én volt türelem. – Mondom neki idegesen, s összefonom a karom magam előtt. Ezt is most tanultam, igazán kellemes abban, hogy ne akarjam megütni az embereket, bár azt hiszem ők nem erre használják.
- Nem köszön jönni ide. – Rázom a fejem. Teste egyik rész látható volt, de nem érdekelt. Több és jobb embert láttam már, mint őt figyeljem.
- Nem tudni mi lenni, és nem. Válasz kér én. Várt sokat én. – Mondom újra. Mi az a tea?
- Káosz? – Pillanatra kizökkent, és visszakérdezem. Való igaz már én is napok óta kerestem.
- Nem látni. – Vágom rá a végén, és visszazökkentem magam a mérges állapotomba. Azóta nem láttam, hogy összefutottam azzal a furcsa ember férfival.

the Oceans roar
is music to the soul

Ezaras Azildor Kedvelte

Sámán vagyok
Calylenia

Let the sea set you free

1132
❖ Tartózkodási hely :
♒︎ Bárhol
Tanonc (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Szer. Feb. 23, 2022 12:02 am
The order of the Sea

Szemöldökeim között mély árkokat lejt a megfeszített koncentráció, amint az egyik szekrényem szélébe kapaszkodva túrom a legfelső polcon elhelyezkedő köteteket, olvasmányokat méghozzá egyetlen célt hajtva; az atyám naplóját. Tanakodva húzok ki egy újabbat az emlékeim szerint megfelelő küllemmel rendelkező könyvek közül, azonban fellapozva belsejét, nem találok rá a rejtett feljegyzésre.
- Ez sem az – kisimult vonásokkal ejtem a padlón halmozódó sorstársai közé, folytatva a keresgélést, közben többször is megfogadva, hogy legközelebb bölcsebben megfontolom a számomra rendkívül értékes füzet búvóhelyét. - Zöld ciráda, zöld ciráda… madarat formáz – motyogom az orrom alatt, és mintha kopogást vélnék az ajtó túloldaláról hallani, ám tompa zaja könnyeden simul el az ablakokat verdeső eső ütemes szólamában. Ezért, mire egyáltalán megérhetne bennem a gondolat, hogy foglalkozzak a jelenséggel, már csak arra ocsúdhatok, hogy a szobámba nyíló bejárat mindkét szárnya határozottsággal csapódik ki. Könnyeden haló elégedetlenséggel az ábrázatomon fordulok a létra tetejéről a kialakult helyzet megfejtésére.
- Sajnálom, Azildor mester, lehetetlen volt visszatartani… - szabadkozik a szolgáló, aki mellől a tenger tejfelhajú gyermeke vonul el átható tekintetében kérlelhetetlen céltudattal. Való igaz, segítséggel tartozom neki, és legnagyobb döbbenetemre a jóslata is beteljesült, viszont, hogy hány nappal ezelőtt s mikor, már nem tudnám megmondani. Az idő folyama sűrű masszába olvadt a kialvatlanság, a soha nem szűnő aggodalom és a megbánás feneketlen gödrében. A munka, melybe temetkeztem csekély szeletkéje pusztán feledékenységemnek. Biccentek a szolgáló felé, és amíg becsukja az ajtót, lemászok a keskeny fokokról.
- Jó reggelt, Calylenia. Vagy délutánt… - húzom össze a szemhéjaimat, kipillantva az ablakon, bár a sűrű, szürke fellegekből nehéz megítélni a napszakot. - Nézd el kérlek a felfordulást – teszem hozzá, leporolva a kezeimet, miközben mezítlábasan kerülgetve a padlóra szórt rajzokat, iratokat és könyveket sétálok el a dolgozóasztalomhoz, leemelve a rá ejtett sötétszín ingemet. Nem különösebben aggaszt fedetlen mellkasom, ám a jómodor tán még nem hagyott el, így hát figyelemmel bekötözött sérülésemre, magamra egyengetem a ruhadarabot, léhán tűrve fel ujjait az alkaromon.
- Feltételezem közös munkánk apropóján jöttél. Kérsz teát? Valahol… valahol erre van a kancsó – fordulok egyet a tengelyem körül, kutatva tekintetemmel az említett eszközt, de minek után sehol sem látom, legyintek, és a földre térdepelve nyúlok el egy krétáért, miként feltűnik az egyik kőpadlóra mázolt rajzolat hiányossága. - Láttad valamerre Káoszt? - érdeklődök rezzenéstelen arckifejezéssel, meglehet, hogy felvértezzem magamat jó eséllyel nemleges válaszával szemben.

In a dream,
˙˙˙

Calylenia Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 22, 2022 12:14 pm

Szabad a játéktér

❖❖❖

Tulveron főkrónikása
Krónikás

Great stories happen to those who can tell them

❖ Ulron :
2421
❖ Tartózkodási hely :
Tulveron

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 22, 2022 10:37 am
Perception is reality

« @Rhysand Earhgaze •  Zene; Things of the Past • credit; »
Elsötétedő vonásai láttán lehunyom szemhéjaimat, akárha a közelgő vihar port és törmeléket hozó szélforgatagával készülnék szembesülni, hiszen tudom, ismét balga volt a nyelvem, hogy forszírozta amelyet sosem kíván. - Számomra te vagy a fény… - suttogom le a számról a fátyolos titkot, hagyva azt elsimulni, porladni, elenyészni fellobbanó dühe alatt. Csupán momentumokkal később emelem rá vissza tekintetemet, igyekezve nem magamba szívni feszengését, ellenben a türelem bástyájaként állni ellent. - Te is tudod, miről beszélek, értsd, ne csupán halld a szavaim. Nem kívánok elvenni tőled semmit sem, megértem az indokaidat és a tiszteletemet élvezik – tudatom vele őszinteséggel, hisz valóban nem kényszeríteném semmire sem, amit nem óhajt, amit nem kíván megosztani velem, eddig sem tettem. Örökkön a megoldást kutató elmémet azonban nehéz csitítanom, vagy jellemem egyéb gyöngeségeit, javíthatatlan törésvonalait, amelyek nem először okoznak bosszúságot ragyogó tudatának. Netán szívem elhalványuló dobbanását a nevem hallatán, melyet elsötétítenek jogos észrevételei.
Megadással dőlök el a párnákon, tudva, elutasításom mélyen karcolja, ám vele ellentétben bennem nem akad elég akarat és bátorság, hogy saját lidérceimnek hangot adva értessem meg vele, miért félek csalfa álmokat kergetve a bizonyosság, biztonság illúziójába simulni. Próbálkozom kósza foszlányokkal jelezni számára, de közel sem hibáztathatom, amiért lelkén esett fájdalmának tükrében nem látja vagy hallja nyújtózkodásomat érte. Nem a nyakunkba zúduló kőforgatag elől bújnék a karjai közé, keresve óvását, melyet csak ő adhatna meg, azonban annyira önző nem vagyok, hogy saját igényeimet az övé elé helyezve kérjem arra, ami ellen határozottan ágáll. Viszont fél lábon nem szívlelek egyensúlyozni.
- Árë vigyázza az álmaidat, Kóborom… - pillantásomat a mennyezetre függesztve engedem szabadjára a szépséget, amellyel megajándékozott, visszasüppedve korábban a heverő ölelésében gyakorolt néma tanakodásaim közé. Ostoba gyermekként félem az álmokat, s mégis, momentumokkal később bekövetkező ostromuk ellen képtelen vagyok tenni.

//Köszönöm az újabb csoda kört Azildor hálója - Page 2 854324872 //

In a dream,
˙˙˙

Rhysand Earhgaze Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 22, 2022 9:06 am
Perception is reality
Csöndes szavait hallva árnyék vetül pilláimra, énemből kifutó titkok porladnak talpam alatt. Réveteg gondolat, hogy temetni, koszorút helyezni kellett volna a sírhantjára örökre. – Nem a fény világította meg, hanem én – kihívó pillantás lobban fel, s pillanatok alatt hamvad el. Dühít a gondolat, hogy a gyönyör percei pöcegödörbe hullanak. – Nem feledésre kérlek, csupán, hogy maradjon ott ahol eddig volt, csak egy kicsit – mély sóhajjal túrok hajamba, miután sikerült ingem rám tapadó részeit elszakítani testemtől. - Amikor az illúzió és az élet találkozik, különösen eltorzul a valóság arca, s mégis a legvalóságosabb dolgok a képzeletben gyökereznek. Nem lehetek mindig a gyámságod alatt Ezaras – gondolataim formálta szavakat magamba zárva veszem magamhoz éjingjét, melyet korábban ejtett a földre. Hogy beszéljek arról, amit eddig sem értett? Arról, hogy óvni akarom, elkapni, ha süllyedő homokba lép, s a gyengeség érzete csak tovább nő bennem, ha bundámat simogatja. – Tudom… - eresztem le megadóan vállaimat, s most tudatosul bennem, hogy nem csak azok, de arcom izmai is görcsösen ragaszkodtak akaratomhoz.
Megnyugvó árnyleples lelkem felett halvány mosoly dereng fel zafírgyöngyös tekintetébe mélyedve, követve pillantását asztala felé. Aprót biccentve adom tudtára, hogy sejtése jó, s tisztában vagyok a torony belsejében megbúvó helységek hol létéről. Bár ajkán pajkos mosoly játszik, megérzésem olyat súg, mely homlokomra gyanakvást gyűr. Ereim medréig karcol, s lelkem meztelenre tépik elutasító szavai. Akaratlanul kövül meg tekintetem vonásain, miként arcul csap a valóság. Választja a magányt, a félmegoldás helyett, mely mindkettőnk számára megnyugvást hozna, megcsalatva korábbi szavait. – Ahogy kívánod – kimért biccentéssel, keserédes félmosollyal szám szegletében lassan emelkedek fel mellőle. Óhajának eleget téve, veszem magamhoz a tálcát, melyen a gyógy főzet maradványai pihennek, s olyan erősen szorítom, hogy megremeg a kezembe. Neszezve bújtatom lábaim cipőmbe.  Minden léptem koppanás követi, s hogy járt itt valaki egyedül a zár halk kattanása jelzi. Az érzést a legkevésbé sem tudnám leírni, mely lüktetve árad szét bennem szaporábbra ösztönözve lépteim, megállíthatatlanul ejtem ki kezemből a tálcát, mely hangos csattanással ér földet, a rajta lévő kancsó pedig darabjaira csetten szét. Rémülten ugrok félre, szívem a torkomba dobog. Kelletlenül rázom meg mancsaim. ~ Mi volt ez? Repülő csészealjak… félelmetes ez a hely, kész életveszély. Pfejj ~ hangtalanul suhanok végig a folyosó árnyékába, magam mögött hagyva a szellem ruháját és a felfordulást, amit hagyott. Pont az hiányzik nekem, hogy agyon csapjanak egy seprűvel. Már jönnek is, jobb, ha kotródok.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázsló vagyok
Rhysand Earhgaze

Láttam egy flamingót, amelyik egyéni álláspontot képviselt: két lábon állt

758
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Tanonc (Elementáris mágia); Kezdő (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 22, 2022 2:15 am
Perception is reality

« @Rhysand Earhgaze •  Zene; Things of the Past • credit; »
Én is örülök, hogy itt vagy… Halk echóként csendülnek szavaim az emlékek közelre húzódó síkján - melyek őszinte megkönnyebbültségben fogantak válaszként ölelésébe zárt hálájára -, miként némaságba burkolózva figyelem gondosságának precíz mozdulatait a sebemen. Annak kevésbé, hogy már is magamra hagysz. Gördül tova gondolataim fonala a szél kitartó, tompa fúvásának aláfestésével, ami anélkül borzongatja végig a porcikáimat, hogy igazán a bőrömet érhetné; a gerincemen végigfutó didergés más talajon növeszt jégvirágokat. Feltételezéseim az elvetett magok, áttetsző, fagyott vízcsap-szár eltávolodó léptei, míg szavai kristály-szirmok, melyek a maguk szépségében karcolnak fájdalmas vágásokat a lélek hús-vérére.
- Ha a fény egyszer megvilágította az igazság mezejét, hiába a felhők takarása, a valóság mit sem változik – felem csöndesen, nem tántorodva el szemöldökének ívétől. Megregulázom szétesni óhajtó vonásaimat, mégis, amint önmaga teljességét kérdőjelezi, együttérzéssel simul az ábrázatom, s vállaim megadó bánattal ereszkednek meg. - Nem kérlek fel a normalitás filozófiájának megfejtésére az éjnek derekán, s az illúziót sem ragadom el tőled, ha a megtartásáért epekedsz. De az illúzió nem válhat valósággá, amíg amaz az illúzió talaján fogan. Nem ebben az esetben. Gondolkodj ezen, amikor készen áll rá az elméd – pillantok rá a lényemre forszírozott nyugalommal, ujjaimmal puhán gyűrve a combom mellett a takarót. - A magam részéről átmeneti állapotként tekintek a helyzetedre, amitől nem leszel kevesebb a számomra vagy kevésbé kedves a szívemnek – teszem hozzá, reményében annak, mondanivalóm nem csordul tova olykor szigorú határainak peremén, s nem vértezi fel lényét ellenem szúrós tüskéivel. Nem válik a nedves inggé a bőrén, amit elfojtott bosszússággal igazít magán. Előzékeny bocsánatkéréssel süppesztem le rá a szemeimet, mikor ismét elém guggol az ágyat szegélyező rojtos szőnyegen. Fátyolos sóhajjal simítom érintésének az arcomat, szemfedőim mögé zárva mosolyának emlékét, miként megemelkedve a homlokomra hint csókot. Eleresztem kacsóját, kezemmel immáron a hálóruha sötét anyagát ostromolva.
- Úgy éjszaka megyünk. Alkalmazkodom, Rhysand – tekintek fel rá elkomolyodva, szándékkal kerülve becenevét, melyet előszeretettel simogatok egyéb helyzetben a számon. - Ám ha ilyen magabiztossággal kóborolnak arra a lelkek, hát tudod az utat a privát olvasószobákba. Barátságosabbak, mint a múlt visszhangjaitól hangos terem. A kulcsot is bizonyára megtalálod a helyén – biccentek állammal a dolgozóasztalom irányába, melynek fiókjában lapulnak a tornyok elzárt helyiségeinek nyitjai. Ha mást nem, reményem, legalább ennyit elfogad a helyzetének megkönnyítése érdekében.
- Nem hiszem, hogy alku pozícióban volnál – vonom meg a szemöldökeimet, halovány, pimasz mosolyt bújtatva meg a vonásaimon, miközben csekély nehézséggel magamra küzdöm az éjszakai viseletet. - Ne kérj arra, hogy tovább álmodjak. Eleget álmodtam. Rémisztenek az illúziók, Rhysand, könnyebb a valóságot elfogadni. Menj, mielőtt kihuny az álom mindkettőnk szeméből – noszogatom csöndes gondoskodással, megsimítva karját, kerülve tekintetét, még azelőtt, hogy kelletlen a takaróm alá bújnék és belesüppednék feltornyozott párnáim hűvös ölelésébe. - Ne oltsd el kérlek a gyertyákat.

In a dream,
˙˙˙

Rhysand Earhgaze Kedvelte

Varázsló vagyok
Ezaras Azildor

746
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt Kedd Feb. 22, 2022 1:29 am
Perception is reality
Különös. És én most is olyan csodálattal nézem, – ahogy teste köré izzó aurát von a szűzi csendbe halványult gyertyafény - mint a legelső alkalommal, ha nem még jobban. Csak egyet sajnálok, az elrejtett, magába fojtott nevetését, mely ott bujkál arcán, ott rezeg mellkasán. Szelíd bújását, hasonlón s halvány mosollyal viszonzom. Tétován simítom végig lapockáján s derekán nyirkos bőrét, gyengéden húzva magamhoz közelebb. Csak néhány röpke pillanatra, állam fejebúbján pihentetve. – Örülök, hogy itt vagy – a levegő lassú áramlással hagyja el tüdőm, elengedve végleg, a napok vészterhes súlyát, mely alatt megrogytak volna vállaim, mely lelkemen pókhálószerű repedéseket hagyott. A szél halkan rezegteti meg az ablakot, opál takarót vont az égre a hamvas ujjú tél, ahogy szelíd sóhajban szusszan fel a táj, úgy sóhajtok fel én is, közelgő válaszom terhe alatt. Már akkor sejtem, hogy válaszom, nem számra elfogadható, legfőképp kielégítő, mielőtt némaság felvértezve gondos mozdulatokkal ápolom le sebét. A csend sűrűsége akár az éjszaka, fojtó a mellkasomra nehezedő súlya. Tekintete mely rajtam pihen, mely választ vár nem könnyíti helyzetem. Mégis kivárom az utolsó pillanatot, melyet saját türelmemhez mérek – úgy lehet, míg az idő létezik képes lenne várni – az utolsóig, mely az utolsó simítás is a gyolcson. Addig keresem a megfelelő szavakat, bár tudom hiábavaló mind, legyen az nyers, mint a frissen vágott fa vagy lágy selyembe burkolt szavak. Választom az utóbbit, s a menekülést közelségéből, hisz érzem szemébe nézve megrogyna akaratom. – Mindkettőnknek – halkan koppan s csúszik a tégely az asztalon. – Pontosan ezért, miért akarnál rögtön szembe nézni a valósággal? – most rajtam a sor, hogy magasba íveljen szemöldököm. – S még mielőtt mondanád, tisztában vagyok vele, hogy nem kerülhetjük el, ám még szívesen járnék az illúzió talaján, hogy normális vagyok – ingem szövetje hamar magába szívja a vizet, melyet nem itattam fel a törölköző puha szálaival, s melyet még a szoba melege sem szárított fel. Nedvesen tapad bőrömhöz, fokozva a bennem gyűrődő kellemetlenség érzését, kissé ingerülten rántom meg magamon, hogy ne feszítsen annyira. Ám hamar elmúlik, ahogy a kékségbe tekintek, szelíd morajlássá csitul, de mosolyom, akár a viszonzatlan szerelem, sebtében hervad le arcomról, komorságát látva. A paraván jótékony takarásában mély sóhajjal, ökölbe szorított ujjakkal acélozom meg akaratomat, melyet gyöngyök csillogásával kirakott tekintete olvaszt minduntalan képlékennyé. – Mivel lenne másabb, ha a kanapén érve érne az átváltozás? Semmiben – tárom szét karjaim, apróbb sóhajjal követve, mielőtt leguggolnék elé, s ujjam finom játékával nem csitítanám. – Nem lesz bajom – mosollyal támasztom alá szavaim. – Éjszaka kevesen keresik a könyvek társaságát, leginkább a Kóborok – simítok végig szakállal keretezett orcáján, megemelkedve csókot hintve homlokára. Noha, abban nem vagyok teljesen biztos, hogy maga vállalná e a könyvtáros rosszalló pillantását, amiért az ő jelenléte nélkül merészkedik birodalmába, Persze, az sem elhanyagolható tény, hogy kedves Lidércem elég meglepetéssel tud szolgálni. – Kössünk alkut. Maradok, de csak míg el nem nyom az álom. S amennyiben hajlandó leszel végre felöltözni.

Ezaras Azildor Kedvelte

Varázsló vagyok
Rhysand Earhgaze

Láttam egy flamingót, amelyik egyéni álláspontot képviselt: két lábon állt

758
❖ Tartózkodási hely :
El' Alora
❖ Szintem :
Tanonc (Elementáris mágia); Kezdő (Alkímia)

Teljes feljegyzés
Karakter bejegyzés:
Felszerelés:
Mesélői jegyzet:

Utolsó Poszt
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére 
2 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next